» »

Avtoojačevalec v Hiši (AC -- DC)

Avtoojačevalec v Hiši (AC -- DC)

markolobe15 ::

Zivjo...

Pred mesecom sem kupil subwoofer
Link: https://www.ground-zero-audio.com/en/pr...

Sedaj pa gledam da bom kupil avto ojacevalec
Link: https://www.pioneerelectronics.com/PUSA...

Imam tudi avtoradijijo od pioneer ki ga mam zvezanga na racunalniski napajalnik 450w ki sem ga imel slucajno doma.

Zanima me mnenje tistih ki so ze imeli kaj takega in mi predlagajo nacin da bi use lepo laufalo.

Na aliexpressu sm ze gledou napajalnik 13.8v 1000w ali bi bilo dovolj?

Kasneje bibta zvocnik uporabil tudi v avtu. Tako da predlogi z AC ujacevalcem nepridejo v postev.

Havla ze v naprej.

Lp

PS. Na formu sem ze zasledil nekaj informacij na to temo, ampak nisem najdel tocnih informacij ki me zanimajo

TheBlueOne ::

Jaz sem avtoradio fural ze z napajalnikom za PC. Samo poledati moras, katera kabla morata biti sklenjena, da se napajalnik vklopi.

veduvedu ::

Kupi poceni avr in priklopi na izhod za sub

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

profii ::

Kupi poceni 12V akumulator in polnilec za njega. Vseskupaj priklopi na to.

T743 ::

Uporabi pametni polnilec in avtoakumulator....:)), Kakšne imaš pa zvočnike, tudi za v avto?
Sem videl že, kar nekaj inštalacij po raznih garažah in delavnicah, večinoma se je poganjalo preko industrijskega usmernika...

mzakelj ::

En server napajalnik dobiš po netu za par € .Ti dajo izredno moč ven. Recimo 12V 75A je ena dost pogosta moč teh napajalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

profii ::

mzakelj je izjavil:

En server napajalnik dobiš po netu za par € .Ti dajo izredno moč ven. Recimo 12V 75A je ena dost pogosta moč teh napajalnikov.


Kako se pa obnesejo pri zelo dinamični obremenitvi? Se ne sesedejo?

mzakelj ::

Ne bi smeli. Sam jih uporabljam za 3d tiskalnike in se odlično obnesejo. Mislim da ne bi smeli imeti teh problemov, saj server tudi ne dela nonstop na 100% moči. Tudi tam se poraba povečuje na napajalniku glede na porabo komponent.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

markolobe15 ::

Avtoradijo imam ze prikloplen na napajalnik in
4zvocnike 70w ground zero. Na napajalniku imam zvezano zeleno in crjo zico da se napajalnik prizge... RCA output pa sem imeu zdaj prikloplen na 2kanalni ojacevalec(2x500w -4ohm) ki ni bil za v avto ampak je meu AC napajanje (230V)

Tako da zdaj rabim samo se kako bi ta novi in mocnejsi ojacevalec priklopil da bi delovalo... Vem pa da je ta napajalnik na katerem imam zdaj avtoradijo presvoh... Napajalnik od serverja sm ze sam razmislou...

Gledou sm pa tudi tole stvar:
€ 42,31 14%OFF | Single Output DC 12V 13.8V 15V 18V 24V 27V 28V 30V 32V 36V 42V 48V 60V 600W 720W 800W 1000W 1200W 1500W Power Supply Switching
https://s.click.aliexpress.com/e/bXJ2Z9...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilec akumulatorjev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11119150 (9497) FireSnake
»

Samsung lcd - zamenjani kondenzatorji - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5114706 (13227) Pyr0Beast
»

Poraba ojačevalca (baterije)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
82504 (2302) Azrael
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265026 (4623) jRk0
»

Napajanje 156 watnega peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141350 (1173) Polde

Več podobnih tem