» »

Konec je z Janšo?

Konec je z Janšo?

1
2
»

Ramon dekers ::

Samo bi bila potem podobna situacija kot je bila v primeru pripojitve Vzhodne Nemčije k Zahodni Nemčiji. Še danes se niso pobrali v celoti ...


Mah ne postavi se višijsko upravo, uvede nemščino v šole in kot uradni jezi....Vse bi šlo samo samostojnosti ne smemo imeti. Kaj pa ovce ve kaj je dobro zanjo.

Hehe, če bi imeli vsi moje sposobnosti, delovno etiko in elan, bi res bili druga Švica. Hell, že če bi bilo takih vsaj 25 %, bi nam šlo občutno bolje.


Saj smo/so, samo ni odvisno samo od ovc temveč v glavnem od pastirjev.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

bluefish je izjavil:

dronyx je izjavil:

bluefish je izjavil:

Začela na novo?

Ja, saj so v zgodovini že nekatere države bankrotirale in se pobrale. Ne more pa država preživeti v takem primežu, kot je Grčija, saj ji očitno BDP pada po 6% letno. Čez 5 let bo ob takem tempu članica EU ob boku manj razvitim afriškim državam z BDP-jem 1000 USD na prebivalca. Zame je to vse skupaj navadna sramota za EU in očitno je ta združba držav približno taka veselica, kot je bila Jugoslavija. Bilo je kratko, a sladko, na koncu je pa vse bolela glava, ko je zadeva razpadla.
Finta je, da bankrot države ni kar avtomatski odpis vseh dolgov ter obveznosti. Tega še pri osebnem stečaju ni.

Fora je v tem, da če Grčija bankrotira, ko še ima Eure bo dosti večja štala (za celo EU) kot če bankrotira v drahmah.

Ramon dekers ::

Ne. Končal se je z izgradnjo infrastrukture, na kateri je temeljila skoraj stoletna gospodarska rast.


Ja, tako se je Nemčija izkopala po kapitaluciji 1 svetovne vojne.

amigo_no1 ::

In ZDA v 30 letih 20 stoletja po veliki krizi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jype ::

To so plačale države, ki so se pri tem dodatno zadolžile.

Mufasa ::

opeter je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Slovenijo lepo aneksirat h Avstriji.

Nas nočejo.


Samo bi bila potem podobna situacija kot je bila v primeru pripojitve Vzhodne Nemčije k Zahodni Nemčiji. Še danes se niso pobrali v celoti ...


Neumnost primerjati Slovenijo v jugi in pre-90' Vzhodno Nemcijo. Razlika v razvitosti je nekajkratnik!

nejcek74 ::

Trenutno je v Avstriji popularna sala, da bi avstrijsko Korosko, ki je v hudih dolgovih, vrnili Sloveniji.

Karaya 52 ::

Malo histerije se zganja, veliko let prepozno. Ce so praproscaki se vedno penasti okoli ust pa to nima nobene veze z gospodarstvom. Mene ukrepi niso prizadeli niti za en evro. Also, kdor ni za koritom ne prdi?

djordjevic ::

Marsikoga pa so - neupravičeno (tudi mene sicer niso, so me pa tepli ukrepi prejšnje 'socialdemokratske'). Ni svet tako črnobel/digitalen, kot ga slikaš.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Karaya 52 ::

Veliko desnih je ob kaksen privilegij ali kdo od njihovih clanov. Smo pac druzba rent.

Zeitgeist ::

Blazz je izjavil:

Ninamedia in še FDV so prišli do istih rezultatov SasoS, tako da ni samo Delo tega zaznalo...


ninamedia in 90 posto FDVja pa ni levo usmerjeno? Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :)



Da bo komedija popolna pa bo v primeru ponovnih volitev eden izmed glavnih predstavnikov modernega kapitalizma Zoki, marširal na čelu levice...
zgleda da sem eden izmed redkih, ki mi to ni normalno :)

Utk ::

Vi kar verjamite mitom in legendam, ampak nezaposlenost leta 1928 v ZDA je bila pod 5%, leta 40 pa (še zmeraj) 15%, po vojni pa je bila res hitro nazaj na 5%, ampak nič prej. Če je to za vas uspešen izhod iz krize po kateri bi želeli peljati Slovenijo, potem vam lahko samo srednji prst pokažem.

djordjevic ::

Jaz sem načeloma all for austerity v smislu, da imamo dejansko neke uravnotežene proračune, skratka, da ne zapravljamo (vsaj bistveno več), kot imamo. Moram pa reči, da mi neko generalno zaupanje v to 'smer okrevanja' močno načenjata španska in portugalska zgodba. Obe državi že dve leti počneta natanko to, kar smo se zdaj namenili mi. In rezultati? Vedno slabša gospodarska slika, vedno hujši gospodarski krč, nezaposlenost nad 20% (mladostna čez 50%). Je to pot, po kateri hočemo? Ker taki tudi jaz pokažem srednji prst. Imo je potrebna dejansko ena srednja pot med obema skrajnostma.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :)

Je še kateri drug medij poročal tem ?
http://www.mladina.si/113959/tihi-novi-...

djordjevic ::

Saj menda ne pričakuješ, da bo (katerakoli) vlada takšne ukrepe obešala na veliki zvon?
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

Bicikli so še vedno poceni.

Matako ::

Ja, samo je pa dražja hrana, ki jih poganja. :D Jajo pa medtem klesti dodatke za malico (ali pa saj razmišlja o tem)!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Ramon dekers ::

nevem kaj krivite sedaj Janšo za vse. Janša je kriv samo to da smo se osamosvojili, kar je bila velika napaka. Žal.

amigo_no1 ::

djordjevic je izjavil:

Saj menda ne pričakuješ, da bo (katerakoli) vlada takšne ukrepe obešala na veliki zvon?

Vlada ne, medija da.
Če poročajo ko ima zvezdnica nove kopalke in avstrijski motorist plača na licu mesta 1700E kazni, zakaj potem ne poročajo o novem davku ?

Magic1 ::

Ker je lažje novice na netu pobrat.
Magic

Double_J ::

Ljudje ne verjeamejo, dokler ne vidijo. Zato nas čaka še malo Jajeve strahovlade, potem zaradi zakona akcije in reakcije dobimo skoraj 100% Zokija z zloglasno Ekipo.


Jaz SD svetjem nekoliko potrpežljivosti, naj pustijo času čas. Ko pride do policijskih preiskav Jankovića in ožjega sorodstva, bo slednji zagotovo izgubil primat na levici.

Seveda bo še vedno imel podporo raznih delikventov, ki se jim zdi frajersko da te odpelje policija... vendar po tem bo nemogoče da bi še imel primat na levici.
Dve šivanki...

bluefish ::

Double_J je izjavil:

Ko pride do policijskih preiskav Jankovića in ožjega sorodstva, bo slednji zagotovo izgubil primat na levici.
Dvojni standardi?

amigo_no1 ::

Ko pride do policijskih preiskav Jankovića in ožjega sorodstva, bo slednji zagotovo izgubil primat na levici.

Tako kot takrat, ko so v Postojni založili v predal ovadbe zoper njega (in to v času SDS vlade, ko je bil policaj_minister Hrvat iz Čakovca Dragutin Mate) ?
Jaz nebi bil tako optimističen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dronyx ::

Ramon dekers je izjavil:

nevem kaj krivite sedaj Janšo za vse. Janša je kriv samo to da smo se osamosvojili, kar je bila velika napaka. Žal.

Ne bluzi! Janša je kriv za mandat 2004 do 2008 da ni izvedel privatizacije bank in ostale državne srebrnine, ker bi prišli v krizo bistveno bolje pripravljeni, morda celo brez sedanjega kolapsa bančnega sistema (poglej recimo SKB). Namesto tega se je šel še naprej politično plansko gospodarstvo in trgovanje "pod mizo", uvedel je cel kup političnih bonbončkov (brezplačni vrtci, malice...), ki so imeli konkretne finančne posledice in bili brez kritja na prihodkovni strani proračuna itd. Potem je prišla kriza in Pahor, ki je napačno verjel, da bo kriza trajala par mesecev in še takrat, ko je ugotovil, da so nujno potrebne reforme, jih je takrat opozicija z Janšo na čelu minirala, češ da so slabo pripravljene.

Slovenija je res dežela absurdov, kakorkoli obrnem!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Blazz ::

amigo_no1 je izjavil:

Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :)

Je še kateri drug medij poročal tem ?
http://www.mladina.si/113959/tihi-novi-...


ta davek je bil poročan v vseh medijih.

Primer iz trač strani: http://24ur.com/novice/slovenija/liter-...

nejclp ::

Zeitgeist je izjavil:


ninamedia in 90 posto FDVja pa ni levo usmerjeno? Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :):)


Raziskave so narejene na reprezentativnem vzorcu, to so empirična merjenja, večjih razlik med agencijami, ki merijo, ni.

Mladina ni časopis, ampak revija in to predvsem DOBRA revija. Lahko bi rekli da je leva, imajo pa seveda svojega hišnjega desnjakarja, Nežmaha. Vsekakor pa v Mladini ne najdeš takihle partijskih hvalnic velikemu vodji, kot v Reporterju ali Demokraciji, recimo: http://www.reporter.si/bo%C5%A1tjan-m-t...

Zeitgeist je izjavil:



Da bo komedija popolna pa bo v primeru ponovnih volitev eden izmed glavnih predstavnikov modernega kapitalizma Zoki, marširal na čelu levice...
zgleda da sem eden izmed redkih, ki mi to ni normalno :)

No, kdo pa naj bi korakal na čelu levice, en tip na socialni podpori?

Ramon dekers je izjavil:

nevem kaj krivite sedaj Janšo za vse. Janša je kriv samo to da smo se osamosvojili, kar je bila velika napaka. Žal.

Še dobr da nas je Janša osamosvojil, sicer bi bili edina od šestih republik, ki bi bila še danes v Jugoslaviji.

sirotka ::

nejclp je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:


ninamedia in 90 posto FDVja pa ni levo usmerjeno? Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :):)


Raziskave so narejene na reprezentativnem vzorcu, to so empirična merjenja, večjih razlik med agencijami, ki merijo, ni.

Mladina ni časopis, ampak revija in to predvsem DOBRA revija. Lahko bi rekli da je leva, imajo pa seveda svojega hišnjega desnjakarja, Nežmaha. Vsekakor pa v Mladini ne najdeš takihle partijskih hvalnic velikemu vodji, kot v Reporterju ali Demokraciji, recimo: http://www.reporter.si/bo%C5%A1tjan-m-t...


NAJ bi bile narejene na takem vzorcu, med njimi je pa precej razlik. Statistiko ni problem popačit. Mladina pa še za rit ni obrisat, v zadnjih 10. letih ne vem, če so kaj pametnega napisali.

jype ::

sirotka> Mladina pa še za rit ni obrisat, v zadnjih 10. letih ne vem, če so kaj pametnega napisali.

Mladina ni periodika za nepismene, to so te naplahtali tisti, ki so ti jo prodali.

sirotka ::

Kakšen doprinos ima Mladina? Še običajne novičke so spisane tako pristransko, da kar glava peče. Edino, če rad zbiraš naslovnice, da si jih nato doma lepiš na steno.

Zeitgeist ::

imo se kvaliteta Mladine vidi v njeni nakladi :)
sam sem jo pred kakimi 10-15 leti še občasno bral, zdaj pa blizu nje ne grem več

nevem zakaj Reporterja in Demokracijo omenjaš, saj itak vsak ve da sta desna
aja klasična polarizacija, ki jo terate levi in desni.

btw če misliš da je dobro da na čelu levice koraka človek tipa zoki, ti predlagam da malo razmislis o svojih (domnevam) levih prepričanjih

Zgodovina sprememb…

Arto ::

sirotka je izjavil:

Kakšen doprinos ima Mladina? Še običajne novičke so spisane tako pristransko, da kar glava peče. Edino, če rad zbiraš naslovnice, da si jih nato doma lepiš na steno.

Mladina je praktično edino, kar je v slovenskem novinarskem prostoru ostalo od družbeno in politično kritičnega novinarstva. Da so levi je jasno, da pa bi bili ne vem kako pristranski, se mi pa ne zdi. Se pizdijo kar čez vso slovensko politiko.

amigo_no1 ::

Blazz je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Zdaj še pa reči da je Mladina nevtralen časopis :)

Je še kateri drug medij poročal tem ?
http://www.mladina.si/113959/tihi-novi-...


ta davek je bil poročan v vseh medijih.

Primer iz trač strani: http://24ur.com/novice/slovenija/liter-...

Jaz je na rtvslo, delo, dnevnik ne najdem.
Ključna beseda iskanja "bencin".

24kur ne gledam.

Gandalfar ::

Mate temo o vladi, glede na to da je mandatar. Tam notri lahko o vsem tem tudi debatirate.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razprodaja NKBM in ostalega državnega premoženja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10224674 (22097) Mr.B
»

V pričakovanju svete trojice... tiste iz EU (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10415783 (13536) Mufasa
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16624783 (20594) noraguta

Več podobnih tem