» »

Excel sklicevanje na podatke iz neke druge tabele v drugi excel datoteki

Excel sklicevanje na podatke iz neke druge tabele v drugi excel datoteki

demokedes ::

Pozdravljeni,
Potreboval bi vsaj usmeritev, kako lahko v Excelu uporabim podatke iz neke druge excel datoteke. KOnkretne potrebujem podatke za List v Data Validationu. Če je potrebno, dam lahko obe datoteki na isto lokacijo. Lahko tudi nekam v Skydrive ali kak drug oblak.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

smetko ::

No comment

demokedes ::

Hej,
ma ne vem če je tako preprosto. Ne gre zgolj za to, da bi kopiral podatke.
Da se razumemo. V eni datoteki imam tabelo recimo imen. In ta imena vzdržujem samo v tej tabeli.
V drugi datoteki pa se skozi Table list izbiram izmed temi imeni. In rad bi, da recimo če danes dopolnem imena v tabeli, da bom jutri lahko izbiral tudi med dopolnjenimi imeni.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

NeMeTko ::

Ne bo šlo, če imaš podatke v DRUGI DATOTEKI - Excel vrne napako: You may not use references to other workbooks for Data Validation criteria.

Boš moral skopirati tisto tabelo v prvo datoteko (kot dodaten list), potem pa po klasični proceduri (glej video)

smetko ::

Za kopiranje podatkov iz ene tabele v drugo lahko uporabiš trik ki se imenuje CSE Formula (Array Formula).
Za tvoj primer, če bi imel podatatke v datoteki c:\temp\Zvezek1.xlsx na listu List1 v stolpcu A, poteb bi v drugi datoteki izbral celotni stolpec in vanj vpisal
='C:\temp\[Zvezek1.xlsx]List1'!A:A
in vnos zaključil z [Control][Shift][Enter]. Pri tem kopirabju je zoprno to, da ti za prazne celice vrne 0. Tega se najlažje znebiš, če oblikuješ celice po meri z 0;-0; oziroma samo ;;.
No comment

NeMeTko ::

@smetko - ne gre se za referenciranje podatkov iz tabele, ki se nahaja v drugi datoteki!

Željeno je bilo naresti 'pulldown' varianto za izbiro podatkov v nekem polju. Pri tem naj bi se podatki nahajali v drugi datoteki. Ker se to rešuje preko 'Data Validation', moraš navesti neko območje za vrednosti, ki jih bo pulldown prikazal. To območje pa NE SME biti v drugi datoteki.
Lahko pa je v drugi tabeli znotraj iste datoteke.

Sem sam preveril, če se morda nebi dalo, pa mi je Excsl lepo povedal, da ne smem uporabljati podatkov iz druge datoteke za validacijo.

(Je tole res tako teško za razumeti? Najbrž ja?)

smetko ::

(Je tole res tako teško za razumeti? Najbrž ja?)

Če združiš svoj prvi post in dodaš moj odgovor dobiš rešitev.
še razlaga:
- najprej poskrbiš, da se podatki prepišejo v nov delovni zvezek (za to uporabiš moja navodila). Pri tem, da če ne spreminjaš osnovnih nastavitev excela, se to zgodi avtomatsko pri vsakem odpiranju dokumenta.
- nato pa na te podatke, kateri so sedaj v isti datoteki, nastaviš referenco za validacijo (kot si to ti navedel v prejšnjem postu).
No comment

NeMeTko ::

Ahaaaaa - ti bi dodal sheet, ki bi v vseh poljih imel reference na prvo datoteko.

To nisem probal - sem bolj pristaš, da greš v prvo datoteko označiš list, izbereš 'kreiraj kopijo' in to shraniš v drugo datoteko.

Pač stvar okusa. Če recimo delaš nek razpored za delo ali podobno in za to vsak mesec kreiraš novo excel datoteko, potem nima smisla, da za sabo vlečeš vso zgodovino podjetja, z delavci vred, ki jih že 10 let ni več v podjetju - ti samo razvlečejo lookup. Če imaš v aktualni mesečni datoteki 'prečiščeno' stanje se mi zdi optimalneje.

Seveda je to odvisno od tega, kaj dejansko delaš. Gotovo obstaja tudi kdaj kakšna potreba po celokupnem naboru vseh zaposlenih, s tistimi vred, ki jih že 10 let ni v firmi (zgolj primer) in jih imaš nekje v drugi excel datoteki.

Se mi pa zdi butasto, da Excel ne omogoča tega direktno, brez da imaš pravo ali navidezno kopijo tabele v delovni datoteki. Če se lahko povsod drugod uporablja reference na drugo datoteko, bi se jih moglo tudi tu dati uporabljati.

prtenjam ::

Pozdravljeni,

Tudi to, kar želite (namreč da se podatki za "data validation" oz. "Preverjanje veljavnosti podatkov" v drugem delovnem zvezku) je v Excelu rešljivo :) in zagotovo deluje - mora pa biti delovni zvezek v katerem so podatki tudi odprt, lahko je skrit, a mora biti odprt.

Postopek:
1. V DZ s podatki poimenujete območje - poimenovanje je lahko tudi dinamično, kar pomeni, da upošteva vse nove podatke!
2. V drugem delovnem zvezku se na podatke skljucujte preko imena (torej '=MojiPodatki' ali kaj podobnega)..

Ne pozabite pa da morata vedno biti odprta oba delovna zvezka, da stvar deluje in to seveda znotraj iste instance Excela ;)
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prtenjam ()

smetko ::

Tudi to, kar želite (namreč da se podatki za "data validation" oz. "Preverjanje veljavnosti podatkov" v drugem delovnem zvezku) je v Excelu rešljivo :) in zagotovo deluje - mora pa biti delovni zvezek v katerem so podatki tudi odprt, lahko je skrit, a mora biti odprt.


Na žalost ne deluje vedno vsal ne v excel-u 2010.

Če uporabiš kontrolnik (na primer combo box) potem tvoja rešitev deluje.
Če uporabiš [Podatki][preverjanje veljavnosti podatkov][seznam], potem pa to na žalost ne deluje. (excel 2003 ni dopuščal niti podatkov na drugem listu).
No comment

prtenjam ::

:(... Ja 'Smetko', imaš prav - sem preizkusil in v Excelu 2010 ne deluje pri preverjanju podatkov - odgovor sem pisal iz glave in ga nisem preizkusil, ker sem imel občutek, da sem nekoč to tako rešil - lahko da se je dalo ali pa me je spomin malce izdal ... :(
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[vba, excel] izbrani Range kot ločen .xlsx

Oddelek: Programiranje
8558 (380) prtenjam
»

Excel kopiranje vsebine iz zaklenjene celice brez odklepa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151527 (1265) mirator
»

excel

Oddelek: Programska oprema
324558 (3167) xtrat
»

excel

Oddelek: Programska oprema
71712 (1613) imagodei
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314554 (3976) veteran

Več podobnih tem