» »

angleška monarhija

angleška monarhija

Timurlenk ::

koliko denarja dobijo od davkov letno

kaj lahko naredi v prihodnosti monarh, če bi imel močno podporo vojske in kakšne so že zdaj monarhove zakonske pravice pri odločanju v državi etc?



hvala za odgovore, če se kdo spozna na to temo
zakaj so tako nesramno bogati? nikdar niso hodili v neke mega dobičkonosne službe, pa si brez težav živijo še bolj razkošno, kot npr. filmski zvezdniki, ki prejemajo milijonske honorarje za nastope v filmih oz. od naklade plošč


zakaj jih britanci sploh želijo gledat vsa ta leta?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

para! ::

zakaj jih britanci sploh želijo gledat vsa ta leta?

Očitno imajo ljudje dovolj denarja, da se jim ni treba obremenjevat s spreminjanjem simboličnih zadev.
Death before dishonor!

Šimpanz ::

Če bi imeli Janšo za predsednika vlade, bi takoj skenslal kraljico, ker ne bi trpel da je nekdo višje od njega. Zraven bi pa še kakšno vojašnico preimenoval.

Vikking ::

Timurlenk je izjavil:


zakaj so tako nesramno bogati? nikdar niso hodili v neke mega dobičkonosne službe, pa si brez težav živijo še bolj razkošno, kot npr. filmski zvezdniki, ki prejemajo milijonske honorarje za nastope v filmih oz. od naklade plošč


zakaj jih britanci sploh želijo gledat vsa ta leta?


Zakaj jih gledajo: ker je odlično za turizem, in seveda tradicija. Če veš kaj je monarhija naredila za britanijo, potem ti je lahko jasno da je lahko vsak ampak čisto vsak britanec ponosen na njih. Če ne razumeš za kaj se gre, hint "kolonije".

Živijo od različnih poslov (veliko je lastnikov rudnikov, zemljišč, nepremičnin) in so pri tem bolj ali manj uspešni. Vsekakor pa se tradicija dela prenaša iz roda v rod in potomci nasledijo premoženja in jih z isto vnemo in z dobrim vlaganjem kot prej starši, tudi ohranjajo.

Ti pa bi verjetno takoj vse prodal si kupil fajn avto, ter na koncu bi tvojim potomcem ostalo za burek.

para! ::

On bi fural socialo s tem.
Death before dishonor!

Gladi ::

Sej angleži pa furajo socialo in kraljico. Kraljica pač predstavlja simbol VB in ima veliko podporo, ima pa tudi nasprotnike. Sicer pa mi tud neke koristi od predsednika nimamo pa ga vsen imamo...

USS Liberty ::

Tudi, če država ni monarhija, morajo državljani finacirati kar velik aparat, ki ga ima predsednik države krog sebe. In velika država kot je Velika Britanija bi tudi za predsednika morala iz državne malhe dati kar dosti denarja, bi pa bilo vse skupaj za turiste mnogo bolj nezanimivo kot pa recimo irska garda in kraljica. Dokler večina državljanov tako ureditev podpira, me ne moti. Angleži imajo dosti več od kraljice in princa Filipa kot pa mi od Danila Turka in njegove smešne žene, ki ju moramo ravno tako finacirati, pa nam turiste nič ne privlačita.

Zakaj pa Britanci podpirajo tako ureditev, pa res ni težko pogruntati. Zato, ker so pametni in znajo seštevati pluse in minuse. Slovenci bi pa namesto Buchingamske palače raje imeli Trg revolucije in Kidričev spomenik, turistično zmamenitost cerkev na Blejskem otoku bi pa večina levičarjev pri nas najraje z dimamitom porušila, zato tudi ne razumejo Angležev.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Timurlenk ::

ja, angleži zaslužijo milijarde zaradi kraljevskega turizma, do tell more :))

pa vsi ste se samo v eno točko mojega vprašanja vpiknili, o ostalem pa isto nimate pojma, kot jaz ne, da vam jebem vse
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

celada ::

Kolikor sem jaz nazadnje prebral imajo Angelži + v blagajni zaradi kraljevske družine.

St235 ::

Tukaj imaš natančno razdelano koliko kranljeva družina stane davkoplačevalce, kje dobijo denar in kaj počnejo:
http://www.royal.gov.uk/theroyalhouseho...

Mislim, da bo cost benefit hitro jasen.

še finančna poročila:
http://www.royal.gov.uk/TheRoyalHouseho...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Tako da kraljica jih stane tam okol 60 penijev na prebivalca. Pri čemer seveda ni upoštevano, koli kraljica plača preko davkov in koliko denarja se v državno blagajno nateče iz posesti, ki jih ima v upravljanu (Crown Estates). Mislim, daje ocena, da na vsak funt, ki ga država plačuje za kraljevo družino jih dobi nazaj 5. Seveda je ta informacija imo zavajujoča, ker dobiček od posesti v upralvjanju bi vseeno dobili, je pa vprašanje, če bi bili dobički na istem nivoju, če z njimi ne bi upravljala kraljeva družina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

opeter ::

Timurlenk je izjavil:

zakaj jih britanci sploh želijo gledat vsa ta leta?


Ker je eden od temeljev britanskega gospodarstva. So namreč izredna turistična atrakcija in prinašajo ogromne vsote denarja/zaslužka ter hordo turistov, ki pokupijo suvenirje, plačajo vstopnice, skratka prinašajo cekine.
So kot goska/raca, ki leže zlata jajca. In ti bi kar naenkrat odrezal to zlato žilo.

Pri nas pa, ne glede na to, če imamo tureka in ženo, ki misli, da je kraljica, Kena iz Barbike, jajota, žaboglavca s pasjim nasmehom, palčka s snežnobelimi lasmi ali pa pingvina z orenk nasmeškom. Slednji namreč nimajo tisto, kar ima angleška kraljevska družina: nek šarm, neke vrste nevidne magnetne sile, ki vleče turiste.

Zakaj ljudje po desetletjih še vedno gledajo in berejo in pokupijo vse, kar je povezano z npr. Jamesom Bondom?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

para! ::

In ti bi kar naenkrat odrezal to zlato žilo.

Če so pa nesramno bogati!!!1111ena
Death before dishonor!

Mipe ::

Turizem in statusni simbol. Nuff said.

RejZoR ::

Pri nas je predsednik larifari, brezvezna dekoracija. V angliji pa gre za stoletja zgodovine, neka res dolga tradicija s katero je v angliji precej povezan tud turizem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

linka ni pa nobeden odprl kaj?

Timurlenk ::

kaj pa zakonsko določena politična moč? in moč, da odpravi stranke, parlament, če si pridobi vojsko na svojo stran?

to me bolj zanima, kot pa drugi del vprašanja, na katerega ste vsi odgovarjali :)

also, lakotnik, hvala za link
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

in dva klika stran imaš odgovore na svoja vprašanja:
http://www.royal.gov.uk/MonarchUK/Howth...

Tukaj je razdelano kakšna pooblastila kraljica in kraljeva družina ima in v kakšnem odnosu je do "civilne" oblasti.

Ena boljši for je ta, da dejansko je kraljica nad zakonom oziroma izven njega(rex non potest peccare - king (queen) can do no wrong). V praksi se seveda to rešuje tako, da kraljica kot Fount of justice vedno in povsod postopa v skladu z častjo in zakonom.

In to je recimo koncept, ki ga raja, ki nima izkušenj z monarhijo ne dojame. Večina v zgornem koncpetu tako vidi blazno fancy položaj, kjer si bog i batina, resnica pa je ravno obratna in pracilo ex non potest peccare v 21. stoletju pomeni izjemno odgovornost in breme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Timurlenk ::

St235 je izjavil:

in dva klika stran imaš odgovore na svoja vprašanja:
for je ta, da dejansko je kraljica nad zakonom oziroma izven njega(rex non potest peccare - king (queen) can do no wrong).


no vidiš, shit like this makes me rage :D

če veljajo takšni srednjeveški predpisi, verjetno velja (pa se v praksi ne uporablja že dolga stoletja, ker nima podpore vojske), da je še vedno vsa zemlja v imperiju od vladarja :)


The Queen as Sovereign is Head of the Armed Forces
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

para! ::

no vidiš, shit like this makes me rage :D

Zakaj? A si nestrpen?
Death before dishonor!

St235 ::

Timurlenk je izjavil:

St235 je izjavil:

in dva klika stran imaš odgovore na svoja vprašanja:
for je ta, da dejansko je kraljica nad zakonom oziroma izven njega(rex non potest peccare - king (queen) can do no wrong).


no vidiš, shit like this makes me rage :D

če veljajo takšni srednjeveški predpisi, verjetno velja (pa se v praksi ne uporablja že dolga stoletja, ker nima podpore vojske), da je še vedno vsa zemlja v imperiju od vladarja :)


The Queen as Sovereign is Head of the Armed Forces


LOL, 100x rajši imam absolutnega vladarja ki vlada demokratično, kot demokratičnega vladarja ki hoče vladat absolutno.

Predvsem pa kaj ima tebe v slabo voljo spravljat kako imajo britanci urejeno? Prej bo Turk izvedel državni udar kot britanska kraljica.

Predvsem pa praktično ne obstaja omembe vredna država kjer ni vrhovni poveljnik vojske ena oseba. Kaj misliš, da se v ektremni razmera razpiše referendum o tem kako ravnat in se spelje šest mesecev pogovorov z morebitnimi interesenti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

celada ::

Da se ne omenja tega, da če bi ona zlorabila svoja pooblastila bi se jo hitro losali. Britanci so kar znani po no bullshit odnosu, do svojih monarhov ;)

St235 ::

Amapk kot sem že napisal. Pač ne dojameš koncepta monarha v demokratični državi 21 stoletja in skori svoja etnocentristična očala ne dojameš, da koncept rex non potest peccare pomeni izjemno odgovornost in ne izjemen privilegij.

opeter ::

Točno tako. Tam odgovarjaš za svoja dejanja, ne pa kot v neki slovenski banana republiki.
To je bistvena razlika
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

St235 ::

V bistvu je celoten štos v tem, da kraljica NE more odgovarjat za svoja dejanja zato je njena dolžnost, da ravna tako, da nikoli ne pride v situacijo kjer bi to lahko prišlo pod vprašanje.


Že Princ Charles je odpadel kot gumb od gat v nasledstvu za prestol, pa je bilo njegovo ravnanje še daleč od nezakonitega.

če veljajo takšni srednjeveški predpisi, verjetno velja (pa se v praksi ne uporablja že dolga stoletja, ker nima podpore vojske), da je še vedno vsa zemlja v imperiju od vladarja :)


Kateri srednjeveški predpisi? Da kraljica ne more prekršit zakona ali, da je kraljica vrhovna poveljnica vojske? Oboje je namreč še kako veljavno tako v teoriji kot praksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Timurlenk ::

para! je izjavil:

no vidiš, shit like this makes me rage :D

Zakaj? A si nestrpen?

ja, a sem kje napisal ,da nisem?


have you even read any of my topics?

ki vlada demokratično,


ja lej, sej bi ogromno ljudi rado to


problem je, ko pride "naslednji" na vrsto

St235 je izjavil:

Amapk kot sem že napisal. Pač ne dojameš koncepta monarha v demokratični državi 21 stoletja in skori svoja etnocentristična očala ne dojameš, da koncept rex non potest peccare pomeni izjemno odgovornost in ne izjemen privilegij.

ja, dokler se vladar ravna primerno


ko pa dobiš enga deviantneža gor, pa bo delal sranje ane


hej, tudi vsak zemljiški gospodar je imel izjemen privilegij vladati svojim podložnikom he

St235 je izjavil:

V bistvu je celoten štos v tem, da kraljica NE more odgovarjat za svoja dejanja zato je njena dolžnost, da ravna tako, da nikoli ne pride v situacijo kjer bi to lahko prišlo pod vprašanje.


Že Princ Charles je odpadel kot gumb od gat v nasledstvu za prestol, pa je bilo njegovo ravnanje še daleč od nezakonitega.

če veljajo takšni srednjeveški predpisi, verjetno velja (pa se v praksi ne uporablja že dolga stoletja, ker nima podpore vojske), da je še vedno vsa zemlja v imperiju od vladarja :)


Kateri srednjeveški predpisi? Da kraljica ne more prekršit zakona ali, da je kraljica vrhovna poveljnica vojske? Oboje je namreč še kako veljavno tako v teoriji kot praksi.

ni važno, kaj je, važno je, če ji bo kdo sledil na njen ukaz, parlament gor dol

pa glavno, da sem pogruntal, kam spadajo lakotnikove simpatije glede ureditve sveta
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

metalc ::

Britanci ne morejo kar tako na horuk ukiniti monarhije. Prvič, država se sedaj uradno imenuje Združeno kraljestvo Velike Britanije in Severne Irske in bi morali spremeniti vse od državnega imena, simbolov, denarja, internetne domene do priljubljene kratice (UK). Drugič, lep del sveta (mdr. npr. Kanada, Avstralija, NZ....) ima "predsedniško" funkcijo outsourcano na aktualnega britanskega monarha. Si predstavljate, kakšen ustavno pravni kažin bi nastal v teh državah, ki naenkrat ne bi imele več kompletne oblasti.

St235 ::

Timurlenk je izjavil:

para! je izjavil:

no vidiš, shit like this makes me rage :D

Zakaj? A si nestrpen?

ja, a sem kje napisal ,da nisem?


have you even read any of my topics?

ki vlada demokratično,


ja lej, sej bi ogromno ljudi rado to


problem je, ko pride "naslednji" na vrsto

St235 je izjavil:

Amapk kot sem že napisal. Pač ne dojameš koncepta monarha v demokratični državi 21 stoletja in skori svoja etnocentristična očala ne dojameš, da koncept rex non potest peccare pomeni izjemno odgovornost in ne izjemen privilegij.

ja, dokler se vladar ravna primerno


ko pa dobiš enga deviantneža gor, pa bo delal sranje ane


hej, tudi vsak zemljiški gospodar je imel izjemen privilegij vladati svojim podložnikom he

St235 je izjavil:

V bistvu je celoten štos v tem, da kraljica NE more odgovarjat za svoja dejanja zato je njena dolžnost, da ravna tako, da nikoli ne pride v situacijo kjer bi to lahko prišlo pod vprašanje.


Že Princ Charles je odpadel kot gumb od gat v nasledstvu za prestol, pa je bilo njegovo ravnanje še daleč od nezakonitega.

če veljajo takšni srednjeveški predpisi, verjetno velja (pa se v praksi ne uporablja že dolga stoletja, ker nima podpore vojske), da je še vedno vsa zemlja v imperiju od vladarja :)


Kateri srednjeveški predpisi? Da kraljica ne more prekršit zakona ali, da je kraljica vrhovna poveljnica vojske? Oboje je namreč še kako veljavno tako v teoriji kot praksi.

ni važno, kaj je, važno je, če ji bo kdo sledil na njen ukaz, parlament gor dol

pa glavno, da sem pogruntal, kam spadajo lakotnikove simpatije glede ureditve sveta


wow, cela tema zato da ugotalvjaš mo je simpatije? lahko bi vprašal. Se umikam z debate, ker je res škoda da podajam kakeršnekoli informacije ljudem ki dje od sosedove njive, ki mora bit nujno pol metra manjpša ne vidijo.

Sem pa 100% da bi več britancev brez pomisleka ubogalo kralčjičin ukaz mimo parlamenta, kot bi slovencev Turkovega. Sem pa tudi prepričan, da bi ukaz kraljice imel dosti več smisla, kot ima karkoli kar sproducira naša demokratična oblast. Popolnoma neumnesno in neargumetirano, ampak rant temi primerno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Timurlenk ::

no, saj te nisem kaj napadal, ne bodi užaljen zdaj, al karkoli si

želel sem se samo informirati o dani tematiki, hkrati pa sem še ugotovil, da preferiraš absolutno oblast v primerjavi z voljeno, pri tem pa polagaš upanje v monarha, da bo že on vedel, kako se "lepo" obnaša
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihaja strojno podprta kolektivna človeška inteligenca

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
307704 (5331) Jst
»

SG - Goa'uld, Tok'ra, Jaffa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5510875 (8306) Jst

Kraljevska poroka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11314802 (11930) Ziga Dolhar
»

JOLANDA

Oddelek: Loža
261901 (1438) Pisk

Več podobnih tem