» »

Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson Xperia Arc

«
1
2

HDvideo ::

Prihaja Xperia Arc, ki bo že od začetka opremljena z najnovejšim Androidom, podprtim z močno strojno opremo.

Pri Sony Ericssonu pravijo, da gre za prvi telefon iz nove generacije aparatov Xperia. Arc bo zato poskušal pritegniti kar največ pozornosti, zato pa ima pripravljenih kar nekaj adutov. Ohišje je debelo le 8.7 mm, vseeno pa so inženirju SE-ja vgradili tudi 4.2 inčni multi-touch zaslon. Imenujejo ga Reality Display in bi z njim radi konkurirali Applovi Retina tehnologiji. Zaslon ima vgrajen BRAVIA pogon, ki ga sicer poznamo s Sony-jevih televizorjev.

Kamera ima 8.1 megapikslov in zmore tudi snemanje HD posnetkov. Pohvali se lahko s Sony Exmor R senzorjem in f/2.4 lečo, ki naj bi poskrbela za dobre fotografije tudi v slabi svetlobi, kar sicer Ahilova peta fotoaparatov na mobilcih.

Seveda je tudi vse ostalo vrhunsko. Operacijski sistem Android 2.3, Wi-Fi, Bluetooth, aGPS in dobra podpora multimediji. Še najboljša novica pa je, da telefon prihaja že v prvi četrtini leta in sicer v modri in sivi barvi. Cena še ni znana, a gotovo ne bo nizka.

Zanimajo me vaša mnenja o tem mobiliku kakšen se vam zdi po obliki, zmogljivosti...

Še ena slikca:

Sony Ericsson Arc

  • zavaroval slike: bluefish ()

HDvideo ::

Še video:

Thunder wave ::

Končno nekdo, ki je odprl to temo.:D Telefon se mi zdi enkraten in si ga mislim kupiti takoj ko pride v Slovenijo, upam pa, da se ne bo ponovila zgodba z (ne)updejtanjem androida kot se je to zgodilo pri seriji X10.

HDvideo ::

Jaz ga tud mislim kupit takoj ko pride in upam da bo res prišu marca ali aprila.

LuGi ::

O cmon na sceno prihaja DualCore including Tegra 2 in vi se še kar spogledujete z starejsimi procesorji? 8-O

HDvideo ::

Misliš LG Optimus 2X !
LG-ju sploh ne zupam več saj sta se mi oba telefona ki sem jih imel od njh v 1do2 mesecev pokvarila!
Sploh pa tako močnega procesorja skoraj da ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HDvideo ()

Bolf3nk ::

LuGi je izjavil:

O cmon na sceno prihaja DualCore including Tegra 2 in vi se še kar spogledujete z starejsimi procesorji? 8-O


Ah.. nebi raje počakal na 12jederne procesorje z vodnim hlajenjem?

Zgleda dober telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

BladE_ ::

Poleg Arc prihaja še Neo...

btree ::

ko sem izbiral med Samsung Galaxy in zadnjo Xperio, mi je kolega, ki se ukvarja z in testira mobilne telefone, predlagal Galaxy-ja, ker naj bi bil bolj primeren za tipkanje s prsti medtem, ko pri Xperii potrebuješ pisalo. Ne vem kako bo s to verzijo, drugače so meni Sony Erricsson pametni telefoni itak zakon, manj "plastični" v primerjavi s Samsungi.

GeForce ::

Bodo tudi kakšne MINI verzije Neo-ta in Arc-a, tak kot X10 mini?

HDvideo ::

Tudi Neo ne izgleda slab! Gledel MINI verzije Neo-ta in Arc-a pa ne vem nič mogoče da bo kaj.

Aramis ::

Ga mogoče že ima kdo? Ali pa Neota?

Thunder wave ::

Že kaj novega? Si ga kdo že lasti slučajno?

GeForce ::

Tukaj je en kratek test.

Ga že ima kdo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

Thunder wave ::

Sedaj je v prodaji pri Mobitelu (vsaj enkrat v življenju si želim, da bi bil na Mobitelu). Že kakšen ponosen lastnik tega lepotca/lepotice? :D

|ke ::

kaj pravte na tako opcijo
http://www.simplyelectronics.net/mainpr...
sam si namreč tut ful želim arc-a vendar sem pri simobilu kjer pa ni ne duha ne sluha o njem. na tej strani se mi zdi cena kar ugodna, glede na to da še nobene vezave nimaš. poštnina zastonj. edini kur*** se mi zdi pol kako uveljavljanje garancije :S
ma kdo kake izkušnje s to stranjo oziroma na sploh z naročanjem tako drage elektronike iz druge države?
Ike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |ke ()

Thunder wave ::

Na Simobilu ga ne bo :'( Njihova razlaga je bila, da ga ne bodo vključili v ponudbo, ker se je vse skupaj preveč zavleklo.

gdjv ::

kaj mislite da xperia neo bo kdaj v slo pri operaterju?

mončno en telefon, ki ima soliden hardware in androida, pa ni velik 4"+

Thunder wave ::

Pravkar je bila predstavljena izboljšana različica Xperie Arc Xperia Arc S

GeForce ::

Jao, super telefon s povsem svojim designom (ni le še ena izmed dobrih kopij iPhona), potem pa vhod za slušalke na strani ;(( Nevem kako je mislil človek ki je telefon oblikoval poslušati glasbo medtem ko imaš telefon v žepu???
Sicer pa ali ima kdo kakšen telefon iz 2011 Xperia serije?

jabe ::

Jaz imam Arca. kaj te zanima?

RejZoR ::

GeForce je izjavil:

Jao, super telefon s povsem svojim designom (ni le še ena izmed dobrih kopij iPhona), potem pa vhod za slušalke na strani ;(( Nevem kako je mislil človek ki je telefon oblikoval poslušati glasbo medtem ko imaš telefon v žepu???
Sicer pa ali ima kdo kakšen telefon iz 2011 Xperia serije?


Glupo, čeprav pogojno gre če imajo slušalke kotni jack...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeForce ::

@jabe: Super! Zanima me kako deluje Sony Ericssonov prilagojen android? Je opazno kakšno štekanje oziroma "lag" pri povsem običajnem prehodu skozi menije/predvajalniku glasbe/video/homescreenih z več widgeti? In predvsem ali privzet predvajalnik glasbe predvaja .FLAC datoteke? Kvaliteta plastike? Res škripa ob normalni uporabi ali se čez čas "nekako ulaufa"? Si zadovoljna z njim in kako se obnese Bravia Engine in Exmor R (fotoaparat, katerega pogrešam od Sony Ericssona ker sem trenutno na Samsungu:8))?
Hvala za odgovor in pa prosim poglej v to temo še čez kakšen dan ali dva, če se slučajno spomnim še kakšnega pomembnega vprašanja :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeForce ()

RejZoR ::

Fotoaparate imajo Sony-ji vglavnem dobre. Sploh backlit senzorji kamor spada Exmor R, ki se obnese malo bolje v slabih svetlobnih pogojih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jabe ::

Živijo,
Android dela ko urica. Telefon nič ne laga. Kar se tega tiče sem res zadovoljna. Imam vseh 5 strani nabasane z widgeti - nobenega problema. pa sem kar se tega tiče precej občutljiva. videov nisem dajala na telefon, posnela pa tudi še nič pametnega, tako da ne vem kako se galerija obnese tam, ampak pri slikah ne laga. Dobro res pa je, da nimam telefona nabasanega s tem. To je osebna preferenca, ker mi gre na živce, ko stvari nepregledne postanejo zaradi stvari, ki jih praktično nikdar ne rabim - samo stojijo tam. Ne vem, sicer kako bo s telefonom pri novejših različicah Androida (sladoledni sendvič), ampak za trenutnega je več kot dovolj zmogljiv.

Slike so super, sicer tega imaš po internetu precej pa si lahko pogledaš, če zadostijo tvojim pričakovanjem.

Zaslon - super! Je pa požrešen. Tako, da imam animacije vse izklopljene, medtem, ko je Bravia Engine vedno vklopljen. Sicer s Samsungovimi AMOLED zasloni ne morem primerjati, le z Desire HD in iPodom prejšnje generacije, pa mi je Arcov neprimerno bolj všeč.

Ohišje mi ne škripa, one tri tipke nimajo najboljšega feedbacka, ampak saj jih ne rabiš veliko.

Built-in predvajalnik ne predvaja .flac datotek. Mi jih pa je moboplayer, tako da to ni problem.

Slabo:
če imaš wi-fi vklopljen oz telefon obremeniš se zelo hitro segreje zgornji del. Zadaj na ohišju in tudi ekran je kar vroč. Do tega pride precej hitro, čeprav potem nikdar ne postane nevzdržno vroč. Vedno je enako vroč, ampak tako vroč hitro postane. Ni pa baterija tista, ki se greje. Tam je telefon kar hladen, vroč je zgoraj, kar je moteče, ko telefoniraš. Wi-fi ga blazno segreje.

St753 ::

Ker se odločam za nakup novega mobitela, me zanima nekaj v zvezi z gledanjem videoposnetkov/filmov na mobitelu.
Imam npr. film s končnico avi ali mkv na računalniku in bi ga naložil telefon.
1. telefon predvaja xvid, divx, h.264 in h.263, 2. telefon predvaja h.264 in h.263. Bo kateri od teh telefonov predvajal film (in če kateri) brez, da film "konvertam" in kaj je sploh razlika med temi formati (divx, h.264,....)
Hvala za vsake koristne informacije.
Lp

OmegaM ::

Rad bi si izposodil temo.
Samo se spoglejujem za novim mobitelom.
Namrec Nokia 700 in SE Experia ray.
Ta ray mi je vsec ker ni preveliki.
Zanima pa me eno. Ko izklopis te animacija, koliko drzi bateriaj tem pametnim telefonom?
Ker telefona ne bi lih rad vsak dan polnil.
Upam da ni prebutasto vprasanje.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Bolf3nk ::

Ali bi rad dolgo delovanje ali touchscreen? ALi eno ali drugo. Ti novi pametni telefoni zdržijo max tam do 3 dni. Je pa vse odvisno koliko si na njem. Ponavadi ne več kot 1 dan. Ga pač vsako večer polniš. Problem?
Če pa bi res rad dolgo zdržljivost baterije, pa ti priporočam nokio e52

OmegaM ::

Raje bi dolgo delovanje.
Ja, pri meni je vcasih to polnjenje problem, zaradi narave dela.
Sam se gledam e52 ter se SE hazel.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

HDvideo ::

Se Hazel priporočam ima prijatel in nima noben pritožbe čez njga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HDvideo ()

OmegaM ::

Hvala.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Mercan ::

Jaz bi ti bolj priporočal nokio E72, kot pa E52 - kvaliteta izdelave in tudi samo delovanje je pri e72 veliko boljše, čeprav naj bi bla hardwersko skoraj enaki, ampak razlike dejansko so!

OmegaM ::

Verjamem, ampak mi dejansko nekako bolj sedejo v roko klasicni mobilniki ala e52 varianta.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

sandra86 ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede SE xperia arc. Razmišljam namreč o nakupu novega mobitela, in že prej sem imela SE in mi je bil zelo všeč, ker imam pregleden meni. Zdaj pa me zanima sledeče- ali ima v meniju Sporočila, lepo vse razdeljeno kot prej (Poslana sporočila, Prejeta sporočila, Osnutki, Poročila o dostavi)? Mogoče se zdi da kompliciram, ampak res imam rada, da je vse pregledno (sem kupila samsunga galaxy ace, in ga mislim zamenjat za SE, ker mi njegov meni niti malo ni všeč).
Hvala za odgovore.

Mercan ::

Ne, tudi Arc nima pod sporočili razdeljeno med prejeto/poslano/osnutki, ampak je vse združeno.
Se pa da to verjetno rešit z kako aplikacijo za sporočanje...

inbox ::

Evo ponosen lastnik Arc S 4 dni. Zanima me samo, kako lahko shranim sliko iz MMSa na telefon ali PC?

xeres ::

Imam Xperio arc S in bi želela brati e-knjige na njej (kot na Kindlu na primer) in ne vem v katerem formatu morajo biti knjige in kateri program je najboljši. Naložila sem si Kindle, ampak mi ne odpira pdf in epub datotek. Če kdo bere knjige na svojem telefonu oziroma ve kaj več o tem, bom zelo vesela kakega nasveta.

Thunder wave ::

Pdf reader je na telefonu že instaliran, za ostale formate pa poglej malo na Marketu.

Alinko ::

Pozdravljeni!
Mene pa zanima kje se da nastavit (če seveda ima) opozorilna lučka ko dobim sms ali pa klic in me opozarja na to? Za odgovor se vam zahvaljujem. Lep pozdrav.
Lp, Marjan

Thunder wave ::

Obstaja aplikacija Blink s katero lahko vse to prilagodiš. V Play vtipkaj samo blink led pa ti bo našlo.

Alinko ::

Hvala
Lp, Marjan

tadejvog666 ::

LP
zanima me koliko vam kaj drzi baterija na omenjenem aparatu. Se da potegnit dol kaka aplikacija da bi mi baterija drzala malo dalj casa, svetlost ekrana in vse otalo imam ze sedaj skoraj na nuli..hvala

puffs ::

En dan. Pa mogoče še noč.

Thunder wave ::

Jaz več ko en dan ne dobim iz nje.

_kitka ::

Pozdravljeni!
Lastniki SE Xperia Arc, imate kakšne težave z aparatom?
Jaz ga imam v lasti dobrih 7 mesecev. Vedno ga nosim v zanj prilagojeni torbici + silikonski ovitek, nikoli mi ni padel. Opažam, da se mi ekran nekako dviguje, predvsem so čutni robovi v zgornjem desnem in spodnjem levem vogalu. V zadnjih dneh pa ob večernem tipkanju po računalniku, aparat pa v bližini, opažam nenavadno svetenje ekrana (na približno 10 minut nekajkrat posveti ekran), čeprav je "zaklenjen". Mogoče kakšna ideja, zakaj se to pojavlja?
Hvala za pomoč.

Morientes ::

Nevem, meni se še ni nič kaj podobnega zgodilo. Mi je pa padel na tla 1x in to na 3 robove, vidne poškodbe, ampak deluje vse lepo še naprej.
Se bojim za garancijo, ker jo imam še 1 leto, da mi jo ne bodo uveljavili, če se slučajno s sfotwerom kaj zgodi, zaradi tega padca.

Imam ge že 1 leto, služi me zelo dobro. Baterija je res mogoče švoh, ob konstantni uporabi mi zdrži 1 dan.
Drugače pa 2 dni. WiFi zelo pokuri baterijo, igre še posebej.

Je slučajno že kod nabavil dodatno baterijo preko Ebaya ali kaj podbnega, imam namen kupit močnejšo baterijo preko ebaya, ampak se bojim da bo baterija zjebala cel telefon.

Če ne, si bom pa omislil Xperio S.

GeForce ::

_kitka je izjavil:

Pozdravljeni!
Lastniki SE Xperia Arc, imate kakšne težave z aparatom?
Jaz ga imam v lasti dobrih 7 mesecev. Vedno ga nosim v zanj prilagojeni torbici + silikonski ovitek, nikoli mi ni padel. Opažam, da se mi ekran nekako dviguje, predvsem so čutni robovi v zgornjem desnem in spodnjem levem vogalu. V zadnjih dneh pa ob večernem tipkanju po računalniku, aparat pa v bližini, opažam nenavadno svetenje ekrana (na približno 10 minut nekajkrat posveti ekran), čeprav je "zaklenjen". Mogoče kakšna ideja, zakaj se to pojavlja?
Hvala za pomoč.

Lahko poskusiš na novo namestiti software s PC Companionom. Greš pod Support Zone-->Phone Software Update-->Start-->Repair phone, in slediš navodilom.

puffs ::

Preden še tuki začne kdo nalagat kako super je upgrade na sladoledni sendvič naj podam malo bolj uravnoteženo mnenje za vse ki so v dilemi če bi upgrejdal al ne. Ko enkrat narediš ni več (enostavne) poti nazaj. Jaz sem upgrejdala danes in sem zelo disappoint. Sicer pa imam arc S in ne arc.

1. Dizajn je ogaben, font je drugačen od tistega ki originalno pride na arcu in ga vedno opazim ampak to bi se še dalo navadit. Je pa za moj okus grši od tistega res elegantnega fonta prej. Tema je taka da v menijih ni več tiste prijetne prosojne črnine ampak neko grdo granulirano sivkasto ozadje. Skupaj s čudnim in majhnim novim fontom res žalostno zgleda.
 Ew.

Ew.


Tudi nov home screen za pin zgleda srednjeveško.
 More pain.

More pain.



2. Ravno ko sem hotela naredit screenshot grdega novega menija sem ugotovila da te opcije več ni. Aha oz. je samo gre drugače, namesto da držiš dol power key je treba naenkrat stisnit power+volume down. Ah well.

4. Galerija se preimenuje v xperiaTM gallery in ni nič več animirana z albumi ki mehko floatajo in se ne odzivajo ko scrollaš ampak so samo še isti stacki fotk, cold and dead. Pride pa še neka nova galerija ki je očitno pure android stuff, malo drugače zgleda, not that bad ampak je fail ko hočeš fotko pošerat, no such thing in there.



3. Browser je fail, takoj ko zoomam polomi celo stran. To so iste strani s katerimi prej ni bilo nobenih problemov.



4. Malo prej se je telefon sam restartal. No reason, i guess it just felt like dying. Pa tole je zelo subjektivno in nisem sure če je res: deluje mi precej bolj topel. Lahko da se mi samo zdi.

5. Na začetku je lagal ko sem scrollala med namizji polnimi widgetov, zdaj ne več. Še vedno se mi zdi malenkost počasnejši kot prej ampak možno da ima ics malo počasnejše prehode? Ne vem.
Še home screen za občutek kakšne so nove ikone. Moje najljubše ure ni več med sonyevimi widgeti zato je screen napol prazen :'(



6. Don't do it. Jaz bom poskusila dobit originalen software nazaj, upam da uspe in da ne končam z mrtvim ceglom od telefona.

Thunder wave ::

Veliko stvari, ki jih omenjaš je zelo subjektivnih, npr. font, tema... Se strinjam, da je razlika precejšnja. Te pa Sonyjev program pred updatom opozori, da je veliko novih stvari in da si preberi tisto stran. Tole z browserjem pa tudi mene moti. Jaz imam se tudi to težavo, da se mi homescreen, na Livedocku ne obrne. Po moje bo kmalu prišel update, ko bodo tudi takšne stvari postimali.

puffs ::

Sej sm prebrala. In? Vse kar piše je da je major update, da je precej stvari drugačnih in da ni poti nazaj. Pozabijo omenit kako grdo vse zgleda in kaj vse ne dela. Upam da sem komu pomagala z zgornjim postom da ne bo izgubljal časa in živcev kot jaz.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377448 (5351) black ice
»

xperia arc s ter wave s8500 ali iphone 4 16gb?

Oddelek: Mobilne tehnologije
162931 (2673) damjan1980
»

Sony Xperia S in Sony Xperia Ion (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12317903 (14399) jmlina5
»

Nakup Android telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
252464 (1700) Rias Gremory
»

Kateri android telefon - simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
436723 (5616) Thunder wave

Več podobnih tem