» »

Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson Xperia Arc

1
2
»

puffs ::

Also a lahko kdo k še ni upgrejdu in ma še gingerbread napiše kodo k jo ma napisano čist na konc v nastavitvah (nastavitve -> o telefonu -> scroll all the way down). Js mam recimo 4.1.A.0.562, neki podobnega mora bit. Pa Različico programske opreme (mal višji).

šernk ::

puffs je izjavil:

Sej sm prebrala. In? Vse kar piše je da je major update, da je precej stvari drugačnih in da ni poti nazaj. Pozabijo omenit kako grdo vse zgleda in kaj vse ne dela. Upam da sem komu pomagala z zgornjim postom da ne bo izgubljal časa in živcev kot jaz.


izgled je zelo subjektivna ocena, tega takoj zamenjam za kič, kateri mi pač ni všeč. najbrž bo tudi kmalu kakšna tema dodatna če že ni.

glede browserja...a vi dejansko tiste browserje uporabljate? meni so vsi še iz časov jave popolnoma neuporabni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SLO_Matej ::

puffs je izjavil:

3. Browser je fail, takoj ko zoomam polomi celo stran. To so iste strani s katerimi prej ni bilo nobenih problemov.

Tole dvomim, da je problem brskalnika, temveč gre za težavo Slo-Tech strani. Napačen prikaz je tudi v Internet Explorerju na Windows Phonu (dokler se IE ni posodobil v najnovejšo verzijo 9, skupaj z Mangom tudi na tej platformi težav s prikazom ni bilo) ter na iPhonu.

Tako da zgleda, da se ST ne razume najbolj z najsodobnejšimi mobilnimi brskalniki. Lahko uporabljate tudi: http://m.st.si

Zgodovina sprememb…

puffs ::

šernk je izjavil:

izgled je zelo subjektivna ocena, tega takoj zamenjam za kič, kateri mi pač ni všeč. najbrž bo tudi kmalu kakšna tema dodatna če že ni.

Ah zapri. Očitno nimaš arca, noben k ga ma ne more rečt da je originalna tema kič. Nobene dodatne teme ni, tud prej je ni blo, loh sam barve mal spremeniš.

šernk ::

nimam, imel pa sem ga že v uporabi in ga lahko grem tudi sedaj pogledat ter ti ga poslikat če želiš...sem ravno včeraj ugotovil da je arc in ne x10 (čeprav je lastnik telefona trdil da je x10). lastim si x10mini pro, imel sem pa v rokah praktično vse xperie že in ne pravim da je kičast, je pa očitno bolj kičast od novega ICS in to bi takoj menjal, ker meni je vsak lepotni popravek, pa če gre le za zaobljen rob odvečen in nepotreben, da ne govorim šele o prosojnosti, ki se jo povsod vsiljuje. pomembna mi je izključno uporabnost in ne kako izgleda. ICS je v začetnem stanju komaj, verjamem da bo še mnogo popravkov prišlo ven.

človek ki je rekel, da moje namizje na računalniku izgleda zastarelo in čudno sem mu v roku 10ih minut zaprl usta, da se je le čudil...ampak čemu? zadeva je postala manj uporabna okno se mora zapreti in odpreti čimprej, ne pa umes še 10x zavrteti okoli sonca. (le primer kako subjektivna ocena je izgled)

skratka nikjer ne trdim da je vmesnik od SE kičast, lahko bi bil pa precej manj in me ne bi motilo popolnoma nič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

puffs ::

šernk je izjavil:

človek ki je rekel, da moje namizje na računalniku izgleda zastarelo in čudno sem mu v roku 10ih minut zaprl usta, da se je le čudil...ampak čemu? zadeva je postala manj uporabna okno se mora zapreti in odpreti čimprej, ne pa umes še 10x zavrteti okoli sonca. (le primer kako subjektivna ocena je izgled)

Waw, samo 10 min si rabil da si mu zaprl usta? Amazing. Najbrž si moral tok časa klikat in tipkat da se je nabrala opazna časovna razlika.

Če bi bila stvar res hitrejša s tole grdo grafiko od ics-a bi mogoče še dvakrat pomislila. Ampak ni niti hitrejša niti bolj "uporabna". Originalen software je hitrejši in bolj funkcionalen in lepši. Če ti uživaš v grdih stvareh prav, večina pač ne, ok?

SLO_Matej je izjavil:

Tako da zgleda, da se ST ne razume najbolj z najsodobnejšimi mobilnimi brskalniki. Lahko uporabljate tudi: http://m.st.si

Ja, je potrdil moderator da je sloteh kriv in ne brskalnik.

Morientes ::

Zadnja verzija pred ICS za SE Xperio Arc je:

Različica Programske opreme : 2.3.4 --- 4.0.2.A.0.69
Osnovnopasovna Različica : 8x55A-AAABQOAZM-203028D-66
Jedrna Različica : 2.6.32.9-perf

Če rabiš še kaj, kr vprašaj.

puffs ::

Hvala! :)
Edit: hm, za xperio arc? Js mam arc S. Ne vem če je isto, ne bomo tvegal, nej še kdo k ma arc S napiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: puffs ()

šernk ::

Waw, samo 10 min si rabil da si mu zaprl usta? Amazing. Najbrž si moral tok časa klikat in tipkat da se je nabrala opazna časovna razlika.


ne inštalirat dodatno sranje za izgled :D

Če bi bila stvar res hitrejša s tole grdo grafiko od ics-a bi mogoče še dvakrat pomislila. Ampak ni niti hitrejša niti bolj "uporabna". Originalen software je hitrejši in bolj funkcionalen in lepši. Če ti uživaš v grdih stvareh prav, večina pač ne, ok?


se strinjam, če je zadeva počasna in nedelujoča, nikakor pa ne more biti razlog da je zanič zate čuden izgled.

ne uživam v grdih stvareh, le pojem grdo imam drugače naravnan kot ostali
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

puffs ::

šernk je izjavil:

se strinjam, če je zadeva počasna in nedelujoča, nikakor pa ne more biti razlog da je zanič zate čuden izgled.

Ja je lahko. Očitno je da si niso vzeli časa da bi zadevo oblekl v isti skin ki je bil originalno na telefonu. Drug font, drugi meniji, ubite animacije in widgeti pač niso konsistenca ki bi jo človek pričakoval pri uradnem upgrejdu. Verjamem da koga mogoče ne mot tok, mene zlo.

ne uživam v grdih stvareh, le pojem grdo imam drugače naravnan kot ostali

Nobody cares. Ker nimaš tega telefona se zdej lahko nehaš oglašat, ktnx.

šernk ::

hej avta tudi nimam v lasti, pa kljub temu naredim z njim 20.000km+ letno.

saj se bom nehal oglašat, hotel sem le pokazati, da vsi izgleda ne bodo niti omenjali, če ni bistvenih sprememb v položaju funckij.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

-=Tomaz=- ::

No ja... Izgled je res bolj stvar okusa.

Sem včeraj nadgradil, pa tudi nisem zadovoljen. Animacije niso več tako tekoče, pokuri več pomnilnika, pa mogoče se res bolj greje ali pa ga sedaj malo več uporabljam. Mi je zjutraj zmrznil, pa vklopljen je imel wifi, čeprav vem da ga nisem jaz vklopil.

Z običajno uporabo nisem našel nekih velikih sprememb, tako da ne vem če je bilo ravno smiselno nadgraditi glede na slabosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -=Tomaz=- ()

-=Tomaz=- ::

V PC companion sem izbral repair phone, da je vse skupaj na sveže naložil. Imam sedaj več rama (prej sem imel inštalirane samo ene 3 dodatne aplikacije), pa se mi zdi da je malenkostno bolj odziven.

Malo bom še počakal na tem sistemu, vseeno bi pa vprašal kako najlažje downgradaš nazaj na 2.3.4, kljub temu da je telefon zaklenjen (ni rootan)?

puffs ::

Yay, je lepo uspelo in imam nazaj Gingerbread. Im a happy panda ^^
Tomaz, cel OS moraš 'flashat', nekaj podobnega formatiranju na računalniku. Najdeš pravi stock rom (jaz sem uporabila tega, android 2.3.4 za arc S) in downloadaš flash tool. Še bolje, najdeš človeka ki ve o tem več kot ti in ga zelo lepo prosiš če ti pomaga. Garancije ti flashanje ne prelomi, je pa tveganje da gre kaj narobe. Traja cela stvar minuto ali dve. And then the world is a nice place again.

GeForce ::

Ne vem kje ste dobili neodzivnost pri ICS upgradeu? Meni dela vse super - boljše kot prej, razen velikokrat se je pojavljal tako imenovani "launcher re-draw" (ko naprimer si v brskalniku pa klikneš "home button" pa se ti ikone, widgeti in podobno ne naloži takoj) ampak se to reši v roku pol minute. Potrebuješ le rootan telefon, in pa v bulid.prop dodaš spodaj vrstico
ro.HOME_APP_AJD=1
in težava je rešena.

-=Tomaz=- ::

Ali to, da imam telefon zaklenjen na simobil omrežje, na kaj vpliva, ali lahko normalno flasham?

puffs ::

Hm ne vem. Moj je bil kupljen pri simobilu ampak nimam pojma če je bil zaklenjen. Rootan pa sigurno ni bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: puffs ()

Thunder wave ::

Simobil ne zaklepa več telefonov, tako da lahko kar v miru flashas.

dragonov ::

lep pozdrav ,imam sony ericsson xperia neo v,in sem naložil najnovejši firmware 4.0 ice cream sandwich,ampak mi ne laufa najbolj,vidim da je nekaterim uspelo povrniti nazaj na FW 2.3.4 pa me zanima postopek,hvala

BladE_ ::

Akcija - Reakcija

dragonov ::

a ni varijante da molo bolj podrobno opišeš kako??

nejcin ::

a mogoče gdo ve kako daš mopo k jo potegnš iz mobile9 al pa s partisa
na mobilnik sony erikson xperia arc s hvala za odgovor

šernk ::

Prek USB?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejcin ::

ja to vem sam v katero mapo dam pol aplikacijo in kje na
telehomu jo potem najdem

šernk ::

V poljubno mapo, jaz sem dal recimo v games, potem pa na telefonu z astro file managerjem jo dobil ven in jo zagnal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejcin ::

a astro file manager si morm prek wifija na telefon potegnt

šernk ::

Inštaliraš si ga iz google play, najbolje da preko WI FI ja

https://play.google.com/store/apps/deta.....
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

nejcin ::

a kako pa če sm povsodobu telefon a ga lahko zdj dam tko kj
blo na začetku

k se j ecse spremenil

a lohk telefon tut reseteram

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcin ()

nejcin ::

pred kratkim sm povsodobil sony eriksona xperia ace na android 4.0
zdj pa me zanima če ga lahko nastavim
nazaj na android 2.3.4.

če ma gdo izkušnje stem naj piše
pod komentarje



hvala za odgovore

GeForce ::

Jaz bi ti rade volje pomagal, če bi se ti vsaj toliko potrudil in napisal en post, z veliko začetnico, vejicami, pikami in podobnim kar spada zraven.

Najprej bi bilo zate dobro da se informiraš ali imaš v lasti Sony Ericsson Xperia arc ali Sony Ericsson Xperia arc S ali Samsung Galaxy Ace, ker sony erikson xperia ace po mojih podatkih ne obstaja.

Sicer pa izvoli....vodič do rešitve tvojega problema se nahaja tukaj! :D

Vendar to velja za Xperia arc S...če imaš navadno Xperia arc (brez S) povej pa ti poiščem še 2.3.4 za ta telefon.

TOP ::

Imam omenjen telefon,zanima me kakšen je avtopolnilec za tale telefon,ker micro USB ni sem probal.

Thunder wave ::

Je micro USB. Poskusi še enkrat in glej, da je ploska stran z dvema zobcema obrnjena navzdol, se pravi proti spodnji strani telefona.

šernk ::

Sej se ne da micro USB narobe vtaknit lol :))

glej raje da adapter v avtu ima dovolj moči. Moj je namreč tako švoh, da mobitela pogosto noče niti polnit.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Thunder wave ::

Vem, da se ga ne da ampak priključek na Arcu na prvi pogled ni podoben ostalim z microUSB, ampak izgleda kot nek proprietary port.

TOP ::

šernk je izjavil:

Sej se ne da micro USB narobe vtaknit lol :))

glej raje da adapter v avtu ima dovolj moči. Moj je namreč tako švoh, da mobitela pogosto noče niti polnit.

Mislim da je lih to krivo.

retard ::

zdej je arc s ma boljši procesor

cordoba ::

A obstaja kakšen vodič za ta telefon, kako ga rootati?

Bolf3nk ::

Seveda obstaja. v google napišeš ime telefona + root... robe kolikor želiš.

poglej na xda forum.

cordoba ::

Kakšno mnenje, kateri rom priporočate? Trenutno imam ultimate hd 4.0 in rush kernel, pa nisem najbokj zadovoljen.

Thunder wave ::

Jaz uporabljam trenutno Viper Xperia 6.0 in rush kernel in deluje zadovoljivo, torej zmogljivostim telefona primerno.

cordoba ::

Kaj pa čez čas začne kaj počasneje dlat? Ta moj je tudi super delal, čez 2 tedna, pa mi šteka. Sem naredil wipe vsega, pa ni nič boljše...

Thunder wave ::

Zaenkrat nisem opazil, da bi delal kaj počasneje, naloženih imam 20 svojih aplikacij, ki jih potrebujem, za brskalnik pa uporabljam vgrajenega saj je chrome zaradi premalo rama preprosto neuporaben. Tu pa tam se opazi kakšen lag na home screenu, to pa je tudi to.

cordoba ::

Ja sej tudi meni je začel home screen lagat. Npr, ko grem iz sporočil na home screen, nekaj časa traja, da se naložijo ikone. Danes sem dal lupus kernel gor in je telefon hitrejši, home screen pa še zajebava.

Thunder wave ::

Telefon ima samo 512 Mb rama in je popolnoma normalno, da se zapre home screen tako da lahko ostali programi dostopaji do rama, ki ga je prej zasedal. Torej noben ROM pri tem ne bo kaj prida pomagal.

cordoba ::

No tega laga prej ni bilo. In pa naloženih imam zelo malo aplikacij.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377448 (5351) black ice
»

xperia arc s ter wave s8500 ali iphone 4 16gb?

Oddelek: Mobilne tehnologije
162931 (2673) damjan1980
»

Sony Xperia S in Sony Xperia Ion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12317903 (14399) jmlina5
»

Nakup Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
252464 (1700) Rias Gremory
»

Kateri android telefon - simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
436723 (5616) Thunder wave

Več podobnih tem