» »

iPhone vs Android - mnenja uporabnikov

iPhone vs Android - mnenja uporabnikov

smash ::

Zanimajo me mnenja uporabnikov, ki so dejansko uporabljali iPhone in kak telefon z androidom od HTC-ja ali koga drugega, kakšne so vaše izkušnje ter kaj so prednosti enega ali drugega...kratka primerjava kaj je dobro pri enem, kaj pri drugem

Prosil bi samo za menjenja tistih, ki so res uporabljali OBA in ne samo enega

lurker ::

Android:
+ notification bar (genialno)

iPhone:
+ vse ostalo (by a mile)

smash ::

zanima me ali iphone res nima nobenega lag-a pri scrollanju

ali je res kot je razvidno iz videoov, da ko kliknes na aplikacijo (ikono), da odpre takoj

kako je z baterijo pri iphoneu? koliko vam zdrži pri kaksni uporabi?

Desty ::

@smash, drži. Takoj ko tapneš na aplikacijo, se ti le da odpre. Baterija je tako tako. Sam sem heavy user (veliko surfanja in glasbe, iger, GPS) in mi zdrži do 2 dni.

zee ::

Imam iPhone 3Gs.

Baterija mi traja do tri dni (malo klicev in dosti surfanja ter glasbe). Aplikacije se renično odprejo v hipu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

lurker ::

zanima me ali iphone res nima nobenega lag-a pri scrollanju
Nima. Če boš primerjal side-by-side, boš rekel, da Android nima scrolla. Ima s-c-r-o-l-l. Je pa res, da se na 1GHz to potem že vidi kot gladek scroll.

ali je res kot je razvidno iz videoov, da ko kliknes na aplikacijo (ikono), da odpre takoj
Ne. Pri iPhone 3G nikakor ne moreš rečt, da odpre v trenutku. Bi rekel, da če vzameš primerljiv HW, bo Android odpiral aplikacije vsaj tako hitro kot iPhone.

kako je z baterijo pri iphoneu? koliko vam zdrži pri kaksni uporabi?
Če primerjam iPhone 3G in HTC Magic, pri nekako enaki uporabi iPhone zdrži vsaj 30% dlje.

Ted ::

Primerjava Iphone in Android je primerjava napamet, Iphone je telefon, Android je OS. Androida najdeš na 10-30 različnih telefonih različnih cenovnih razredov. Če želiš primerjati uporabniško (in ostalo) izkušnjo moraš primerjati telefone v podobnih cenovnih razredih - torej Iphone in HTC Desire, Google Nexux, Samsung Galaxy i9000. HTC Tatoo za 150 evrov in Iphone za 600 pač ne moreta bita primerljiva...
Mah...

Isotropic ::

a se za iphone dobi aplikacije sam prek store? kako je z jailbreakanjem, so kaksne posledice lahko (garancija, kaj vem kaj)?
podpira android python?

Zgodovina sprememb…

Goody ::

Jebiga, glede na drugo raziskavo bosta morala (če bosta vstrajala pri odločitvi za Android oz. WP7) še naprej bolj roko uporabljati ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

blackbfm ::

Android telefoni so načeloma na hitro skup spacani z OS vred, sploh cenejši modeli. Recimo to da si moral pri samsungovem flagship modelu nalagat LAG fix je res že tragikomično.

Kar se pa iphona tiče je pa kul in večina stvari deluje kot se spodobi in na nivoju. Sicer pa tudi iphone kdaj zatrokira, kakšna stvar traja da jo premelje, ni lih vse instantno..deluje pa sigurno lepše kot karkoli kar ponuja konkurenca:P

tomaz- ::

hmm, odpiranje aplikacij.

Reciva takole: Android ( samsung Galaxy s ) : klikaš po aplikacijah : zadeva se zažene, hoče divjat, nekaj časa celo divja, potem pokašlja, trzne, se zatakne za hip, dva, potem spet potegne in divja, spet pokašlja.... Podobno kot navita honda CRX.. enako s scrollanjem..
iPhone4 : zadeva deluje smooth, podobno kot kak čigumast V6 motor. Ne razganja ga od pospeškov in moči, ampak NAVOOOR...

Baterija: ne vem, kolk heavy userji ste, da vam baterija drži par dni, ampak meni je pri obeh držala cca do večera, potem bi bilo pa že greh, če ga ne bi dal polnit..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

mcgeek ::

iphone/ios - nadzorovane aplikacije; 1 telefon; OS za uporabnike z manj tehnološkega znanja;
android - nenadzorovane aplikacije; telefoni po želji; za uporabnike, ki hočejo malo več nadzora nad OS;

Mavrik ::

Osebnega žaljenja uporabnikov na temle forumu ne rabimo. Lahko pa komot debatirate o dejanskih operacijskih sistemih, ne pa njihovih lastnikih.
The truth is rarely pure and never simple.

JanezekNovak ::

iPhone
+ kar ima, dela brez problema
+ ios dela tekoče in je zelo enostaven za uporabo
+ aplikacije so lepe in delajo dobro
+ veliko aplikacij
+ update dela brez problema
+ "installous"
- itunes bi lahko bil boljši
- notification bar ima android bolje narejeno
- samo 1 model

Android
+ velika prilagodljivost telefona in operacijskega sistema
+ različni modeli telefonov (od poceni modelov naprej...)
+ veliko aplikacij
+ telefoni z najnovejšo tehnologijo (dual core, 3d,...)
+ sd card
- problem z updati oz. prevelika odvisnost od proizvajalcev za sam update
- android izgleda kot poceni kopija iPhona (se izboljšuje)
- glede na iPhone izgledajo aplikacije grše
- prevelika razdrobljenost modelov (problem z updati in delovnjem določenih aplikacij)

Windows Phone 7
+ nekaj novega glede na Android in iOS
+ integriran Office
- malo aplikacij (se izboljšuje)

Ostalo naj pa še drugi napišejo, ki bolje poznajo Windows Phone 7.
http://www.euroairsoft.com/

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

lurker je izjavil:

Android:
+ notification bar (genialno)

iPhone:
+ vse ostalo (by a mile)

+notification bar v iOS 5.

lurker je izjavil:

zanima me ali iphone res nima nobenega lag-a pri scrollanju
Nima. Če boš primerjal side-by-side, boš rekel, da Android nima scrolla. Ima s-c-r-o-l-l. Je pa res, da se na 1GHz to potem že vidi kot gladek scroll.

Se ne. Za gladkost pri scrollanju pomaga custom ROM, vsaj takšno je moje opažanje na HTC-jih - Desire je bil s stock ROMom obupen, s Cyanogen Modom je zelo smooth, zelo iPhone-level, manj kot teden dni star in z aplikacijami minimalno našarjen Desire S pa je prav tako neverjetno štekal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

sgdjkdlsugi4 ::

Pri gladkem UIju pomaga samo GPU acceleration (kot ga poznata WP7 in iOS), Google pa tukaj neke muti, da bodo tako ali tako naprave v prihodnosti imele vec jeder(izjava na vprasanje, zakaj Honeycomb se vedno laga in zakaj ni HW accelerated UI, na Google I/O konferenci, maj 2011, Using Renderscript, Haase, Guy). Ceprav imam rad Android, mi je to se vedno uganka in napaka v sami zasnovi OS-a. Ce na desktopu silimo ves rendering na GPU, nevem zakaj to ne bi bilo smiselno na mobilnih napravah, kjer je izkoriscenost CPU se bolj pomembna.

Boobiz ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Pri gladkem UIju pomaga samo GPU acceleration (kot ga poznata WP7 in iOS), Google pa tukaj neke muti, da bodo tako ali tako naprave v prihodnosti imele vec jeder(izjava na vprasanje, zakaj Honeycomb se vedno laga in zakaj ni HW accelerated UI, na Google I/O konferenci, maj 2011, Using Renderscript, Haase, Guy). Ceprav imam rad Android, mi je to se vedno uganka in napaka v sami zasnovi OS-a. Ce na desktopu silimo ves rendering na GPU, nevem zakaj to ne bi bilo smiselno na mobilnih napravah, kjer je izkoriscenost CPU se bolj pomembna.


My point exactly. In ob vseh bombončkih in aplikacijah ki bojo slej al prej iste na vseh OSih, torej bo funkcionalnost enaka, je to kako tekoče zadeva deluje in kako je stabilna edino merilo kvalitete. Zato sam pravim da sem razočaran nad opevanim in hvaljenih androidom.

iOS, čeprav nikoli nisem v rokah držal iPhona, samo iPade lahko dam neko subjektivno mnenje ker sta si podobna. Mi je všeč ker je snappy, po izgledu in tako kot apple razvija in nadzoruje svoje stvaritve pa mi ni prav nič všeč. Se pravi, če bo apple hotu kdaj videt moj denar bojo mogli še marsikaj postorit, in s tem ne mislim napljuvat še 5 successorjev iPhone štirici.

WP7, verjetno moj naslednji OS. Po letu in pol na androidu mi bo minimalisičen izgled in snappy delovanje complete breath of fresh air. Seveda pa bom počakal da se platforma še malo bolj razvije, ker WP7 marketplace zaenkrat še ni tako bogat z aplikacijami ki povečujejo funkcionalnost.
I'm drunk, what's your excuse?

blackbfm ::

Kar se baterije tiče iphone 4 zdrži ob minimalni uporabi kakšne 3-4 dni komot. Samo gsm klici, brez umts, kakšna fotka, ter nekaj minut wifi dnevno.

Če ga pa drkaš non stop gre pa tut v enem dnevu. Ampak avtonomija je še vedno odlična v primerjavi z androidi.

smash ::

blackbfm je izjavil:

Kar se baterije tiče iphone 4 zdrži ob minimalni uporabi kakšne 3-4 dni komot. Samo gsm klici, brez umts, kakšna fotka, ter nekaj minut wifi dnevno.

Če ga pa drkaš non stop gre pa tut v enem dnevu. Ampak avtonomija je še vedno odlična v primerjavi z androidi.


2 leti star HTC magic z Androidom...polnim vsak dan, ampak en cel dan zdrži brez težav

sem pa probal na dopustu izklopiti wifi, bluetooth, gps in mobile data.... zdržal je 5 dni

smoke ::

Kar se tiče hardware acceleration-a UI na Androidu pride to čez kakšna 2 mesca z Ice Cream Sandwichom :)

Bananovec ::

lurker je izjavil:

zanima me ali iphone res nima nobenega lag-a pri scrollanju
Nima. Če boš primerjal side-by-side, boš rekel, da Android nima scrolla. Ima s-c-r-o-l-l. Je pa res, da se na 1GHz to potem že vidi kot gladek scroll.

ali je res kot je razvidno iz videoov, da ko kliknes na aplikacijo (ikono), da odpre takoj
Ne. Pri iPhone 3G nikakor ne moreš rečt, da odpre v trenutku. Bi rekel, da če vzameš primerljiv HW, bo Android odpiral aplikacije vsaj tako hitro kot iPhone.

kako je z baterijo pri iphoneu? koliko vam zdrži pri kaksni uporabi?
Če primerjam iPhone 3G in HTC Magic, pri nekako enaki uporabi iPhone zdrži vsaj 30% dlje.

Upam, da lahko za ta primer vzamem SGS. Če ga lahko, potem SGS postavi to trditev na laž.
Sem pa prebiral, da ima WP7 sicer najbolje zasnovan (frišen) sistem za developerje (nekaj v vezi s future proof). Žal ne najdem linka do komentarja.
P.S.: Tudi sam bom ob naslednji priložnosti prešel na WP7, če me hw acc. na Andoidu ne bo zadovoljil, kar me verjetno tudi ne bo.
P.P.S.: Ena stvar, ki me je gromozansko motila pri Androidu je tipkovnica. Recimo z nekim poceni telefonom sem lahko pisal 2x hitreje kot na SGS (LG Cookie, stari rdeči model). Tipkovnica na A. ni prilagojena hitrem, dvo prstnem pisanju, pisanju s celo roko itd. Ko ga držiš pokončno, je miss rate prevelik (od oka 15-30%). Če si daš tipke pomanjšati za 2x, je pisanje enostavnejše. Žal je to bilo mogoče samo na Cyanogen 6.x. V vodoravnem položaju je problem podoben. Tipkovnica je namreč potegnjena čez celi ekran, kar onemogoči tipkanje z 2 prstoma (ker tipkovnica ni prilagojena za tipkanje z desnim in levim palcem) + pisanje s celo roko (kot na tipkovnici za pc) je zaradi nerodnosti težko.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

Tipkovnica na A. ni prilagojena hitrem, dvo prstnem pisanju, pisanju s celo roko itd. Ko ga držiš pokončno, je miss rate prevelik (od oka 15-30%). Če si daš tipke pomanjšati za 2x, je pisanje enostavnejše. Žal je to bilo mogoče samo na Cyanogen 6.x. V vodoravnem položaju je problem podoben. Tipkovnica je namreč potegnjena čez celi ekran, kar onemogoči tipkanje z 2 prstoma (ker tipkovnica ni prilagojena za tipkanje z desnim in levim palcem) + pisanje s celo roko (kot na tipkovnici za pc) je zaradi nerodnosti težko.



Thumb Keyboard 4 ?

Na Desire HD se odlično obnese ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

sgdjkdlsugi4 ::

smoke je izjavil:

Kar se tiče hardware acceleration-a UI na Androidu pride to čez kakšna 2 mesca z Ice Cream Sandwichom :)

Vir ?

V HC je podpora za HW accelerated UI z uporabo Renderscripta, ampak ni ravno 60fps gladko. Je pa res, da bi s to podporo lahko nekdo napisal HW pospesen launcher, ki je seveda na Androidu le eden izmed aplikacij. No upamo na najboljse.

smoukar ::

Sem v drugi temi vprašal, pa ni odgovora. Je zamenljiv 3GS s Desirejem? Derireja sem malo uporabljal za klice, vse ostalo filmi, muska, net, predvsem net. Baterija je delala en dan ali do 4x filanja na dan. Sedaj bi pač isto imel samo nočem bit prekrajšan za kako počasnost. Isto sem uporabljal N95 in kar se tiče hitrosti je Desire ferari napram N95.
Kaj naj naredim?

arjan_t ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:


V HC je podpora za HW accelerated UI z uporabo Renderscripta, ampak ni ravno 60fps gladko. Je pa res, da bi s to podporo lahko nekdo napisal HW pospesen launcher, ki je seveda na Androidu le eden izmed aplikacij. No upamo na najboljse.


ni še neka XML opcija, ki jo lahko developer vklopi za HW accelerated GUI? (koliko se spomnim google I/O posnetka)

;-) ::

če kak apple iphone 4 lastnik misli da je android primerljiv z ios-om mu menjam par tednov starega sgs2-belega za belega iphone 4, lahko doplačam =)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater smartphone kupit ?

Oddelek: Kaj kupiti
394142 (2976) Meizu
»

Kateri high-end pametni telefon? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24259079 (52206) PrimozR
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319090 (8551) RejZoR
»

Nokia N8 vs Apple iPhone 4 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10025602 (23595) MrX
»

60.000 Androidov dnevno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5415407 (14013) LordPero

Več podobnih tem