» »

Vpis na srednjo šolo za status

Vpis na srednjo šolo za status

««
«
1 / 9
»»

M-XXXX ::

Se je kdo letos že vpisoval? Kam ste se, da je najlažje, najcenejše ter najmanj dela?

mayaa ::

ni vse zaradi lenarjenja!!
Veliko Izrednih faksov ti za leto, ko pišeš diplomo ne dajo več statusa študenta..
in me zanima kako je s tem- bila sem 1x ze vpisana na visokošolski študij in 1 letnik ponavljala ter se nato prepisala na izredni faks..torej to pomeni, da se redno ne morem več vpisati oz. ali se lahko še vpišem na višješolski študij ali mi ostane samo še opcija, da se vpišem na neko srednjo šolo??

ejQ ::

Ostaja ti pravica še do dveh rednih vpisov na višješolski sferi.
Višješolska prijavna služba
10. septembra se odpre pipca, ti morš pa čim hitrej izpolnit e-prijavo.

Good luck ;)

ejQ ::

@M-XXXX Jse še nism nikamor vpisala, sm si pa na stran dala dveh srednji šoli, če mi vpis na višjo šolo ne rata.

Srednja ekonomsko-poslovna šola Koper - 84 EUR
Srednja tehniška šola Koper - 75 EUR

Sicer so mesta zasedena, ampak se najbrž vsi dijaki ne bojo vpisal (sporočijo po 15./25. septembru). Na stran sm si pa te dve šoli dala, ker sm SEMIZDI nekje prebrala, da dobiš potrdila o šolanju.

Najboljš, da mal pomejlaš šole. ...In pol tle sporočiš kaj si zvedu :P

mayaa ::

aha super..hvala ti:) bom poskusla na višji šoli v Škofji Loki(mi je najbližja)..upam da mi rata.. a je potem se kasnejši rok za vpis k do 10. septembra se lahko elektronsko prijaviš samo na en faks?

sem pa slišala da v kopru na tehnični zdj baje ful neki komplicirajo..

ejQ ::

Jsm pa zasledila da na ekonomsko-poslovni komplicirajo... Mogoče bi blo dobr kej druzga najdit.

To je, kokr vem, zadnja šansa (za višje šole). Potem so mesta zasedena. Ja, samo na eno šolo se lahko prijaviš. Ni kot v prvem roku, kjer podaš 3 želje.

Js pa nevem, če se splača probat prijavt v Škofjo Loko, ker predvidevam da se bodo vsi Ljubljančani prijavlal na šole al v LJ, al v Kranj al pa v Škofjo Loko. Bolj probat kako Novo Mesto.

mayaa ::

maa kr neki je tole..jz sm za status šele zdj izvedela d mi ga ne dajo :S
ok poj bom pa poskusla na geotehnologiji in rudarstvu v velenju..je baje za celo leto 30€ vpisnine..

ejQ ::

Haha, kam se bomo vpisal a? :)
Uu, al pa Elektronika - 39 prostih mest.

30 EUR + 30 EUR za do tja in nazaj.

M-XXXX ::

ejQ je izjavil:

Haha, kam se bomo vpisal a? :)
Uu, al pa Elektronika - 39 prostih mest.

30 EUR + 30 EUR za do tja in nazaj.

Kje tole?

ejQ ::

ŠC Velenje

mayaa ::

en izlet nardiš pa je :))
mah tole probamo..če ne pa srednja šola- do kdaj se pa tm lahko vpišeš?

||A|| ::

A mi kdo lahko svetuje, kam se še lahko vpišem za status?

M-XXXX ::

ejQ je izjavil:

ŠC Velenje

Ravno kar sem klical in predvidevam, da sem se malo zagovoril ker sem omenil da se mi gre za status in dobil takojšen odgovor, da ne bo šlo... Kdo ima izkušnje s tem, bi rekel, da se tega ne sme omenjat :D?

ejQ ::

:D
Sicer ŠC Velenje izvaja tud programe SREDNJIH šol, vendar pa sva midve z mayoo govorile o VIŠJEŠOLSKIH programih, na katere se prijaviš s spletno prijavo 10. septembra.

No, vsaj zvedu si da v Velenju ne bo šlo. Bi pa najbrž loh bil bolj subtilen - da bi se rad prijavu na izobraževanje odraslih, vendar da bi potreboval potrdila o šolanju in te zanima, če jih oni izdajajo.

Zakaj se ne bi probu vpisat na višjo šolo (al si tud to že izkoristu)? Nimaš kej zgubit.

M-XXXX ::

Zakaj se ne bi probu vpisat na višjo šolo (al si tud to že izkoristu)? Nimaš kej zgubit.

Ne, do sedaj sem izkoristil samo ponavljanje in nič drugega...

Hm, kako je potem z vračilom na prejšnji študij? Se lahko vpišem redno v 3 letnik?

PacificBlue ::

Raje se zaposlite, ce ne mislite studirat. Delo prek stud. napotnice bo zmeraj manj aktualno ker bodo morali delodajalci vsako leto placevati visji davek..in se bo zelo poznalo pri placi. Na tak nacin hocejo ukinit oz zmanjsat delo prek studenskega statusa.

ejQ ::

@M-XXXX Če govoriš o ponavljanju na fakulteti (visokošolstvo), se nič ne spremeni. Na fakulteto si še vedno vpisan (pavziranje, nimaš statusa), vpisan pa si tudi na višjo šolo (imaš status študenta) - ločena zavoda. Lahko delaš obe šoli. In se torej lahko naslednje leto normalno vpišeš v naslednji letnik fakultete, če opraviš obveznosti.

Če bi se pa iz fakultete izpisal (kar za vpis na višjo šolo ni potrebno), pa tam ne morš dokončat študija SEMIZDI.

@PacificBlue Sej mislmo študirat. Mal nazadovanja, ker enga izpita nisem mogla opravljat. Nasledn let pa veselo naprej na magisterij.

||A|| ::

ejQ je izjavil:

:D
Sicer ŠC Velenje izvaja tud programe SREDNJIH šol, vendar pa sva midve z mayoo govorile o VIŠJEŠOLSKIH programih, na katere se prijaviš s spletno prijavo 10. septembra.


Torej to deluje kar OK rešitev. Poskusim s tem ali bi moral za vsak slučaj še kam drugam se poskusit vpisat? Do kdaj so ti roki?

Glede redne zaposlitve pa -brez magisterija ne dobim službe na svojem področju (pa tudi z njim težko), zato rabim status, da obdržim trenutno službo.

M-XXXX ::

Je še ločen vpis na visoko ter višjo šolo ali je že enotna evidenca?

ejQ ::

Ločen. Drugač ne bi tuki špekuliral kam se bomo vpisal.

M-XXXX ::

Čist tako offtopic: lahko potem na višji celo še ponavljaš :)?

Kakšne so prednosti pred vpisom v srednjo šolo?

PS: boni so v višji?

black ice ::

Prednost so boni.

ejQ ::

Lahko ponavljaš, ali pa se prepišeš na eno drugo višjo šolo - tako kot na visokošolskih zavodih imaš tudi tukaj pravico do dveh rednih vpisov.

šernk ::

PacificBlue je izjavil:

Raje se zaposlite, ce ne mislite studirat. Delo prek stud. napotnice bo zmeraj manj aktualno ker bodo morali delodajalci vsako leto placevati visji davek..in se bo zelo poznalo pri placi. Na tak nacin hocejo ukinit oz zmanjsat delo prek studenskega statusa.


sam ne razmišljam o vpisu zaradi dela prek študentskega servisa...tako, da ne skrbite, ne bom kradel delovnih mest, gre se mi izključno za zavarovanje, ker je edina možnost da ga ne kot samoplačnik plačujem, ta opcija (vse ostale so out).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PurpleMoo ::

ejQ je izjavil:

Srednja tehniška šola Koper - 75 EUR


Lansko leto sem se vpisala na to šolo za status. Izpolniš obrazec, ki ti ga pošljejo po e-mailu ali pošti (ali se ga celo lahko potegne dol, nisem prepričana) in pošlješ obrazec skupaj s fotokopijo osnovnošolskega spričevala ter kopijo plačane položnice.

Čez kakšen teden dobiš po pošti 6 izpolnjenih in potrjenih potrdil o šolanju, ki jih lahko uporabiš za karkoli pač želiš. :)

šernk ::

Lani se je dalo, kaj pa letos?

pa čas je še ali je šlo že mimo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Ice-Heki ::

A statuse se lahko kombinira? Recimo 10.9 je vpis na srednje šole, pa na fakulteti še ne veš, ali boš imel pogoje za napredovanje ali ne (izpiti so do konca septembra / začetka oktobra). Torej - se vpišeš 10.9 v srednjo šolo, pa če narediš vse izpite, se potem 30. septembra vpišeš v višji letnik na faksu in status dijaka "zavrneš"?

ejQ ::

Ice-Heki je izjavil:

Recimo 10.9 je vpis na srednje šole...
Kje si našu ta podatek? Js ga ne najdem, pa me tole tud zanima.

In o kakšnem vpisu govoriš? Izobraževanje odraslih? Ker za maturitetne/poklicne tečaje sm js našla, da se je dal prijavt do 7. 9. -> pdf

Kokr sm zasledila, si lahko vpisan na SŠ in fakulteto hkrati (spet ločena sistema). Sicer pa lahko oddaš prijavo za SŠ, in se nato v primeru, da opraviš pogoje za napredovanje v višji letnik na fakulteti, v SŠ pač ne greš vpisat.

ejQ ::

PurpleMoo je izjavil:

Lansko leto sem se vpisala na to šolo za status. Izpolniš obrazec, ki ti ga pošljejo po e-mailu ali pošti (ali se ga celo lahko potegne dol, nisem prepričana) in pošlješ obrazec skupaj s fotokopijo osnovnošolskega spričevala ter kopijo plačane položnice.

Čez kakšen teden dobiš po pošti 6 izpolnjenih in potrjenih potrdil o šolanju, ki jih lahko uporabiš za karkoli pač želiš. :)

Na kjer program si se pa vpisala? Si preden si se vpisala kej spraševala, če dobiš potrdila o šolanju? So te izpisal, ko so vidl, da ne obiskuješ predavanj? Si se vpisala v prvem roku, al si se šlepala v septembru, tko kot mi zdj?

vpis@sts.si
V povratni pošti dobite potrebno dokumentacijo ter datum in uro vpisa. Preko pošte dokumentacije ne sprejemamo.

Preko pošte dok. ne sprejmamo. Kaj to pomen? Da se je po tanovem treba zafurat v Koper?

Trenutno so vsa mesta rezervirana. Morebitna prosta mesta bodo znana po 25. septembru, če se kandidati ne vpišejo.
Vpisnina je 75 evrov. Vpisnine ne vračamo.

Je torej treba čakat do 25. septembra, da zveš če je kaj prostih mest in šele takrat pošlješ mejl na vpis@sts.si, al kr že zdj, da si med prvimi, ki kandidirajo za morebitno prosto mesto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: ejQ ()

Ciklamen ::

A samo do jutri se še lahko vpišeš v srednjo/višjo šolo?
- End of the Post ->

M-XXXX ::

V višjo od jutri naprej

Ciklamen ::

Kaj pa srednjo šolo? To sem zdaj malo pregledal vpis v višjo šolo, za srednjo šolo mi pa ni čisto jasno. Pa kaj te prijave za višjo šolo se zaključijo, ko so vsa prosta mesta zasedena, ali se vseeno lahko prijaviš na šolo ne glede na to koliko jih je vpisanih in sprejemajo po točkah? Izbereš 3 šole, na katere se lahko vpišeš ali samo 1?
- End of the Post ->

Gladi ::

Sej ti vse piše, prijave potekajo dokler se ne zapolnijo vsa mesta in lahko se prijaviš samo na eno višjo šolo.

BCSman ::

je kak seznam kjer so razporejene vpisnine v višje po vrsti

M-XXXX ::

Katera višja šola ima največ šanse, da bo šlo čez in je ugodna vpisnina ter ni pretiranega navala?

Ciklamen ::

Najbrž ti nihče ne bo povedal, ker se bo vsak tja hotel vpisat in najmanj kaj si kdo želi je več ljudi :)

Probaj eno, če ne bo šlo pa pač jebi ga..
- End of the Post ->

BCSman ::

in kaj če zmanjka 1 izpit za vpis na drugo bolonjsko in ne uspe se vpisat v nobeno višjo oz. srednjo pol ostane samo še preprodajanje hašiša celo leto, bi sploh kje redno zaposlili za tak omejen čas

tx-z ::

Če se prjavš na neko šolo, še ne pomen da se boš dejansko potem prjavu ne? Pol če si pravočasen in sprejet ti pošlejo itak položnco pa to? Zard statusa se pa lah kamorkol prjavš, sam da se prjavš ne?
tx-z

Ciklamen ::

To tudi mene zanima, kako je s tem. Recimo da se mi zdaj ne uspe vpisat v višjo šolo, očitno sem izobraževanje za odrasle že zamudil (srednja šola), kaj mi potem ostane? Da se na borzo prijavim pa drek mešam pol leta?
- End of the Post ->

tx-z ::

Js če mi to ne rata se bom pol na 3. rok za faks vpisu nekam...Sam je glupo k so to povedal prejšn tedn, k bi se lah že junija prjavu vzporedno nekam in bi zihr dubu...pa še kej k me zanima bi se lah prjavu, tko pa zj nč ne ostane.
tx-z

mcgeek ::

Kaj pa če bi vsi tisti, ki niste resni dijaki/študenti, nehali goljufati in šli iskat službo? Slej ko prej vas bo zadela realnost.

Gladi ::

tx-z je izjavil:

Js če mi to ne rata se bom pol na 3. rok za faks vpisu nekam...Sam je glupo k so to povedal prejšn tedn, k bi se lah že junija prjavu vzporedno nekam in bi zihr dubu...pa še kej k me zanima bi se lah prjavu, tko pa zj nč ne ostane.

V tretjem roku se lahko prijavijo:
- kandidati, ki so oddali prvo ali drugo prijavo in se v izbirnem postopku tekočega leta niso uvrstili v nobenega od v prijavi naštetih študijskih programov;
- kandidati za izredni študij;
- kandidati, sprejeti v drugem prijavnem roku v izredni študijski program, ki se ne bo izvajal;
- študentje, ki želijo zamenjati študijski program in te pravice oziroma pravice do ponavljanja še niso izkoristili. Ne morejo pa v tem prijavnem roku pravice do zamenjave študijskega programa izkoristiti tisti kandidati, ki so se v študijski program vpisali na podlagi prijavno-sprejemnega postopka v prvem ali drugem prijavnem roku po tem razpisu.
Prijav kandidatov, ki ne izpolnjujejo pogojev iz prejšnjega odstavka, visokošolski zavod ne bo obravnaval.

xerror ::

mcgeek je izjavil:

Kaj pa če bi vsi tisti, ki niste resni dijaki/študenti, nehali goljufati in šli iskat službo? Slej ko prej vas bo zadela realnost.


Imamo službo, ampak samo, če imamo študentsko napotnico ali s.p. S.p. se mi pa ne splača, ker toliko dohodkov pa nimam, da bi plačeval 300e na mesec za stroške.

ejQ ::

Ciklamen je izjavil:

To tudi mene zanima, kako je s tem. Recimo da se mi zdaj ne uspe vpisat v višjo šolo, očitno sem izobraževanje za odrasle že zamudil (srednja šola), kaj mi potem ostane? Da se na borzo prijavim pa drek mešam pol leta?
V izobraževanje odraslih se lahko vpišeš skozi (skoraj) celo leto.

bluefish ::

Vpišeš ja, ni pa nujno, da dobiš potrdila.

tx-z ::

Torej na 3. roku se sploh ne morš na faks vpisat, če še nis ponavlju in bi rad vzporedno še en študij delu??
tx-z

mcgeek ::

xerror je izjavil:

mcgeek je izjavil:

Kaj pa če bi vsi tisti, ki niste resni dijaki/študenti, nehali goljufati in šli iskat službo? Slej ko prej vas bo zadela realnost.


Imamo službo, ampak samo, če imamo študentsko napotnico ali s.p. S.p. se mi pa ne splača, ker toliko dohodkov pa nimam, da bi plačeval 300e na mesec za stroške.

Nimam nič proti, če si dejansko dijak ali študent in dejansko opravljaš tudi vse obveznosti v šoli.
S tistimi, ki pa goljufate, pa se žal ne morem strinjati. Država nam vsak mesec pobere skoraj polovico osebnega dohodka za davke in prispevke, ki potem financirajo šole in njihove fiktivne dijake in študente. Tukaj je potrebno nekomu stopiti na prste.

Ciklamen ::

Sem delal redno študij, pa se mi je zalomilo in nimam dovolj točk za napredovanje v višji letnik, prepis/ponavljanje sem pa že izkoristil. Najmanj kar hočem je živeti na državne stroške in "goljufati državo" in ljudi.
- End of the Post ->

error7891 ::

evo, vpis uspel :)

Ciklamen ::

Prijava je uspela!
O datumu vpisa vas bo obvestila izbrana višja strokovna šola. Prosimo, da si zapišete šifro transakcije prijave: številka


Kaj to zdaj pomeni, da sem uspešno prišel v izbrano višjo šolo? (vem da je neumno vprašanje, a samo bi rad bil prepričan kako stojim)
- End of the Post ->
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do statusa študenta ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838016 (21621) BCSman

vpis na srednjo šolo za status

Oddelek: Šola
2622644 (21066) BlackLight
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014088 (9009) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255889 (3791) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7515975 (9037) Jerry000

Več podobnih tem