» »

JOLANDA

JOLANDA

Thomas ::

Bravo. Čestitam.

Prvi pomembni slovenski športni uspeh. IMO.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

abcde7 ::

JOLANDA JE LEGENDA-LIĐENDA!

Cosmo ::

Cestitke tudi od mene. Slava ji! :D

Thomas: prvi pomembni slovenski sportni uspeh? A si z lune padu al kaj? Kaj pa zlate iz Sidneya 2000 nic ne stejejo...
Mam obcutek da nisi najbolj doma v sportnih vodah..
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Thrivial ::

Cestitke tudi iz moje strani. Pa se precej bolj lustna je od Steffi. :)

Thomas: lahko malce casovno opredelis svojo percepcijo slovenskega sporta?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Ma ja - na šport se res ne spoznam. To priznam.

Ampak vseen mi nekaj pravi, da tiste zlate niso toliko. Ni blo WR.

Čast mogoče že. Športno gledano pa ne. Tek na 800 metrov je le "plemenita atletska disciplina". Ne nekakšno ciljanje porcelanastih skodelic s kamnom.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Ciljanje porcelanastih skodelic s kamnom? Ne z Lune, z Marsa.Veslanje ni niti najmanj to, ce pa mislis na Rajmonda ti lahko povem, da moras tudi za tisto stanje in merjenje imeti dosti kondicije (1. hand experiences) da ne omenjam zbranosti.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Ne mislim Rajmonda - niti veslanja.

To nekaj le je.

Ne more se pa to primerjati s klasično atletsko disciplino.

Kraljica športa - je kraljica športa. Mar ne?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BaRtMaN ::

Dejte mal look around! Sploh veste kok mamo svetovnih prvakov? Velik!:D Npr. Irena Avbelj - padalka, Martina Čufar - plezalka... nenazadnje tud Andrej Škufca pa Katarina Venturini v latino plesu... Pol uspehi Petra Mankoča in Kejžarce u plavanju, pol medalje v Salt Lakeu :D
Lahko bi še našteval pa se več ne spomnm!:\
Sicer Pa Jolanda Čeplak - svaka ti čast! Je vsaj lepša kot Steffi Graf. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Thomas ::

Nikoli še nismo imeli svetovnega rekorda v atletiki.

Ostalo je lahko nekaj - vendar ne toliko. Bom kar vztrajal.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Športe štejem na bazične in ostale. Bazični: tek, skok, plavanje in plezanje (prosto, da ne bo pomote), ki je po IMO zapostavljeno. Potem še dodam gimnastiko (ima smisel, da razlagam zakaj?) in nekatere športe z žogo ker združujejo vse prvine bazičnih (razen plavanja in plezanja :D ) ter sposobnost telesne koordinacije z osnovnim rekvizitom (žoga, seveda) in proti nasprotniku. Seveda pa moram med "resne" dodati še večino človek proti človeku :D športov.

Tole je le moj lastni umotvor in čisto mogoče je, da sem kakšen šport po krivici zapostavil.






Ups...

JOLANDA RULZ!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Thrivial ::

Thomas: kraljica sporta...hm, ce odstejem trzno vrednost naziva od kraljice ne ostane kaj dosti. Ok, obcinstvo je bolj civilizirano kot pri skupinskih sportih, ampak nekega absolutnega merila sportu ne mores postaviti. Himalaja je stalno prepredena s Slovenci; novih smeri res ne mores izmeriti v sekundah, ampak dosezek v vidiku cloveskih zmogljivosti verjetno presega Jolandin svetovni rekord. Ona pod tveganje nikoli ni imela postavke "lastno zivljenje".

Aja, da ne bo kdo pomislil da mislim demantirati Jolandin dosezek. Nemogoce je pac enoumno postaviti absolutna pomembnosti merila razlicnim sportom. Ce pa mislis medijsko/financno odmevnost, Thomas, jo pa dalec nesejo vrli fuzbalerji, tako da...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thomas ::

Mene gane le klasika pri takih rečeh.

Tek je primaren. Plavanje je primarno.

Samo to je šport v antičnem pomenu. Ne dirkanje s podmornicami in skoki z letala.

Nogometaši bi morali postati svetovni prvaki - da bi se izenačili z njo.

Sam medijski cirkus okrog tega je pa irelevanten.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

klasika? Heh, kaj pa ves..morda se je kaksnemu Grku strgalo pa je sel s plahto skakat s ksne skale. Voila, instantno padalstvo.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

gumby ::

Thomas: ti dam čisto prav. Atletika je nekaj drugega.. pa še WR - čestitke Jolandi.

Thrivial ::

Thomas...preseneca me tvoja ozkoglednost na sport. Naj me koklja krepko brcne, ce je v klasicni Grciji obstajal tek na 60m z ovirami. Ce prav razumem to sklepanje ultramaratoni se spadajo v sprejemljivo kategorijo, Iron man tekmovanja pa ne, ker vkljucujejo kolesarjenje?

Plezanje je iz (Darwinovega)evolucijskega vidika primarnejse od teka. Res pa ni nikoli nosilo lovorovega venca grskih OI, priznam.

Glede nogometasev pa imas povsem prav. Ampak povprecni moski star 10-80 let se veliko hitreje poistoveti z fuzbalerjem kot s plavolaso tekacico, v bistvu ves point medijskega pointa okrog nogometa.

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Elemen_T ::

Naj me koklja krepko brcne.
Izjemna beseda :D
Ravno pravšnja za strnitev mojega pričujočega posta v eno celoto.

Jest si ne predpostavljam prav nobenega (pozitivnega?) stališča do prav nobenega športa.
Kajti danes so itak vsi skoraj enaki oziroma bistveno drugačni od antičnih, Thomas.
Če bi se izrazil, z besedo komercialno bi mogoče preveč posplošil kajti vseeno ni vse komercialno, vsaj ne v prvotnem pomenu besede.
Mogoče je prava beseda sodobno-modificirano.
Ampak prav taki smo tudi mi.

Ma nevem.
Predaleč je šla tale tema.
.
.
.
(Šport ni filozofija.)
.
.
Naša sodobna-modificiranost pa nas je pripeljala prav do te faze.
.
Ironično.
Absurdno.
Imaginarno.
LOL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

BlackHole ::

Thomas se ne spozna na šport, ampak vseeno ga ne bomo prepričali, zato se tudi ne bom trudil naštevati vseh slovenskih športnih uspehov. Je to kaj novega?

ABX ::

Kaj pa šah?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Eschelon ::

Atletika je primaren šport zato, ker je idealiziran. Zanima nas samo ena dimenzija, ki je čimbolj merljiva - zato imamo lahko precej primerljive rezultate med nekom ki je tekel 20 let nazaj in nekom ki je tekel danes. Zato je WR izjemen dosežek, ker Jolanda ni samo zmagala na nekem EP na neki tekmi, nekje, temveč je premagala vse atletinje, ki so kdajkoli tekle kjerkoli na isti razdalji. TO je dosežek. Kapo dol.

Ne burekarite tukaj zraven s kakimi ekipnimi športi, plezanjem, itd... Enostavno niso merljivi, zato je v njih možno največ zmagati v nekem trenutku na neki tekmi. Basta. (V teh zadevah lahko obstajajo le legende (ki so dosegle nek maksimum v nekem času). Primer - Pele za nogomet. Danes ne bi imel več kaj praskat v kakšnem prvoligašu.)

Mercier ::

Atletika je primarna zaradi primarnosti dejavnosti, ki se jo pri atletiziranju izvaja.

rozica ::

... tako majhen narod kot smo... se lahko vsakega uspeha veselimo naglas ... juhuhu sploh pa kar je uspelo Jolandi.... :))
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

hatch ::

rozica je prav povedala:) Veselimo se, ce se ze lahko...

Elemen_T ::

Točno,
Veselimo se. Vsak dan.

Pa ni mus da ravno zaradi športnih uspehov.

Jolando ::

Meni se zdi de smo že en sv. rekord postavli - pred enimi 40 leti al neki tazga ga je ena naša pustavla pr 80 metrov z ovirami - sm slišu pu tv - edino če nisem kej narobe zastopu

U glavnem kar sm tel povedat:
JOLANDA(O) RULZ >:D
God save the Queen, she ain't no human being...

Thomas ::

Tole temo sem odprl včeraj par minut po dogodku.

Slabih 10 minut pred tem sem preštelal TV na športni dogodek - kar se ni zgodilo že leta in leta. (Olimpijske igre sem gledal 3 minute - v gosteh).

Kaj mislim s tem?

NIč - slučajno.

8-)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BaRtMaN ::

Je usoda htela, da ko gledaš šport, gledaš vrhunski šport. :D

Pisk ::

Ja punca je zakon. Slava ji.

Thomas, WR je nekaj, ostalo pa drek? Atletika je nekaj, ostalo pa drek?
Heh...
...Hang Yourself...
...na palci za skok v višino. >:D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski (športni) komentatorji - spisek

Oddelek: Sedem umetnosti
711631 (11501) xplicit90
»

OI, pretiravanje s sportnimi disciplinami, kategorijami (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9916508 (13581) Pithlit
»

"Rasa" in športna sposobnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7918664 (17039) Phantomeye
»

Primož Kozmus svetovni prvak! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1099197 (7029) hamax
»

Joli za zgodovino!

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
262117 (2117) Lee_Nover

Več podobnih tem