» »

Shoot these hippy bastards - pokol stavkajočih v JAR

Shoot these hippy bastards - pokol stavkajočih v JAR

T-h-o-r ::

http://www.liveleak.com/view?i=bfb_1345...


outh African riot police opened fire on striking miners armed with machetes and sticks at Lonmin's Marikana platinum mine, killing at least a dozen men in the deadliest episode of a week of union violence.

Heavily armed officers backed by armored vehicles were laying out barbed wire barricades when they were outflanked by some of the estimated 3,000 miners massed on a rocky outcrop near the mine.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Daedalus ::

Očitno bo AK-47 kmal spadal med obvezno rudarsko opremo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

celada ::

EEEh zadeva ni tako enostranska kot dajo ti senzacionalistični naslovi mislit.

PaX_MaN ::

Ja, namesto 3000 jih je blo 10...

amigo_no1 ::

celada je izjavil:

EEEh zadeva ni tako enostranska kot dajo ti senzacionalistični naslovi mislit.

Kako je torej bilo oz zakaj množične stavke ?

celada ::

amigo_no1 je izjavil:

celada je izjavil:

EEEh zadeva ni tako enostranska kot dajo ti senzacionalistični naslovi mislit.

Kako je torej bilo oz zakaj množične stavke ?


Policaji so začeli streljat, ko so oboroženi protestniki začeli tečt proti njim. Splošna panika, ki je povzročila paničen odziv policistov.

S tem, da so ti rudarji bili obroženi s tam raznim orožjem od mačet do pušk ( res da malo strelnega orožja ) in so že ubili 2 varnostnika tako, da so ju živa zažgali. S tem, da je treba računati, da je večina teh ljudi imela določeno stopnjo vojaške vzgoje.

Tako, da so policaji bili na trnih je povsem za pričakovati in treba je omenit prejšne izjave vodje protestnikov:

Before the police advance, Joseph Mathunjwa, president of AMCU, which has been on a big recruitment push in South Africa's platinum mines, said there would be bloodshed if police moved in.

"We're going nowhere," he shouted through a loudhailer, to cheers from the crowd. "If need be, we're prepared to die here."


vir: http://www.fin24.com/Companies/Mining/B...

Aja pa, da nebo kdo mislil, da se tu ide za kak protestni shod proti lastnikom rudnika, tu se gre za boj dveh velikih sindikatov za moč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

T-h-o-r ::

oh, very nice, lets kill them all, shitheads
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

celada ::

Edino, kar jaz tu vidim, da bi lahko policija naredila drugače je, da bi se oborožila z gumjastimi metki, ker vodne topove in solzivec so že probali in ni imelo efeketa.

black ice ::

celada je izjavil:


Aja pa, da nebo kdo mislil, da se tu ide za kak protestni shod proti lastnikom rudnika, tu se gre za boj dveh velikih sindikatov za moč.

J* takšen sindikat.

T-h-o-r ::

celada je izjavil:

Edino, kar jaz tu vidim, da bi lahko policija naredila drugače je, da bi se oborožila z gumjastimi metki, ker vodne topove in solzivec so že probali in ni imelo efeketa.

ja, ker vsi vemo da na stavkajoče črnce solzivec ne vpliva in še vedno tečejo proti policistom s polno močjo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

celada ::

Jah glej ti lah trabunjaš nevem kaj ampak realnost se ne strinja s tabo.

#EDIT: Na določene ljudi solzivec nima velikega vpliva, ko druge kompletno onesposobi. Mene zanima kaj bi ti naredil v tej situaciji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

PaX_MaN ::

Opozorilo z megafonom, če še vedno tečejo proti meni rafal v zrak, če še vedno tečejo proti meni rafal pred njih v tla, če še vedno tečejo proti meni pa tko kot je na videu.

celada ::

Mja v idealnem svetu bi šlo tako toda če niso razumeli vodnega topa in solzivca nevem če bi razumeli vse to. Kot sem rekel panika je hudič.

blackbfm ::

Opozorilo z megafonom, če še vedno tečejo proti meni rafal v zrak, če še vedno tečejo proti meni rafal pred njih v tla, če še vedno tečejo proti meni pa tko kot je na videu.


Tako kot z motorjem, najprej se izogneš nasprotno vozečemu avtu, potem zmanevriraš mimo ovire, preveriš levo desno in se varno ustaviš. Simpl.

celada ::

Torej ti bi pustil, da oni ubijejo tebe. Lepo od tebe toda ne pričakuj od drugih isto.

T-h-o-r ::

dokler imam oklepnike poleg, bi me težko kdo ubil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

celada ::

T-h-o-r je izjavil:

dokler imam oklepnike poleg, bi me težko kdo ubil


Glorified marice so tisto ne pa oklepniki. Ampak misli si kar hočeš sploh to, da bi odreagiral drugače.

Nissan GTR ::

uh, tole je pa kr grozljivo, kar je na posnetku... očitno Mandela ni naredil raja iz Južne Afrike...

Matako ::

Treba se je zavedati, da je v JAR ogromno orožja. Cenene kitajske Norinco 9mm in te fore, samo primer. Govorimo o deželi z eno najvišjih stopenj smrti od strelnega orožja. Da o mačetah sploh ne govorimo! Živčna scena. Ne rabiš dosti, da te kdo skine - pa naj bo to oborožen paznik, član tolpe ali živčen penzionist, ki te je prehitro ocenil za grožnjo.

Posledično noben varnostnik v JAR nima orožja zaradi lepšega. Rudarji so se popolnoma in vsi do zadnjega zavedali, da imajo stražarji pooblastila, da odprejo ogenj v gosti situaciji, makar prvi.

In so ga.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

PaX_MaN ::

Matako je izjavil:

Posledično noben varnostnik v JAR nima orožja zaradi lepšega. Rudarji so se popolnoma in vsi do zadnjega zavedali, da imajo stražarji pooblastila, da odprejo ogenj v gosti situaciji, makar prvi.
In so ga.

Er, tole so bli policisti...

Matako ::

PaX_MaN je izjavil:

Matako je izjavil:

Posledično noben varnostnik v JAR nima orožja zaradi lepšega. Rudarji so se popolnoma in vsi do zadnjega zavedali, da imajo stražarji pooblastila, da odprejo ogenj v gosti situaciji, makar prvi.
In so ga.

Er, tole so bli policisti...


So pač potem še napisali poročilo. Ostalo je enako (s stališča protestnikov).
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

francek1 ::

Dragi moji, v Johanesburgu te zaradi telefona sredi dneva na glavni cesti sredi mesta ubijejo, ni tam milosti. Izza ekrana je lahko pametovat.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

amigo_no1 ::

Si bil nedavno dol da veš ?

Matako ::

Kriminal v JAR ni bajka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Nissan GTR ::

JAR v samem svetovnem vrhu prvak v umorih, posilstvih in aidsu. Spraševati o tem, če je to res, je ravno tako kot bi spraševal, če je voda mokra.

Gladi ::

Očitno so nekateri res munglni, iz posnetka je razvidno da so nekateri rudarji nad policijo šli s strelim orožjem in se potem čudijo zakaj je policija odreagirala kot je.

nejcek74 ::

No ja, sem potoval mesec pa pol po JAR, ni vse tako črno :))

amigo_no1 ::

Hmm

1.) Umori:
List of countries by intentional homicide rate @ Wikipedia
Po umorih je JAR na 16 mestu !

2.) Posilstva:
http://www.mapsofworld.com/world-top-te...

Muslim Rape Epidemic Puts Sweden at Top of Euro Rape Statistics
http://centurean2.wordpress.com/2009/09...

The most violent country in Europe: Britain is also worse than South Africa and U.S.
http://www.dailymail.co.uk/news/article...

3.) Aids:
http://www.blatantworld.com/feature/the...
Samo tu JAR vodi v številu okuženih (11% vseh prebivalcev je okuženih).

http://www.nationmaster.com/graph/hea_h...
na 5 mestu okuženosti na 1000 prebivalcev, pred JAR je Svaziland, Botsvana, Lesoto, Zimbabve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

djordjevic ::

Se pravi, če nimaš namena it harat nezaščiten po spolnih delavkah v JAR, se nimaš česa bati.

;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

celada ::

Niti ne. Vlada v JAR ne dopušča objavo nobenih statistik o kriminalu in mislim, da tudi o nezaposlenosti razen svojih, ki so HUDO HUDO prirejene tako, da vse tole vzemite z rezervo.
Kot vidite gor pol pa pogledaš wiki:

Primer:

Rape statistics @ Wikipedia

Kar se orožja tiče, to je tam prosto dostopno in poceni. Ljudje so kupovali tam kalašnikove za drobiž tako da so samo skočili preko meje in potem nazaj.

djordjevic ::

No, vem tudi za primere, ko so si ljudje v izogib semafor-holdupom predelovali avte z, khm, unikatnimi varnostnimi rešitvami aka stranskimi metalci ognja, ampak ne vem, koliko je to še relevantno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

celada ::

Mah cela država je preprost povedano zanič. Kolega ima familijo dol in oni pridejo na vsake toliko časa v Slovenijo in potem slišim take in drugačne zgodbice. Naprimer kolk je vse v klincu mi je dalo najbolj vedet, ko so pokazali kak živijo tisti, ki imajo malo več pod palcem. Naselje hiš, okoli naselja cca 4 m visok betonski zid z bodečo žico na vrhu, varnostniki pa oboroženi kot, da delajo državni udar.

djordjevic ::

Ja, si mislim, ja. Gated communities na eni strani, na drugi pa slumi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gladi ::

Na vseh mejah JAR bi morale biti postavljene table z napisom :" Dobrodošli v sodobni afriški demokraciji". No, sej JAR ni najhujši primer, na črni celini je večina demokratičnih držav še na hujšem nivoju. Vprašanje pa je, zakaj so bile države pod belsko nadvlado tako uspešnejše in bolje vodene.

Matako ::

Problem Afrike je vedno bila mešanica demokracije in mačet. Ali kaka izpeljanka te zgodbe.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

Vprašanje pa je, zakaj so bile države pod belsko nadvlado tako uspešnejše in bolje vodene.


Rasizem ni korupcija. Je sicer ene sorte kriminal, z vidika 'luči liberalizma', ni pa korupcija. V jedro koruptivna družba je pa po defaultu neučnikovita in si mora graditi umetne otočke reda in višje civilizacije, da sploh kaj deluje8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

francek1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Si bil nedavno dol da veš ?

Pred enim tednom sem bil v Joburgu, ja. Zakaj te to zanima? Bi prišel montirat električne ograje, s katerimi so zagrajene bogatejše soseske?

nejcek74 je izjavil:

No ja, sem potoval mesec pa pol po JAR, ni vse tako črno :))

Ponoči je; podnevi pa vidiš nekaj belih....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

nejcek74 ::

Jaz sem bil dve leti nazaj mesec in pol dol. Jo prekizaril od S proti J z avtom. Ja, Johanesburg in okolica je svoja zgodba. Ampak drugace je tako, da tamkajsnji belci na veliko pretiravajo z nevarnostjo. Pac se jim kolca po casu, ko so na vsako provokacijo lahko odgovorili tako, da so se s oklepniki zapeljali v bliznje crnsko naselje in streljali na vse strani. Zdaj se jim zdi pa ze cela katastrofa ce kakega belca okradejo, ker vcasih se to pac ni dogajalo - ja nadrase se ne okrade.

Je pa definitivno sod smodnika. Belci so se sli neko lazno porpavljanje krivic in vsaki druzini postavili svoj kurnik. Ampak kompletna JAR je se vedno v lasti 10% belcev. In vecina prebivalstva trenutno nima prav nobene perspektive. Torej tudi precej malo za izgubit.

Gladi ::

Sam sicer nisem bil, ampak koliko preberem iz poročanja nekaterih tujih medijih, se kar masovno krade. Ni ravno kot pri nas, kjer sem pa tja zmnaka kakšen kolo v kleti.

O pobojih belcov pa več -> South African farm attacks

nejcek74 ::

Samo je treba upoostevat, da tam vsi streljajo. Ko sem bil tam, je bila ravno debata okoli tega v tisku, ko je en farmer sutnu najstnika, ki sicer ni bil na tatvinskem pohodu ampak je samo sel cez njegovo zemljo. Malo drugacna razmerja kot pri nas.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbogatejsa afriska drzava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549361 (5364) FrekeJ
»

Zakaj se polovica iPhonov proizvede v Žengžouju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6721571 (16903) kitaj
»

Išče se Raspberry Pi - Raspbian poznavalec

Oddelek: Programiranje
212348 (1508) mm1992
»

Umrl je Nelson Mandela 1918-2013

Oddelek: Problemi človeštva
473408 (2427) donfilipo
»

NBC-jeva polomija z olimpijskimi igrami

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
138491 (6963) Enron x86

Več podobnih tem