» »

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako?

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako?

1 2
3
»

Siddh ::

ne pozabit termalne paste!


rzidar1 ::

Siddh... isto je.
Nisem pozabila :P
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

to je nekaj hudo narobe....

Siddh ::

nič drugega mi ne pade na pamet kot napajalnik, malo kable premakni, izklopi vse razen matične in grafične

mogoče zaradi defektnega ohišja ne sede lepo v režo


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

rzidar1 ::

Siddh... katero ohišje?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Siddh ::

ohišje od računalnika, je mogoče malo slabše narejeno in zato grafična ne sede lepo noter


Janac ::

Siddh je izjavil:

ohišje od računalnika, je mogoče malo slabše narejeno in zato grafična ne sede lepo noter


zelo malo verjetno....daj plato ven in zunaj probaj

freesty ::

Saj je slikala pa se lepo vidi, da se grafa do konca vsede v rezo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

zdaj je nabavla drugo plato... nevem no to je res tak cuden problem

probaj v drugo rezo, ce mas iz molexa pretvornik lahko tudi to poskusis, zamenjaj cpu itd. njaprej pavse odkllop od periferije

rzidar1 ::

Takole. Meni ni vec jasno nic!
Vceraj zvecer sem naredila vse mozne kombinacije:
1. Zamenjala sem procesorja - nic
2. Zamenjala sem napajalnika (drugi je modularni 800w) - nic
3. Graficno sem dala v svoj racunalmik, kjer je prej delala - nic
4. Ponovna menjava napajalnikov - nic
5. Zamenjava originalnega hlajenja na graficni s pasivnim (tisti, ki je bil gor ob nakupu) - nic
6. Me je minilo in sem sla spat
7. Na graficno prikljucim napajanje, dam ponovni zagon (v mojem racunalniku) - deluje!
8. Menjam napajalnika (test s Corsair) - deluje!
9. Priklop graficne na novo plosco s Corsair napajalnikom - deluje! In to brez kakrsnih koli nastavitev!

Zdaj pa me zanima, koliko je moznosti, da je za to "kriv" original hladilnik? Namrec ob nakupu je bil gor pasivni (prodajalec je rekel, da izkljucno zaradi glasnosti) in takrat je zadeva v moji masini delala. Ko pa sem menjala za original tudi v moji masini ni vec delovalo (ventilator je bil prikljucen, ker se je tudi lepo vrtel). A se mi splaca "razkirat", pa se enkrat dat gor original hladilnik in upat, da bo delovalo?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Janac ::

NE hladlnik pusti. Daj vse ven pa zunaj probaj... po miljon grafah ki me jih zamenjal so vse delale takoj b.p

verjetno si nekaj "obvious" zajebala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Siddh ::

če ne drugega, uveljavi garancijo na kartico, jas imam tudi 6970 in gigabyte H61 plato pa vse dela brez problema


rzidar1 ::

Zdaj je gor pasivno hlajenje in zadeva deluje v obeh računalnikih.
Zdaj me zanima, če lahko gor pustim to pasivno hlajenje ali je boljše, da dam gor original hladilnik.

Siddh... garancije ni več.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

Siddh ::

če bojo temperature visoke daj gor orginal hladilnik, drugače pa pusti pasivnega


rzidar1 ::

Ok. Kakšne temperature pa so "zaželjene"?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

SuperVeloce ::

pod 80°c, čeprav pri nekaterih modelih grafičnih Ati (oz. proizvajalec) s svojim "fan managmentom" pusti temperature tudi do 90, predno začne ventilator zares šibat. Tako, da tudi do te meje si pomoje good, če ne navijaš.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

rzidar1 ::

SuperVeloce... hvala za podatke! Bom spremljala zadevo in ustrezno "ukrepala". Ne, navijam pa ne. Vsakemu, ki si želi zmogljivejšega računalnika svetujem, naj si kupi komponente glede na zmožnosti, ker jaz ne prevzemam nobene odgovornosti.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

dogo ::

Nisem prebral vsega ampak, kolega je pred časom imel težavo, da se mu ni hotela zagnat grafična, pa da se ne spuščam v detajle. Skratka rešitev je bila, da je spremenil power options v control panelu na max performance, s tem je dosegel večje napajanje grafični kartici in sedaj zadeva funkcionira normalno. OS je bil vista 64, za ostale OSe ne vem ali imajo to podobno urejeno. Morda je vredno poskusit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dogo ()

freesty ::

Ce bodo previsoke temperature pa lahko z vezicami pritrdis en tih ventilator na pasivno hlajenje in bo vseeno tiho in se boljse bo hladilo kot pa z originalnim.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

rzidar1 ::

dogo in freesty... hvala tudi vama!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

Kater program pa je "dober" za preverjanje temperature na grafični kartici?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

bluefish ::

GPU-Z recimo.

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

SuperVeloce ::

GPU-Z, spremljaš obremenjenost in temperaturo na grafu. aja, kakšno pasto pa si namazala gor? Nekatere cenejše cpu paste ne zdržijo dolgo temperatur nad 80°C. Kot je rekel Freesty... bolje, kot kupovati drage paste, bo en tih (večji) ventilator na pasivnem hladilniku :)

edit: so me prehitel
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Janac ::

do 90 stopinj celzija ne rabas skrbet.

freesty je izjavil:

Ce bodo previsoke temperature pa lahko z vezicami pritrdis en tih ventilator na pasivno hlajenje in bo vseeno tiho in se boljse bo hladilo kot pa z originalnim.


Vezica se stopi ob visokih temperaturah, zato raje zvrtaj v hladilna rebra ind aj en konkreten srauf

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

Janac je izjavil:

Vezica se stopi ob visokih temperaturah, zato raje zvrtaj v hladilna rebra ind aj en konkreten srauf
Če se hladilnik segreje do te mere, da stopi vezico, zna kaj hitro slediti še grafični čip, ki je v tistem momentu daleč nad zdravo mejo.

Janac ::

se nebi mogel bolj strinajti... ne pa uporabljat gumice ker niso prevec zanesljive.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Vezica deluje cist preverjeno. Tudi gumica. Kako niso zanesljive? En ventilator bodo pa ze podpirale. Gumica je celo se boljsa izvedba, ce se prav lotis.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bluefish ::

Pri gumici je edino to, da sčasoma preperi. Seveda vse odvisno od tega, o kaki gumici govorimo.

SuperVeloce ::

Če bo gor ventilator, bo temperatura daleč od talilne za plastiko.

edit: Janac, po pomoti sem predlagal izbris :)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Siddh ::

ko se bo plastika za vezice stopila bo že grafična zgorela, če ne kar cela soba oz hiša


amigo_no1 ::

3. Graficno sem dala v svoj racunalmik, kjer je prej delala - nic

Ima grafično dodatno napajanje (4-6 pinsko) ?
Imam občutek da je crknila oz ti jo je uspelo skuriti 8-).
Imaš kako drugo grafično, da vidiš če sploh gor kaj deluje (h61 mb) ?
Katero revizijo MB imaš (so 3) ter katero verzijo bios-a ?
http://www.gigabyte.us/products/product...

Kako izgleda nedelovanje ?
Pc_speaker kaj piska ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Janac ::

bluefish je izjavil:

Pri gumici je edino to, da sčasoma preperi. Seveda vse odvisno od tega, o kaki gumici govorimo.


eee tocno to. Mam na kuler od cpuja 3 in menjam na 2 tedna ker se stragjo

rzidar1 ::

amigo_no1 je izjavil:

3. Graficno sem dala v svoj racunalmik, kjer je prej delala - nic

Ima grafično dodatno napajanje (4-6 pinsko) ?
Imam občutek da je crknila oz ti jo je uspelo skuriti 8-).
Imaš kako drugo grafično, da vidiš če sploh gor kaj deluje (h61 mb) ?
Katero revizijo MB imaš (so 3) ter katero verzijo bios-a ?
http://www.gigabyte.us/products/product...

Kako izgleda nedelovanje ?
Pc_speaker kaj piska ?


amigo_no1...
1. ima 2x 6 pin in sta oba priključena
2. v bistvu dela zdaj normalno v dveh računalnikih ;)
3. imam in ni potrebe, ker ta deluje brezhibno (tudi temperatura ob neobremenitvi je cca. 46°C, zdaj pa jo testiram s programom PassMark BurnInTest Professional v7.0 za 3D)
4. verzija je 2.0, bios pa ima na novo narejen upgrade na FE
5. ko še ni delalo: ko sem dala integrirano grafiko na disable, je 2x zapiskalo (1x dolgo in 1x kratko), potem ni bilo nič (črn ekran). potrebno je bilo odstranit baterijo, da se je bios zresetiru in da je šlo spet na integrirano grafiko.

Včeraj oz. danes ob cca. 00:30 sem obupala in ugasnala in šla spat. Zjuraj se zbudim, ustanem, vklopim računalnik (brez dodatnih sprememb!) in glej jo sliko! Zato pa pravim, da mi ni nič jasno!
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

freesty ::

Janac je izjavil:

bluefish je izjavil:

Pri gumici je edino to, da sčasoma preperi. Seveda vse odvisno od tega, o kaki gumici govorimo.


eee tocno to. Mam na kuler od cpuja 3 in menjam na 2 tedna ker se stragjo


Ti si ful cudn.

Rekel si, da ne z vezicami, ker so nezanesljive, gumice še slabše. A sam uporabljaš gumice. wtf?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Siddh ::

janac je pač svoj tip, pravtako je rekel da nebo več pisal po slotechu


Janac ::

freesty je izjavil:

Janac je izjavil:

bluefish je izjavil:

Pri gumici je edino to, da sčasoma preperi. Seveda vse odvisno od tega, o kaki gumici govorimo.


eee tocno to. Mam na kuler od cpuja 3 in menjam na 2 tedna ker se strgajp


Ti si ful cudn.

Rekel si, da ne z vezicami, ker so nezanesljive, gumice še slabše. A sam uporabljaš gumice. wtf?


pac mam gumice a ne, sem trenutno brez denarja da bi kupoval vezice.

r3dkv1c4 ::

rzidar1 je izjavil:

drzni86... zakaj pa potem druga grafična deluje?

Ponavadi je tako s temi lenovo, če je integrirana grafa, potem automatsko zažene to integrirano in ob obremenitvi, pa dodatno požene zunanjo, samo po tvojih slikah sodeč, zakaj pa v biosu ne nastaviš pci , zakaj pge...mislim wtf če je kartica pci-e?

Integrirane itak ne morš ugasnt, ker je ravno to fora...mislim vsaj pri lenovo.
Pri lenovo še nism vidu da bi se dalo.

rzidar1 je izjavil:

Takole. Meni ni vec jasno nic!
Vceraj zvecer sem naredila vse mozne kombinacije:
1. Zamenjala sem procesorja - nic
2. Zamenjala sem napajalnika (drugi je modularni 800w) - nic
3. Graficno sem dala v svoj racunalmik, kjer je prej delala - nic
4. Ponovna menjava napajalnikov - nic
5. Zamenjava originalnega hlajenja na graficni s pasivnim (tisti, ki je bil gor ob nakupu) - nic
6. Me je minilo in sem sla spat
7. Na graficno prikljucim napajanje, dam ponovni zagon (v mojem racunalniku) - deluje!
8. Menjam napajalnika (test s Corsair) - deluje!
9. Priklop graficne na novo plosco s Corsair napajalnikom - deluje! In to brez kakrsnih koli nastavitev!

Zdaj pa me zanima, koliko je moznosti, da je za to "kriv" original hladilnik? Namrec ob nakupu je bil gor pasivni (prodajalec je rekel, da izkljucno zaradi glasnosti) in takrat je zadeva v moji masini delala. Ko pa sem menjala za original tudi v moji masini ni vec delovalo (ventilator je bil prikljucen, ker se je tudi lepo vrtel). A se mi splaca "razkirat", pa se enkrat dat gor original hladilnik in upat, da bo delovalo?

Kakšen napajalc pa maš na original formatu?
Absolutno je lahko napajalnik kriv, če ga preveč obremeniš on ne odda toliko moči kot mora, ker je nima iz kje potegnit in zadeva se resetira..simple in logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Siddh ::

Janac je izjavil:



pac mam gumice a ne, sem trenutno brez denarja da bi kupoval vezice.


paket 100 vezic te pride manj kot 50centov


Janac ::

a to nid enar?

SuperVeloce ::

r3dkv1c4 je izjavil:

samo po tvojih slikah sodeč, zakaj pa v biosu ne nastaviš pci , zakaj pge...mislim wtf če je kartica pci-e?

zato, ker PCI je pač stari dobri PCI (Peripheral Component Interconnect).
P.E.G. je pa PCI-Express Graphics.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

rzidar1 ::

r3dkv1c4 je izjavil:


Ponavadi je tako s temi lenovo, če je integrirana grafa, potem automatsko zažene to integrirano in ob obremenitvi, pa dodatno požene zunanjo, samo po tvojih slikah sodeč, zakaj pa v biosu ne nastaviš pci , zakaj pge...mislim wtf če je kartica pci-e?


Je že SuperVeloce odgovoril!

r3dkv1c4 je izjavil:


Integrirane itak ne morš ugasnt, ker je ravno to fora...mislim vsaj pri lenovo.
Pri lenovo še nism vidu da bi se dalo.



Ja, lahko daš na Disable, vendar potem na ekranu ni nič in piska.

r3dkv1c4 je izjavil:


Kakšen napajalc pa maš na original formatu?
Absolutno je lahko napajalnik kriv, če ga preveč obremeniš on ne odda toliko moči kot mora, ker je nima iz kje potegnit in zadeva se resetira..simple in logično.


Kot sem že xy-krat napisala, je notri napajalnik Corsair TX650w. Kdo pa pravi, da se zadeva resetira?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ugani avtomobil (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
41648731 (33666) dottor
»

Nakup: Gamers PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
626735 (6074) eninedini
»

Sesuvanje i7 3820, 64GB sistema, NUJNO (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
507066 (5073) Icematxyz
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7922359 (21170) LukaTCE
»

RepRap, 3d printer, sposoben 60% avtoreplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8622529 (18024) WarpedGone

Več podobnih tem