» »

prosim pomoc - internet povezava

prosim pomoc - internet povezava

majaaslo ::

Prosim za pomoc. Po neurju vceraj ne dela vec internet.

6151 ::

Telefon dela?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

majaaslo ::

Pri racunalniku internet na kabel ne dela. Ko smo vzeli drug prenosnik, ki ni bil prikljucen vceraj je delal. Tako da je verjetno kaj v nastavitvah pri mojem prenosniku.

[D]emon ::

Bi prej rekel clovek, da se je kaj skurilo, ce je razlika samo v tem kaj je vceraj bilo priklopljeno.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

francek1 ::

Imaš prenapetostno zaščito in seveda VSE linije povezane prek nje? Si resetiral modem?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

majaaslo ::

Smo resetirali modem. Saj pravim, da z drugim racunalnikom dela internet. Vse ostali, ki so bili prikljuceni pa ne.

sloxl8 ::

Ugibam, da so šle (vsaj) mrežne kartice - lahko pa tudi kaj drugega.

majaaslo ::

Mogoce kdo pozna kaksnega racunalnicarja, ki se res spozna in bi mi lahko ugodno to uredil?

Hayabusa ::

Saj pravim, da z drugim racunalnikom dela internet.

Wifi ali kabel ?
Če priključiš drug pc na ta delujoči mrežni kabel/port na modemu, net dela ?
Kateri operater ? Kako imaš povezano vse skupaj ?

majaaslo ::

Imam na kabel. Ce prikljucis drugprenosnik na moj kabel dela. Moj prenosnik pa ne dela.

Yacked2 ::

Prekurilo ti je mrežno. Za enkrat ti preko WIFija še nemore prekuriti ničesar XD Vsaj jaz, ko začne grmeti izklopim modem
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

majaaslo ::

Mogoce kaksen racunalnicar, ki se res spozna in mi lahko to ugodno popravi?

Spc ::

majaaslo je izjavil:

Mogoce kaksen racunalnicar, ki se res spozna in mi lahko to ugodno popravi?

Problem je v mac naslovu, verjetno ni nič skurlo.
 

Hayabusa ::

majaaslo je izjavil:

Mogoce kaksen racunalnicar, ki se res spozna in mi lahko to ugodno popravi?

Vsak rač. servis ti bo to uredil, samo je delo na terenu.

tehnicar12 ::

Poglej če ti ni IP naslova zmedl

Mesar ::

Pa olje naj menja routerju?
Your turn to burn!

BorutK-73 ::

Spc ::

Problem rešen.
Problem je bil v tem, da je bil telemachov modem vklopljen v LAN1 namesto v WAN v routerju.
Ko se je prvi računalnik prižgal je modem registriral MAC naslov prvega računalnika (kot sem že omenil zgoraj, da je kriv MAC Naslov) na določen ip in na drugih računalnikih ni deloval internet.

Tako, da ni nič skurlo.
 

BorutK-73 ::

Spc je izjavil:

Problem rešen.
Problem je bil v tem, da je bil telemachov modem vklopljen v LAN1 namesto v WAN v routerju.
Ko se je prvi računalnik prižgal je modem registriral MAC naslov prvega računalnika (kot sem že omenil zgoraj, da je kriv MAC Naslov) na določen ip in na drugih računalnikih ni deloval internet.

Tako, da ni nič skurlo.


A si mu šel na dom zrihtat?

Hayabusa ::

Potem je nekdo fizično šaril po routerju in nazaj grede še zapovrh napačno priklopil kable (je deloval router kot switch, pri kablaših to ponavadi pomeni, da dela net samo na 1 napravi, tisti, ki je prva online).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Daniel ::

@Spc Odlično. Važno, da se je dalo zrihtat. Sam sicer nikoli ne bi najprej pomislil na MAC zmešnjavo, je pa res, da s kabelskimi modemi nimam ravno opravka.

Spc ::

BorutK-73 je izjavil:

Spc je izjavil:

Problem rešen.
Problem je bil v tem, da je bil telemachov modem vklopljen v LAN1 namesto v WAN v routerju.
Ko se je prvi računalnik prižgal je modem registriral MAC naslov prvega računalnika (kot sem že omenil zgoraj, da je kriv MAC Naslov) na določen ip in na drugih računalnikih ni deloval internet.

Tako, da ni nič skurlo.


A si mu šel na dom zrihtat?

Po telefonu se vse zrihta.
 

zimzelenček ::

Ojla...da ne odpiram nove teme: mi lahko svetujete kako naj uredim tole zadevšno z povezavo? V hiši, v spodnjem prostoru ,imam router na kabl (kabelski internet, 10Mbit/s), povezan na 4 kompe, razporejene po vsej hiši. V zgornjem nadstropju bi se sedaj rad povezal še s prenosnikom in sicer brezžično
Je za ta namen dovolj brezžična mrežna na tem mojem stacionarcu, ali obvezno nabavim wireles router? Da bi zamenjal obstoječi router mi ne diši, vmes so dve armirani betonski plošči...torej odpade ta možnost

mmario82 ::

zimzelenček je izjavil:

Ojla...da ne odpiram nove teme: mi lahko svetujete kako naj uredim tole zadevšno z povezavo? V hiši, v spodnjem prostoru ,imam router na kabl (kabelski internet, 10Mbit/s), povezan na 4 kompe, razporejene po vsej hiši. V zgornjem nadstropju bi se sedaj rad povezal še s prenosnikom in sicer brezžično
Je za ta namen dovolj brezžična mrežna na tem mojem stacionarcu, ali obvezno nabavim wireles router? Da bi zamenjal obstoječi router mi ne diši, vmes so dve armirani betonski plošči...torej odpade ta možnost


ena varianta je da kupis wifi router in namesto racunalnika (tistega ki je najblizje lokaciji kjer bos uporabljal wifi) vklopi ta novi router v njegov wan prikljucek. Nato s prikljucka lan1 novega routerja vklopi racunalnik ki je bil prej vklopljen v star router. Na novem routerju v konfiguraciji WAN-a nastavi DHCP in vklopi wifi.

Slabost: racunalnik vklopljen v lan1 novega routerja in vsi wifi klienti bodo loceni od ostalega dela mreze.

zimzelenček ::

Je še kakšna druga varianta in kaj pomeni "Slabost: racunalnik vklopljen v lan1 novega routerja in vsi wifi klienti bodo loceni od ostalega dela mreze."

BorutK-73 ::

Ne vidijo se med sabo, ne moreš delit datotek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133260 (2295) SeMiNeSanja
»

Brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
14880 (740) Frenckie
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217593 (7429) NeMeTko
»

Vzpostavitev brezžičnega interneta

Oddelek: Omrežja in internet
163119 (2853) barbara2
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622225 (21141) MTB

Več podobnih tem