» »

Navijanje i5-3550

Navijanje i5-3550

sinalko ::

LP. Nisem poznavalec v tem, pa bi malo povprašal.
Pri normalni obremenitvi sem imel v CPU-Z podatek: Multiplier 16x, Bus Speed 103.0 MHz. Vse kaj sem uspel pogruntat je to, da ko zmnožiš ti dve cifri dobiš frekvenco procesorja: 1648 MHz.
Pri MAX obremenitvi je: Multiplier 35x, Bus Speed 103.0 MHz, Core Speed: 35x103=3605MHz.

Imam normalen hladilnik, ki je zraven procesorja v BOX varianti. Rami so Corsair 1333MHz, 9-9-9-24, 1.50V. Plošča je ASUS P8H77-M.
V BIOSU sem dvignil Bus Speed na 106.0 in z tem dvignil frekvenco na 3710MHz, se pravi malo več ko je Turbo mod procesorja (3700MHz).
Zdaj pa me zanima kako daleč lahko grem, glede na to da ni K verzija, pa da imam osnovno hlajenje, pa da je chipset H77, pa da so rami 1333MHz. Računalnik je še stabilen, procesor pa je "došvical" do temperature 56C.
HVALA.

Janac ::

Ja visaj BLCK do takrat ko bo se stabilen in temperature pod 90 sttopinj. Za merjenje stabilnosti uporabi intel burn test.

AlienRR ::

Eh, kak MHz ali dva, pa boš imel BSOD. Tako je dober dosežek 106MHz, sploh ko je vse vezano na to frekvenco (ja vse, od CPU do diska). Res srečneži prelezejo stabilno do cca 110MHz.. za bench mogoče do 115MHz. Tovarniški hladilnik bo dovolj, saj do neke silne frekvence jeder neboš prišel.

Multiplier se ne imenuje tako za brez veze.;) Kot si pravilno ugotovil, ta množi frekvenco vodil.

Janac je izjavil:

Ja visaj BLCK do takrat ko bo se stabilen in temperature pod 90 sttopinj. Za merjenje stabilnosti uporabi intel burn test.

Kakih 90°C??! Ti ja CPU degradira v parih mescih. 90°C je še pogojno sprejemljivo za grafo to pa tudi to. ~75°C na jedru CPU pa ende aus. Sam tako ne bo prišel do sem.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AlienRR ()

hojnikb ::

Če nimaš K modela, pozabi na navijanje..

Z blck ga boš mogoče navil za 10%, kar je pa itk brezveze, ker se ti nikjer ne bo poznale; razn pri stabilnost, ki zelo pada z višanjem blckja (ker so vezane vse frekvence od usbja do sata na to).

Tako da pusti na stock (sploh če maš box hladilnik)
#brezpodpisa

sinalko ::

Ok, hvala. Bom pustil na 106MHz. Pri 20 minutni, 100% obremenitvi vseh 4 jeder, je tem. procesorja 56C. hvala.

hojnikb ::

daj na 100mhz ;)
če hočeš stabilnost celega kompa..
#brezpodpisa

Isotropic ::

povecaj turbo multiplier za 4 bine al kako ze. bclk pa raje pusti na miru.

sinalko ::

Zaenkrat bom pustil pri 106. Stabilnost sistema je zaenkrat OK. Ko bo pa prvi BSOD, bom zmanjšal za 1MHz. :D

Ne najdem nič v smislu turbo multiplier v Biosu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sinalko ()

Janac ::

si testiral z intelburn test? Ce ga imas v idlu bo itak da stabilen...

sinalko ::

Janac je izjavil:

si testiral z intelburn test? Ce ga imas v idlu bo itak da stabilen...


Sem testiral pod Stress Level Standard in High in je oba krat šlo skozi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasnejši boot po overclocku i7 920 D0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
595737 (4520) Infusion
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9121250 (15794) m0LN4r
»

Navijanje E5200

Oddelek: Navijanje
262702 (1652) potepuh
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28520225 (11683) mihamedo
»

Navijanje AMD Athlon X2 7750+ NI BE!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1447077 (5330) Dr_M

Več podobnih tem