» »

AMD-jeve kartice spet cenejše

AMD-jeve kartice spet cenejše

ComputerBase - Aprila smo nazadnje pisali o pocenitvah AMD-jevih grafičnih kartic Radeon, in sicer so se tedaj pocenile kartice višjega razreda (Radeon HD 79xx). Te iste kartice je zaradi hude konkurence, ki jo AMD-ju predstavlja Nvidia, znova doletelo znižanje cen. V povprečju bodo nižje za od osem do 17 odstotkov. Znižanje začne veljati prihodnji teden.

Radeon HD 7850 se bo pocenila z 230 oziroma 250 dolarjev na 190 oziroma 210 dolarjev (verzija z 1 in 2 GB). Nekoliko močnejša HD 7870 2 GB bo namesto 300 dolarjev stala 250 dolarjev, Radeon HD 7950 3 GB pa 320 in ne več 350 dolarjev. Ostale kartice, vključivši najmočnejši HD 7970 (GHz Edition) cen ne bodo izgubljale. S tem pocenitvami želi AMD še resneje konkurirati Nvidii. Recimo HD 7950 3 GB se spopada z GeForceom 660 Ti, ki stane 300 dolarjev. Slovenske cene so navadno enake ameriškim, le da se valuta spremeni v evro, medtem ko številka ostane enaka (res pa je, da so ameriške cene vedno navedene brez davka!).

104 komentarji

«
1
2 3

mtosev ::

nvidija pač močno pritiska na amd
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ABX ::

Konkurenca FTW!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

klinker ::

mtosev je izjavil:

nvidija pač močno pritiska na amd


S cim ze? P/p j ze sedaj nvidia zadaj. AMD spet ni tak klump kot to eni mislite, oz. pisete. Pac, glede na to da so karte zunaj ze ohoho si to bistveno lazje privoscijo...v biustvu s tem AMD pritiska na nvidio. Zdaj se bo mogla GTX660 Ti prodajat za 220-250€ ce bo hotla bit konkurencna.

Lonsarg ::

AMD ima sedaj že kar nekaj generacij prednost cenejše izdelave, torej si lahko privošči nižanje cen, Nvidia mnogo težje.

FlyingBee ::

660ti bo zelo konkurenčna pri 220 / 250 kot si navedel, ampak ni treba da pade toliko, dovolj bo če bo malo pod 7950 torej pod 320, za 290 je verjetno že dober nakup

cenovno in po P gre med 7870 in 7950 kar naredi pritisk na AMD in obratno, so pa vse tri grafe super ... god bless konkurenčnost

Dr_M ::

Za ~250€ na dom je 7950 kar mamljiva rec. Bolj kot 660Ti za 300€. :)
Tehtnica se je spet prevesila.

Mimogrede, slika ga zmaga, skoraj padel s stola od smeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

FlyingBee ::

Dr_M je izjavil:

Za ~250€ na dom je 7950 kar mamljiva rec. Bolj kot 660Ti za 300€. :)
Tehtnica se je spet prevesila.

Mimogrede, slika ga zmaga, skoraj padel s stola od smeha.



7950??? mal si se zmotil

kaj ti je boljš 7870 ali 660ti za isti denar?

Dr_M ::

Ne, nisem se zmotil, res sem mislil na 7950.

RejZoR ::

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Dr_M ::

Za visjo ceno od koga?
Sirse vodilo...nevem cemu bi to kaj bistveni pomagalo. Cisto odvisno od arhitekture. Recimo fermi je potreboval bistveno vecji bw, kot pa kepler, ki dela cudeze s tako majhnim bw.

No, zdej pa cakam odgovor nvidie, ce se ne bodo kmalu zmigali, jih kurc gleda.

ABX ::

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...



+Nvidia , boljši gonilnike za igre ki niso top seller
+Nvidia (660), višji frame rate za 1080P resolucijo z največ 2xAA (malo posplošeno, ampak RAM jo jebe pri visokem AA).

+ATI, višji frame rate pri 1080P+ z 4/8x AA.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

yanz ::

Na Tom's HW so testirali Catalyst 12.7 beta driverje in GCN grafe dobijo čudežen pospešek - 7970 GE je boljša (enaka) 680, 7950 pa 670. Tom pošlje Catalyst ekipo na zaslužen dopust:).

http://www.tomshardware.com/reviews/rad...

Ostali večinoma testirajo z WHQL...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yanz ()

gruntfürmich ::

7850 je hudo mamljiva če bi kupoval grafo.
je pa res da smo na veliko slabšem zaradi švoh evra...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bsaksida ::

Jaz hočem met sam ATI kartice.

Imam HD4850 in mi full dobr dela. HD7870 GHz edition za 250€ mi kar mika da bi ga kupil. Ampak mi moja full dobr dela. Bom še počakal kakšen let pa bom kupil novo ATI radeon.

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

660ti bo zelo konkurenčna pri 220 / 250 kot si navedel, ampak ni treba da pade toliko, dovolj bo če bo malo pod 7950 torej pod 320, za 290 je verjetno že dober nakup

cenovno in po P gre med 7870 in 7950 kar naredi pritisk na AMD in obratno, so pa vse tri grafe super ... god bless konkurenčnost


660Ti je ze okoli 300, pa gor. Od 270€ pa dol mora it da bo konkurencna in jo bodo tudi ne nvidia fani kupli.

AlienRR ::

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.

Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Dr_M ::

http://www.xbitlabs.com/articles/graphi...

En test GTX670 4GB.
Zanimivo, pri visjih locljivostih (3240x1920) tudi HD7970 pocepne v nekaterih igrah zaradi pomanjkanja pomnilnika.
Recimo Crysis 2, Hard Reset, Batman: Arkham City.

Pri 2560x1440 pa prakticno ni razlik med 2 in 4GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

TechBeats ::

Dr_M je izjavil:

Za visjo ceno od koga?
...
Recimo fermi je potreboval bistveno vecji bw, kot pa kepler, ki dela cudeze s tako majhnim bw.

No, zdej pa cakam odgovor nvidie, ce se ne bodo kmalu zmigali, jih kurc gleda.



Jah če malo bolj podrobno pogledaš potem

384bit bus @ 4ghz je 192gb/s
256bit bus @ 6ghz je 192gb/s


Če bi imel Fermi 6ghz potem bi bila precej drugačna situacija :D
AciD TriP

GrimReaper ::

Slovenske cene so navadno enake ameriškim, le da se valuta spremeni v evro, medtem ko številka ostane enaka (res pa je, da so ameriške cene vedno navedene brez davka!).

Slovenske cene se sigurno ne enačijo z dolarjem, ker pri nas so 660Ti 350€.
Še v Nemčiji so ble ob izidu 320€, zdej jih pa dobiš za 300-310€.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.

IMO bi blo za 660Ti že 1,5GB zadost, tko da za tisto njihovo čaranje z 2GB in 192-bit je bil vzrok samo marketinške narave.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

nofaith ::

no zdej bo pa res se za vprašat a gtx660ti al 7950 za 1080p gaming :D.
:S.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

TechBeats ::

Itak da 7950, tistih bogih 145gb/s bo zelo kmalu bottleneck, sploh ko vklopiš AA.
AciD TriP

mihco ::

AlienRR je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.


Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.


Zaenkrat je hd7950 se cenejsa kot 660ti tako, da slednja ne bi smela biti niti v izboru za nakup kaj sele priporocilo. Sicer pa bi lahko 7950 upravicil tudi malenkost visjo ceno, ker je enostavno boljsa kartica. 3dcenter je naredil launch analizo in povlekel skupaj relativne rezultate 12h review-jev. 7950 je pri 1920x1080 8xAA 8,5% boljsi(pri 1920x1080 4xAA 1,5% in pri 2560x1600 8xAA 15%) in to brez bios update-a. Ko upostevas se bios update(ali neverjeten OC potencial) izpade 660ti ze kar smesno(tudi max navita).

EDIT: http://www.3dcenter.org/artikel/launch-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

RejZoR ::

AlienRR je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.

Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.


Teksture se pa hranijo v rezervoarjih in sodčkih ane? Boste presenečeni koliko spomina popapcajo neglede na ločljivost igre. Battlefield 3 je eden lepših primerov, ki pa ima manjši catch imenovan dinamično scalanje textur. Navidez bo špil delal enako na sistemu z 1GB VRAMa in s 3GB VRAMa kljub istim (Ultra) nastavitvam ampak dejansko pa bo igra kljub istim nastavitvam na 1GB kartici imela texture slabše kakovosti kot na 3GB kartici.

Zato ne gledat samo na to kakšno resolucijo imaš, ker to ni edini faktor. Da ne omenjam raznih modov s high res texturami, ki znajo hitro požret ogromno. Half-Life 2 vem da je imel en tak mod...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TechBeats ::

No prilepi screen BF3, pa ga bom še jaz ;)

Ker tole je baje samo pri Crysis2, pa še tam nisem videl neke slabše slike, vram je imel še zmeraj malenkost lufta (60-90mb), no vsaj pri nižji reso 1280x1024, 1600x1200 downsampling je bil isto ok.
AciD TriP

nUUb ::

RejZoR je izjavil:

AlienRR je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.

Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.


Teksture se pa hranijo v rezervoarjih in sodčkih ane? Boste presenečeni koliko spomina popapcajo neglede na ločljivost igre. Battlefield 3 je eden lepših primerov, ki pa ima manjši catch imenovan dinamično scalanje textur. Navidez bo špil delal enako na sistemu z 1GB VRAMa in s 3GB VRAMa kljub istim (Ultra) nastavitvam ampak dejansko pa bo igra kljub istim nastavitvam na 1GB kartici imela texture slabše kakovosti kot na 3GB kartici.

Zato ne gledat samo na to kakšno resolucijo imaš, ker to ni edini faktor. Da ne omenjam raznih modov s high res texturami, ki znajo hitro požret ogromno. Half-Life 2 vem da je imel en tak mod...

Lahko potrdim zadevo, razlika med mojo grafo s 512MB RAMa in prijateljevo 1GB je bila zelo opazna razlika pri texture packih pri Minecraftu, sicer verjetno ne v slabših texturah, ampak pri opaznem FPS droppu.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

SuperVeloce ::

Jaz sem pred leti kupil hd3870 s 512mb rama, ker so vsi pravili "ima več kot dovolj za igre ki jih lahko igraš". Že leta 2009 sem naletel na igre, ki bi pri performansah tega GPUja zelo rade imele kakšen megabajt več... mi čisto nič ne pomaga, da je ddr4, če performance pade ob polnem ramu
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

nofaith ::

če že je gddr. pa nemoreš pričakovat da bo dve leti stara grafika poganjala vse na maksimalnih nastavitvah. misliš da gtx480/5870 zmoreta poganjat vse na maksimumu ko sta 2 leti stari?
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

simnov ::

RejZoR je izjavil:

AlienRR je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.

Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.


Teksture se pa hranijo v rezervoarjih in sodčkih ane? Boste presenečeni koliko spomina popapcajo neglede na ločljivost igre. Battlefield 3 je eden lepših primerov, ki pa ima manjši catch imenovan dinamično scalanje textur. Navidez bo špil delal enako na sistemu z 1GB VRAMa in s 3GB VRAMa kljub istim (Ultra) nastavitvam ampak dejansko pa bo igra kljub istim nastavitvam na 1GB kartici imela texture slabše kakovosti kot na 3GB kartici.

Zato ne gledat samo na to kakšno resolucijo imaš, ker to ni edini faktor. Da ne omenjam raznih modov s high res texturami, ki znajo hitro požret ogromno. Half-Life 2 vem da je imel en tak mod...


Nebi rekel količina spomina ne vpliva na kvaliteto grafike če imaš iste nastavitve.

RejZoR ::

No pol pa si pejt mal prebrat ker tvoja trditev NE drži.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

FireSnake ::

RejZoR je izjavil:


Teksture se pa hranijo v rezervoarjih in sodčkih ane? Boste presenečeni koliko spomina popapcajo neglede na ločljivost igre. Battlefield 3 je eden lepših primerov, ki pa ima manjši catch imenovan dinamično scalanje textur. Navidez bo špil delal enako na sistemu z 1GB VRAMa in s 3GB VRAMa kljub istim (Ultra) nastavitvam ampak dejansko pa bo igra kljub istim nastavitvam na 1GB kartici imela texture slabše kakovosti kot na 3GB kartici.


Vir?

In potem še vprašanje: ti, seveda, vse to opaziš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

nofaith ::

to vem da pr gta 4 je neki nastavlen po modelih grafične-psyhichs pa neki
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Senitel ::

Bandwidth, ram, bandwidth, ram,... To vam je drgač jasno, da 3x 1920x1200 tudi takoj dvigne (pixel) shader za 3x?

Jst ::

Ljudje, vse lepo in prav, ampak nvidia 670 ni neka huda zverina. Čim v Nvidia Control Panel nastaviš max nastavitve, vzameš eno hudo požrešno igro, še v igri daš vse na max in gledaš diapozitive. Sem probal World in Conflict, ki je že stara dx10 igra. Ko priklopiš drugi zaslon, kar sem za foro probal (na katerem je potem prikazana celotna mapa), FPSji komaj dihajo pri 40-50FPS.

Ampak ko je držiš v roki - Asus 670 DirectCU II TOP - je z dvemi ventilatorji prav zverinska in težka. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TechBeats ::

Zato pa jaz solim folku pamet, da GK104 ni nič posebnega,.. Isto 7900

Moja Overclockana 570GTX včasih nima za burek in to na bogi 1280x1024 (19"lcd), :)) no zadne čase uporabljam downsampling iz 1800x1440 oz 1600x1200, ker sem opazil da imam manjši cpu bottleneck pri ene par špilkah in imam skoraj isti fps kot na 1280x1024 oz imam lahko 60fps vsync..

Par zelo požrešnih špilk, kjer ga kolcne; Metro2033, Crysis2, Crysis1, Alan Wake, AVP2010, Bf3, Doom3 - sikkmod, Shattered Horizon, HardReset, če pa vklopim AO in TrAA- 4xSS in neka vrtoglava AA recimo 16xQaa oz 32xCSAA, potem pa itak nima nobena za burek tudi na 1280x1024 @ +60fps :D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

AlienRR ::

Dr_M je izjavil:

http://www.xbitlabs.com/articles/graphi...

En test GTX670 4GB.
Zanimivo, pri visjih locljivostih (3240x1920) tudi HD7970 pocepne v nekaterih igrah zaradi pomanjkanja pomnilnika.
Recimo Crysis 2, Hard Reset, Batman: Arkham City.

Pri 2560x1440 pa prakticno ni razlik med 2 in 4GB.

Pozorno preberi kaj sem napisal.:)

mihco je izjavil:

AlienRR je izjavil:

RejZoR je izjavil:

S tem da na 7950 dobiš širše vodilo in več VRAMa, kar nekako upraviči mal višjo ceno. Pa še navijajo se kot zmešane. Z nekaj navijanja dobiš ven HD7970, ki pa je kar precej dražja...

Dodaten VRAM ti pri resolucijah, ki jih uporablja večino domačih uporabnikov ne koristi prav nič. Tako nebi tole jemal kot + (pa tudi ne kot minus!) zato prav nič ne opraviči višje cene.


Sicer lepo, da imamo spet kunkorenco, samo glede cen, ki so ble na začetku (f*cking 500€ za enojederno grafo!!), so to komaj bolj normalne cene.


Zaenkrat je hd7950 se cenejsa kot 660ti tako, da slednja ne bi smela biti niti v izboru za nakup kaj sele priporocilo. Sicer pa bi lahko 7950 upravicil tudi malenkost visjo ceno, ker je enostavno boljsa kartica. 3dcenter je naredil launch analizo in povlekel skupaj relativne rezultate 12h review-jev. 7950 je pri 1920x1080 8xAA 8,5% boljsi(pri 1920x1080 4xAA 1,5% in pri 2560x1600 8xAA 15%) in to brez bios update-a. Ko upostevas se bios update(ali neverjeten OC potencial) izpade 660ti ze kar smesno(tudi max navita).

EDIT: http://www.3dcenter.org/artikel/launch-...

RejZoR, je povedal, da razlika med 1,5GB in 2GB VRAMa, upraviči svojo ceno in je zaradi tega lahko višja. Jaz sem dodal, da za domačega uporabnika teh 512MB nima veze in posledično nebi samo to upravičlo višje cene.

Nevem no, prehitro berete moje poste.:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Meizu ::

Nisem bral celotne teme, ampak odvisno. Če si igrač po domače, bi znalo 2GB danes predstavljat optimum (oz. ga že). Namreč določene teksture znajo bit tako glomazne, da takšen ram pride takoj prav. Že če recimo modaš nek špil in replacaš določene teksture s HD ločljivostjo, je 2GB VRAM res minimum.

Sicer pa, kaj dela zdrava konkurenca :) Sem prav zadovoljen. Tako bi moglo bit vedno. Ker so se spet preveč razpasli s temi cenami in se moraš praktično dodobra izprsit za eno pošteno grafično iz 7xxx serije. Sicer bojo za moj okus GPUji še vedno overpriced, ampak bolje bo pa vseeno.

FireSnake ::

Meizu je izjavil:

Že če recimo modaš nek špil in replacaš določene teksture s HD ločljivostjo, je 2GB VRAM res minimum.


Pustimo ob strani tvoje norčevanje iz maternega jezika: lahko malo podrobneje razložiš tole tvoje "modanje špila"?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Meizu ::

Sem pristaš univerzalnega jezika, pač zagovarjam internacionalne besede.

Kako bi pa še rad, da ti razložim "modanje špila"? Pač določeni modi (ne vem, kaj bi bila slovenska beseda za tole) lahko obstjajo za kakšne igre, ki recimo zamenjajo originalne teksture z višje resolucijskimi teksturami ali pa je špil glede tega že aut of the box lahko zelo potraten.

Kaj glede modanja igre ti pa ni jasno natančneje? Zelo nespecifično si vprašal, zatorej ti podajam zelo nespecifičen odgovor, s katerim sem ti najverjetneje povedal isto kot zgoraj.

Truga ::

Dr_M je izjavil:

En test GTX670 4GB..

Nvidia z vec kot 1GB rama? To pa je dosezek.

Jaz sem zadnjih nekaj upgradov na ATijih izkljucno zaradi video rama, ker imam 30" ekran, nvidija se je pa stalno preseravala s 640 mega rama pa takimi debilnimi ciframi, ko je mel ATi 2gb za isto ceno.

Zgleda bom zdaj moral dejansko zacet gledat benche, ko bom upgrejdu. Prej je pac pri visokih resolucijah ATi fural dalec spredaj, pri cenejsih graficnih.

nofaith ::

a nisi vedu sej to že dougo časa obstaja gtx670 pa 680 4gb edition.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Truga ::

Define "dolgo". Jaz imam ze nekaj let 2560x1600, in na tej resoluciji je bila nvidia vedno ko sem kupoval graficne porazna, izkljucno zaradi odlocitve da bojo gor dajali smesno nizke cifre rama. Sej razumem da je bla vecina gamerjev na 1280x1024, ampak vseeno bi lahko dajali mal vec rama gor. Ko sem zadnjic kupoval upgrade se spomnim da sem za podobno ceno dobil 2GB radeone kot so bili 640mega geforci. In ceprav so bili takrat tej geforci boljsi na veliki vecini benchov, ko pa si nasel kak bench pri visjih resolucijah je bilo skrajno nerodno videt nvidio sepat dalec zadaj, ce nisi kupoval najdrazjih.

Dr_M ::

Truga nevem na cem si ti, ampak ko je nvidia imela 768MB in 640MB, je bil ATI sele pri 512. Sele slabo leto po tem so izdali 1GB verzije, kar so kmalu storili tudi pri nvidii. To je blo leta 2006 in 2007.

klinker ::

Dr_M...cela HD serija od HD2400 dalje ima grafe z 1GB rama

r3dkv1c4 ::

bsaksida je izjavil:

Jaz hočem met sam ATI kartice.

Imam HD4850 in mi full dobr dela. HD7870 GHz edition za 250€ mi kar mika da bi ga kupil. Ampak mi moja full dobr dela. Bom še počakal kakšen let pa bom kupil novo ATI radeon.

dvomim da boš še kdaj kupil ati-jevo kartico.:)

Dr_M ::

klinker je izjavil:

Dr_M...cela HD serija od HD2400 dalje ima grafe z 1GB rama


A sm kej drugace rekel? HD2000 je izsla skoraj eno leto po G80 cipu.

SuperVeloce ::

klinker je izjavil:

Dr_M...cela HD serija od HD2400 dalje ima grafe z 1GB rama


Imajo, so pa imeli tudi verzije s precej manj. Kot sem ze napisal, ko sem kupoval 3870, sem imel na izbiro 512 ali 1gb, so mi priporocali "lazjo verzijo" (mogoce tudi zato, ker takrat verjetno gddr4 1gb verzije ni bilo za dobit, le gddr3). Pa sem kasneje parkrat obzaloval.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Dr_M je izjavil:

klinker je izjavil:

Dr_M...cela HD serija od HD2400 dalje ima grafe z 1GB rama


A sm kej drugace rekel? HD2000 je izsla skoraj eno leto po G80 cipu.


1GB je mel komaj G92 ki je izsel enako 2007...

 nvidia

nvidia

Dr_M ::

In kaj sm jest napisal? Dej vsaj delaj se,da si moj post prebral.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon HD 7900 (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Strojna oprema
2487318726 (198679) rdecaluc
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
293204 (2780) Mordecai
»

Radeon 7790 prihaja

Oddelek: Novice / Grafične kartice
329648 (7540) Jst
»

Gaming pc do 800

Oddelek: Kaj kupiti
222091 (1574) Loocas
»

AMD niža cene grafik višjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5916154 (14087) Senitel

Več podobnih tem