» »

iq test

iq test

«
1
2

SimobilFan4 ::

Danes sem reševal iq test na internetu(iqtest.dk) in sem dobil rezultat komaj 100. S tem seveda ni nič narobe oz. ni nič narobe, če si povprečen, vendar to je online test, ki ti doda še bogve koliko točk. Morda imam na resničnem iq 85.. A ve kdo koliko so korektni ti testi ter koliko ste npr. dobili vi? Star sem 15 let(skoraj 16.)

hojnikb ::

Ti testi niso vredni nič, ker pravi testi vsebujejo stvari ki jih online ne morš nardit ;)

sicer pa kakršnkoli iq imaš, naj to na tebe ne vpliva ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

SimobilFan4 ::

hojnikb je izjavil:

Ti testi niso vredni nič, ker pravi testi vsebujejo stvari ki jih online ne morš nardit ;)

sicer pa kakršnkoli iq imaš, naj to na tebe ne vpliva, ker se z leti spreminja ;)

Ma ne vem, pomoje ne toliko? Ali lahko pričakujem, da bom pri 30 Einstein? :D

pi pawr ::

Spreminja se na gor in na dol, odvisno kako treniraš/uporabljaš medušesje.

ducttape ::

Teh online testov ne jemlji preveč resno. Če te res zanima tvoj IQ greš lahko na testiranje, ki ga vsako leto prireja Mensa, še bolje pa pri kliničnemu psihologu.

hojnikb ::

V vsakem primeru se ne sekiraj na kakršnkoli način zarad tega...
Afterall to je LE inteligečni test in nič druga (pa še to je posvoje flawed)
#brezpodpisa

draciel ::

IQ test zame ne pomeni nič. IQ test je pač test, ki ti pokaže koliko znanja imaš ti nasplošno. IQ test ni pokazatelj tvoje uspešnosti v življenju. Ti dam primer. Poznam enega, ki niti šole ni naredil, ter tip je totalen bebec ( sprašuje osnovna vprašanja ki jih bi moral vedeti 10 leten otrok ). Sam pa ima svojo firmo in tisto obvlada. Tudi zna programirati. Služi po nekaj 10k € na leto. Tip je uspešen, vsaka mu čast. Vendar če bi šel reševat IQ test stavim da več kakor 70 ne bi dobil.

RazzorX ::

draciel je izjavil:

IQ test zame ne pomeni nič. IQ test je pač test, ki ti pokaže koliko znanja imaš ti nasplošno. IQ test ni pokazatelj tvoje uspešnosti v življenju. Ti dam primer. Poznam enega, ki niti šole ni naredil, ter tip je totalen bebec ( sprašuje osnovna vprašanja ki jih bi moral vedeti 10 leten otrok ). Sam pa ima svojo firmo in tisto obvlada. Tudi zna programirati. Služi po nekaj 10k € na leto. Tip je uspešen, vsaka mu čast. Vendar če bi šel reševat IQ test stavim da več kakor 70 ne bi dobil.


Narobe, zelo narobe. IQ test je sestavljen iz nalog, za katere ni potrebno nobeno predznanje, ampak gre le za reševanje "logičnih ugank". IQ je pokazatelj, kako dobro lahko probleme rešuješ brez predznanja in nima veze z uspehom v šoli ali čim podobnim.

Smurf ::

draciel je izjavil:

IQ test zame ne pomeni nič. IQ test je pač test, ki ti pokaže koliko znanja imaš ti nasplošno. IQ test ni pokazatelj tvoje uspešnosti v življenju. Ti dam primer. Poznam enega, ki niti šole ni naredil, ter tip je totalen bebec ( sprašuje osnovna vprašanja ki jih bi moral vedeti 10 leten otrok ). Sam pa ima svojo firmo in tisto obvlada. Tudi zna programirati. Služi po nekaj 10k € na leto. Tip je uspešen, vsaka mu čast. Vendar če bi šel reševat IQ test stavim da več kakor 70 ne bi dobil.

I highly doubt that, verjetno ma bolj v blizini 100, pa ga podcenjujes ali pa ne drzi kaksen drug podatek. Programiranje je eno izmed podrocjih kjer je sposobnost in iq kar dobro koreliran. IQ pod 70 pomeni ze blazjo dusevno zaostalost, matematicno si nekje na nivoju povprecnega 10 letnika (znas osnovno sestevanje nekaj mnozenja).

tx-z ::

Problem IQ testa je da če dost treniraš take podobne vaje, ga boš bolš rešu, pametn boš pa še zmer isto. Sicer pa kšn res dobr spletni IQ test ni kej daleč od tistga k ga greš na MENSI delat (vsaj pr men ni blo kej drost drgač...mogoče sm na netu dubu par pik več).

Vsekakor ti bo v življenju bolj pomagu EQ :)
tx-z

RazzorX ::

Meni tale IQ na zgornjem linku da vrednost 133. Sem reševal že kar nekaj časa nazaj nekje drugje, pa sem dobil rezultat 135. Treba sprobat menso, če bo podobno.

korenje3 ::

SimobilFan4 je izjavil:

Danes sem reševal iq test na internetu(iqtest.dk) in sem dobil rezultat komaj 100. S tem seveda ni nič narobe oz. ni nič narobe, če si povprečen, vendar to je online test, ki ti doda še bogve koliko točk. Morda imam na resničnem iq 85.. A ve kdo koliko so korektni ti testi ter koliko ste npr. dobili vi? Star sem 15 let(skoraj 16.)


če imaš na netu iq 100, potem je tvoj resničen morda res tam okrog 80, kar je zelo slabo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

panteist ::

Tile internetni IQ testi so vedno smešni, pa nekateri tudi veliko težo dajo na rezultate.
Morali bi še čustveno inteligenco testirati, tu bi šele bili zanimivi rezultati.

Aja, na tem testu sem dobil 135.

Venomus ::

ducttape je izjavil:

Teh online testov ne jemlji preveč resno. Če te res zanima tvoj IQ greš lahko na testiranje, ki ga vsako leto prireja Mensa, še bolje pa pri kliničnemu psihologu.


Jaz nisem siguren, če bi rad vedel svoj IQ. Kaj če je podpovprečen? :))

RazzorX ::

panteist je izjavil:

Tile internetni IQ testi so vedno smešni, pa nekateri tudi veliko težo dajo na rezultate.
Morali bi še čustveno inteligenco testirati, tu bi šele bili zanimivi rezultati.

Aja, na tem testu sem dobil 135.


Niti niso tako smešni, omenjen v tej temi je kar dober približek pravega testa na MENSI. Seveda ne govorim o ocenjevanju nalog, le o vrsti nalog.

panteist ::

Ah ne skrbi, če si gledal Idiocracy, pol veš kdo preživi :)

stock ::

Venomus je izjavil:

ducttape je izjavil:

Teh online testov ne jemlji preveč resno. Če te res zanima tvoj IQ greš lahko na testiranje, ki ga vsako leto prireja Mensa, še bolje pa pri kliničnemu psihologu.


Jaz nisem siguren, če bi rad vedel svoj IQ. Kaj če je podpovprečen? :))



Če te to skrbi potem je res najbolše, da ne greš probat :))

Jaz bi se šel z veseljm preizkusit oz. tudi večkrat, kot je potrebno za bolj natančno odmero. Drugače pa tudi testi na netu niti niso tako slabi, kajti ob upoštevanju padanja koncentracije na računalniku, bi pomoje vsak dobil na podobnem testu, ko bi ga opravljal drugje kvečjemu še več točk, torej posledično tisti, ki na netu naberejo 130+pik bi se definitivno lahko šli še kam drugam pretestirat.

Kot omenjeno je pa tudi res oz. vsaj opaženo, da velikokrat ljudem z visokim IQjem manka čustvene inteligence.

genesiss ::

Sem rešil ta test... moram povedat da sem za ene probleme prav ponosen da sem ugotovil vzorec :)

Tista s šahovnico in črno-belimi krogci mi je bla najbolj kul, mislim da je 37. ali 38.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

tpleko ::

118, pa sem mislil, da mi je šlo bolje. tistega 37. testa nisem znal rešiti (pritisk časa) če ga grem pa zdajle gledat še enkrat pa vidim v minuti vzorec: na vsaki slikci se doda črn kvadratek, krogca se premikata v desno, če krogec pride na črn kvadrat je neviden, in še krogca včasih spremenita barvo, mi pa še ni čisto po kakšnem vzorcu, ampak se mi dozdeva da vsako drugo slikco spremenita barve tako, da se sprobajo vse kombinacije barv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

guest #44 ::

IQ test ni pogoj za uspešno življenje, še manj pa za srečno življenje.

Zgolj kot dodatek debati.


Vsekakor visok IQ ni napačen atribut.

RuN ::

118 za ob štirih zjutraj :-\ not bad

_Dormage_ ::

Lahko posta kdo link do tega IQ testa?

borisk ::

Modiano ::

iqtest.dk
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

genesiss ::

tpleko je izjavil:

118, pa sem mislil, da mi je šlo bolje. tistega 37. testa nisem znal rešiti (pritisk časa) če ga grem pa zdajle gledat še enkrat pa vidim v minuti vzorec: na vsaki slikci se doda črn kvadratek, krogca se premikata v desno, če krogec pride na črn kvadrat je neviden, in še krogca včasih spremenita barvo, mi pa še ni čisto po kakšnem vzorcu, ampak se mi dozdeva da vsako drugo slikco spremenita barve tako, da se sprobajo vse kombinacije barv.

Vedno ko ju prekrije kvadratek spremenita barvo

gruntfürmich ::

SimobilFan4 je izjavil:

Danes sem reševal iq test na internetu(iqtest.dk) in sem dobil rezultat komaj 100. S tem seveda ni nič narobe oz. ni nič narobe, če si povprečen, vendar to je online test, ki ti doda še bogve koliko točk. Morda imam na resničnem iq 85.. A ve kdo koliko so korektni ti testi ter koliko ste npr. dobili vi? Star sem 15 let(skoraj 16.)


tale test po mojih izkušnjah pokaže cca 15 manj kot mensin test.
in ni slab, kot nekateri na pamet govorijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

107 na temle. en drugi age based test mi je pokazal 116:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

profii ::

gruntfürmich je izjavil:

SimobilFan4 je izjavil:

Danes sem reševal iq test na internetu(iqtest.dk) in sem dobil rezultat komaj 100. S tem seveda ni nič narobe oz. ni nič narobe, če si povprečen, vendar to je online test, ki ti doda še bogve koliko točk. Morda imam na resničnem iq 85.. A ve kdo koliko so korektni ti testi ter koliko ste npr. dobili vi? Star sem 15 let(skoraj 16.)


tale test po mojih izkušnjah pokaže cca 15 manj kot mensin test.
in ni slab, kot nekateri na pamet govorijo.


Torej praviš da če imaš tukaj 100 imaš pri mensi 115?

Avenger ::

Ti IQ testi so nesmiselni. KLIK
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

phantom ::

Če se prav spomnim, ne pri tem testu (iqtest.dk) na koncu pisalo, da uporablja danski sistem za izračun, ki zbije točke bolj proti povprečju. Na skali mislim, da je označeno nekaj čez 130 kot "mensa level", nekje pa sem bral, da je pri nas (po našen izračunu) za v menso okol 150.

Kot drugo IQ pomeni koliko inteligenten si v primerjavi s povprečnim vrstnikom. Torej test mora biti prilagojen za tvojo starost, da je točen. Za odrasle to ni problem, saj se razvoj možganov dokonča nekje pri 25 in inteligenca se potem bistveno ne spreminja (v povprečju zelo počasi upada) do starosti, ko se propadanje možganov pospeši. Tako da, če še nisi vsaj v zgodnjih 20, ti bodo IQ testi pokazali premalo, razen če so prilagojeni za tvojo starost.
~
~
:wq

genesiss ::

Za menso se moraš uvrstiti v zgornja 2% prebivalstva.
Tako je rezultat odvisen od testa - wiki pravi:
"For example, the minimum accepted score on the Stanford-Binet is 132, while for the Cattell it is 148.[8] But most IQ tests are designed to yield a mean score of 100 with a standard deviation of 15; the 98th-percentile score under these conditions is 130.82."

Mene zanima če na rezultat vpliva tudi hitrost reševanja? Namreč po nekaterih definicijah inteligence je pomembno tudi kako hitro rešiš problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

P4ajo ::

Pri testu omenjenem v temi, čas reševanja ne vpliva na rezultat (razen tega da je navzgor omejen na 40 min (kar je po mojih izkušnjah več kot preveč)).

Sicer pa se spomnim testiranja za nadarjene v osnovni šoli, ki je bilo sestavljeno iz dveh delov, "domišljiskega" (kjer je bilo potrebno ob različnih primerih nakladat vse možno) in dela, ki je bil praktično enak (konkretnih nalog se ne spomnim, mislim pa da jih je ravnotako bilo okoli 40 in da smo imeli 40 min časa), torej z iskanjem vzorca, tako da test omenjen v tej temi verjetno ni ravno zgrešen (za razliko od velike večine ostalih na internetu).

anyway, na tem sem dobil 135 točk (mogoče imam še malo rezerve, ker se mi ni ljubilo zares poglabljat v 3 naloge, ki mi niso bile povsem jasne).
Recimo, da sem z rezultatom na pol zadovoljen, vsaj vem da sem bližje geniju kot norcu (kar sem včasih dvomil), čeprav mislim da sem višje od tega.
Sem (premalo) pameten, resno.

genesiss ::

Ja, časa na tem je res dovolj. 3/4 jih vidiš takoj, pri enih je treba malo razmisliti, pri najtežjih se mi pa zdi da je pomembna dnevna forma.

Matako ::

IQ je zastarel. Inteligenca se sedaj meri v jypejih (jy). Enota je normirana tako, da povprečen genij napraska tam cca 1 Mjy.
/\/\.K.

b3D_950 ::

S kolesom ali brez kolesa?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

mtosev ::

Matako je izjavil:

IQ je zastarel. Inteligenca se sedaj meri v jypejih (jy). Enota je normirana tako, da povprečen genij napraska tam cca 1 Mjy.

nisem vedo. a tole je jype iznašo al?:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sv-pt ::

Tale test mi je dal rezultat 135, test od Mense pa >160, oboje pred 8 leti, če se upošteva standardno deviacijo (iqtest.dk 15, Mensa 24) je vrednost enaka.
Test od Mense je bil narejen po enakem principu, samo, da so prva vprašanja bila težja in težavnost je počasneje naraščala.

tomaz- ::

ah, je**ga, sem že mislil, da sem kar ok, ko sem napraskal 109... Zdaj pa vidim enoto Jype, sem pa spet back to square one.. Pa še brez kolesa.....

gruntfürmich ::

profii je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

tale test po mojih izkušnjah pokaže cca 15 manj kot mensin test.
in ni slab, kot nekateri na pamet govorijo.


Torej praviš da če imaš tukaj 100 imaš pri mensi 115?


da, pri meni je bilo približno tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

algo ::

108:P da nism ravno brihtn pa itak že vem :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: algo ()

_IKE_ ::

Matako je izjavil:

IQ je zastarel. Inteligenca se sedaj meri v jypejih (jy). Enota je normirana tako, da povprečen genij napraska tam cca 1 Mjy.
:))

b3D_950 je izjavil:

S kolesom ali brez kolesa?
:))


iq....med znanci sta dva človeka katerih iq glede na njune nazive verjetno "off the chart".

Mi je pa zanimvo kako ima precej enak krog prijateljev o teh dveh osebah popolnoma različno a skupinsko gledano enako mnenje: eden je fejst dec, drugi pa kreten na kubik...sicer malo karikirano ker sta sicer obe omenjeni osebi pripadnici lepšega spola ....

Baja ::

122 po 3 laških:) ni slabo. grem še enemu rogle sterem, da vidim kam se bo obrnilo :P

Matako ::

mtosev je izjavil:

Matako je izjavil:

IQ je zastarel. Inteligenca se sedaj meri v jypejih (jy). Enota je normirana tako, da povprečen genij napraska tam cca 1 Mjy.

nisem vedo. a tole je jype iznašo al?:D


Zaenkrat gre za neuradno mednarodno enoto, postopek za ISO standard je v teku.

Izgovorjava še ni predpisana, največkrat se v svetu uporablja kar "džajp". Se tudi dobro sliši skupaj s standardnimi predponami. Primer: "stari, kera megadžajp ideja!"
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

mtosev ::

ajde rešite tega http://testdb.39.net/UploadFlash/189651...
pri temle jaz dobim 110
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tpleko ::

122. 37. nisem imel pojma. druge sem pa povsod videl jasen vzorec, ampak možno da sem naredil kakšno napako, to rad delam. aja pa samo pol ure sem spal danes, ampak se mi zdi, da nima vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

mtosev ::

nihče drug ni rešil? aja a je res da niso vsi iq testi enaki, ker pri nakaterih prilezem do 120, pri drugih komaj do 109?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

St235 ::

128, šele tam nad 30 je bilo treba začet razmišljat.

IQ testi so bolj kot ne neka ocena logičnega sklepanja in prostorske predstave. Nima popolnoma nobene veze z znanjem, ki ga nekdo ima. Točno to, da tvoj frend sprašuje popolnoma butaste elementarne stvari ob enem pa vodi uspešno firmo je indikator, da je človek nerazgledan hribovec, nikakor pa ni neumen.

SimobilFan4 ::

korenje3 je izjavil:

SimobilFan4 je izjavil:

Danes sem reševal iq test na internetu(iqtest.dk) in sem dobil rezultat komaj 100. S tem seveda ni nič narobe oz. ni nič narobe, če si povprečen, vendar to je online test, ki ti doda še bogve koliko točk. Morda imam na resničnem iq 85.. A ve kdo koliko so korektni ti testi ter koliko ste npr. dobili vi? Star sem 15 let(skoraj 16.)


če imaš na netu iq 100, potem je tvoj resničen morda res tam okrog 80, kar je zelo slabo.

To sem tudi jaz mislil. Je pa tudi res, da nisem zapravljal preveč časa za razmislek, tam kjer sem najdel vzorec, sem hitro kliknil, tam kjer nisem, pač nisem porabil več kot 20 s za premislek :)
Pri psihologinji sem enkrat nekaj reševal in sem imel 120 točk(povprečno), vendar test ni zgledal kot iq test, a ima kdo mogoče kaj pojma kaj bi lahko bilo tisto?

genesiss ::

Kako je pa izgledal?

$%&/() ::

Pri prvem 135, pri drugem 124, s tem da sem pri drugem malo hitel (rešen v cca. 15 min).
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IQ test (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
658115101 (35394) gruntfürmich

koliko imaste iq

Oddelek: Loža
213263 (2826) bluefish
»

IQ in dedovanje?

Oddelek: Loža
4311029 (9863) garamond
»

IQ Test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6120175 (17250) tsh2
»

IQ Test

Oddelek: Loža
3710418 (9642) Volta

Več podobnih tem