» »

AMD pocenil procesorje

AMD pocenil procesorje

ComputerBase - V konkurenčnem boju z Intelom je AMD posegel po orožju, ki ga imajo kupci najraje. Odločil se je za občutno znižanje cen, tako da bodo procesorji za namizne računalnike cenejši tudi do petine. To je že druga letošnja pocenitev, saj so cene nižali že aprila. Od danes naprej veljajo nove cene, ki jih vidite v grafiki, ki so jo pripravili na ComputerBase.

Poleg znižanj cen je AMD predstavil tudi novinca, in sicer AMD FX-4130. Gre za štirijedrnega bulldozerja, ki teče s 3,8 GHz (3,9 GHz v načinu Turbo), ima 4 MB tretjenivojskega predpomnilnika in deklarirano najvišjo porabo (termalni dizajn) 125 W. Stal bo 112 dolarjev, v ZDA pa prednaročila pobirajo že cel teden.

Cenijo pa se procesorji iz družin A, FX in Phenom II. Prvi in drugi so cenejši za 10-20 odstotkov, medtem ko so se cene slednjim znižale najmanj. Izjemi sta Phenom II X4 955 BE in Phenom II X4 965 BE, ki sta cenejša za 23 oziroma 21 odstotkov. Kot je že v navadi, znižanje cen omogoča čiščenje zalog in napoveduje nove izdelke. APU-je iz serije Llano bodo zamenjali trinityji, FX pa bodo dobili nove, hitrejše predstavnike (kodno ime Vishera).

78 komentarjev

«
1
2

FlyingBee ::

imeli so svojih 5 minut (5 let no) slave z Athloni xp in 64, ampak od core 2 in predvsem core ix, samo še bleda senca

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

fajn bi bilo da bi dali nekaj zares dobrega počasi ven, s takim nižanjem cen se dobiček ne veča prav zelo, razen če se bodo nakupi njihovih procesorjev dvignili.
Robots will steal your job. But that's OK

Blinder ::

99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fr4nc ::

FlyingBee je izjavil:

imeli so svojih 5 minut (5 let no) slave z Athloni xp in 64, ampak od core 2 in predvsem core ix, samo še bleda senca

Res je, da delajo senco Intelu, ampak tako hudo spet ni... http://www.hardwaresecrets.com/article/...

Pač nekateri te sence ne vidite - to je pa problem ja.

Za igre je FX-8120 več kot dovolj dober in še nekaj časa bo... Če pa pogledaš še na ceno pa vidiš, da je to TOP procesor v p/p smislu in je vsekakor vreden svojega denarja (tudi dodatnega plačila mesečne elektrike, če je dalj časa v full load)!

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...
http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...








BF3



http://www.hardwaresecrets.com/article/...



MIN FPSji ter AVG so pomembni - MAX je itak krneki.
"gaming with AMD is more stable"
AMD is (still) for gaming IMHO!

Lp in brez zamere
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

GrimReaper ::

Zanimivo, nisem vedel da je AMD tolk dober, niti ne vem kaj majo to sploh zaene CPU-je (AMD FX? Bi skoraj lahko rekel da prvič slišim) in katera generacija po Phenom II je to.
Pač odkar je prišel C2D ven, za AMD nimam niti najmanjšega zanimanja. Pa ponavad tisto kar je dobro ne menjaš, zaenkrat sem na Intelu in Nvidii 5 let in pol.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

methodmen ::

Ce AMD nebi obstajal vec ali ce bi propadel bi intel za 50% zmanjsal razvoj ter podrazil procesorje za 200%
Sej usakmu je jasno tisti , ki nima konkurence ceno doloca sam po svoji volji zato samo molte da bo AMD cim bolj uspesna firma ne pa senca tko k nekter prevoste ;)

NavadniNimda ::

V konkurenčnem boju z Intelom je AMD posegel po orožju, ki ga imajo kupci najraje.


Haha, vrhunsko! :D

Zgodovina sprememb…

spirit ::

AMD je dobra konkurenca Intelu, le ljudje še vedno mislijo da se to greje v nebo in da se kvarijo ipd. In ja če AMD pade smo kr bogi vsi ker bodo šle cene v nebo, še dobr, da se Intel in AMD ne dogovarjata kaj dosti o cenah, ker bi to pomenilo veliko škodo za vse.

stock ::

Lol valda da se pogovarjata sej monopol, oligopol to je eno in isto, vlečejo iz nas čisto vse evre kolkor damo. Kar pa se tiče p/p pa bo pomojem še po nižanju cen bolje vzeti intel, zgol zato ker je bolj futureproof in mnogo močnejši na jedro. Sem prebral cel blog od Franca pa me niti slučajno ne prepriča, raje kak euro več pa maš mir. Najbolj tepe AMDje prav poraba, pa načeloma nimam nič proti veliki porabi a AMD greš kupovat ponavadi ko si na buđetu in bi rad prišparal tudi pri napajalniku pa potem to ni mogoče. Majo pa zato grafične tolko bolšo ponudbo. Da bi pa propadel pa ni ravno bojazni.

opeter ::

Kdaj se bodo te "nove", nižje cene poznale pri nas?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zheegec ::

AMD je trenutno razen v high-end boljši od Intela pri price/performance. Novi Trinity so super procesorji glede na ceno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Saj to je bilo že velikokrat, pa je potem vseeno tako, da je Intel le Intel, AMD pa en levak (v očeh enega povprečnega kupca). Saj veš kako je v trgovini. Intel quad core in stranka reče "prodano". Za AMD moraš pa najprej povedati, da je to ok zadeva in ni nekaj izmišljenega, potem pa naprej (lahko, da se je kaj spremenilo od mojih let v prodaji, ampak dvomim, da precej). Do tell :)

opeter ::

Zheegec je izjavil:

AMD je trenutno razen v high-end boljši od Intela pri price/performance. Novi Trinity so super procesorji glede na ceno.


Samo kje se prodajajo? Jaz jih ne vidim nikjer. Pa bi me zanimal recimo 5700-ka ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

šernk ::

Eno žarnico ugasneš ko je v full load in imaš enako porabo, če ti lavfa pa 24/7 v full load znese to 30€ letno elektrike. Imam 125W athlona pa mi celoten sistem rabi 180W. Od tega gre nekje 40-50W za monitor, ene 20 za zvočnike, torej ostane dobrih 120W, sistem z intelom dvomim da bi se spustil pod 100W, in to je 99% časa ko je računalnik prižgan. Torej če imaš srečo imaš intela v 6ih letih izplačanega zaradi porabe, umes ti pa seveda ves prihranjen denar požre inflacija.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zheegec ::

opeter je izjavil:

Zheegec je izjavil:

AMD je trenutno razen v high-end boljši od Intela pri price/performance. Novi Trinity so super procesorji glede na ceno.


Samo kje se prodajajo? Jaz jih ne vidim nikjer. Pa bi me zanimal recimo 5700-ka ...

Govorim na tehnični ravni... :) Ja prodajajo se bolj K.... Ampak bolj stvar marketinga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

floyd1 ::

Ker nisem najbolj sledil dogajanju pri AMD - kaj (in kdaj) pa pride namesto mojega E-350? Ker če sem prav videl, so eno serijo vmes kar skenslali? 450-ka ni ravno prava nadgradnja, in ker gre za relativno uspešno serijo (vsaj tako je bilo večkje napisano) bi pričakoval, da kujejo železo dokler je vroče.

jlpktnst ::

FlyingBee je izjavil:

imeli so svojih 5 minut (5 let no) slave z Athloni xp in 64, ampak od core 2 in predvsem core ix, samo še bleda senca


Daj ne bluzi, Phenom II je bil kar soliden procesor za svojo ceno. Napram Qxxx in prvi generaciji i3/i5 reči je imel veliko boljši p/p.

krispe ::

AMD rešujejo le jedra. i5 2500K ima 4 jedra in fx 8150 ima 8 jeder pa sta na približno enaki ravni v aplikacijah, ki izkoristijo vseh 8 jeder AMD procesorja.

Če pa ju primerjamo v igrah ali bolj navadnih vsakodnevnih aplikacijah se AMD lahko skrije.

Prvič v življenju imam Intela v primarnem računalniku, do zdaj je vedno bil AMD, ampak to se je spremenilo in ne planiram, da bi še kdaj v bližnji prihodnosti kupil AMD-ja
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

matobato ::

jlpktnst je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

imeli so svojih 5 minut (5 let no) slave z Athloni xp in 64, ampak od core 2 in predvsem core ix, samo še bleda senca


Daj ne bluzi, Phenom II je bil kar soliden procesor za svojo ceno. Napram Qxxx in prvi generaciji i3/i5 reči je imel veliko boljši p/p.


Se popolnoma strinjam. Phenom II x2 550 sem kupil izredno poceni. na mojo sreco se je v biosu dalo odkleniti jedra. bil je izvrsten P/P. Skoda, da to ni mozno na fx 4xxx/6xxx seriji :(

krispe je izjavil:

AMD rešujejo le jedra. i5 2500K ima 4 jedra in fx 8150 ima 8 jeder pa sta na približno enaki ravni v aplikacijah, ki izkoristijo vseh 8 jeder AMD procesorja.

Če pa ju primerjamo v igrah ali bolj navadnih vsakodnevnih aplikacijah se AMD lahko skrije.

Prvič v življenju imam Intela v primarnem računalniku, do zdaj je vedno bil AMD, ampak to se je spremenilo in ne planiram, da bi še kdaj v bližnji prihodnosti kupil AMD-ja


V vsakodnevnih aplikacijah opazis razliko? Ta je rahlo iz trte zvita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobato ()

jlpktnst ::

floyd1 je izjavil:

Ker nisem najbolj sledil dogajanju pri AMD - kaj (in kdaj) pa pride namesto mojega E-350? Ker če sem prav videl, so eno serijo vmes kar skenslali? 450-ka ni ravno prava nadgradnja, in ker gre za relativno uspešno serijo (vsaj tako je bilo večkje napisano) bi pričakoval, da kujejo železo dokler je vroče.


Sej to je atm največji problem amdja imho. Kar so mel win z E-350, sedaj pa nimajo naslednika! E-450 mislim da, samo to je le minor upgrade iste arhitekture. Trinity menda sploh ne obstaja kolikor se spomnem (torej buldozer jedro+grafika na 9 in 18W). Cancelled iirc. Tako da tule imajo cel segment v zraku... škoda res. Ker sem čakal na refresh da ga ubavim.

krispe je izjavil:

AMD rešujejo le jedra. i5 2500K ima 4 jedra in fx 8150 ima 8 jeder pa sta na približno enaki ravni v aplikacijah, ki izkoristijo vseh 8 jeder AMD procesorja.

Če pa ju primerjamo v igrah ali bolj navadnih vsakodnevnih aplikacijah se AMD lahko skrije.

Prvič v življenju imam Intela v primarnem računalniku, do zdaj je vedno bil AMD, ampak to se je spremenilo in ne planiram, da bi še kdaj v bližnji prihodnosti kupil AMD-ja


AMD rešujejo jedra ja, za strežnike je to super. Za strežnike je amd imho atm best choice p/p.

Pa trenutno imajo tudi kar dobre mobilne procesorje z integrirano grafiko. Pa tudi desktop z integrirano grafiko je dobra rešitev za nezahtevne userje ki bi malo igre igrali. So imel v Hoferju za 500€recimo A8 procesor full pc (ali je bil A6?)... anyway good deal.

Samo če greš nad 600€ boš hotel met dedicated grafo pa se amd skoraj ne splača več. Bulldozer ima pač slabši IPC kot intel in celo slabši kot Phenom II. Tako da za špile je še vedno best od amdja 965BE navit na 3.8, 3.9 nekje gre ponavadi na air-cooling BP. No pa ko sebodo programi malo optimizirali na bulldozer arhitekturo bo mogoče malo pomagalo. FX-6xxx ali 8xxx na 4+ giga turbo je tudi ok. Škoda ker ima intel precej manj porabe trenutno. Dolgo sta bila z ramo ob rami, če si gledal p/p je pa zmagoval amd. Zadnja 2 leta so pa malo zgubili stik.

Niso sicer še za odpis, samo je smešno ko vidim kako ljudje pišejo pa nimajo pojma.

šernk ::

Ker res opaziš razliko ja, edino razliko ki opazim med intel i3 in athlon x2 je ta, da je ne vidim. Oba mi poganjata trenutno vse kar rabim :)

po procesorjih v lasti trenutno vodi intel z 3:2 (predvsem zaradi prenosnikov, kjer tisto segrevanje pride do izraza). Kaj bo čez 2 ali 4 leta pa pustimo se presenetit :)

imajo pa nevedni kupci raje intel i3 kot pa AMD FX8150, ker je intel boljša firma. dejansko pa pri 24ih letih še ne poznam človeka, ki mu je procesor crknu, ko bi vsaj toliko gledal pri napajalnikih.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jlpktnst ::

matobato je izjavil:



V vsakodnevnih aplikacijah opazis razliko? Ta je rahlo iz trte zvita.


Ja sej ravno to je smeh, ko folku ni jasno. V vsakodnevnih aplikacijah sicer je razlika, samo kdo to opazi no? Tisti sintetični testi, pa kao hitrejši winrar itd. Ja itak ko delaš rare serijsko vsak dan 100... itak stisneš rar pa delaš nekaj drugega vmes. Tiste par sekund na koncu ni važno. Za multitasking super cpu.

Pri igrah ga pa tepe slabši IPC pa neoptimiziranost OS (seveda, pač nova arhitektura). Pa to da igre še vedno ne multitaskajo, sploh. Čeprav nekateri imajo kar visok turbo, pa če je OS dost pameten prideš tudi do neke solidne cifre. Znižanje cen so pa krvavo potrebovali imho. Mogoče so še premalo znižali, nevem, dejstvo je pa da so bili vedno p/p dobri, top ponudbe pač nimajo.

matobato ::

šernk je izjavil:

Ker res opaziš razliko ja, edino razliko ki opazim med intel i3 in athlon x2 je ta, da je ne vidim. Oba mi poganjata trenutno vse kar rabim :)

po procesorjih v lasti trenutno vodi intel z 3:2 (predvsem zaradi prenosnikov, kjer tisto segrevanje pride do izraza). Kaj bo čez 2 ali 4 leta pa pustimo se presenetit :)

imajo pa nevedni kupci raje intel i3 kot pa AMD FX8150, ker je intel boljša firma. dejansko pa pri 24ih letih še ne poznam človeka, ki mu je procesor crknu, ko bi vsaj toliko gledal pri napajalnikih.


Sicer sem ze napisal podoben komentar pa vendar, dodaj pred izdelek magicno crko i in uspeh je zagotovljen.

jlpktnst ::

Eno čisto neumno vprašanje, Phenom II procesorje lahko še kupiš kje? Imam not 955BE, pa bi mogoče nabavu 6 core BE (1090T al kaj je), se to sploh še kje pri nas dobi?

ZaphodBB ::

Če pa ju primerjamo v igrah ali bolj navadnih vsakodnevnih aplikacijah se AMD lahko skrije.

Si ti kej jedu? Si videl slike zgoraj? Večina CPUjev zgornjega spodnjega razreda (in višje) imajo v igrah enak performance.

To pa zato, ker sodoben CPU mora gonit OS, v igri skrbeti za fiziko in dovolj hitro hranit grafično kartico. Trenutno so očitno bottleneck grafične kartice, to je vse kar vidim iz grafov.

Močnejše beštije (predvsem Intelove) se torej splača jemat samo, če gradiš neko pošastno multi GPU kofiguracijo.

matobato ::

jlpktnst je izjavil:

Eno čisto neumno vprašanje, Phenom II procesorje lahko še kupiš kje? Imam not 955BE, pa bi mogoče nabavu 6 core BE (1090T al kaj je), se to sploh še kje pri nas dobi?


agt ima x4 965 ( ni dosti boljsa od tvoje)
mlacom X6 1045T (v igrah bo slabsi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobato ()

dexterboy ::

V službi imamo same Intle, doma imam AMD, odkar sem prodal 500 MHz Celerona. Govoriti, da je Intel ah in sploh, je za "slovenceljna" isto kot povedati da je avto passat in to je to. Prodano. Za ostalo se morajo prodajalci metati na zobe, kot je nekdo že napisal. Pa ko se vse bolj govori, da hitrost nekega računalnika ni odvisna SAMO od procesorja, bolj poslušam, kako je i3 pa i5 pa i7 super duper sploh pa ko poveš da največ hitrosti pridobiš če daš več rama in SSD, ti mlatijo nazaj, da je i3 in i5 in i7 super in kako vsako jutro poleti za svojo hišo gledajo svizca, ki zvija čokolado in kadi joint...
Osebno imam Phenoma 4 jedra, ddr3 rama je 16GB in 8 virtualnih mašin v vmware workstationu. Če zalaufam fse (uporabljam jih za učenje), se nikoli ne sesuva ali kaj bremza. In žal, na Intelu ne laufa nič kaj hitrejše.
Aja, pozabil na Svizca, da pokadi travo in navije intla.
Folk pač nikoli ne bo srečala pamet. Žal, zelo...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SuperVeloce ::

Hmm, razen enega laptopa Llano z dedicated grafo imamo miljon Intelov pri bajti. Ampak razmisljam o nakupu FX-6100 za brata. Looks like a good deal.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

dexterboy ::

Aha, pozabil še to dodati; FX proci v globalu sploh niso toliko slabi, tepe jih to, da je software pisan bolj na kožo intel jedrom. Kar se pa tiče sestave PC-ja za vsakdanjo uporabo, pa Fusion proci nimajo SPLOH nobene konkurence. Kaj praviš Svizec? Aja, se mi je zdelo, ne čujem dobro.
Tudi jaz čakam na kakšno nadgradnjo P340 proca in sem tudi sam pričakoval malo-watne proce na tržišču... Pa mene tudi zanima, kje prodajajo stare 6 jedrne Phenome? Bi si omislil enega, pa da je potlej za nekaj časa mir 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

jlpktnst ::

Ja vsi bi meli phenome pa jih ni za dobit, sploh BE ne... čudi me da so na ceniku ker so praktično nedobavljivi pri nas...

69charger ::

Če bi zdele za kakšnih 60€ lahko kje dobil Phenom X6 BE takoj nadgradim.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

RejZoR ::

APU-ji so zelo zanimive žverce in se nasploh obnesejo super v netbookih kjer Intel neki brca z gnilimi Atom-i. Samo CPU-ji pa so bolj tko tko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FireSnake ::

69charger je izjavil:

Če bi zdele za kakšnih 60€ lahko kje dobil Phenom X6 BE takoj nadgradim.


Za tak denar ti ga nihče ne bo dal.

Jaz sem se odločil, da je po dolgih letih AMD sistemov čas, da enkrat dam denar modrim.
Hočem hitro in hladno računalo.
Zdaj, tole:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
je mal zasoljeno ...
tole:
http://www.dinokomp.si/product_info.php...
gre pa komot skozi.

AMD trenutno malo poraba tepe. Zgleda, da bodo s trinitijem to malce omilili, in to je super.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

opeter ::

Se strinjam. Edina negativna stvar pri AMD-ju je izredno visoka poraba v primerjavi z Intelom (sploh Celeron/Pentium/i3) v primerjavi z Ax procesorji (Llano) oz. vstopnimi modeli FX (4xxx, 6xxx).

Oboji pa ponujajo nekje iste hitrosti, razen v situacijah, kjer je resnično pomembno fizično jedro. Pa še tam je izredno majhna razlika med i3 in FX procesorji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FlyingBee ::

fantje, bluzite o phenom II v času, ko sandy in (ivy bridge i3) prodirata z pentiumi za 60 eur, ki v igrah konkurirajo vsem AMD-jem, razen FX 8xxx, pa še to je taka razlika v P/W, da kar boli

glede profičev oziroma zahtevnimi uporabniki programov za foto in video obdelavo pa itak ne moremo govoriti, saj imajo dnarja in znanja dovolj, da pogledajo kater procesor bi jim najbolj ustrezal

govorim o igrah in igralci so večinoma najstniki, ki tukaj bluzijo, da nujno rabijo i5 za igre, imajo pa omejen budget namesto, da svetujejo drugim, ki še manj vejo boljše grafe, skoz nabijajo o pomembnosti procesorja - daj 200 UER in več za CPU ... bedarija

FireSnake ::

Nikoli ne bom pozabil Opterona 165 na socketu 939.

To je bil moj prvi dvojedrni procesor in pohitritev je bila osupljiva (nikoli več nisem zaznal take pohitritve, pa imam danes 6 jedrni proc) ... še danes bi ga imel, če ne bi plata crknila in me primorala, da sem šel na AM3.

Kaki lepo spomini... skoraj tako lepi, kot na BH6 in Celerona 300@450 :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

AMD ma veliko srečo, da je kupil ATi. ne vem kje bi bili sedaj brez njega. verjetno bi bili že under
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

mtosev: spet ena briljantna. Do sedaj jih ATi niti približno ni "izplačal".
Še več: izkazalo se je, da so zanj plačali veliko preveč.
Kredit jih je vlekel navzdol, da so res skoraj crknili.

Za prihodnost podjetja je bila poteza odlična (zdaj, ko so večino verjetno že odplačali) ampak, take, kot ti kvasiš ...

Misliš, da podjetje samo sebe odplača v štirinajstih dneh (malo pretiravam, ampak vseeno)?

Ti sploh kdaj kaj pomisliš, preden pišeš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

mtosev ::

me zanima s čem bi sližili denar, če ne z ATijem ko intel izdal core 2 cpuje. od takrat nisi skoraj nič pokazali razen APUjev, amd cpuji v notesnikih so še vedno sranje npr
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Ti pa nisi preveč razgledan, ane?

Če bi bil tiho, bi ostal pameten.

Hčerinska firma jim je še dolgo po prevzemu nosila le in zgolj izgubo.

Malo si preberi, preden (tako, kot vedno) začneš blebetat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WamPIRe- ::

Sem bratcu sestavil komp s Fusion APUjem in sem presenečen kako mašinca leti. Seveda je zraven 8GB rama in pa SSD. Razlika med i7 in njegovim A8 je praktično neopazna. Brez dodatne grafične igra tistih par iger, ki jih pač igra, poganja Solidus in ostalo programje za šolo popolnoma brez problemov.
Seveda, i7 hitreje odrara film pa v 2eh sekundah se prej zaženejo win 7 xD.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

FlyingBee ::

velikokrat se zmotim, ampak kaj takega kot je zgornji napisal pa ni več za pisati mi

takšne primerjave mi gredo na živce in očitno jih delajo tisti, ki nič ne vedo ali pa še niso nič pametnega prebrali o tem

vse komponente spadajo v neke razrede kar potrdi tudi cena, izbrati pa je potem treba to kar rabiš

Blinder ::

WamPIRe- je izjavil:

Sem bratcu sestavil komp s Fusion APUjem in sem presenečen kako mašinca leti. Seveda je zraven 8GB rama in pa SSD. Razlika med i7 in njegovim A8 je praktično neopazna. Brez dodatne grafične igra tistih par iger, ki jih pač igra, poganja Solidus in ostalo programje za šolo popolnoma brez problemov.
Seveda, i7 hitreje odrara film pa v 2eh sekundah se prej zaženejo win 7 xD.


To tudi pomeni, da bi razlika med celeronom za 40€ in temule A8 praktično neopazna
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

FlyingBee ::

no, ena spodbudna novica, da vsaj malo prisilijo Intel v napredek:

http://www.tomshardware.com/news/Visher...

filip007 ::

Svizec navije intla pa ga skadi.:))

Jaz tud AMD papcu, hiter zagon sistema, itd. AMD na splošno hiter, Intel pa na splošno drag.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

FireSnake ::

filip007: koliko misliš, da ima moč CPUja opraviti s hitrostjo zagona sistema?

Če boš odgovoril pravilno boš videl, da si ustrelil kozla :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mrakw ::

eni govorijo AMD eni Intel... Res nevem kaj se splača bolj kupiti. Recimo za igre in video obdelava se kaj najbol splaca? Fx 120 ali i5 2500k? Pa prosim brez kaksnih AMD in Intel fanov, ki zagovarjajo svojo firmo. Najprej sem mislil da je boljsi Intel nato AMD zdej pa res nc ne vem. Je res tukaj nekdo, ki dejansko ve kaj je bolše?

Janac ::

AMD FX-8120 brez dvoma.

filip007 ::

Polkna so na splošno kriva, pa še kakšen virus zraven.

Gremo streljat...
http://lmgtfy.com/?q=goats+on+trees
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD izdal nova procesorja

Oddelek: Novice / Procesorji
4511160 (9161) Reycis
»

AMD ukinja znamke procesorjev, vrača nekatere oznake

Oddelek: Novice / Procesorji
319051 (7737) RuskiSnajper
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254518 (3667) PrimozR
»

Intelovi načrti za prihodnje leto

Oddelek: Novice / Procesorji
213271 (2644) LordPero
»

Novi Phenomi II

Oddelek: Novice / Procesorji
104589 (3583) Gavran

Več podobnih tem