» »

Nova revizija Mountain Liona izboljšala avtonomijo

Nova revizija Mountain Liona izboljšala avtonomijo

Ars Technica - Takoj po izidu nove verzije Applovega operacijskega sistema Mac OS X 10.8 Mountain Lion so uporabniki potožili, da njihovi prenosniki sedaj zdržijo občutno manj časa kakor s prejšnjo verzijo. Razlike so variirale, a v povprečju znašale okoli tretjino. Novi macbooki air so z Lionom zdržali okoli osem ur, z Mountain Lionom pa le še dobrih pet ur. Apple je potrdil, da problem obstaja, a niso ponudili nobene pametne razlage, kaj je narobe. Včeraj je izšla nova revizija Mountain Liona (10.8.1). Apple ni niti z besedo omenil težav z avtonomijo, a testi vseeno kažejo, da so napako delno odpravili.

Preizkusi na Ars Technici so pokazali občutno izboljšanje v primerjavi z 10.8, a še vedno slabše rezultate od 10.7. Urednikov stari MacBook Pro je včasih zdržal 4,5-5 ur, po namestitvi Mountain Liona le še 3,5 ure, sedaj pa 4,5 ure. Novi Retina MacBook Pro je z 10.7 zdržal osem ur, po nadgradnji pa le še pet ur. Sedaj ponovno zdrži sedem ur, kar je bistveno izboljšanje.

Apple ostaja skop s komentarji. Nepopolno izboljšanje verjetno pomeni, da napaka ni posledica le ene spremembe, ampak je očitno odgovornih več. Apple jih je nekaj (mogoče tudi kakšno nevede) popravil, ne pa še vseh. Kmalu po izidu so pokazali že inženirski predogled 10.8.2. Videli bomo, ali bodo težave tu še dodatno rešili.

31 komentarjev

Jst ::

Moja sestrična ima ASUSov prenosnik.

Odkar je inštalirala neko Power aplikacijo, ki naj bi bolje upravljala z baterijo, kot pa Win7, ji baterija zdrži eno uro manj. Iz 5ur brskanja v Firefoxu na okoli 4ure. Ko je aplikacijo odstranila, se problem ni rešil. Očitno je aplikacija zamenjala nekaj .dll-jev in ob odstranitvi ni zamenjala nazaj na originalne.

Meni se pa ne da še enkrat ji nalagati OS...

Samo tako, v vednost, da naredite restore point, preden inštalirate ASUSovo "podaljšanje avtonomnosti."


---

Kar se pa tiče novice: A ni Mountain Lion uvedel nek pametni sleep, kjer se lahko inštalirajo posodobitve, ko prenosnik spi? Če Da, potem je logično, da avtonomija manjša.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtosev ::

toliko o super duper applu kateri ne more nikoli nič zjebati
me zanima kaj pravijo apple fani na tale applov fail
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mgermo ::

Its a feature.
Drugače ste pa tut anti applovci dosadni. Vsaka firma zajebe prej al splej (in apple je že dosti prej).

Gandalfar ::

mtosev je izjavil:

toliko o super duper applu kateri ne more nikoli nič zjebati
me zanima kaj pravijo apple fani na tale applov fail


Da je fail. Kaj drugega je pa za rect?

Dragi ::

Imam macbook air, 2011 verzijo, 128GB ssd, 4GB ram.
Namescen zadnji OS.

Kadar zaprem pokrov in ga pustim tako v spanju po par ur pri tem obtici. Pri naslednji uporabi se vklopi zaslon, vendar je slika crna, nato pa je potreben hard reset s pritiskom power tipke za 5s+, da se ponovno vklopi.

Ali se tudi drugim to dogaja?
Popizdevam ze pocasi, ker je to sele par dni sedaj in ne vem cemu se to dogaja.

Gandalfar ::

Dragi: ja, kokr sem gledal forume se to kr dost dogaja folku. Meni na sreco ne. Poglej si apple support forume, ce je kdo nasel kaksen bizaren workaround.

Zdaj ko pomislim, se mi je to ene 3x po upgradu na ML tudi ze zgodilo.

Zgodovina sprememb…

Dragi ::

mtosev je izjavil:

toliko o super duper applu kateri ne more nikoli nič zjebati
me zanima kaj pravijo apple fani na tale applov fail


Da je cisti fail.

20eurov za update ki:
- doda sidebar notification funkcijo, ki podpira samo twitter in ne facebook
- prenaglo prazni baterijo
- sesuje operacijski sistem po par urah spanja in te prisili delat hard reset in s tem potencialno izgubo podatkov
- upocasni celoten sistem

Steve Jobs se obraca v grobu...

MrStein ::

Saj imate na izbiro Windows. Ali Ubuntu. Ali kaki BSD. Ali kaki obskuren klon AmigaOS. QNX. VMS?

(je boljkone pikro povzemanje določenega mnenja, ki se pojavlja na forumu)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zheegec ::

pa Andorid
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

I wish. Zdej k sem ze dal kup denarja za aplikacije in moje specificne workflowe pa naj menjam. Pfej!

MrBrdo ::

Pomoje ma kej veze z iCloudom... Drgač glede samega ML pa sem jaz čist zadovoljen. Mogoče zato ker mam še iPhone, in mi prav pride sync Notesov in Reminderjev. Ostali featureji so mi bolj delno uporabni, sam glede na to da sem dal 15 EUR ne bom jokal, sploh glede na to da sem upgradeal direkt iz Snow Leoparda in da sem ga legalno namestil na 2 kompa :)
MrBrdo

mchaber ::

Dragi je izjavil:

Imam macbook air, 2011 verzijo, 128GB ssd, 4GB ram.
Namescen zadnji OS.

Kadar zaprem pokrov in ga pustim tako v spanju po par ur pri tem obtici. Pri naslednji uporabi se vklopi zaslon, vendar je slika crna, nato pa je potreben hard reset s pritiskom power tipke za 5s+, da se ponovno vklopi.

Ali se tudi drugim to dogaja?
Popizdevam ze pocasi, ker je to sele par dni sedaj in ne vem cemu se to dogaja.


Poskusi s tem, meni je namreč pomagalo pri podobnem problemu, ko je po bujenju potreboval nekaj sekund, da se je "odmrznil". http://osxdaily.com/2011/11/15/repair-u...
lp
.

Dragi ::

@mchaber Hvala! Sedaj deluje precej hitreje.

Ne morem se potrdit ce je tezava z zatikanjem odpravljena, saj ga nisem se dal v spanje za par ur bom pa videl zagotovo jutri zjutraj, ko bo 'prespal' noc.

_darac_ ::

To da je napaka odpravljena nažalost ni ravno res. Po upgradu na 10.8.1 je napaka še zmeraj prisotna. Stanje je pri meni enako kot na 10.8 in sicer iz 7h z naloženim 10.7.4 na slabe 4h z naloženim 10.8.1.

MasterBlaster ::

To je že klasika. Načeloma obstaja pravilo, da se .0 in .1 verzije novega OSX ne instalira, ker so te v bistvu še na beta nivoju.
Tk je pa pika .

Mavrik ::

Gandalfar je izjavil:

I wish. Zdej k sem ze dal kup denarja za aplikacije in moje specificne workflowe pa naj menjam. Pfej!


Zakaj pa ne? A si 90 star da se ne moreš ničesar več naučiti? :P
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

mtosev je izjavil:

toliko o super duper applu kateri ne more nikoli nič zjebati
me zanima kaj pravijo apple fani na tale applov fail

Zajebejo in popravijo. Kot vsaka druga korporacija ...

Tako da si prav neoriginalen. Tudi Linux zajebejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

MasterBlaster je izjavil:

To je že klasika. Načeloma obstaja pravilo, da se .0 in .1 verzije novega OSX ne instalira, ker so te v bistvu še na beta nivoju.


Res je...tudi lion je mel svoje muhce na zacetku. V bistvu sam nikoli ne nalozim nobene prve verzije nekega OSa, oz. aplikacije.

Invictus je izjavil:

mtosev je izjavil:

toliko o super duper applu kateri ne more nikoli nič zjebati
me zanima kaj pravijo apple fani na tale applov fail

Zajebejo in popravijo. Kot vsaka druga korporacija ...

Tako da si prav neoriginalen. Tudi Linux zajebejo ...


Ehh...linux (izberi zeljeno distribucijo) morajo sploh nardit da dela. Vedno je nekaj kar jebe...jst sem ze zdavnaj obupal ga poizkusat. Sem si hackintosha bistveno lazje usposobu da vse dela kot mora kot pa ubuntu. Verjamem pa da je ql unim ki ga obvladajo, saj ce ne igras spilov in ne uporabljas nekih Win/OSX aplikacij bi bla kar neka logicna izbira ce bi delalo vse out of the box kot na winsih.

Dragi ::

Zakaj mesate ostale operacijske sisteme v to temo?

Kaj za vraga ima linux, windows in android veze z Mountain Lionom?

@mtosev, conqueror, Mrstein
A je res potrebno provocirat v vsaki Applovi temi?

Dajte se umirit s tem. Ce ni povezano z tematiko novice se tega nima kaj omenjat tu.

Architect ::

vsak kdaj zajebe, lepo da je apple že v naslednjem updatu, ki ga je izdal, svojo prejšnjo napako skoraj povsem popravil.

pohvalno.

Limit-sky ::

Kakšno poslabšanje? Imam MBP in dela perfektno. Ja, tudi z ML. Avtonomija isto 8 ur, kot prej.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Gandalfar ::

Brisani: mate ze 4 odprte flameware. Naj bo tale novica ostane tehnicna.

Zheegec ::

Limit-sky je izjavil:

Kakšno poslabšanje? Imam MBP in dela perfektno. Ja, tudi z ML. Avtonomija isto 8 ur, kot prej.

Saj to ne prizadane vseh, prizadane pač določen procent. Kot težave z WLAN v Snow Leopard in Lion. Je imelo težave pač določen procent uporabnikov in nekateri jih imajo še vedno kljub velikim popravkom WLAN appa. Tudi legendardno sesuvanje beta verzije Windows Vista se ni dogajalo vsem lastnikom nVidia kartic, ampak velikemu procentu (20%+) pa.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Kakšne probleme z Wi-Fi?
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Zheegec ::

Vseobsežne :) Poglej, kolikokrat je bil Airport app updatan v zadnjem letu :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Limit-sky ::

Meni dela od prvega dne dalje flawless. MBP 2010.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

no comment ::

Zheegec je izjavil:

Vseobsežne :) Poglej, kolikokrat je bil Airport app updatan v zadnjem letu :)

1x.

Jst ::

>Tudi legendardno sesuvanje beta verzije Windows Vista se ni dogajalo vsem lastnikom
>nVidia kartic, ampak velikemu procentu (20%+) pa.

Kaj beta verzija? Za final verzijo je nvidijin driver povzročil 30% Blue Screenov.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

driver_x ::

Meni se na MBA 2011 po nadgradnji na ML ni avtonomija nič poslabšala, niti nisem imel kakšnih drugih problemov.

@Dragi: katero zadnjo verzijo OSX si imel v mislih - ML 10.8.0 ali ML 10.8.1?

Dragi ::

@sammy73, ML 10.8.0 je imel tezave.

Vceraj sem posodobil na 10.8.1 in zaenkrat ne opazam vec problemov.
Mogoce zaradi posodobitve ali pa zaradi ponastavitev pravic po nastevu @mchaber zgoraj.

Karkoli je ze bilo je preprecevalo sistemu, da bi sel pravilno v spanje. Namrec ko sem bil na letaliscu v Schipholu 2 dni nazaj in vzel MacAir-a iz zascitne torbe je bil zadnji del precej vroc, kljub temu da je bil 'ugasnjen'.
To mi daje misliti, da se sploh ni ugasnil. Mogoce ta novi 'offline update' funkcija le ni tako dobra kot jo apple oglasuje.

ql000 ::

Imam MBP 17" late 2009. Po upgrade je baterija občutno "kratka", pa nekaj se dogaja z mail aplikacijo - procesor konstantno na 100%. Ne vem a indexira ali kaj. VLC player pri gledanju T-2 TV-ja cuka. Na drugi mašini (13" MBP, tudi late 2009, Lion) dela BP. Nekaj hecnih bugov je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Deljenje tipkovnice in miske med Win7 in OsX

Oddelek: Pomoč in nasveti
121627 (1416) KontraCepec
»

Applov Mountain Lion prenaglo prazni baterije

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
207675 (6524) Jst
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438184 (33540) dejanslo
»

Apple pokazal predogled OS X 10.8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5017144 (14613) Jst
»

Apple napovedal prireditev za prihodnjo sredo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
204866 (3597) mtosev

Več podobnih tem