» »

izdelava spletne strani, nasveti

izdelava spletne strani, nasveti

1
2
»

34054 ::

Osebno sem začel (pred leti) z (takrat še):
- Macromedia Dreamweaver, dober programček za začetnike, kasneje postane vsa navlaka nekoliko nadležna,
... kasneje sem menjaval in iskal ustrezen IDE:
- phpDesigner, NuSphere PhpED, NetBeans, Zend Studio, Aptana, Eclipse, Notepad++, PsPad, intype, ... pa še kaj...
... nato sem končno našel nekaj kar me je res, res zadovoljilo:
Komodo Edit, odličen editor, za male zadeve pa sem uporabljal e-text editor
... dan današnji pa sem seveda na the-one-and-only:
Sublime Text (2).

On Topic:
Osebno gostujem pri http://www.hostko.si/ meni so kar v redu. Hitrost.com tudi ni slaba od slovenskih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 34054 ()

blackbfm ::

Zanima me tvoj način.


Večinoma z wysiswg.

On Topic:
Osebno gostujem pri http://www.hostko.si/ meni so kar v redu. Hitrost.com tudi ni slaba od slovenskih.


slovenskih se sploh ne splača gledat, razen če si totalen noob kar se tiče *administracije

HardFu ::

V wysiwyg pises CSS? Lahko kaksno referenco podas, da vidim?
http://codeable.io

blackbfm ::

V wysiwyg pises CSS?


Ja meni je lažje naklikat par checkboxov izbrat izpolnit polja + vidit stvar takoj kot pa pisat in si predstavljat v glavi. Sej postscript lahk tut na roko pišeš pa mislim da nima lih smisla ane.

Lahko kaksno referenco podas, da vidim?


ne:)

HardFu ::

postscript != css

Drugace pa si ne rabim nikoli nicesar predstavljat v glavi, dobis dizajn, napises okvirno html in css, potem pa poliras do zeljenega izgleda.

Za referenco: se mi je zdelo ;)
http://codeable.io

blackbfm ::

Referenca nevem kaj bi imela veze tu. Bistvo je to da si nekateri pač lažje okvirno naredimo css z gui. Primerjava s postscript je zelo na mestu, je lažje potegnit krog v corelu kot pa na roke spisat koordinate ter velikost za krog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Vice ::

blackbfm je izjavil:


slovenskih se sploh ne splača gledat, razen če si totalen noob kar se tiče *administracije


Sory samo moraš biti pa res noob da tako izjaviš.

RockyS ::

blackbfm je izjavil:

V wysiwyg pises CSS?


Ja meni je lažje naklikat par checkboxov izbrat izpolnit polja + vidit stvar takoj kot pa pisat in si predstavljat v glavi. Sej postscript lahk tut na roko pišeš pa mislim da nima lih smisla ane.

Lahko kaksno referenco podas, da vidim?


ne:)



In kako v WYSIWYG zgleda CSS3?
Meni se zdi to enako kot da v photoshopu razrežeš dizajn in potem preko PSja generiraš CSS, seveda bo vse pozicioniral absolutno :D

p.s.
na žabcu imam cpanel, povsod drugje pa parallelse ki so meni osebno kar nekaj. Da se o njihovih glupih vmesnikih za webmail ne pogovarjamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

blackbfm ::

Sory samo moraš biti pa res noob da tako izjaviš.


Ker plačevat vsaj 3x več za enako ali slabšo storitev je čist logično a ne.

HardFu ::

protip: Google Apps ponuja 10 email naslovov (kar je za 95% potreb) zastonj, s custom domenami. Kdor sam hosta maile, sploh prek drekastih cPanelov in Pleskov, si dela medvedjo medvedjo uslugo.
http://codeable.io

Netrunner ::

blackbfm je izjavil:


tale primerjava je pa smešna


Zakaj?

Netbeans je po funkcionalnosti še najbližji DW , vsaj kar sem jih jaz testiral .. je pa res da jih nisem dosti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

r1ok ::

Pozdravljeni,
Lotil sem se izdelave spletne strani v programu wodpress našel sem temo jo kupil in jo nekako oblikoval in nastavil po svoje. Sedaj pa se mi zatika da zaključim mojo spletno stran. Zanima me če mi zna kdo pomagati oblikovati ter zaključiti do konca, da bo spletna stran delovala brezhibno....
Lp
Rok

Netrunner ::

@r1ok => Z tako skopimi informacijami ne pričakovat kakšne pomoči. Povej oz. opiši kaj točno se ti zatika oz. kaj ti povzroča težave. Daj link do strani ali saj do kakega screenshota oz. pokaži kakšno kodo imaš ipd...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

r1ok ::

zdravo,
evo pošiljam link spletne strani: http://domisli.si/ zatika se mi pri košarici ter bi se našlo še kaj. :) Ker nimam veliko znanja glede postavitve spletne trgovine bi rabil nekoga, da mi malo svetuje pomaga, pri začetnem zagonu spletne strani...
lp
Rok

Stari89 ::


Lep pozdrav.

r1ok ::

Zdravo Stari89 se pravi za 100EUR jo postaviš, da deluje brezhibno jaz pa potem lahko urejam slike ter cene in vse ostalo v nadzorni plošči?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: r1ok ()

Stari89 ::

Ne, ta slika je satirična šala, ki jo je naredil xy dizajner. Največ časa in živcev namreč vzamejo stranke, ki želijo imet vse "pod kontrolo". Želel sem ponazorit, da si ti tisti, ki je že sam vse dizajniral in da si najbolj zajebana stranka od vseh. :) Brez zamere
EDIT: Še malo konstruktivne kritike: Razbij problem na podprobleme in po forumih postavljaj natančna vprašanja s specifičnim izzivom. Z "nekaj se mi zatika na strani" ti ne bo živa duša pomagala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

r1ok ::

Hehe dobra....)
Verjetno sem res malo narobe postavil vprašanje, ker sem do sedaj že porabil ogromno časa, da sem prišel do kamor sem in vidim da ni tako enostavno kot kažejo filemčki na youtubu :) in ker sem se prvič srečal s postavitvijo spletne strani, ter želel privarčevati denar za testni zagon iščem nekoga, ki bi mi ali preuredil že obstoječo spletno stran ali naredil na novo spletno trgovino...

zzbil ::

S čim si pa tole delal?

c3p0 ::

Stari89 je izjavil:


Lep pozdrav.


Dejansko sem pred leti, ko sem še naredil kako spletno stran, imel stranko, ki spada pod zadnjo točko. Nič ni bilo niti približno dobro. Na koncu je sam v Riscu ali nekaj podobnega narisal kar želi imeti. Dobil je točno to, razrezal in pretvoril v WP template, bil je zelo zadovoljen. Seveda se pod tisti zmazek nisem nikoli podpisal.

r1ok ::

na neki strani sem dobil za 12$ tolo temo: https://themeforest.net/item/woodmart-w...
jo naložil na wordpress ter sam preko youtube filemčkom malo spreminjal..... Sedaj mi pa ne gre in ne gre, da bi jo dokončal tako kot sem imel v mislih. Zato že nekaj časa iščem nekoga, ki pozna wordpress, da bi mi pomagal zaključiti moj projekt :), ter da testiram, če se bo to sploh dobro prodajalo, če se bo pa seveda dam tudi nekam narediti boljšo spletno stran.

scipascapa ::

kje bi več zvedel za cpanel? je kje v slo jeziku napisano? razlage posameznih gumbov, ki so v cpanelu itd?

Netrunner ::

Nevem če obstaja dokumentacija v Slo jeziku vendar Cpanel je lepo kattegoriziran in se ni težko znajti. Če imaš malo več kot osnove izdelave spletnih strani bi ti moral biti jasen.

Kaj točno ne znaš uporabiti oz. ti ni jasno ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

scipascapa ::

Meni je relativno jasno, samo nekomu, ki je bolj bogi v eng :)

Netrunner ::

Cpanel je preveden tudi v Slovenščino, vsaj pri naših ponudnikih gostovanja.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

scipascapa ::

domenca, domovanje, neoserv nimajo.

Netrunner ::

Jaz imam na neoserv in imajo slovenski prevod. Jezik si lahko sam nastaviš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

scipascapa ::

to sem samo ni celotni cpanel, samo del?

Netrunner ::

Nevem na pamet, jaz sem si preklopil na EN ker se nisem znajdel v SI, najbolje da se obrneš na ponudnika gostovanja ki ga imaš in povprašaš o tem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c3p0 ::

Niso vsega prevedli očitno...

Netrunner ::

Zakaj pa to sploh potrebuješ ? Saj s Cpanelom se ne dela vsakodnevno. Nastaviš enkrat in pozabiš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376285122 (8414) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623301 (2118) Lonsarg
»

Izdelava spletne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
135771 (3776) Netrunner
»

joomla (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
6513435 (9289) betmen
»

Izdelava spletne strani za podjetje z bresplačnimi orodji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
5013646 (6283) Tody

Več podobnih tem