» »

Zavod za zaposlovanje + študentsko delo?

Zavod za zaposlovanje + študentsko delo?

Hair_Y ::

Zanima me ali je možno/dovoljeno delo preko štud. servisa,
če si prijavljen na zavodu in ne prejemaš 'dodatka' za nezaposlene.
Nekje sem bral, da ne, pa me vseeno zanimajo vaše izkušnje....

Hvala, ...

ali3n ::

izkušnje pravijo, da medsebojnega preverjanja (zaenkrat) ni; delaš pa vse na lastno odgovornost...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ar4743 ::

Poznam ljudi ki so tak delali po leto in več. Pa se nič ni zgodilo.

Upozoril pa te bi na nekaj, pazi kako ti bodo nakozovali denar. Najbolje je da si opreš račun na dveh bankah, in za vsako stvar uporabljaj drugi račun.

lp

SkIDiver ::

Jap preverjanja res ni. Se jih da prenašat na debelo okol in okol>:D :D Res pa je, da če te po pomoti kako odkrijejo si ga nasankal big time po moje.

Hair_Y ::

Torej je za vsak slučaj bolje delati na napotnice drugega, ker
gre le za obdobje 3-4 mesecev..... ???

OZZY ::

Bolj da ne poskusiš. Poznam enga, ki so ga dobil in ni blo lepo.

Delaj raj na napotnice enega drugega.
Go with the flow.

undefined ::

> Upozoril pa te bi na nekaj, pazi kako ti bodo nakozovali denar. Najbolje je da si opreš račun na dveh bankah, in za vsako stvar uporabljaj drugi račun.

Zakaj pa to? Kdo pa preverja bančne račune pa od kje prihajajo nakazila?

bosstjann ::

vi mate mal zgrešeno razmišlanje oz. durs ga ma

v roku nekaj let (1-2 ) bojo nadgradil svoje sisteme in bojo mel nadzor nad vsemi tvojimi prihodki odhodki skrivnost tega pa je davčna številka (in trr) ki jo imamo in jo morte skoz bl kazat

državo ima sprejete že vse zakone (nekaj let) le sistema za nadzor nimajo še vzpostavlenega (naša zasebnost papa)

edin način bo dvig gotovine (če nam navjo tut tega hmal ukinel)

Brezskrbno do takrat!

lp Boštjan

Zgodovina sprememb…

pelican ::

Odkar imamo po večini vsi že osebne račune te zna DURS kaj kmalu požgečkat....žal preverjeno :(

MadMicka ::

pomoje to, da si prijavljen na zavodu in obenem delaš preko študenta, samo po sebi ni popolnoma nič nezakonitega.... drugo bi blo, če bi od zavoda prejemal kako nadomestilo....

sej bi reku, da poklič na zavod in vpraši, ampak kaj, ko tm dostikrat pr mal bolj neobičajni zadevi falijo

Matty ::

@Madmicka

Problem je v temu, ker se status studenta in status osebe prijavljene na zavodu izkljucujeta. Npr. ce si student, prejemas dolocene ugodnosti (vso zavarovanje, ...). Isto velja ce si prijavljen kot nezaposlena oseba na zavodu. (npr. placilo obveznega zavarovanja). In ker ne mores sedeti na dveh stolckih...

No, moje izkusnje so take. Ko sem vpisal magisterij, so hoteli na studentskem servisu (in v K4 pri prodaji bonov) mojo izjavo, da nisem prijavljen na zavodu za zaposlovanje. In kot poznam nekoga na servisu, to potem tudi preverijo pri zavodu. Moras pa vedno pustiti davcno stevilko, tako da ce bo kaj narobe, bo v skrajnem primeru prislo iz davkarije...

Aja se to... dcelati preko studenta in biti prijavljen na lastno ime je verjetno "mozno", ni pa dovoljeno oz. zakonito.

Moj nasvet: napotnice drugih...

undefined ::

Plus tega vsako firmo pride ceneje, če vzame študenta kot pa brezposelno osebo. Zaradi pogodbe in davkov, namreč. Razen če si zabit, pa greš riskirat na črno, pa te na koncu celo ogoljufajo in jim ne moreš nič. ;)

boštjan ::

Da se tudi zmenit,da borza da denar za tvoje opravljanje dela pri enem podjetju,mislim da za MAX 3 mesce.

undefined ::

>Da se tudi zmenit,da borza da denar za tvoje opravljanje dela pri enem podjetju,mislim da za MAX 3 mesce.

To pa prvič slišim. Kot vem borza le krije firmi določene stroške za določen rok, če si že dalj časa jobless, kaj več kot to pa ne. :)

boštjan ::

kolko sem jaz seznanjem s tem, je tako da delodajalec v tem primeru nima stroškov s tabo,je pa res da je to za tiste ,ki so že dalj cajta brez dela,a se lahko tudi zgodi da borza odobri tistemu,ki se je komaj prijavo.vse je stvar dogovora.mislim pa da borza krije vse stroške(nisem 100%),toda le za kratek čas.

ssokec ::

koliko jaz vem se ne da! Kolegica se je prijavla na zavod, čez dva dni pa je dobila ponudbo za delo prek ŠS, gre ona po napotenco in ji tip reče da pač ona nemore delat, ker je prijavljena na zavodu. Torej zavod in ŠS so med seboj povezani!

undefined ::

Boštjan, to sem povedal že jest. Ti si pa tudi povedal, da te zavod plačuje za delo pri podjetju za določen čas treh mesecev. Tega pa še nisem slišal. :)

boštjan ::

čudno,da še nisi tega slišal,ker meni so to predkratkim pravli in sicer gre tako.da pač delodajalec te vpraša,če je možno da borza plača njemu za tvoje usluge in seveda ti dobiš tudi plačano.seveda to ne gre v nedogled,je nek cajt,samo ne dolgi,mislim da je okoli 3mesce.kot pa sem že reko se da zmenit,tudi če si novinec na borzi, vse je stvar dogovora.če pa sem kaj zabluzo pa se opravičujem,ampak sem to prejšni teden poslušal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Socialna pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17332170 (12964) St235
»

Pavziranje

Oddelek: Šola
235626 (4952) jest10
»

Lahko delaš prek ŠS če pavziraš (soc. podpora)

Oddelek: Loža
352673 (2122) Tody

Več podobnih tem