» »

Poslanci, ki kradejo. Kako?

Poslanci, ki kradejo. Kako?

1 2
3
»

mihec87 ::

Mipe je izjavil:

V članku je vsaj dovolj podatkov, da sami preverimo dejstva. Tu pa beremo samo babje čenče.

Da se izjasnim. NISEM OVCA, da bi kar tako nasedal besedam, ki se tvezijo tod.


Ti bi na osnovi članka novinarja preverjal dejstva z katerimi bi človeka nečesa obtožil...

Imamo dvoje ovc ene so ovce druge pa se derejo nismo ovce-še vedno so pa oboji v čredi

Mipe ::

Vdam se. Preveč ste butasti, da bi se matral.

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

V članku je vsaj dovolj podatkov, da sami preverimo dejstva. Tu pa beremo samo babje čenče.

Da se izjasnim. NISEM OVCA, da bi kar tako nasedal besedam, ki se tvezijo tod.

Taki podatki so težko preverljivi. Sploh pa, komu se da spustit dušo za to, da najde na spletu en podatek s katerim bo preveril pristnost enega članka. Koga briga. v dobi informacijske tehnologije le še en neuporaben podatek več. Prebereš in greš naprej.
In, je razlika, ali medij piše; projekt xxx je zaradi neugodnega ponudnika padel v vodo; oziroma, z neuspešnim projektom se je vodja projekta okoristil z xxx. xxx €.

Še en nasvet:
Vdam se. Preveč ste butasti, da bi se matral.

Vsi smo butasti in ti si pameten. Ful slap zaključek, ki tebi zbija točke :|

Mipe ::

Dopovedujem vam, da hočemo kaj več od "Ta poslanec krade!". Ampak ne, vi se samo nasmihate in nas imate za nevedne otročičke.

PaX_MaN ::

kr1ženska je izjavil:

K ti se norca delaš?

Nop:
Župan je tako družbam omogočil pridobitev nepremoženjske koristi, saj so bila glede na druge izvajalce teh storitev v neenakopravnem položaju, ni pa oškodoval[=ukradu] občinskega premoženja


mihec87 je izjavil:

Ti bi na osnovi članka novinarja preverjal dejstva z katerimi bi človeka nečesa obtožil...

To policija počne ves čas...

mihec87 je izjavil:


Imamo dvoje ovc ene so ovce druge pa se derejo nismo ovce-še vedno so pa oboji v čredi

kr1ženska je izjavil:


Vsi smo butasti in ti si pameten. Ful slap zaključek, ki tebi zbija točke :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Mipe ::

kr1ženska je izjavil:

Še en nasvet:
Vdam se. Preveč ste butasti, da bi se matral.

Vsi smo butasti in ti si pameten. Ful slap zaključek, ki tebi zbija točke :|


Mene eno figo briga za točke. Sem močno načelen človek, ki veliko da na pravičnost in poštenost. Če se kaj slabega govori, pričakujem, da upravičeno. Zato hočem videti dejstva.

Ti si pa o meni ustvarila neko perverzno predstavo, češ da kao skrivam tatinske poslance za črko zakona. Koliko točk pa misliš da ti je tale tvoja perverzija uma prinesla?

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

Dopovedujem vam, da hočemo kaj več od "Ta poslanec krade!". Ampak ne, vi se samo nasmihate in nas imate za nevedne otročičke.

Ajoj... Žal mi je, če si dobil tak občutek. Nikogar nimamo za otročičke. Nekako ne vem več kako drugače to povedat. Do njihovih in vladnih računov ter dokumentacije nimamo vstopa, (če tudi bi imeli, komu se da še s tem ubadat) medijem pa tudi ni vsega za vrjet, ker nad njimi bedijo politiki.
Glede na to, da občasno pride ven kak primer s polnomočno obsodbo, smo te načine dokazanih kraj nabrali skupaj in se sprašujemo koliko tega je še v ozadju.

Podobno kot, ko se začudiš nad nekim orožjem, v kakem dokumentarcu. Pol se pa vprašaš kva še vse mora obstajat in mi za to še lep čas ne bomo vedeli.[


st.citat p3694065]

kr1ženska je izjavil:

K ti se norca delaš?

Nop:
Župan je tako družbam omogočil pridobitev nepremoženjske koristi, saj so bila glede na druge izvajalce teh storitev v neenakopravnem položaju, ni pa oškodoval[=ukradu] občinskega premoženja


mihec87 je izjavil:

Ti bi na osnovi članka novinarja preverjal dejstva z katerimi bi človeka nečesa obtožil...

To policija počne ves čas...

Kaj res policija podaja obtožbe zoper politikov?? Sem že slišala za ovadbo protikorupcijske komisije, za davčno inšpekcijo, ampak policija? Če gre za kak prometni prekršek, mogoče.

Sploh pa, ponavadi se najprej poda ovadba, potem gre v medije in ne obratno. Nekdo mora pač podpisat, da nekoga za nekaj obtožuje in mora stati za svojo izjavo.

kr1ženska ::

Mipe je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Še en nasvet:
Vdam se. Preveč ste butasti, da bi se matral.

Vsi smo butasti in ti si pameten. Ful slap zaključek, ki tebi zbija točke :|


Mene eno figo briga za točke. Sem močno načelen človek, ki veliko da na pravičnost in poštenost. Če se kaj slabega govori, pričakujem, da upravičeno. Zato hočem videti dejstva.

Ti si pa o meni ustvarila neko perverzno predstavo, češ da kao skrivam tatinske poslance za črko zakona.


Joj, sploh ne! Pač podajam svoje argumente. Don"t take that prsonally!!

Tudi jaz dam veliko na poštenost. Prav zato sem se umaknila iz študentke politike in veliko videla, sprobala, veliko stvari mogla požret ker kako sranje se pa to dogaja... Pol se vprašaš kaj vse se dogaja v pravi politiki.

Tvoj zaključek sem navedla iz razloga, ker si nam dal jasno vedet, da se s tabo ni za pogovarjat, ker smo pač preveč neumni zate..(neumni je zloo močna beseda)
V tem primeru bi se jaz drugič vprašala; ali ima sploh smisel nekomu podajat svoje argumente, če je tako ali tako pametnejši od mene in bom imela vedno narobe "če tudi bom imela prav".

sicer se opravičujem, vsekakor nisem želela da to zveni kot osebni napad. Sploh ne!

Invictus ::

Mipe je izjavil:

Zato zahtevamo URL. Da je vsaj delno prekontrolirano. Da je neka substanca za babjimi čenčami.

Kot da 90% interneta niso baje čenče ...

kr1ženska je izjavil:


Tudi jaz dam veliko na poštenost. Prav zato sem se umaknila iz študentke politike in veliko videla, sprobala, veliko stvari mogla požret ker kako sranje se pa to dogaja... Pol se vprašaš kaj vse se dogaja v pravi politiki.
!

No še ena, ki mu je študentska politika smrdela. Tudi meni je. In koliko denarja so spušili za vikend žurke in kar sodi zraven ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kr1ženska ::

No še ena, ki mu je študentska politika smrdela. Tudi meni je. In koliko denarja so spušili za vikend žurke in kar sodi zraven ...


Za žure gre še njmanj denarja. Kva pa je problem se zmenit z enim kafičem oziroma klubom, da bomo imeli tam žur. Tko al tko je profit iz pijače. Dj-ja smo pa kakega kolega kje staknil.

Govorimo o pravi politiki v ozadju. Saj notri je večina poštenih študentov, ki pač furajo po večini res dobre projekte. V mislih imam tistih par osebkov v ozadju, ki vse to furajo. To ti je pa taka svinjarija, laži, kraja, podkupovanje, ni da ni. Pač, politika.

Tear_DR0P ::

kr1ženska je izjavil:

Za žure gre še njmanj denarja. Kva pa je problem se zmenit z enim kafičem oziroma klubom, da bomo imeli tam žur. Tko al tko je profit iz pijače. Dj-ja smo pa kakega kolega kje staknil.

well - takle se fura prava politika :) pa še SAZASu al pa avtorjem se nič ne plača za tist žur.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

ABX je izjavil:

darkolord je izjavil:


kr1ženska> kraja pri javnih naročilih

Kako tukaj poslanec nekaj ukrade?


Tako da razpis sestavijo na takšen način da leži na kožo samo enemu ponudniku.

Primer za prenosnike, se zmenijo in najdejo en prenosnik ki konkurenca ne ponuja nato v specifikacijo razpisa vnesejo točne podatke tega prenosnika.


Torej, dejansko ne smejo razpisati ponudbe za Apple prenosnike? Ker bi se lahko prijavil samo eden ponudnik? Kaj pa za IBM racunalnike? In Dell prenosnike? Mar ne bo pri IBM racunalnikih IBM vedno najcenejsi? Pa Dellove racunalnike bo lahko samo uradni uvoznik ponudil najceneje?

Problem javnih razpisov je v tem, da ne smejo biti prevec genericni in hkrati ne smejo biti prevec strogi, ker potem takoj nekdo rece, da so samo za enega ponudnika napisani.

Pa se vedno gredo ti razpisi ponavadi mimo poslancev. Saj pogojev ne postavljajo poslanci. Prav tako ne izbirajo ponudnikov.

Mipe ::

Pogoji so nekam čudni. Zakaj rabijo top-end prenosnike, če bodo samo nekaj PDF dokumentov odprli?

kr1ženska ::

Država nameni za vsak sektor, občino ipd. nekaj denarja. Ta denar se mora do konca leta porabiti, sicer se naslednje leto predvidi za to manj denarja.
Tako so npr. v Kopru začeli z gradnjo krožnih križišč, pri nam v študentu letos decembra zamenjali vrata, prejšnje leto decembra zamenjali postelje, prijateljica ki je delala prakso na ministrstvu mi je razlagala da so iz tega razloga nabavili vse nove tiskalnike v vrednosti 2500€/komat).
Pač, denar je treba porabiti.

Mipe ::

Se pravi, da je zmanjševanje porabe nezaželjeno?

BRB, odpiram vse pipe v hiši.

kr1ženska ::

Tear_DR0P je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Za žure gre še njmanj denarja. Kva pa je problem se zmenit z enim kafičem oziroma klubom, da bomo imeli tam žur. Tko al tko je profit iz pijače. Dj-ja smo pa kakega kolega kje staknil.

well - takle se fura prava politika :) pa še SAZASu al pa avtorjem se nič ne plača za tist žur.


Saj je vse legalno. Pač v diskaču žur, ki dobi ime žur fakultete XX.

Mipe je izjavil:

Se pravi, da je zmanjševanje porabe nezaželjeno?

BRB, odpiram vse pipe v hiši.


Žal... Za novo leto se ne nabavljajo stvari zaradi božička pač pa, da se izprazni račun. Pa če tudi gre denar za traparije.

Zgodovina sprememb…

para! ::

Mipe je izjavil:

Se pravi, da je zmanjševanje porabe nezaželjeno?

BRB, odpiram vse pipe v hiši.

Ja, je. Zmanjšaš porabo in drugo leto boš dobil manj sredstev.
Death before dishonor!

Lonsarg ::

Večino kraje z strani "politikov" se dogaja v državnih ustanovah/podjetjih in ne sploh pri poslancih. "politike" dam v pomišljaje, ker sem spadajo raznorazni direktorji in ljudje nasploh z vezami v naših prebljubih državnih podjetjih. Če bi sam tisti poslanci kradl bi Sloveniji čist dobr šlo. Poslanci sam kasirajo provizije, ker omogočajo drugim ljudem krast z tem da postavijo ljudi na položaje.

In to ne rabiš nič raziskvat, ker so take stvari samoomevne, ko malo stvari prebiraš.

Malajlo ::

Pa saj. Če bi v JU šparal, bi potem še več pobasal samo eden na koncu mandata :))
Zato jim pa dajo tolk dnarja, kolkr ga porabjo. Če ga vsega, dobijo naslednje leto še par % več. Razen letos, k režemo. Tud tam, kjer ni treba, in tam, kjer bi morali.

Looooooka ::

Mipe je izjavil:

Praviš, da poslanci kradejo. Prav.

Daj dejstva na mizo. Daj, daj. Daj imena podjetij, da jih preverim na Supervizorju. Daj kopije računov. Daj karkoli, kar bi utemeljilo sum.

Vse drugo so samo babje čenče, ki ne služijo ničemur razen slovenski nečimrnosti.

Ker bo nekdo sebe v drek tlacil a ne?
Mas novinarje, ki si tega ne upajo...pa naj zdaj nek drzavljan svojo glavo na pladnju ponuja, da bos vesel ti, ki ocitno nisi v takih vodah, da bi pac poznal situacijo.
Good one :)

para! je izjavil:

Mipe je izjavil:

Se pravi, da je zmanjševanje porabe nezaželjeno?

BRB, odpiram vse pipe v hiši.

Ja, je. Zmanjšaš porabo in drugo leto boš dobil manj sredstev.

Haha...no to "krajo" pa recimo poznajo in podpirajo skoraj VSA racunalniska podjetja v Sloveniji.
Dobro vedo, kdaj je treba drzavnemu podjetju NABIT racun do konca, ker morajo porabit sredstva. In ni pomojem niti enga podjetja, ki se ne zaveda, da mora ob tem nekdo dobit kaksno kuverto(ki je pa v teh modernih casih lahko pac malce drugacna...denar se da oprat na n-nacinov).
Ce take situacije pac raztrosimo se na ostale obrti je pac "kraja" nekaj cisto normalnega v tej drzavi.
Vsekakor bolje, da pokradejo srednja podjetja kot pa da na koncu poberejo vecino razni wannabe podjetniki, ki potem vse zagonijo v enem mesecu.
Tista manjsa podjetja na koncu meseca vsaj kaksno placo priskrbijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Daedalus ::

Torej, dejansko ne smejo razpisati ponudbe za Apple prenosnike? Ker bi se lahko prijavil samo eden ponudnik? Kaj pa za IBM racunalnike? In Dell prenosnike? Mar ne bo pri IBM racunalnikih IBM vedno najcenejsi? Pa Dellove racunalnike bo lahko samo uradni uvoznik ponudil najceneje?


Nekoč sem imel priložnost sodelovati pri razpisu, kjer se je posredno zahtevalo Intel proce v delovnih postajah. V parih dneh po objavi je s strani predstavništva AMD v EU/Evropi priletela zahteva, da se to popravi. Tako da ja... ne smeš zahtevati specifike.

Čeprav, zadnje čase je popularna fora - "ker imamo že opremo proizvajalca yxz in se zahteva kompatibilnost z njo...". Ne gre pa vedno skoz.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LordTado ::

otago ::

Na Štajerskem imamo lokalnega šerifa, manjšega kalibra, dobrega znanca s kliko Kanglerja, Desusa in SD-ja.

Po 10-15 letih je bil predlagan nov prostorski načrt. Določena zemljišča so postala zazizdljiva. Druga zemljišča ob prometnicah, "luknje" v poselitvenem načrtu strnjenega naselja pa so dobila status bodoče naselitve. Je pa res, da župan ni lastnik zemljišč. Njegov tast je. Pred tem je kupil še sosednjo njivo. Tast obdeluje zemljo, župan pa bo imel gradbene parcele za otroke in vnuke oz. ogromno zemljišče za kakršnokoli obrt.

Isti župan je bil lastnik gradbenega podjetja. Podjetje je šlo v stečaj, delavci deloma poplačani. Pač klasičen konec podizvajalca za SCT in podobne. Stroji so nekako izšli iz stečajne mase. ustanovilo se je občinsko gradbeno podjetje (s stečajem CPM, Gradis-a je bilo malo gradbenih firm sploh) in občinsko podjetje je kupilo/najelo te stroje.

Pa menda obstaja, opozicija. Vse tri najglasnejše kandidate, iz desne sfere, so dobile zadolžitve na občini, podžupanske stolčke, so postali predsedniki odborov. Od takrat vse tiho.

Ista občina. Od podžupana sin je dobil koncesijo za vzdrževanja kulturnega doma, ranga 200-300eur, mesečno. Delo vključuje da nekajkrat na mesec, teden ali dnevno gre na sprehod od hiše do kulturnega doma (rang 500m) in pogleda, če vodne pipe ne točijo oz. centralna dela). Se ne prijavlja dohodka zasebnih žurk, obletnic, piknikov, gledaliških predstav. Ta denar izgine, ali pa se oddaja prostor zastonj?

Na najmanjši ravni, zakaj so vedno eni in edini v volilni komisiji? Če je podžupan Novak, potem je verjetno smiselno da tudi kdaj sin ali vnuk Novak vidi ali vodi komisijo. Drugi niso kvalificirani.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanski privilegiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
718682 (6826) gruntfürmich
»

Parlameter.si: Ko celo Google financira pregled, kako pridni so naši poslanci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
11330637 (22069) Gregor P
»

Poslanci - potrebni ali ne-? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12616681 (14123) Gozdni Joža
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315411 (13406) BlaiseM

Več podobnih tem