» »

Kabli pod laminatom?

Kabli pod laminatom?

Janac ::

pod laminat sem ravnokar polozil kable (220v kabel, HDMI, nek dvozilen, RCA kabel in UTP kabel. Je mogoce da ne bodo zdrzali pritiska in se poskodovali ker se tam hodi? Predvsem me zanima za HDMI kabel. Hvala za odgovore.
  • zaklenil: bluefish ()

Duhec ::

Imel boš ploščato sliko. :)
Kable se ne polaga pod laminat, tam je samo protihrupna pena in še prej folija.
Kable se polaga ob steni, kjer je frej, ker laminat ni položen čisto do stene. Dobiš posebne kotne zaključne letvice, ki imajo kanal ali možnost vpetja kabla.

Janac ::

Vem vse to, samo tam so vrata in nemorem dat kanala drugje je... slike se nsiem zalaufal in iskreno povedano s enisem videl ploscate slike wtf?

RockyS ::

Napizdil te je, si pa mojster da imaš pod laminatom še prostor za kable...

Janac ::

?

ja mal je dvignjeno, taka bunka je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

darkolord ::

Sej kako pa drugače spraviš kable na drugo stran, če imaš vrata vmes?

b00mer ::

No no...najprej nisi :)
Drugace pa ja ob steni...moral si pustiti na vseh straneh 1,5cm do 2cm prostora in tam potegni kable..ceprov se mi zdi da jih bo prevec..mogoce takoj nad letvico ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

Janac ::

saj jih imam v kanalu notri 4 m potem so pa vrata tam pa nemorem kanala okoli vrat vlect ker niti nimam tolko dolgih... Pol bi rabo daljse ful

b00mer ::

Ce te prov razumem bi te rd te kable spelov v drugo sobo (pravis da imas vrata vmes)...pol je najbolsa opcija, da zvrtas lukno skozi zid in potegnes.

b00mer ::

pol pa pr stran dddd..ne bos vleku pod laminatm..tam je samo tista pena in toj to mojster :)

evoga :>
http://video.about.com/apartments/How-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

Janac ::

ja jaz sem ze polozo, mislis da s emi da se enkrat rasfukat celo sobo pa kable vn vlect. pa pr stran negre ker so vrata

b00mer ::

Uglavnm potegnes pr stran pa pod vrati(ali okoli) se sigurn da ! Ampak pust zj tko k mas je se najbol :)
HF!

Janac ::

HF? Have Fun?

ja saj zdaj mam POD vrati sam se bojim da s emi nebo kabel unico...ker se hodi tam

nejc5 ::

Ti si pravi mojstrovalec. Za med štokom od vrat pa se tudi dobi lajsn pač pustiš 4cm fraj gor pa daš kovinski lajsn.

Slično levemu:
 lajsn

lajsn



zgornjemu:
 lajsn2

lajsn2



ali temu:
 lajsn3

lajsn3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc5 ()

mihec87 ::

Kabl se verjetno nebo sfuku saj ni tako hudih pritiskov...Če nimaš druge bi sam razmislil da na tem delu odrežeš ustrezno širok kanal v peno-nebo toliko dvignjen laminat..Po celem prostoru nebi šel tega početi..

RockyS ::

V eni sobi sem jaz zadevo rešil tako, da sem kabel položil v PVC kanale nad stransko letvo ob steni(ker lesene letve niso imele utora), estetsko ni najbolje, funkcionalno pa definitivno.

nejc5 ::

RockyS je izjavil:

V eni sobi sem jaz zadevo rešil tako, da sem kabel položil v PVC kanale nad stransko letvo ob steni(ker lesene letve niso imele utora), estetsko ni najbolje, funkcionalno pa definitivno.


On ima problem med vrati ne ob steni.

Opkow ::

Napeljes cez vrata, problem resen. :>

Kot so ze drugi rekli, se dobijo posebne al. letve, ki zakrijejo luknjo med pragom vrat in laminatom.

Tako imamo tudi mi reseno v dnevni sobi, da nam ni bilo treba napelejevati po 3x daljsi poti po drugi strani.

freesty ::

Pocakaj pa bos videl. Vsi ti govorijo, da ni noben tako neumn, da bi pod laminatom napeljeval kable. Torej noben ne ve, ce se sfuka iz lastnih izkusenj.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

vidim da noben niti ne vidi situacije... pa nikjer na netu ne pise koliko kg pritiska zdrzijo skrtatka za zjokat.

nejc5 je izjavil:

Ti si pravi mojstrovalec. Za med štokom od vrat pa se tudi dobi lajsn pač pustiš 4cm fraj gor pa daš kovinski lajsn.

Slično levemu:
 lajsn

lajsn



zgornjemu:
 lajsn2

lajsn2



ali temu:
 lajsn3

lajsn3



a pol bo pa omara postran visela? ma pojma nimate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Poglej si moj koment. Mas vse razlozeno.

Drugace pa tudi, ce nimas teh lajsn med laminatom, bos imel pa laminat izbocen tam kjer je kabel, tako, da bo omara v vsakem primeru postran stala. Ce si tolk neumen, da gres se pod omaro speljevat kable lol.

Bo pa verjetno kabel vseeno zdrzal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Janac ::

ne razumes no. Jaz sn ze polozo in seveda je mal dvignjeno in tega je vsega 50cm kar je pod laminatom(pod vrata) pol gre pa naprej v kanal 10x3cm. Ce dam pa tisto letvico se pa vrata nebodo odpirala a ne? Mater ste umetniki.

paljer ::

Kablom ne bo nič, prej se bo laminat uničil, če je kar malo po zraku položen.

Janac ::

od kaj ti ta podatek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mihco ::

Kaj sploh mas za debatirat??? Ce si ze polozo je to to. Probaj ce dela in upaj na najboljse. Hdmi(daljsi od 10m) je precej obcutljiv na zvijanje, stiskanje.

Janac ::

jaz mam 5m kabel, ce smo ze pri tem

RockyS ::

Daj zaklenite že to temo, ker se avtor dejansko dela norca.

Zvrtaj lukno skozi steno pa odjebi. Kaj zaj mučkaš? Če si bil tak pameten in šel kabel polagat pod laminat potem imaš tudi dovolj jajc da zvrtaš lukno ob štuku skozi steno, ampak se bojim da boš hotel zvrtat 5cm lukno, da boš skozi spravil priključke kablov, ker štukat jih tak ne znaš.

In ne, mi nimamo izkušenj s tem, če se bo laminat dejansko zjebal zaradi tega ker je dvignjen, imajo jih proizvajalci in polagalci, drugače se to ne bi odsvetovalo.
Plus dejstvo da imaš verjetno laminat za 4€/m^2 ti pove, da laminat ni kvaliteten da bi ti lahko nekdo jamčil da bo z njim vse OK.

In še za konec, slika bo OK, kabel se definitivno ne bo poškodoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Janac ::

laminat je bil 10e na kvadrat btw... pa kako steno clovek?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Opkow ()

mihco ::

Nic ni tak dalec narobe z kablom pod laminatom! Ampak ce si ze nekaj delal bi lahko naredil tako kot treba. recimo odstemal vdolbinico v estrih al kaj pac imas za podlago, cez pena in cez laminat. tako ne bi bilo nikakrsnih pritiskov na kabl, nobenih izboklin v laminatu.

bluefish ::

Dovolj, nasvete si dobil, ali jih upoštevaš ali pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popraviti napihnjen laminat?

Oddelek: Loža
2210289 (660) delavec44
»

Za domače mojstre - laminati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8246845 (6360) Utk
»

Polagal bom laminat

Oddelek: Loža
61497 (1260) Janac
»

Obnovit parket ali nanj položit laminat ?

Oddelek: Loža
4519138 (18063) logit
»

Urejam si sobo, katero talno oblogo priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714948 (10937) c3p0

Več podobnih tem