» »

Slow motion

Slow motion

Bellatrix ::

Recimo, da si lastimo slow motion kamero, ki zmore snemati "neskončno" fps v "neskončno dobri resoluciji".



Zanima me, če je to sploh mogoče doseči, namreč neskončno št. fps, ali je to s čim omejeno ? Pa ne mislim, na denar in trenutno tehnologijo.

Po drugi strani me zanima, kako bi izgledal premik katerega koli telesa, v maksimalni upočasnjenosti. Je premik objekta skozi prostor vedno tekoč, ne glede na to, kako upočasnimo njegovo gibanje ali pa se v maksimalni upočasnitvi pokaže, da v bistvu skačemo iz ene Plankove dolžine v drugo ?

Če predpostavljamo, da je prostor sestavljen iz neskončno Plankovih dolžin, to pomeni, da mora objekt preiti skozi vsako izmed njih, in zanima me če bi bilo to ob pomoči take kamere mogoče opaziti?

Upam, da sem dovolj dobro razložil.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

wnbpotato ::

Torej pravis da imamo tudi v cloveskem vidu in v pravem zivljenju na nek nacin fps-e, le da so ti neizmerno visoki?

Bellatrix ::

wnbpotato je izjavil:

Torej pravis da imamo tudi v cloveskem vidu in v pravem zivljenju na nek nacin fps-e, le da so ti neizmerno visoki?


Kolikor vem imajo naša očesa zelo nizek fps, jst govorim za "kamero" kakršno sem opisal. Zanima me nekako bolj s kakšnim fps se svet vrti okol. Hitreje kot se gibljemo višji je fps, ampak počasneje kot gremo nižji je, in zanima me kje je tisti max. nizek fps, pod katerega ne upamo več it.

PS: Oko obratuje na okol 20 fps, če se ne motim, v paniki pa naj bi bilo sposobno zajemati sliko s 60 fps... kar je precej daleč od mojega vprašanja.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

napsy ::

Kaj je za tebe trenutek, ki bi ga taksna hipoteticna kamera ujela? Ce je trenutek neko brezcasovno dejanje, potem bi imela kamera 1fps najvec, ker je trenutek najmanjsa mozna definicija casa. Ce je trenutek dejanje, ki se izevede v nekem omejenem casu, bi kamera neskoncno dolgo zajemala, njen fps bi bil neskoncen.

Fps je odvisen od opazovalca. Koliko FPS ima dejanje brez opazovalcev? :)
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

innerspace ::

@Bellatrix

Po svoje si v prvem postu zadel bistvo, sicer z nekaj "misspellingi".

Planckovi enoti za dolzino in cas sta teoreticno najmanjsi mozni enoti, ki lahko veljata za to, kar opisujemo kot fizikalni obstoj, ce se lahko tako izrazim.
http://astronomy.swin.edu.au/cosmos/P/P...

Pomembno je povedati, da se pri tako majhnih skalah ne more govoriti o objektih ali telesih...
FPS pa je neka antropocentricna enota, ki v kvantnem svetu ne predstavlja nicesar.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

msjr ::

Se pravi, najboljša možna kamera ever lahko snema 1fptP

Planck time @ Wikipedia

garamond ::

Posnetek slow-motion kamere z neskončno fps je ... statična slika.

_simon_ ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejša kamera s 4,4 bilijona sličic na sekundo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
2210107 (7639) hojnikb
»

Garmin se postavlja po robu GoProju

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
4014806 (10418) ProGo
»

Kateri fotoaparat za snemanje videa tekačev

Oddelek: Kaj kupiti
92277 (2036) bdoxx
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7918724 (16881) Tarzan
»

S kakšno hitrostjo sprejemajo naše oči sliko ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411152 (9779) krneki0001

Več podobnih tem