» »

Zlorabil identiteto soseda in, da bi se mu maščeval, grozil Janši

Zlorabil identiteto soseda in, da bi se mu maščeval, grozil Janši

mtosev ::

http://www.rtvslo.si/crna-kronika/zlora...
Prostost ni bila odvzeta nobeni osebi
24. avgust 2012 ob 19:48,
zadnji poseg: 24. avgust 2012 ob 19:54
Ljubljana - MMC RTV SLO/STA

Policija naj bi izsledila avtorja grožnje predsedniku vlade Janezu Janši in njegovi ženi Urški. Sporočilo naj bi poslal moški, ki je zlorabil spletno identiteto soseda, da bi se mu maščeval.

Policija je danes opravila določena preiskovalna dejanja, vendar preiskava za zdaj še ni končana. Prav tako do zdaj ni bila odvzeta prostost nobeni osebi. Več pa zaradi interesa preiskave na Policijski upravi Ljubljana niso mogli povedati.

Neuradno naj bi grozilno sporočilo poslal moški, ki je v želji po maščevanju zaradi dolgotrajnega spora sosedu ukradel spletno identiteto, je poročal POP TV. Policija preiskave sicer še ni končala. Moškega naj bi zdaj policija ovadila zaradi kraje identitete, ne pa tudi zaradi grozilnega pisma, ker naj ne bi bilo mišljeno resno.

Neznanec je namreč prek portala e-uprave predsedniku vlade Janezu Janši in njegovi ženi Urški sredi avgusta zagrozil, da bo njuno hišo napadel z bombo in oba ubil. Poleg tega je v sporočilu med drugim zapisal, naj Janševa žena pazi, kod hodi.

haha. keri kreteni so ljudje. tole je hkrati smešno in žalostno
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

Matako ::

Računal je, da bo soseda pospravil Paravomo.
/\/\.K.

mtosev ::

že takoj ko sn slišal za tole sn si mislil da grožnja ni resna in očitno sn mel prav
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RejZoR ::

Kot da bo kdo dejansko kaj naredil. Ste pozabil da smo v sloveniji? Če bi bila to Bosna al pa Srbija bi bilo kar verjetno. Pri nas pa lahkos tresejo vse govno na narod pa ne bo nihče niti rečt upal ničesar, kaj šele kaj naredil...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Heh, pač Slovenija. Cel kup idiotov in hinavcev. Moj sosed ne govori z menoj, odkar imam boljši avto od njegovega, pa z sokrajanom tudi ne odkar ima boljši traktor. Sosedi v drugem kraju so nas stalno prijavljali inšpekciji, da imamo hišo zgrajeno na črno (je prišla parkrat), potem smo jih pa končno enkrat mi (ker imajo res novo hišo na črno postavljeno) in so potem začeli s fizičnem obračunavanjem. Hiše jim tudi po 10 letih niso podrli, ker poznajo nekoga, ki pozna nekoga.
In če ima že ena družina toliko negativnih izkušenj, koliko je šele drugih idiotov!! :) :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ABX ::

Glede na to da smo v Sloveniji se bo moral Janša najbolj bat soseda. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

mtosev ::

a janša sploh ima kakšnega soseda blizu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mihec87 ::

mtosev je izjavil:

a janša sploh ima kakšnega soseda blizu?


Že ve zakaj ne..

thramos ::

Moškega naj bi zdaj policija ovadila zaradi kraje identitete, ne pa tudi zaradi grozilnega pisma, ker naj ne bi bilo mišljeno resno.


Kako pa ugotovijo, da ni bilo mišljeno resno? "Prmejduš, sam hecu sm se", al je smajli na koncu grožnje al kako?

mtosev ::

mogoče,ker ni pisal v svojem imenu in mu je bil namen sporočila,da spravi soseda v težave
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

para! ::

mtosev je izjavil:

mogoče,ker ni pisal v svojem imenu in mu je bil namen sporočila,da spravi soseda v težave

:D

Če hočeš nekoga (recimo Janšo) zgolj prestrašit, potem ni treba bit zraven še tako neumen, da se podpišeš s svojim imenom.
Death before dishonor!

mtosev ::

in kaj,če se ne podpišeš itak dobijo/vidijo tvoj IP
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

para! ::

Zato pa ukradeš identiteto (sicer ne od soseda, samo folk ni ravno bister).

Sej, v tem primeru imajo najbrž še kakšne druge indice, ki nakazujejo na medsosedske fore, afaik sta se nekaj kregala že prej, tako da maš prav, samo kraja identitete je ponavadi odskočna deska za druge stvari, ne pa cilj kriminalnega dejanja :)
Death before dishonor!

fosil ::

Me pa res zanima kako točno je ukradel identiteto.
Na koncu se bo izkazalo da je samo naredil mail/facebook account s sosedovim imenom.
Tako je!

5er--> ::

Oz. je uporabil sosedov nezaščiten WiFi.

_Dormage_ ::

Sosedski odnosi v Sloveniji.

mtosev ::

jaz bi temu jokerju naložil, da rabi plačati vse stroške povezane z tole "grožnjo"
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

5er--> je izjavil:

Oz. je uporabil sosedov nezaščiten WiFi.


Če bi, ga ne bi nikoli dobili.

Ker plače na policiji so tako nizke, da Internet kriminal je prepuščen samo tistim ki ne uspejo dobiti normalno plačane službe.

Po moje (streljam na prazno) je tip odprl facebook/email account v imenu soseda, ali celo samo zamenjal from polje v pošti (no mogoče ni toliko bister).
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

koyotee ::

mtosev je izjavil:

in kaj,če se ne podpišeš itak dobijo/vidijo tvoj IP


seveda, chuck tosevski, kupim predplacnisko sim in en mobitel, pa me daj izsledi, prosim!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Magic1 ::

Na sreco 'Kranjski Janez' ni tolk velik poznavalec tehnologije. Najhuje bi blo, če ti kdo hekne v comp in pošlje 'anonimno' grožnjo.
Magic

PaX_MaN ::

ABX je izjavil:

Po moje (streljam na prazno) je tip odprl facebook/email account v imenu soseda, ali celo samo zamenjal from polje v pošti (no mogoče ni toliko bister).

Grožnja naj bi bila poslana prek e-uprave, za kar zgleda niti ne rabiš facebooka/emaila in je nezaščiten wi-fi čist dost (na tejle strani spodaj klikneš "Oddajte komentar, pohvalo ali grajo" in odkljukaš želim odgovor).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Marat ::

Čakaj, ampak ime tega človeka, čigar IP je bil, je bilo javno objavljeno (predvsem v desnih medijih). Torej so mediji javno linčali nedolžnega človeka?!?

PaX_MaN ::

Mhm. Upam da IP-RS privleče iz omare Banhammer +10.
8-)

PaX_MaN ::

PaX_MaN je izjavil:

ABX je izjavil:

Po moje (streljam na prazno) je tip odprl facebook/email account v imenu soseda, ali celo samo zamenjal from polje v pošti (no mogoče ni toliko bister).

Grožnja naj bi bila poslana prek e-uprave, za kar zgleda niti ne rabiš facebooka/emaila in je nezaščiten wi-fi čist dost (na tejle strani spodaj klikneš "Oddajte komentar, pohvalo ali grajo" in odkljukaš želim odgovor).

Popravek: imaš prav, bilo je poslano prek rubrike Pišite nam, kjer pa res zahtevajo tudi e-mail naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

mihec87 ::

In kaj so mislili da je osebek ki grozi vnesel svoj pravi e-mail naslov..wtf keri geniji..

Marat ::

mihec87 je izjavil:

In kaj so mislili da je osebek ki grozi vnesel svoj pravi e-mail naslov..wtf keri geniji..

tudi take imaš. Na enem spletnem forumu je en možakar vedno vpisal svoj email v rubriko spletna stran, kar je pomenilo da je bil njegov email javno viden. Nato pa je enkrat pod drugim uporabniškim imenom napisal nekaj v podporo sebi, in seveda spet dal svoj email pod website :D Ko sem mu za hec dejal zakaj piše pod drugim up.imenom, me je obtožil da sem heker :))

ABX ::

PaX_MaN je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

ABX je izjavil:

Po moje (streljam na prazno) je tip odprl facebook/email account v imenu soseda, ali celo samo zamenjal from polje v pošti (no mogoče ni toliko bister).

Grožnja naj bi bila poslana prek e-uprave, za kar zgleda niti ne rabiš facebooka/emaila in je nezaščiten wi-fi čist dost (na tejle strani spodaj klikneš "Oddajte komentar, pohvalo ali grajo" in odkljukaš želim odgovor).

Popravek: imaš prav, bilo je poslano prek rubrike Pišite nam, kjer pa res zahtevajo tudi e-mail naslov.


Nisem ciljal na tak "from", ampak ko zamenjaš from polje na trdem email klientu. No, zadeva je še bolj preprosta kot smo pričakovali. Itak da če bi bil tip malo informacijsko pismen ga ne bi nikoli dobili.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

facebook (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7710177 (2134) Boomerang

Neupravičen napad z osebnimi podatki

Oddelek: Loža
414975 (4259) bluefish
»

Imena za WiFi (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5913491 (10148) SloBiscuit

Bivša punca = ukradena gesla (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16123844 (19395) Gandalfar
»

Obvezen brezplačen Wi-Fi v kualalumpurskih lokalih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
185985 (4469) Bor H

Več podobnih tem