» »

Petnajsti Firefox

Petnajsti Firefox

Firefox 15 na tablici

Slo-Tech - Izšla je nova, odzivnejša in hitrejša različica Firefoxa, ki zmanjšuje porabo pomnilnika pri uporabi nekaterih dodatkov in se posodablja bolj neopazno. Razvijalcem je na voljo nov razhroščevalnik, ki ga lahko uporabljajo tako za razvoj spletnih aplikacij kot tudi na daljavo za razvoj aplikacij, ki tečejo na Firefoxu za Android. Firefox odslej podpira stisnjene teksture, ki bodo razvijalcem iger omogočile popoln dostop do video pomnilnika in razvoj zmogljivejših iger, animacije tečejo bolj gladko, natančnost pa je odslej moč odmeriti v tisočinkah milisekund.

V Googlovem Playu je že na voljo tudi nova mobilna različica Firefoxa, ki na tablice prinaša nov uporabniški vmesnik po vzoru različice za mobilne telefone.



56 komentarjev

«
1
2

Lion29 ::

ce drugega ne, je bil danes zjutraj posodobljen flash player, ki zdaj koncno po parih mesecih dela spodobno.... me zanima kak bo FF delal....ga ze updatetam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

technolog ::

Končno so se pri mozili spametovali. Konkurenca chroma je dobra.

feedback03 ::

Posodobil pred 10 minutami...
Aaaaaaaand it crashed.

Bom kar ostal na Chromu.
Why do people feel safe under blankets?
It's not like a murderer will come in thinking:
I'M GOING TO KILL.. Ah darn, he's under a blanket!

TribesMan ::

Sam da vas ne bodo opetnajstili...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

branc ::

ali brskalnik že bere certifikate iz cert. shrambe na androidu ali se je še vedno potrebno jajcat s plug-ini?

Rias Gremory ::

Youtube videi delajo lepše.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

CyberPunk ::

Rias Gremory je izjavil:

Youtube videi delajo lepše.

Pa barve so tudi lepse. >:D

Eniuej... a pobiramo stave, da bo se pred koncem meseca (danes je ze 29.) na voljo verzija 15.0.1? ;-)

Je bilo pa zanimivo, ko sem po apdejtu sel na google.com, se je na vrhu strani takoj prikazal en "toolbar", ki je novacil v prehod na Chrome browser. Mogoce je nakljucje, ali pa tudi ne.

zdravcc ::

feedback03 je izjavil:

Posodobil pred 10 minutami...
Aaaaaaaand it crashed.

Bom kar ostal na Chromu.

mogoce bi moral preveri ce je vse vredu s tvojim sistemom ali pa ce imas tezavo s kaksnim pluginom.

FireSnake ::

feedback03 je izjavil:

Posodobil pred 10 minutami...
Aaaaaaaand it crashed.

Bom kar ostal na Chromu.


Eni pa res ne znate :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kamuee ::

sam res, men je pa chrome jajc, da ga ni, sploh ko se gre za plugin-e je chrome katastrofa, pa nism opazu da bi kej hitreje delal ko FF.

Tko da King goes to Firefox :D
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

FireSnake ::

Edit: popravi ne dela vedno .... :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

technolog ::

Mene moti, da mi chrome takoj pokuri 4 giga rama.

kamuee ::

?? 4GB FTW, Kak pa to?? SVAŠTA
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

amigo_no1 ::

Lion29 je izjavil:

ce drugega ne, je bil danes zjutraj posodobljen flash player, ki zdaj koncno po parih mesecih dela spodobno.... me zanima kak bo FF delal....ga ze updatetam

FP 11.4.402.265 je izšel že 21.08 (8 dni nazaj).
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/...

s1m0n ::

Moje izkušne od kar imam 15 beta dela ko urca :)
Res, da je zagon počasen a to verjetno zaradi količine zaznamkov (za tolažbo zadnji Chrome potrebuje bolj dolgo za zagon)

Edini problem na katerega sem naletel je sesuvanje flash playerja a je njegova zadnja posodobitev to zaenkrat odpravila.

Drugih posebnosti ne opazim.

kamuee ::

Men edino noče iz 14ke na 15ko posodobit. A ve kdo slučajno zakaj temo tako??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

gruntfürmich ::

14ka mi že malce šteka od časa do časa. upam da bo 15ka boljša...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

amigo_no1 ::

kamuee je izjavil:

Men edino noče iz 14ke na 15ko posodobit. A ve kdo slučajno zakaj temo tako??

DL v15, poženi install, bo avtomatsko upgrade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Rias Gremory ::

CyberPunk je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Youtube videi delajo lepše.

Pa barve so tudi lepse. >:D

Eniuej... a pobiramo stave, da bo se pred koncem meseca (danes je ze 29.) na voljo verzija 15.0.1? ;-)

Je bilo pa zanimivo, ko sem po apdejtu sel na google.com, se je na vrhu strani takoj prikazal en "toolbar", ki je novacil v prehod na Chrome browser. Mogoce je nakljucje, ali pa tudi ne.

Ne, barve so iste.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

RejZoR ::

Drugače so za slike dodali neko funkcijo, ki prilagodi barve glede na profil monitorja or something. Ampak na Youtube ne bi smelo vplivat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GeRo ::

Color management že kar nekaj časa deluje (je podprt)v FF. Flash se sicer tudi nekaj trudi v tej smeri ampak ni še to to. Se pa mora posebej vklopit v FF kaj vse naj bo barvno porihano. No, ni glih 100% OK, je pa mnogo boljše kot v Chrome-ju in Safari-ju. IE pa tega tak ne pozna. Obup.
FF v prvi vrsti uporabljam glih zaradi podprtosti color management-a. Na splošno je ekstremno slabo zrihtano (ne zrihtano) to v Windows okolju.

Rias Gremory ::

Mene pa bolj moti, da to ni bolj enotno.
Nekaj lahko nastavljaš na monitorju samem nekaj, na driverjih od grafične kartice, pa še kaj se najde. ;(( Čeprav se nikoli nisem z tem ubadal (do zdaj sem porabil 5 minut samo za kontrast in svetlost na monitorju, drugega sploh nastavljal nisem) me moti, da ni kakšnega standarda za to.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

#000000 ::

Ma pn u pizdo, dva zavihka slotech in en zavihek žaba rečna ladija, edini flash je youtube v tej temi in gloda 300 mb firefox in 78 mb plugin-container

Ma nej nehajo vsaka verzija gloda več ne manj, 100 mb na zavihek pa je mal kruta, se pravi če ne bi ločili plugina za flash bi ukupno glodal 400 od oka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

GeRo ::

Saj je standard za to. Večji problem je da se niti tisti programi ki so "kao" color managed, ne držijo standardov čisto dosledno. Odpreš kakšno sliko v parih internet brskalnikih in so slike lahko precej različne glede barv. Nisem še našel brskalnika za Windows ki bi se 100% držal teh standardov. Windowsi in linuxi kot OS pa so v kameni dobi glede color managementa. Žal.
Sicer pa če človek nima vsaj pol profi monitorja je skorajda vseeno tole glede color managementa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GeRo ()

Rias Gremory ::

@#000000
Jah meni se zdi malo brezveze pritoževati čez ram zdaj ko je tako poceni. Imo je flash najbolj problematičen. Na primer odpri to temo: Trenutno poslušam in pojdi stran nazaj, če jaz to naredim mi FF rata počasen približno tako kot, da bi imel nek švoh dvojedrni procesor in giga rama.

@GeRo
Sicer pa če človek nima vsaj pol profi monitorja je skorajda vseeno tole glede color managementa.

To se pa strinjam. Vendar bi vseeno rad videl, da naj bo to bolj enotno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Res ne vem kaj se ob vseh gigabajtih RAMa folk še kar obremenjuje s porabo. Sam se niti ne spomnim kdaj sem odprl Task Manager z namenom, da bi se sekiral koliko spomina nekaj odžira... Še na netbooku z 1,5GB RAMa se nisem sekiral, se bom pa na glavnem sistemu s 6GB ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

#000000 ::

Mam 2gb rama, core 2 duo proc in 500mb grafiko, če to ni zadost za obično srfanje, kaj naj pol kupm mašino z 32gb rama in 4× c2 duo procesorji, da bom lahko normalno odpru več kot 10 zavihkov ?

Rias Gremory ::

@#000000
Ne pretiravaj. Res pa je, da so zdaj brskalniki bolj požrešni kot nekoč. Za začetek kupi 4,6 ali 8 gb rama in naloži 64-bitni sistem in bo razlika takoj vidna, tudi zaradi tega, ker bo sveža namestitev. Seveda je možno še, da imaš kakšen virus na računalu ali pa pač fragmentiran disk.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

AlienRR ::

#000000 je izjavil:

Mam 2gb rama, core 2 duo proc in 500mb grafiko, če to ni zadost za obično srfanje, kaj naj pol kupm mašino z 32gb rama in 4× c2 duo procesorji, da bom lahko normalno odpru več kot 10 zavihkov ?

Pretiravat ni treba. Če lahko imam jaz na x121e 60-70 zavihtkov odprtih in deluje brez problema potem nevem zakaj nebi tebi delalo na PC. Od 4GB RAMa niti pol ni kurlo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

#000000 ::

In zato mi požre več rama al kako ? Zdele mam odprto eno okno firefoxa in photoshop, PS gloda 105 mg pa imam naloženo konkretno sliko ki jo pantlam, FF pa skoraj miruje pa pokuri 190 :)

AlienRR ::

Kaj misliš da se ti bo poraba linerano dvigovala z vsakim novim zavihtkom? Think again!;)
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Icematxyz ::

Vidim da se je situacija glede FireFox nekoliko umirila. Torej razen kakšnega običajnega "moj spletni brskalnik je boljši kot tvoj" in neargumentiranega "zrušil se je takoj po posodobitvi in to pišem torej iz FF)... je verjetno tudi novost pri posodobitvah razlog, da klasičnega "višajo samo različico in nič drugega" ni več.

Drugače pa dokaj solidna različica, tako za razvijalce z vgrajenim razhroščevalnikom, kateri omogoča to dejavnost tudi "na daljavo" in ki se bo še naprej razvijal, izboljšano WebGL podporo, kot uporabnike, kateri spet dobijo boljše upravljanje s sistemskim pomnilnikom. Sedaj pa se naj osredotočijo predvsem na mobilne platforme in spletne aplikacije, ker to od njih tudi pričakujemo, da se torej izkažejo in so konkurenčni s ponudbo tudi na tem področju.

RockyS ::

CSS3 problemi ostajajo, na HTML5 testu doseže 331 točk, Opera 385...

RejZoR ::

Rias Gremory je izjavil:

@#000000
Ne pretiravaj. Res pa je, da so zdaj brskalniki bolj požrešni kot nekoč. Za začetek kupi 4,6 ali 8 gb rama in naloži 64-bitni sistem in bo razlika takoj vidna, tudi zaradi tega, ker bo sveža namestitev. Seveda je možno še, da imaš kakšen virus na računalu ali pa pač fragmentiran disk.


Nekoč smo imel par grdo sfiltriranih GIF slikc in plain HTML kodo, dandanes pa imamo vse strani nabasane z JavaScriptom, PNG slikami, CSS style sheeti, HTML5 in vse skupaj strojno pospešeno. Se vam ne zdi, da nekje pa mora bit drugače kot "nekoč" ?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ganon ::

RockyS je izjavil:

CSS3 problemi ostajajo, na HTML5 testu doseže 331 točk, Opera 385...


Zadnja stabilna različica Opere doseže 410+9 točk.

amigo_no1 ::

Odvisno kateri cpu je v sistemu 8-).

veteran ::

standardna situacija po upgrade-u: ;)

!!!



firefox namreč ne zna it na:
http://releases.mozilla.org/pub/mozilla...

in posodobit language datoteke - če tega ne storim ročno pred posodobitvijo, potem pač dobim takole rumeno okno, nakar sledi poganjanje v -safe-mode, da namestim ustrezno .xpi datoteko...

torej moram imet odklopljene avtomatske posodobitve in pazit, da pred posodobitvijo nameščam tale .xpi jajčka, ker je firefox žal še vedno prebutast, da bi znal to samodejno posodobit. :|

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

garamond ::

Kot bi rekel TribesMan: bil si opetnajsten. :D

BaToCarx ::

Tthunderbird 15 je fajn z zavitimi tabi.

Mobidick ::

kam rinejos temi številkami? Malo fotk pa kaki video pogledaš, pa se momorija tak zafila... joojj. Nonstop ena-in-iste pravljice.
The future is digital!

simnov ::

Meni flash player od 11.3 naprej kar neki zvok meša je stereo zvok in potem kar še na centru začne igrat na verziji 11.2 pa vse tako kot mora bit.

bluefish ::

Flash ga zadnje čase serje, tudi v Kromanjoncu. Na YT in še nekaterih straneh sem kar preklopil na HTML5, zaenkrat stabilno.

PARTyZAN ::

Pogrešam fullscreen gumb na embedanih videih pri uporabi HTML5 na YT.

Blazz ::

flash ga men ne serje več od včerajšne posodobitve. Mi je pa crashal izključno samo v FF, vendar na vsake par ur...

FF 15 pa mi tudi zaenkrat deluje brez problema...

kamuee ::

brez zamere ampak men FF 15.0 od kar se mi je posodobil iz14ke v navadnem načinu sploh noče prkazovat internetnih strani. Ima kdo podobn problem??

v varnem načinu pa dela normalno, a kdo ve zakaj??
AutoCAD MAP 3D DWG Designer (Mechanical, Electrical)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kamuee ()

FireSnake ::

Mobidick je izjavil:

kam rinejos temi številkami? Malo fotk pa kaki video pogledaš, pa se momorija tak zafila... joojj. Nonstop ena-in-iste pravljice.


Imaš ti memorijo zato, da je fraj, ali zato, da je zasedena? :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

amigo_no1 ::

bluefish je izjavil:

Flash ga zadnje čase serje, tudi v Kromanjoncu. Na YT in še nekaterih straneh sem kar preklopil na HTML5, zaenkrat stabilno.

Vprašanje katerega uporabljaš, gcswf32.dll ali NPSWF32.dll na winsih:
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/...

harvey dent ::

kamuee je izjavil:

brez zamere ampak men FF 15.0 od kar se mi je posodobil iz14ke v navadnem načinu sploh noče prkazovat internetnih strani. Ima kdo podobn problem??

v varnem načinu pa dela normalno, a kdo ve zakaj??


Varni način ti izključi dodatke, nastavijo se privzete nastavitve brskalnika. Verjetno ti kakšen dodatek nagaja ali pa si spremenil kakšno nastavitev v about:config in je zato konflikt.

Icematxyz ::

Treba je morda še enkrat vseeno dodati, da Firefox 15 prinaša podporo za Opus:

Mozilla in Xiph predstavila nov audio kodek Opus

In da ima Opus najverjetneje zelo dobre možnosti, da se torej uveljavi, kot standardna HTML 5 rešitev in širše, katero bi lahko kmalu privzeto podpirala na primer tako Microsoft, kot Google.

http://people.xiph.org/~giles/2012/opus...

Toliko zvoka pa vsi tako tiho.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7422601 (19739) Icematxyz
»

8. novembra izide 8. Firefox

Oddelek: Novice / Brskalniki
4320823 (17312) win64
»

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Oddelek: Novice / Brskalniki
186301 (4544) PARTyZAN
»

Zaščita pred sesuvanjem vtičnikov tudi v Firefoxu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
5619445 (16459) kmetek
»

Kakšen bo Firefox 1.0?

Oddelek: Novice / Brskalniki
342900 (2900) MrStein

Več podobnih tem