» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

««
9 / 9
»
»»

mare92 ::

Pozdravljeni,

ker mi manjka par kreditnih točk za pogojni vpis v naslednji letnik in imam za to zdravstvene razloge, mislim na faksu oddati prošnjo za pogojni vpis.. Vendar to ni sigurno da odobrijo. Oddati moram do 22.9., baje pa je seja kjer se odloča o tem sredi oktobra.

Ker prejemam pokojnino in ne bi rad ostal brez, bi v primeru, da mi prošnjo zavrnejo potreboval status.

Se da na te šole vpisati tudi sredi oktobra ali ne?

Hvala in lp

P.S.: na strani od trgovske piše da so polni že zdaj, če komu prav pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare92 ()

lana89 ::

Od nekoga sem slišala, da tudi ko dopolniš 26 ti na M servisu vseeno štejejo status do konca šolskega leta na e-servisu pa ne.
Ve kdo kako bi obdržala status do konca šolskega leta in ne samo do rojstnega dneva? :) imate kaj izkušenj s tem?
Sem pa vpisana na samoizobraževanje (iz.odraslih) na srednji šoli, marca dopolnim 26.

Gladi ::

Status zgubiš v vsakem primeru(oziroma določene ugodnosti), neglede na to na katerem ŠS si. Tudi če študenski servis preverja statusa med letom, si pa zakonsko v prekršku.

lana89 ::

določene ugodnosti? delat gotovo ne morem več?
hvala

eric_cartman ::

Ni problem, da statusa ne moreš več imet. Problem je, ker ti potem za vsako nakazilo trgajo dol 22 % od plače ne glede na to kolko zaslužiš (tudi če manj kot 300 na napotnico).

Torej imaš 22% manjši prihodek + plačevat si moraš obvezno in dopolnilno zdravstveno zavarovanje in zgubiš ugodnosti kot so študentska prehrana itd.

lana89 ::

no sej glavno da bi lahko delala naprej pa naj trgajo.. bolje kot nič :/ tudi delodajalca ne želim "zaj**" :)
še vseeno mislim, da po 26. tudi delat ne bom mogla preko izobraževanja odraslih, upam da se motim.

M-XXXX ::

Izobraževanja, srednje, kaj je aktualno ter najceneje v tem trenutku :)?

broken/link ::

aktualno je to, da nikjer za status ne vpisujejo oz moraš imet res srečo, da najdeš šolo, kjer te bodo vpisali ;)

študentka10 ::

Ve kdo kam se še da vpisat?

m0LN4r ::

ZzZ
ali

lebdim je izjavil:

po novem zakonu (začne veljati 1. oktobra 2014) bo možno, da te bodo vrgli ven iz faksa, če ne boš prisoten na vajah in predavanjih, oz. ne boš opravljal študijskih obveznosti. precej bolj bodo kontrolirali prisotnost, saj s tem želijo preprečiti fiktivne vpise.

včeraj, ko sem imel vpis v novi gorici, (drugače sem iz LJ), mi je rekla referentka, da po novem zakonu bodo bolj preverjali prisotnost študentov in opravljanje njihovih študentskih obveznosti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

shadowfax ::

Avtošola Ježica v Ljubljani. Preberi temo vpis za status na STA forumu.

študentka10 ::

Tam je nekdo napisal da je avtošola Ježica polna, kdo ve kako je s teksasom? kakšne so cene vpisnine?

Alexius Heristalski ::

Kar počasi, saj je šele oktober.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

M-XXXX ::

po novem zakonu (začne veljati 1. oktobra 2014) bo možno, da te bodo vrgli ven iz faksa, če ne boš prisoten na vajah in predavanjih, oz. ne boš opravljal študijskih obveznosti. precej bolj bodo kontrolirali prisotnost, saj s tem želijo preprečiti fiktivne vpise.

To se govori že 10 let... Pa da bo enoten vpis, pa da bo uno, pa tretje, pa...

In zakaj se to na naredi?

Ker bi s tem država dobila 10-20 000 dodatnih brezposelnih in je enostavno ceneje plačevati status kot nadomestilo brezposelnosti + slabšo statistiko. In dokler bo tako... bo fiktiven vpis približno tako zahteven kot nakup 30 dek salame v mekatorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Karmen3 ::

Heeej, js sm ostala brez statusa sredi leta. Se ga da kje dobiti? Vpisnina čim nižja, brez izpitov, rabila bi samo za študentsko delo.

DOOM_er ::

redna služba ni druge
Robots will steal your job. But that's OK

eales ::

Karmen3 je izjavil:

Heeej, js sm ostala brez statusa sredi leta. Se ga da kje dobiti? Vpisnina čim nižja, brez izpitov, rabila bi samo za študentsko delo.


Kako lahko sredi leta ostaneš brez statusa? :O

DOOM_er ::

diploma
Robots will steal your job. But that's OK

Assassub ::

Lp, zanima me če se lahko vpišem na srednjo šolo za status.
Sem v nerodni situaciji, prvi faks (redno) sem pustil ter se naslednje leto prepisal na drug faks(redno), na tem pa mi ni uspelo narediti 3h izpitov in jih bom naredil tekom naslednjega leta in se potem vpisal v 2. letnik (redno). Problem pa je ker po 1.10.2018 izgubim status.

Prosim če mi lahko poveste kakšno poceni in preprosto možnost za vpis v srednjo šolo
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

m0LN4r ::

Ne gre opravljati izpite brez statusa? Jesenski roki so ze mimo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Assassub ::

Zadnji rok je bil ravnokar, naslednji so enkrat februarja. Status bi rad imel da lahko delam preko študenskega servisa, da nebom zabijal leta za nič
AMD Ryzen R7 3700X ~ B550 Aorus Elite ~ Corsair LPX 32GB 3600MHz CL18
Nvidia RTX 3060Ti Vision OC ~ Samsung 970 EVO Plus 500GB ~ Samsung 860 EVO 1TB
Seasonic Prime TX-650 Titanium ~ Phanteks P400A DRGB ~ Dell S3220DGF

m0LN4r ::

Same old story, I will work and do the exams... Dosti srece!!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DOOM_er ::

kaj pa pogodba za DČ enega leta? Boljš kot nategovanje preko ŠS
Robots will steal your job. But that's OK

skovac13 ::

Ima kdo kakšen kontakt o ugodnem statusu? hvala in lp

Filip8 ::

mene tudi zanima, če kdo kaj ve, ker mi je ostal izpit od lani, ne morem napredovat v naslednji letnik, rabil bi pa status za delo, da si lahk pol tut plačam izpite. ve kdo kaj, kako to poteka sedaj, ko se je šolsko leto že začelo?

MostWanted ::

a na knjigo pa ne bi šli delat? vam je izpod časti? je treba bit pijavka do zadnega?

Filip8 ::

a boš ti zaposlil gimnazijca za eno leto? me zanima ja.
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838016 (21621) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622644 (21066) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014088 (9009) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515976 (9038) Jerry000

Več podobnih tem