» »

White point temperature

White point temperature

Pfeniks ::

Samsung LED LCD, SM24A350H. Kako za vraga lahko preverim vrednosti toplotne temperature? Edino kar dobim v menijih je COOL1, COOL2, NORMAL, WARM1 in WARM2. Ja hvala, res. Samo predvidevam lahko da je NORMAL 6500K. Kje pa lahko to preverim??

Poleg tega me jezi kot sam hudič, ker bom dal foto knjigo delati in ne vem, kakšne bodo slike, saj je slika v drugačnem odtenku, odvisno od kota pogleda. Tile LCDji men niso prav nič všeč, napram CRT-jem. Sedaj pričakujejo, da bom "pajka" kupil, da bom barvno nastavil monitor...

No, vprašanje se nahaja v prvem odstavku :)

Siddh ::

ne se jezit, če si kupil napačen monitor, drugil glej za ips varijantami,
preveri pa v manualu


Pfeniks ::

Haha :) Good one. Sam ko sem kupoval tale monitor so bili IPS-i še kar dragi.
V Manualu žal nisem zasledil informacije o tej vrednosti.

skyline ::

Lahko predvidevaš, da je Normal 6500K, ni pa nujno da je to res. Poglej v manual, včasih so tam navedene cifre v K. Lahko pa jo izmeriš z vsakim spodobnim kalibratorjem.

LCD-ji so super stvar, samo najcenejšega lih ne smeš kupit. Če boš že kupoval kalibrator, skoč spotoma še po nov monitor...

fujtajksel ::

"Pajka" si lohk tud sposodiš.
Ne gre le za toplotno temperaturo bele točke, tudi potek karakteristik je precej pomemben.

Okapi ::

Poleg tega me jezi kot sam hudič, ker bom dal foto knjigo delati in ne vem, kakšne bodo slike,
Tega v nobenem primeru ne boš zanesljivo vedel, ker ne veš, kakšen tiskalnik imajo. Če gre za večjo stvar, naredi prej 2-3 poskusne fotke.

O.

fujtajksel ::

Okapi je izjavil:

Tega v nobenem primeru ne boš zanesljivo vedel, ker ne veš, kakšen tiskalnik imajo. Če gre za večjo stvar, naredi prej 2-3 poskusne fotke.

Vprašanje če delajo fotke po istem postopku.
Bi pa lahko vsaj približno videl s "soft proofingom", če bi uporabljal "color managed" program, kot npr PS ali LR, s kalibriranim monitorjem in dobil za njihovo napravo barvni profil.

Pfeniks ::

Uporabljam LR, ampak ne verzije 4.x, ki omogoča SP. Malo bom tvegal; slike sem nekako sestavil skupaj, sedaj pa bom poslal zadevo in ko dobim nazaj, bom videl, koliko je odstopanja, da bom vedel za naprej. Oziroma bom rental pajka. Včeraj sem gledal IPS monitorje. Ma bo pri gledanju tudi ostalo. Bom raje ta denar namenil za nakup bolj konkretnega audiofilskega okolja :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izračun normale v C++ in povezava z Excelom

Oddelek: Programiranje
141522 (1172) primoz4p
»

Zasloni v Apple prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
142311 (2047) klinker
»

Primerjava bele - Amoled vs LCD

Oddelek: Mobilne tehnologije
153110 (2617) LordPero
»

Kater vecji LCD kupit, izbire prevec, tako da se ne znajdem

Oddelek: Kaj kupiti
142461 (1547) denisbegood
»

LCD za fotke

Oddelek: Zvok in slika
191564 (1166) IceIceBaby

Več podobnih tem