» »

Človeška narava - foušija ali kaj drugega?

Človeška narava - foušija ali kaj drugega?

nuclear ::

Pozdravljeni. Problem prvega sveta.

Zanima me kaj menite o tem:

Delaš nekaj v kar si vložil dosti časa, da se naučiš profesionalno narediti. Pa ni važno, ali si dober torta maker, dober painter,...

Ko pokažeš svoj masterpiece(dejansko vedo da je tvoje delo, ker prej poveš), ti ljudje vedno zabijejo:

- A ste to vi naredili?
- A si res to ti naredil?
- Ka to si ti naredil?
- Wau, res si to ti naredil?
- Ne verjamem, da si to ti naredu..

Kaj je vzrok takih vprašanj? Ali človek na nasprotni strani misli, da si ti tega nisi zmožen narediti, ali pa je le foušija?

Zanimivo je, da se te stvari dogajajo tudi v službi. Ko sem delal v enem podjetju, je prišel do mene in vprašal: A ste to vi naredili? "JA KDO PA?" In samo odide stran.
Če je impresioniran človek, pohvali, izgleda pa s takim dejanjem ni impresioniran.

Včasih, če si slab oziroma občutljiv, ti lahko takšne zadeve tudi ubijejo motivacijo za delo, in se sam sprašuješ, a je to to sploh?

Komentarji na novo filozofsko temo prvega sveta.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

oemdzi ::

Wauu a ta bullshit si res ti napisal ? Ce ne razumes, da skoraj identicni stavki lahko pomenijo popolnoma razlicne stvari ... Mislim da je problem bolj v tvoji interpretaciji sporocil kot pa v tem da so ti vsi fous ...

p.s. Ne da zagovarjam ljudi, sploh slovenclje, ker ce bi fousija gorela ...

ahac ::

Problem prvega sveta.

Problem Slovencev.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Mehmed ::

- A ste to vi naredili?
- A si res to ti naredil?
- Ka to si ti naredil?
- Wau, res si to ti naredil?
- Ne verjamem, da si to ti naredu..

Pozabil si se:

-Ti imas prevec casa.

To dobis ponavadi od folka, ki ne ve tocno kako si nekaj naredil. In potem na hitro presodijo koliko bi rabili, da recimo zaobvladajo en program pa naredijo enako. Kot da startas iz nule in to vsakic znova.

Gandalfar ::

It's an expression. Tko kot reces nekomu k je uspesen recimo v teku, da je 'cisti norc'. Pac "u, a res?" pa se potem naprej o stvari pogovarjas.

genesiss ::

Lahko se sekiraš, lahko pa sprejmeš da so ti odzivi NJIHOVI, občutki ki jih imaš ob tem pa TVOJI. In delaš na tem da te negativni občutki ob takšnih izjavah ne omejujejo. Sebe spremeni, ne ostalih.
+ vse je stvar interpretacije. Ta tvoja je recimo totalno nefunkcionalna. Poskušaj najti kakšno boljšo interpretacijo teh komentarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

jype ::

Tudi ne vidim, čemu bi se moral sploh odzivati na kakršnekoli izjave drugih.

Mehmed ::

Drugace ce gres kdaj v politiko bo a si res ti to naredil tako vsakdanja stvar kot dobro jutro.

figula ::

Meni se pa tole zdi kot čisto navadna apatičnost in nezainteresiranost soljudi. Potem pač kar nekaj bleknejo in grejo dalje. Foušija je te dni takrat, kadar "sploh ne opazijo", da je kakšna stvar izjemna. Takrat jim ni treba nič pohvalit - če pa niso nič videli, ne?

barakus ::

Zakaj je to foušija? Jaz vzamem to kot kompliment.

kr1ženska ::

genesiss je izjavil:

Lahko se sekiraš, lahko pa sprejmeš da so ti odzivi NJIHOVI, občutki ki jih imaš ob tem pa TVOJI. In delaš na tem da te negativni občutki ob takšnih izjavah ne omejujejo. Sebe spremeni, ne ostalih.
+ vse je stvar interpretacije. Ta tvoja je recimo totalno nefunkcionalna. Poskušaj najti kakšno boljšo interpretacijo teh komentarjev.


1+

Če imajo ti komentarji dejansko negativen prizvok, potem neumnim vprašanjam sledijo neumni odgovori.

- Ka to si ti naredil?
Ne, moja babica v 70 letu starosti.
- A si res to ti naredil?
A moraš res 2x vprašat? Čak, ti bom napisala, boš lažje dojel.
- Wau, res si to ti naredil?
jp, ratal mi je. Ma sem se namatrala... A blo je vredno. Kako se ti zdi?
- Ne verjamem, da si to ti naredu..
V bistvu imaš prav. Zvečer sem zmolila en očenaš in naslednji dan so se stvari naredile kar same od sebe. Res! Tam sem sedela in gledala kako stvari skačejo sem ter tja. A veš kuk noro! Ej stari, to bi moral videt!

dzinks63 ::

Standardna zadeva pri nas in najbrž tudi drugje po svetu, pač človeška posebnost. To je kot degradacija tebe samega, tudi na forumu imaš cel kup primerov, ko nekdo napiše nekaj pametnega, potem mu pa deset drugih kontrira z raznoraznimi banalnimi izgovori in primeri, da temu ni tako, pač sogovornika čimbolj zatolčti, ga zblamirati in mu ne pustiti dihati. Največ je tega v politiki, kar koli boš rekel in naredil, vedno se najdejo drugi, kateri s tem niso zadovoljni in nasprotujejo kolikor se da, da bi sebe postavili v prvi plan. S tem je treba živeti, vsako stvar pretehteti ali spustiti čez eno uho not in na drugi strani ven in če se je sploh vredno na takšne opazke odzivati.

Okapi ::

Človeku bolj škoduje neupravičena pohvala kot neupravičena kritika.;)

O.

kr1ženska ::

Okapi je izjavil:

Človeku bolj škoduje neupravičena pohvala kot neupravičena kritika.;)

O.


Drži. Je pa problem, ker ljudje jemljejo kritike preveč čustveno, osebno, kot nekaj slabega namesto dobrega.

Oboje mora biti in oboje moraš znati sprejemati, če se le da pozitivno.

Okapi ::

Bolj zanimivo je, da v upravičenost pohvale redko kdo podvomi, v upravičenost kritike pa marsikdo.

O.

kr1ženska ::

Okapi je izjavil:

Bolj zanimivo je, da v upravičenost pohvale redko kdo podvomi, v upravičenost kritike pa marsikdo.

O.


In ljudje se vedno bolj bojijo dajati kritike, ker nočejo zamer. Tisti ki presenečeno prejmejo negativno kritiko pa to razumejo kot osebni napad in evo. Jok pa na drevo.

dolenc ::

Tako je, to je tudi koncept spletnega foruma.. Al je ravno obratno? Jupi bi že kdaj že mogu dehidrerat :D

xardas ::

kr1ženska je izjavil:

Tisti ki presenečeno prejmejo negativno kritiko pa to razumejo kot osebni napad


kar, v večini primerov, to tudi je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

k4vz0024 ::

Manjka pa nam tudi samokritičnosti.

Podajanje kritike, utemeljene kritike omogoča razvoj, če jo znamo sprejeti in v prihodnje uporabiti. To pa terja nek napor/dejavnost.

Večina se prilagaja na norme družbe v kateri živi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

para! ::

Ko pokažeš svoj masterpiece(dejansko vedo da je tvoje delo, ker prej poveš), ti ljudje vedno zabijejo:

- A ste to vi naredili?
- A si res to ti naredil?
- Ka to si ti naredil?
- Wau, res si to ti naredil?
- Ne verjamem, da si to ti naredu..

Navdušenje s pridihom presenečenja.

Ne vem zakaj misliš, da je podcenjevalno, če ti kdo reče "waw, nism vedu, da tok obvladaš ejga"? A si užaljen, ker vsem že na par km ni očitno, da si full of mastery? Dej si tiskat majco.
Death before dishonor!

Phantomeye ::

Jaz vse te izjave jemljem kot komplimente... več ali manj...


Izjema je pa: ti imaš preveč cajta. Če me pa kaj pogreje je pa to TO.

Etwa ::

ja jst bi verjetno uporabu te besede kot pohvala tebi, da si vlozu trud in ustvaril nekaj.
mogoce bi blo tut mal presenecenja, ce si zaposlen v podjetju kot racunovodja pa mi pokazes sliko ladje ka si jo sam naredu.

nuclear ::

kr1ženska je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bolj zanimivo je, da v upravičenost pohvale redko kdo podvomi, v upravičenost kritike pa marsikdo.

O.


In ljudje se vedno bolj bojijo dajati kritike, ker nočejo zamer. Tisti ki presenečeno prejmejo negativno kritiko pa to razumejo kot osebni napad in evo. Jok pa na drevo.


Jaz to ne razumem kot kritiko. Kritike padajo nonstop, in pri kritikah vem, kdo ve kaj govori, in kdo nima pojma o čem govori. Zato v primeru, da je človek dal pravo kritiko popraviš zadevo, če pa se ne strinjaš pa daš kontra izjavo. Rad sprejemam kritike, tudi grobe, in rad dajam kritike, tudi grobe. Iskrenost je gonilna sila napredka.

Pri tem kar sem omenjal, je zadeva taka, da te dejansko folk ima za manj, se sprašuje a si res to zmožen narediti. Zato me je zanimalo, po kakem kopitu si folk misli, da to ti nisi zmožen narediti. Ali si čuden, ali si neumen ali kako si to predstavljajo. Ali pa je mogoče to... "Jaz tega nisem zmožen narediti na takem nivoju, zakaj bi pa on lahko?" Potem pa se vpraša.

V to temo nisem prišel jokati, ampak se pogovarjati, ker me zanima mnenje drugih.

Všeč mi je da nekateri ljudje globlje razmišljajo(radi filozofirajo), se radi pogovarjajo(deep pishološko), za razliko od nekaterih, ki jim je pa vse "nekaj brezveze" in "pretiravanje". Tudi najbolj neumne stvari za nekoga, so lahko neka velika iznajdba če prideš do skupnega spoznanja.

Tu se menimo o človeški naravi, ne o jokanju.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

Pyr0Beast ::

Folk je glup. Poslušati kritike manj inteligentnih od tebe je neumno ker uničijo tvoj projekt
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SmeskoSnezak ::

Imaš razne značaje ljudi, od arogantnih, prepotentnih, neinteligentnih, itd. Posledično se obnašajo temu primerno in dobiš različne odzive. A le če jih poznaš jih lahko sodiš in se ti primerno odzoveš. Zgoraj naštete primere je zato vedno treba vzeti kot del osebe s katero se pogovarjaš. In tako nekateri vidijo kompliment od prijatelja ali pa kritiko od nevedneža. Ni vse črno belo. :) Jaz sprejmem recimo vse kritike, a le če so strokovnjaki na svojem področju ali bolje izobraženi jo vzamem bolj resno in prešudiram ter poskušam popraviti, odpraviti. :)) Sicer pa ignoriram pa se.ne sekiram.
@ Pusti soncu v srce... @

Pyr0Beast ::

>Sicer pa ignoriram pa se.ne sekiram.
Tole

And no other value was added by those people
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

kr1ženska ::

nuclear je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Okapi je izjavil:

Bolj zanimivo je, da v upravičenost pohvale redko kdo podvomi, v upravičenost kritike pa marsikdo.

O.


In ljudje se vedno bolj bojijo dajati kritike, ker nočejo zamer. Tisti ki presenečeno prejmejo negativno kritiko pa to razumejo kot osebni napad in evo. Jok pa na drevo.


Pri tem kar sem omenjal, je zadeva taka, da te dejansko folk ima za manj, se sprašuje a si res to zmožen narediti. Zato me je zanimalo, po kakem kopitu si folk misli, da to ti nisi zmožen narediti. Ali si čuden, ali si neumen ali kako si to predstavljajo. Ali pa je mogoče to... "Jaz tega nisem zmožen narediti na takem nivoju, zakaj bi pa on lahko?" Potem pa se vpraša.

V to temo nisem prišel jokati, ampak se pogovarjati, ker me zanima mnenje drugih.

Tu se menimo o človeški naravi, ne o jokanju.


Sorry, tole ni letelo nate osebno. Verjamem, da sprejemaš kritike. Sem tole govorila bolj na splošno.(moje mnenje, moje izkušnje)

Sicer še vedno ne razumem, zakaj te taka vprašanja ganejo. Kot sem rekla. Če ti nekdo kaj takega reče z negativnim prizvokom, na glupa vprašanja pač odgovoriš z glupimi odgovori. Vrjemi mi, da daš čloku samo enkrat eno tako kajlo. Se bo on počut neumenga in bo drugič malo premislil kaj/kako te bo nekaj vprašal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTSB: Letala vozijo povprečni piloti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5817524 (12018) loki0101
»

Ghost in the Shell (2017) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
16425669 (18561) bambam20
»

Alternativa profesorji.net

Oddelek: Šola
112730 (2037) Gejspodar

Ženske v avtu

Oddelek: Na cesti
455865 (5011) BigWhale
»

Ali je to pravično z strani mimovrst? )=

Oddelek: Pomoč in nasveti
498288 (6026) Siddh

Več podobnih tem