» »

status-mož, žena

status-mož, žena

Quantum ::

Zanima me sledeče: OD enega prijatelja oče je na zavodu, ker je njegovo podjetje šlo v stečaj. Že nekaj časa dobiva nek dodatek. Zanima me kakšen je to dodatek, ter kdo nameni ta dohodek. Službe namreč ni izgubil po svoji krivdi.


Če si na zavodu prejemaš od zavoda nek denar vsaj cca. 3 mesece? ali to drži? kakšen je ta denar?

Zanima pa me tudi sledeče; ali oseba, npr. žena ki ima 3 otroke je lahko prijavljena na zavodu? Zanima me tudi, če ima žena več kot 3 otroke, je lahko prijavljena na zavodu? Če ne kje je? Oz. kdo ji podpira vse zavarovanje itd....


Lp!

shadeX ::

Ja visina zneska ki jo prejemas od zavoda je odvisna od place ki si jo prej prejemal. Kolikor pa jaz vem, ti potem zavod da 70% place. Npr ce si prejemal minimalca dobis od zavoda okoli 400eur. Cas je pa odvisen od delovne dobe. Vec ki jo imas, vec casa bos od zavoda prejemal nadomestilo.

Za zeno kar jaz vem, stevilo otrok nima vpliva na to ali si prijavljen na zavodu ali ne. Sepa lahko motim.

St235 ::

Treba ločit dve stvari:

Eno je nadomestilo za brezposelnost to ti pripada 3 do 25 mesecev odvisno od delovne dobe in starosti. Višina je odvisna od plače.

Število otrok, premoženjsko stanje in podoben šmoren ne šteje nič. Šteje samo koliko časa si bil zaposlen in kakšno plačo si ime.

To izplačuje zavod za zaposlovanje.

Druga stvar pa je denarna socialna pomoč.

To izplačuje Center za socialno delo tistim (v teoriji), ki nimajo za preživetje. Tukaj pa je važno koliko otrok je, kakšni so dohodki družine, premoženje itd.

Vikking ::

Ženska prejema lahko tudi otroški dodatek, več otrok večji je (+ ostali pogoji ki določajo višino dodatka na otroka), več tukaj: http://csd-slovenija.org/sl/center/cent...

moj_nick ::

Quantum je izjavil:

Zanima me sledeče: OD enega prijatelja oče je na zavodu, ker je njegovo podjetje šlo v stečaj. Že nekaj časa dobiva nek dodatek. Zanima me kakšen je to dodatek, ter kdo nameni ta dohodek. Službe namreč ni izgubil po svoji krivdi.


Če si na zavodu prejemaš od zavoda nek denar vsaj cca. 3 mesece? ali to drži? kakšen je ta denar?

Zanima pa me tudi sledeče; ali oseba, npr. žena ki ima 3 otroke je lahko prijavljena na zavodu? Zanima me tudi, če ima žena več kot 3 otroke, je lahko prijavljena na zavodu? Če ne kje je? Oz. kdo ji podpira vse zavarovanje itd....


Lp!


Če izgubiš službo, ti ZRSZ izplačuje nadomestilo plače. To je denar, ki izvira iz zavarovanja za brezposelnost. Prispevki, ki jih je plačeval vsak mesec od plače, se štejejo kot premije, denar, ki ga zdaj prejema, je zavarovalnina. Višina zneska in obdobje izplačevanja sta odvisna od višine plače, zavarovalne dobe in starosti.

Žena je lahko prejemnica denarne socialne pomoči, če ne more dobiti službe in nima za preživetje. Ta denar izplačuje Center za socialno delo, vir je iz proračuna.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Denarno socialna pomoč - kaj se šteje kot samska oseba & subvencija stanovanja

Oddelek: Loža
163318 (2644) _Denny_
»

Zaposlitev za polovični delovni čas in razlika do minimalne plače

Oddelek: Loža
159617 (8872) Blinder

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269990 (60938) dzinks63
»

Lahko delaš prek ŠS če pavziraš (soc. podpora)

Oddelek: Loža
352681 (2130) Tody
»

Zavod za zaposlovanje + študentsko delo?

Oddelek: Loža
172014 (1690) boštjan

Več podobnih tem