» »

starši in računalnik

starši in računalnik

korenje3 ::

Pozdravljeni. Moji straši, že dokaj stari brez kakršnega koli IT znanja (že daljinec za TV je problem) hočejo računalnik. Pa me zanima če bodo sposobni osvojiti kakršno koli znanje v kakem letu. So se še od koga stari spustili v IT vode brez kakršnega koli predznanja...?
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

freesty ::

Ce hocjo se bodo hitro naucili. Moja stara mama je kar hitro obvladala kak se prizge racunalnik in kak se pasjansa zalaufa brez da bi ji kdo pokazal.

Ce gre to za hobi pac storanje po internetu potem ni noben problem. Saj to hitro osvojijo.

Okapi ::

Tole knjigo jim kupi poleg računalnika, pa bo.

korenje3 ::

Moja pravi da bo šla na un tečaj za upokojence... sej ne vem a naj si prvo kupi laptop za 500€ al naj gre najprej na tečaj...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Magic1 ::

V kratkem bodo v ljubljani ene brezplačne delavnice, kjer bodo starejše učil rokovanja s napredno tehniko.

Posodi ji laptop, pol bo pa že vidla.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Malajlo ::

Simbioza spet bo in naj gre pogledat. Jaz ravno tastu menjam staro gajbo (deset al kolk let ma tisto...), da bo lahko skajpal in filme z upokojenskih izletov gledal. Še LCD bo hotel zdaj zdaj na 22".

solatko ::

Sem osebno usposobil kar nekaj starejših, je manj problemov z njimi, kot z 12-13 letniki, saj ko jim rečeš, ne pritiskaj raznih svetlečih okraskov na strani, ki te zanima, se tega tudi držijo. Kar nekaj jih je postalo pravih zasvojencev, saj po par ur na dan skype-jo s prijatelji s celega sveta. Nekateri rešujejo križanke, drugi se ukvarjajo s šahom....., vse s pomočjo računalnika.
Na začetku moraš biti malo potrpežljiv, saj je večinoma glavna ovira okornejši prsti in neizkušenost gledanja na LCD zaslon, ko pa to obvladajo, ni nobenih težav več. Nekateri so prav srečni, ker izvedo vse tiste stvari, za katere v mladosti niso dobili literature ali pa niso imeli dovolj denarja za ogled v živo. Sedaj si ogledujejo praktično vsako svetovno znamenitost, galerije, življenjepise raznih osebnosti....., istočasno pa so skrajno nezahtevni uporabniki.
Res se splača potrudit in jih podučit, kako se stvari streže, niso nič manj zvedavi, kot otroci z novo igračo. Večina jih dojema dokaj hitro, saj gre za učenje novih stvari in ne za neke nezanimive pozabljene zadeve.
Delo krepa človeka

korenje3 ::

ah zakaj mi teži vsakič, ko se pokaže banner da je zadela nagrado ...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mihec87 ::

Razloči v čem je fora da so to nategi pa bo..drgač pa noscript ali pa adblock dodatek v ff..

mtosev ::

korenje3 je izjavil:

ah zakaj mi teži vsakič, ko se pokaže banner da je zadela nagrado ...

povej ji,da ni nobelih nagrad in da so tole reklame
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

solatko ::

Če jim razložiš, da so banerji nekaj, kar si ne želijo in naj to pustijo pri miru, starejši, po navadi to, tudi pustijo in ne klikajo.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oguljufali so me za 600 EUR ! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13521644 (16282) m0LN4r
»

Lavabit res ugasnil zaradi Snowdna

Oddelek: Novice / Zasebnost
4615115 (11914) AC_DC
»

Ukraden računalnik, kako ga izslediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010632 (8979) Kaboom
»

Microsoft bo podeseteril število svojih prodajaln (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6511225 (8826) matejdro
»

Kondenzator za energijo kot zdravilno sredstvo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1797720 (5277) WarpedGone

Več podobnih tem