» »

pretvornik iz 230 w na 14V 20A

pretvornik iz 230 w na 14V 20A

eazy ::

Kupim pretvornik iz 230 w na 14V 20A do 20€.Rabim za avtoojačevalec.

Siddh ::

računalniški napajalnik bi bil uporaben, ampak je 12V


Magic1 ::

Samo pazi da ima 20A ena linija z 12V, računalniški napajalniki imajo moč razdeljeno na več linij pa še niso vse 12V! Obvezno preveri detailne specifikacije.
Magic

gumby ::

Eno ničlo daj zraven na koncu cene, in boš mogoče dobil...
my brain hurts

eazy ::

KAJ PA NASTAVLIVI ADAPTER ZA PRENOSNIKE JE DO 16V AMPAK NEVEM KOLKO A JEV

francek1 ::

Za ojačevalec rabiš močno stabiliziran usmernik z minimalno izmenično komponento razen, če bo vseskozi vzporedno vezan akumulator, ki deluje kot ogromen kondenzator. Drugače boš v zvočnikih slišal brum.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Magic1 ::

Napajalnik prenosnika < < računalnika.
Pozabi, že računalniški je komaj(močnejši in boljši) .
Magic

eazy ::

kaj pa za povnit akomolatorje

oupppppppppp;((sem falu rabim za 12v 20a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eazy ()

Magic1 ::

Seveda, če te velikost ne ovira. Akumulator bo rabil bit vmes!
Magic

eazy ::

seveda ne ampak jez bi napajalnik ali polnilec akomolatorjev

francek1 ::

Če ne veš, kaj je STABILIZIRAN napajalnik ti priporočam , da se s tem projektom ne baviš. Nabavi en klasičen ojačevalec na 230 V in pika.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

NeMeTko ::

Če je že kdo kdaj odprl napajalnik od računalnika, bi lahko videl, da so vse žice za 12V prilotane na istem mestu - torej nimamo opravka z 'ločenimi kanali'.

Jaz sem za polnjenje modelarskih baterij predelal star računalniško napajalnik. Namesto šopa tistih tankih 12V žičk sem prilotal eno malo bolj konkretno bakreno žico in montiral ustrezne priključke na ohišje. Stvar preverjeno deluje b.p. tudi za polnjenje pri večji amperaži (Nikar ne priklapljajte baterij direktno! Na napajalnik imam priključen digitalni polnilec baterij!)

Predpostavljam, da bi računalniški napajalnik brez težav zmogel tudi avtmobilski ojačevalec. Vsekakor pa je potrebno preveriti kolikšen tok vleče avtomobilski ojačevalec in izbrati ustrezen računalniški napajalnik s karakteristikami, ki to zmorejo (ponavadi piše na nalepki na napajalniku).

Polnilec avtomobilskih baterij pa NI primeren za tovrstno rabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

eazy ::

http://www.bolha.com/dvokanalni-ojaceva... tak ojačevalec mislim naročit

kaj če bi priključu avtozvočnike na ojačevalec 230 w hišni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eazy ()

Siddh ::

NeMeTko je izjavil:

Če je že kdo kdaj odprl napajalnik od računalnika, bi lahko videl, da so vse žice za 12V prilotane na istem mestu - torej nimamo opravka z 'ločenimi kanali'.

Jaz sem za polnjenje modelarskih baterij predelal star računalniško napajalnik. Namesto šopa tistih tankih 12V žičk sem prilotal eno malo bolj konkretno bakreno žico in montiral ustrezne priključke na ohišje. Stvar preverjeno deluje b.p. tudi za polnjenje pri večji amperaži (Nikar ne priklapljajte baterij direktno! Na napajalnik imam priključen digitalni polnilec baterij!)



si pač odprl napajalnik, ki ima eno 12V linijo, pri nekaterih pa so 12V žice (ki so rumene, da nebo pomote) prilotane na dveh mestih


NeMeTko ::

Za tako reč se takointako ponavadi vzame kakšen star napajalnik (manj kunšten).

Jaz sem na ta način predelal že dva in oba sta imela žice zlotane na istem mestu na osnovnem vezju. Če imaš dve lokaciji, kamor so žice prilotane, pa še vedno obstaja možnost, da sta ti dve lokaciji med seboj povezani in se gre v resnici samo za en 'kanal'.

Sicer nisem električar, ampak ne vem, če bi bil kakšen problem, če bi imel 'dvokanalni' napajalnik (kot to temu praviš), da oba 'kanala' združiš in uporabiš skupaj. Koneckoncev imamo opravka z enosmernim tokom in tako zgolj vzpostaviš vzporedno vezavo.

Je kje kakšen električar, da pove, če kakšen zadržek govori proti temu?

Kakšne barve so 12V žice pa res nebi vedel na pamet. Tudi preverjati ne bom šel. To lahko vsak izmeri z multimetrom in se tako izogne morebitnim problemom z 'barvno slepoto'.

Siddh ::

nekateri naj bi bili dvokanalni in imajo žice skupaj zlotane, to prepreči, da se en kanal ne preobremeni
vse si lepo prav povedal :D
standard pa 12V žicam določa da morajo biti rumene




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoojačevalec v Hiši (AC -- DC)

Oddelek: Zvok in slika
81074 (811) markolobe15
»

Računalniški napajlnik kot vir 12V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202855 (2180) FX6300B
»

pomagajte-napajalnik/pretvornik (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
657373 (6976) A. Smith
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265038 (4635) jRk0

Več podobnih tem