» »

Zunanji disk neprestano glaso "melje"

Zunanji disk neprestano glaso "melje"

pormasina ::

Pozdravljeni!

Imam dva zunanja WD diska (500gig in 1tb). Težava se pojavi ko sta priklopljena na računalnik (Macbook Pro), ker v njih neprestano nekaj ropota in škrta. Po moje gre za indexacijo ki jo izvaja OSx, ampak verjetno bi se to moralo po nekaj deset minutah končati, kar pa se ne. Tako mi tudi ob poslušanju glasbe iz katerega od diskov zvok vsake toliko časa za nekaj sekund zmrzne, da o filmih sploh ne govorim.

Razumem da se to zgodi ko preobremeniš sistem. Ampak ko na računalniku ne laufa nič druga kot iTunes ali VLC ki črpa podatke iz zunanjega diska, pa me to zmrzovanje glasbe in filmov ter škrtanje diska spravi ob živce ker enostavno ne vem kaj disk melje.

Ker mi spotlight ni našel stvari ki so na zunanjih diskih, sem pred kakšnim letom v terminalu omogočil indeksacijo, za katero pa sumim da je sedaj povzročitelj vsega tega hrupa in zmrzovanja pri prenosu podatkov.

Kako naj torej izklopim ali omejim indeksacijo - če je to vzrok težave? Ali je morda kaj druga krivo za ta problem?

max00slo ::

In kakšna je njihova zasedenost?

addy93 ::

Hmm. Imaš vklopljen kakšen program??? Utorrent ali kaj podobnega?

pormasina ::

zasedenost enega je okrog 90% drugega pa okrog 70%

kot sem napisal... škrtata ko je računalnik v mirovanju in škrtata ko iz njiju prenašaš kakšne podatke, le v jakosti škrtanja je razlika :)

pa ok razumem da zaškrta za sekundico ko naloži recimo naloži nov komad... ampak da poslušaš en album disk pa zraven melje kot da ga defragmentiraš je pa malo čudno...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi prenosniki in varnost podatkov

Oddelek: Programska oprema
162231 (1975) solatko
»

Intel občutno niža cene SSD-jev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
10125051 (19243) BaToCarx
»

Sony VAIO TX3 s samo 1.25 kg in desetimi urami avtonomije

Oddelek: Novice / Procesorji
304295 (2793) Jst
»

Prenos podatkov iz diska na...

Oddelek: Pomoč in nasveti
171093 (853) schurda
»

Nestabilnost HDD-ja IBM 30Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
27970 (688) Boky

Več podobnih tem