» »

Ubogi kolesar na cesti

Ubogi kolesar na cesti

Temo vidijo: vsi
««
2 / 18
»»

BlaY0 ::

SplitCookie je izjavil:

In najboljši način da se to preveri je s opravljanjem izpita pred komisijo.

To sem že povedal da ni res. Pole imaš na netu, se napiflaš za tisti dan in si naredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

_IKE_ ::

jype je izjavil:



Moderatorji mi ne dovolijo.



Mhm... to bo ja ......si pa tako predvidljiv da je že dolgočasno : spet so drugi krivi, eni zato ker vozijo avte, drugi ker ti ne pustijo komentirat...

BlaY0 ::

Daliborg je izjavil:

Sem Mnenja da ima večina kolesarjev to v mislih in jih ni strah vozit po regionalkah dokler ima lajbič in čelado, potemtakem lahko tudi sredi AC voimo mar ne?

Ni discipline, ker (še) ni resnega sankcioniranja prekrškov.

Tomas 33 ::

Ne vem zakaj se debata odvija binarno.
Večina nas je tako avtomobilistov kot kolesarjev. In taki smo bolj strpni tako do kolesarjev, ter tudi avtomobilistov.

_IKE_ ::

BlaY0 je izjavil:

Daliborg je izjavil:

Sem Mnenja da ima večina kolesarjev to v mislih in jih ni strah vozit po regionalkah dokler ima lajbič in čelado, potemtakem lahko tudi sredi AC voimo mar ne?

Ni discipline, ker (še) ni resnega sankcioniranja prekrškov.



jp, na večini ki dela pizdarije na cesti, ko faše eno dve kazni mine do tega početja...

Tomas 33 je izjavil:

Ne vem zakaj se debata odvija binarno.
Večina nas je tako avtomobilistov kot kolesarjev. In taki smo bolj strpni tako do kolesarjev, ter tudi avtomobilistov.



Zaradi tega ker določeni osebki ( mislim , a res moram napisat o kom govorim ) tu gor nastopajo iz vidika ki je svetlobna leta daleč od strpnosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

win64 ::

Kolesar je na večini cest enakovreden ostalim voznikom motoriziranih vozil.
Nevem, zakaj je nekaterim to tako težko sprejeti.
Kot kolesar vozim po predpisih in morem trpet, ko mi 3x izsilijo prednost, med drugim recimo danes avtošola.
So pa tudi nekateri kolesarji 'pametni' in vozijo po nasprotnem voznem pasu, to govorim tako za ceste kot kolesarskih stezah.
Potem pa so tukaj še pešci, ki se jim zdi hoja po kolesarskih poteh nekaj normalnega in se ti ne umaknejo niti, dokler jih ne skoraj povoziš, čeprav hodijo proti tebi.

Kolesar se mora ubadati z vsemi udeleženci, ki se ne obnašajo po zakonih, po drugi strani pa jih 'šimfajo' iz vseh front.

SplitCookie ::

BlaY0 je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

In najboljši način da se to preveri je s opravljanjem izpita pred komisijo.

To sem že povedal da ni res. Pole imaš na netu, se napiflaš za tisti dan in si naredil.


Izpit vožnje, se popravljam če je bilo nejasno povedano.

Tule nimaš se kaj piflati.

Kolesar je na večini cest enakovreden ostalim voznikom motoriziranih vozil.

Ne ni

Je precej bolj občutljiv kot tudi mnogo bolj nepredvidljiv

Okoli vsakega kolesarja rezerviram cono 3x3m izključno za to, da jih njihove neumnosti ne pohabijo ko se peljem za njimi ali pa so pred mano.

Na pločnik in iz pločnika se mirno šaltajo brez nakazovanja, ne gledajo ne levo ne desno ko prečkajo cesto, šibajo direktno s polno hitrostjo mimo peščcev

jype ::

SplitCookie> s polno hitrostjo

9km/h

Namesto 90, kot to počnete vozniki.

BlaY0 ::

SplitCookie je izjavil:


Izpit vožnje, se popravljam če je bilo nejasno povedano.

Spet neumnost. 99% ljudi bi naredilo izpit za kolo, potem bi se pa fural dalje tako kot pred izpitom...

SplitCookie ::

BlaY0 je izjavil:

SplitCookie je izjavil:


Izpit vožnje, se popravljam če je bilo nejasno povedano.

Spet neumnost. 99% ljudi bi naredilo izpit za kolo, potem bi se pa fural dalje tako kot pred izpitom...


Ne, za avto. Naj se jim lepo štejejo pike dokler izpita ne zgubijo

jype je izjavil:

SplitCookie> s polno hitrostjo

9km/h

Namesto 90, kot to počnete vozniki.



Z avti se ne drenjamo med pešci in ne rinemo v njih

Kakor tudi ne ogrožamo pešcev v taki meri kot to počnete kolesarji, vsakega ki je na vaši stezi minimalno oplazite, nato pa še preklejete

Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

BlaY0 je izjavil:

SplitCookie je izjavil:


Izpit vožnje, se popravljam če je bilo nejasno povedano.

Spet neumnost. 99% ljudi bi naredilo izpit za kolo, potem bi se pa fural dalje tako kot pred izpitom...



jp.....človek je bitje ki zelo dobro razume dve stvari ki imata skupen dejavnik : dobivanje; po buči ali denarnici...



Kolesarski Guru .....si še kar brez komentarja članka ? Ali smo spet žrtev to pot zlobnih moderatorjev ki ti ne dovolijo komentirat ? Reva dvolična, drugače pa znaš bit glasna , ko se gre za tvoje pravice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

thramos ::

SplitCookie je izjavil:

Kakor tudi ne ogrožamo pešcev v taki meri kot to počnete kolesarji,


Torej več pešcev poškodujejo/pobijejo kolesarji kot avtomobilisti?

Lahko komentiram jaz? Kot kolesar? Vožnja po kolesarski v nasprotno smer je izjemno zoprna, zaradi bližine ceste tudi nevarna. Policaji bi morali tovrstno početje vsekakor bolj strogo in učinkovito kaznovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

jype ::

SplitCookie> Z avti se ne drenjamo med pešci in ne rinemo v njih

Aja? Nisem opazil:




_IKE_> Kolesarski Guru .....si še kar brez komentarja članka ? Ali smo spet žrtev to pot zlobnih moderatorjev ki ti ne dovolijo komentirat ? Reva dvolična, drugače pa znaš bit glasna , ko se gre za tvoje pravice...

Moderatorji mi ne dovolijo. Pritoži se njim.

http://www.policija.si/index.php/statis...

_Vse_ pešce v zadnjih 10 letih ste pobili vozniki motornih vozil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

_IKE_ ::

thramos je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Kakor tudi ne ogrožamo pešcev v taki meri kot to počnete kolesarji,


Torej več pešcev poškodujejo/pobijejo kolesarji kot avtomobilisti?

Lahko komentiram jaz? Kot kolesar? Vožnja po kolesarski v nasprotno smer je izjemno zoprna, zaradi bližine ceste tudi nevarna. Policaji bi morali tovrstno početje vsekakor bolj strogo in učinkovito kaznovat.



Več škode naredijo avtomobili o tem ni sploh dvoma.

Samo človek bi mislil da smo se iz zgodbe z avtomobili kaj naučili. Tam smo počakal da so avtomobili zaradi povečanje prometa poškodoval ali ubili cel kup ljudi, šele nato pa smo pričeli urejat to področje. Očitno bo potrebna enaka zgodba ( poškodovanih ali celo ubitih cel kup ljudi ) zaradi kolesarjev da bomo pričeli urejat zadeve. Taka je namreč tale logika tu gor ...

Utk ::

Ja pa sej so naredili most, ki čisto loči avte od pešcev in kolesarjev, pa jim spet ni prav, hočejo voziti zraven avtov, busov in kamionov.

thramos ::

Jep, ker smo glede avtomobilov uredili zadeve, je čas da posvetimo svoj čas in denar urejanju ostalih zadev. Brihtni kot smo, vsekakor lahko računamo na to, da bo v prihodnje zaradi kolesarjev poškodovanih in ubitih cel kup ljudi.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

SplitCookie>

Moderatorji mi ne dovolijo. Pritoži se njim.




reva hinavska ...tako kot nisi obsodil objestnosti onega kolesarja iz SF ki je zaradi postavljanja hitrostnega rekorda po mestu ubil človeka na prehodu za pešce, tako ne boš teh 30% iz članka...

Kar skrivaj se za svojimi izgovori ...in nabijaj stat podatke, seveda samo tiste ki ti ustrezajo ....

SplitCookie ::


Aja? Nisem opazil:


Se slučajno avomobilist ustavlja kar v množici čakajočih na semaforju ?

Poleg tega, zakaj te naenkrat motijo parkirana in ustavljena vozila. Saj voziš izključno po vozišču ?

_Vse_ pešce v zadnjih 10 letih ste pobili vozniki motornih vozil.

Šur
http://abclocal.go.com/kgo/story?sectio...

Koliko je bilo lažjih nesreč in trkov brez večjih poškodb ki ste jih povzročili kolesarji, nato pa spizdili in zadeva ni šla v zapisnik ?

Koliko ljudi je fasalo poškodbe ker jih je kolesar odrinil na cesto ?

In še vedno, zakaj kolesarji nimate tablic, da bi se vas izsledilo ?

Zgodovina sprememb…

_IKE_ ::

SplitCookie je izjavil:


Šur
http://abclocal.go.com/kgo/story?sectio...



veš kaj žalostno pri tej zgodbi ....da se je tip jokal zaradi čelade, katere se mu zlomila pri trku v kolesarja....a do pešča pa ni pokazal nobenega obžalovanja....

Logično da je javnost znorela ko je videla tisto jokanje ( glede čelade WTF ) in pritisnila na organe pregona da ukrepajo ...


je pa to primer ki sem ga omenil zgoraj ....in katerega dejanje naš kolesarki guru hipi NI, in tudi NE BO nikoli obsodil ...( bo veselo še naprej limal statistike motornega prometa )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

SplitCookie ::

In tako vse skupaj skondenziraš v eno samo točko:
Kolesarji niso manj nevarni zardi svojih sposobnosti, temveč izključno zato, ker nimajo praktično ničesar s čimer bi folk lahko poškodovali.

Poleg tega sta v kolesarski nesreči zlahka poškodovana oba ali še kdo drug, kar posledično pomeni dvojne stroške zdravljenja.

BlaY0 ::

SplitCookie je izjavil:


Ne, za avto. Naj se jim lepo štejejo pike dokler izpita ne zgubijo

Jaz imam izpit za avto pa se s kolesom vozim po kolesarski v nasprotno smer, ker ni nikogar ki bi me sankcioniral. V čem je point potem tega izpita? Kar se tiče pa pik je pa to že. Če napihaš na kolesu dobiš pike na izpit za avto.

Daedalus ::

Jaz večje količine avtov, parkirnih na pločnike, redno prijavljam Policiji.

Koliko ljudi je fasalo poškodbe ker jih je kolesar odrinil na cesto ?


Enkrat me je pešec, ki je tik pred mano iz pločnika skočil na kolesarsko, skoraj stal glave. Drugič me je ena ženska, ki ni znala pogledati levo-desno pri besnem teku proti prehodu za pešce zbila med stebričke pri Nami. Obratnega primera še nisem videl.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BlaY0 ::

Utk je izjavil:

Ja pa sej so naredili most, ki čisto loči avte od pešcev in kolesarjev, pa jim spet ni prav, hočejo voziti zraven avtov, busov in kamionov.

Ne, ni point v tem. Pa naj Kamioni pa avti vozijo po spodnjem in se prevažajo z dvigalom, pešci in biciklisti pa naj se vozijo zgoraj. Zakaj ni tako?

jype ::

SplitCookie> Šur

V Sloveniji. Kaj počnejo na drugi strani planeta me ne prizadane prav veliko.

BlaY0> Ne, ni point v tem. Pa naj Kamioni pa avti vozijo po spodnjem in se prevažajo z dvigalom, pešci in biciklisti pa naj se vozijo zgoraj. Zakaj ni tako?

Ker je most očitno projektirala "stara šola". Podobno kot če bi novo avtocesto danes naredili iz betona in bi že pri 90km/h ljudje obolevali od TUDUM TUDUM TUDUM ritma.

SplitCookie> Se slučajno avomobilist ustavlja kar v množici čakajočih na semaforju ?

Avtomobilist sploh ne vidi niti škarpe niti kolesarske steze niti pločnika. On pač gazi vse kar leze in gre in se mu sladko jebe.

_IKE_> reva hinavska

Komanda je bla "Molči!" in jaz sem discipliniran tovariš!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

Daedalus je izjavil:


Enkrat me je pešec, ki je tik pred mano iz pločnika skočil na kolesarsko, skoraj stal glave. Drugič me je ena ženska, ki ni znala pogledati levo-desno pri besnem teku proti prehodu za pešce zbila med stebričke pri Nami. Obratnega primera še nisem videl.

Hehe, to maš zegn. Imam znanca, ki je klen biciklist še huje kot jype... se je peljal po kolesarski in vidi da mu nasproti (jasno v napačno smer) prihaja ena mamca na kolesu s cekarjem na balanci. Model se je zavestno zabil vanjo, in za en mesec pristal v bolnici ves polomljen. Mamci ni blo nič :D

Vajenc ::

Utk je izjavil:

Ja pa sej so naredili most, ki čisto loči avte od pešcev in kolesarjev, pa jim spet ni prav, hočejo voziti zraven avtov, busov in kamionov.

Kolo se v mestu večinoma uporablja za dnevno migracijo in prevoz blaga, zato bi pri snovanju novega mosta morali predvidevati, da se mudi vsem udeležencem v prometu. En meter ceste bi moral biti označen in rezerviran za kolesarje, ker večina teh uporablja kolesarske steze ob prometnicah in ne peš poti med naselji. Kolesarjenje v službo postaja trend, zato je ta most neprimerno zasnovan.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jype ::

BlaY0> Mamci ni blo nič

Ja, poznam primer. Sem nekaj časa razmišljal, da bi cekarje montiral za zaščito, pa se izkaže, da pol bake prešaltajo na une huge plehnate kangle za mlek in če pol še ti... Kje se konča?

SplitCookie ::

Torej kolesarji terorizirajo druge uddeležence v prometu samo zato ker vedo, da jim pravno nič ne morejo in je tisti argument samoohranitve popolna bedarija.

jype ::

Vajenc> Kolo se v mestu večinoma uporablja za dnevno migracijo in prevoz blaga, zato bi pri snovanju novega mosta morali predvidevati, da se mudi vsem udeležencem v prometu. En meter ceste bi moral biti označen in rezerviran za kolesarje, ker večina teh uporablja kolesarske steze ob prometnicah in ne peš poti med naselji. Kolesarjenje v službo postaja trend, zato je ta most neprimerno zasnovan.

Tako je. Poleg tega je prevoz otrok v vrtec prek tega mostu praktično nemogoč, če ni izveden z avtomobilom. Moje prikolice za otroke med tistimi vijugami in količki ne spravim skozi z več kot 0.5km/h, kakor tudi prikolice za psa ne.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Ker je most očitno projektirala "stara šola". Podobno kot če bi novo avtocesto danes naredili iz betona in bi že pri 90km/h ljudje obolevali od TUDUM TUDUM TUDUM ritma.

Ehh, danes se dela betonske ceste in ni nič tudum tudumanja. Avstrijci imajo skoraj vse odstavne pasove betonske in praktično ne rabijo vzdrževanja...

jype ::

No, mislu sem une plate, k majo vmes une s katranom zalite "fuge".

Tko kot recimo pas za bicikle iz Logatca proti Vrhniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

first_line ::

jype je izjavil:

Poleg tega je prevoz otrok v vrtec prek tega mostu praktično nemogoč, če ni izveden z avtomobilom. Moje prikolice za otroke med tistimi vijugami in količki ne spravim skozi z več kot 0.5km/h, kakor tudi prikolice za psa ne.


Ti otroke s kolesom voziš v vrtec? Pa psa tudi? A jih nimaš nič rad, kaj pa če te zbije kak nor voznik? Te je treba prijaviti na socialno in na družbo proti mučenju živali.

Pa koliko ramp si že sklestil z mulcem na čelu?

jype ::

first_line> Pa koliko ramp si že sklestil z mulcem na čelu?

To boš mogu pa mulce vprašat, k js nism nč čutu.

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Ja, poznam primer. Sem nekaj časa razmišljal, da bi cekarje montiral za zaščito, pa se izkaže, da pol bake prešaltajo na une huge plehnate kangle za mlek in če pol še ti... Kje se konča?

Tole nucaš:



jype je izjavil:

No, mislu sem une plate, k majo vmes une s katranom zalite "fuge".

Tko kot recimo pas za bicikle iz Logatca proti Vrhniki.

Ja to je pa Hitler delou in zdržal je 20x dlje kot katera koli asfaltna cesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

win64 ::

Pa tudi vsa vozišča v tunelih so po večini betonska. Pri nas se je pač nekdo spomnil, da so kao preveč spolzka in so jih naredili rebrasta.

@jype: s tem tvojim trmarjanjem pri tem, da imajo kolesarji zmeraj prav, delaš kolesarjem več škode kot koristi in ne prispevaš k reševanju problema.
To velja tudi za vse ostale goreče zagovornike na obeh straneh.

Vsi udeleženci v prometu, vključno s pešci, naj se držijo predpisov, pa bo vse v redu. Na obeh straneh se pa najdejo prepotentneži, ki jih zanima samo, kako čimprej priti do cilja.

Predvsem pa je kolesar enakovreden avtomobilistom.
Ima eno dodatno dolžnost: ko si deli cestišče z avtomobilom, mora voziti pri kraju(mislim da je 1 meter zakonsko)
In eno dodatno pravico: ko se vozi po kolesarski stezi ima prednost na križiščih in krožiščih.

Vse drugo je več ali manj enako za obe strani

BlaY0 ::

@jype: Al pa tole:



win64 je izjavil:

Pa tudi vsa vozišča v tunelih so po večini betonska. Pri nas se je pač nekdo spomnil, da so kao preveč spolzka in so jih naredili rebrasta.

Ne, narobe so nardil v štartu in so morali naknadno hrapavit oziroma rezkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

win64 je izjavil:


Predvsem pa je kolesar enakovreden avtomobilistom.

V bistvu ni enakovreden ampak ima več pravic, ker je šibkejši. Za vse, ki tega ne razumete, kolesar nima tone pleha okoli sebe ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

win64> @jype: s tem tvojim trmarjanjem pri tem, da imajo kolesarji zmeraj prav, delaš kolesarjem več škode kot koristi in ne prispevaš k reševanju problema.

Ah, to se ti samo zdi. Če bi si lepo montiral na balanco računalnik in po forumu pisal tako kot jaz, bi videl reči tako kot jaz!

win64> Ima eno dodatno dolžnost: ko si deli cestišče z avtomobilom, mora voziti pri kraju(mislim da je 1 meter zakonsko)

Ja, ampak to je zastarela zakonodaja, ki jo je treba popraviti. Kolesar mora imeti zase cel pas, kadar je prostora za prehitevanje premalo. V zakonodaji razvitejših držav to imenujejo "lane control" oziroma "controlling the lane". Seveda ima kolesar še vedno dolžnost, da se na prvem primernem mestu umakne hitrejšim od sebe.

win64> In eno dodatno pravico: ko se vozi po kolesarski stezi ima prednost na križiščih in krožiščih.

Fajn pravica. Kako jo pa lahko uporabim, ne da bi bil življensko ogrožen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Fajn pravica. Kako jo pa lahko uporabim, ne da bi bil življensko ogrožen?

Čez greš po taspodnem štuku Fabianija :D

win64 ::

@jype: Sem gledal tvoje posnetke in kar veselo voziš po pločnikih in v nasprotnih smereh, tako, da brez zamere: nisi verodostojen v tej temi.
Vem, da je precej težko to pravico izkoristit, vendar jo imamo in bi se tega morali zavedati tudi vozniki. Izgovori,kot so: "Ga nisem videl", "Sej so povsod"..., niso na mestu.
Tega "lane control" se tudi sam poslužujem kjer je zoožena cesta, na splošno pa bi moral voziti pri robu.

jype ::

BlaY0> Čez greš po taspodnem štuku Fabianija :D

win64> @jype: Sem gledal tvoje posnetke in kar veselo voziš po pločnikih in v nasprotnih smereh, tako, da brez zamere: nisi verodostojen v tej temi.

Hočeš reči, da sem kot Obi Wan? Pišem iz neke druge dimenzije?

Poleg tega me zanima, kje si me videl vozit "v nasprotnih smereh" - peljem se le do prvega križišča, kjer smem prečkati cesto.

win64> Tega "lane control" se tudi sam poslužujem kjer je zoožena cesta, na splošno pa bi moral voziti pri robu.

Ja, vidiš, kriminalec. Zarad tebe ljudje umirajo, ker reševalna vozila ne morejo dovolj hitro vozit!

BlaY0> Čez greš po taspodnem štuku Fabianija :D

Če se še rampi ne morm umaknt, pa se bom tistim stebrom, stebričkom in liftom!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BlaY0 ::

jype je izjavil:


Če se še rampi ne morm umaknt, pa se bom tistim stebrom, stebričkom in liftom!

IDCLIP...

oldguy ::

V bistvu ni enakovreden ampak ima več pravic, ker je šibkejši. Za vse, ki tega ne razumete, kolesar nima tone pleha okoli sebe ...


Mi to že razumemo, a po mojih izkušnjah tako peš, na kolesu in za volanom, precej kolesarjev ne razume, da je drugim udeležencem enakovreden tudi, kar se tiče dolžnosti, da spoštuje cestnoprometne predpise.

Se pravi, GTFO z vožnjo po napačni strani ceste, po pločnikih, po sredini ceste in z neupoštevanjem prometne signalizacije in prednosti. Če ste šibkejši in morajo malone vsi pazit na vas, še ne pomeni, da lahko počnete, kar vas je volja.

And that's about it...

jype ::

Saj ne smemo, samo nikogar ni, ki bi si nas drznil kaznovati, ker že zgledamo mal čudni.

oldguy ::

Saj ne smemo, samo nikogar ni, ki bi si nas drznil kaznovati, ker že zgledamo mal čudni.


Hja, če ti je edini vzgib strah pred kaznovanjem, ni čudno, da je vaša prometna kultura tam kjer je.

BlaY0 ::

Kompletna prometna kultura je tam kjer je, kar poglej kaj se dogaja ko taplavi stavkajo...

jype ::

oldguy> Hja, če ti je edini vzgib strah pred kaznovanjem, ni čudno, da je vaša prometna kultura tam kjer je.

Edini vzgib mi je želja po preživetju.

oldguy ::

jype:
Edini vzgib mi je želja po preživetju.


Aja? Še nedolgo nazaj nisi takole govoril:

jype:
RejZoR> ZAKAJ bi človek rinil v okolje kjer je večja verjetnost, da jo skupiš

Ker gre bistveno hitreje (in ker nas večina ne kolesari le za zabavo, ampak zato da nekam pridemo).


Hodi peš! Sej maš noge, ne boš zdej zaradi lastnega udobja ogrožal sebe in drugih...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

jype ::

oldguy> Hodi peš! Sej maš noge, ne boš zdej zaradi lastnega udobja ogrožal sebe in drugih...>:D

Če si peš izdihaš 4x več CO2 na kilometer. To se pol Ljubljane zaduši!

RejZoR ::

Ne, pol bojo obdavčiči dihanje, pa vsako leto boš moral it na tehničnega kjer ti bojo stestiral koliko CO2 izdihaš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
««
2 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Odprto pismo neznanim kolesarjem in kolesarki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22633930 (28128) bluefish
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549503 (42792) BigWhale

Več podobnih tem