» »

Zaščita USB ključa pred pisanjem

Zaščita USB ključa pred pisanjem

solo5 ::

Kao zaščliti USB ključ, da nanj ne bo mogoče pisati, da bo možno samo branje.

USB ključ uorabljam na veliko računalnikih, pogosto se najde vmes tudi kakšen ki je okužen in mimigrede preskoči še kaj na moj USB ključ

probal se že ta program
http://www.softpedia.com/get/Security/S...

ampak zaklene usb ključ samo na mojem računalniku (zgleda da na podlagi vnosa v register).
Iščem aplikacijo, ki bi se posnela na usb ključ in bi imel možnost klikniti Odkleni Zakleni

crniangeo ::

Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

NeMeTko ::

Kar ti iščeš, se s pomočjo programov ne da doseči - vsaj ne zanesljivo.

Obstajajo neke alternative, kot npr. programčki, ki ti naredijo na ključku tako veliko datoteko, da porabi še zadnji prosti bit, tako da v idealnem primeru nek virus nebi mogel nič zapisati - ker ni prostora. Kot rečeno - stvar ni zanesljiva.


Če hočeš zanesljivo rešitev, si nabavi tak USB ključek, ki ima stikalo za write protection.

 Hardware Write Protection

Hardware Write Protection



Taki ključki so sicer redki, ampak se najdejo. Tukaj se je nekdo potrudil, da je zbral informacije o razpoložljivih ključkih, z malo iskanja boš našel, kaj se da od tega dobiti tudi pri nas . drugače pa ebay, amazon, itd.

Duhec ::

Ključen fajl na usb ključku je autorun.inf, ki je odskočna deska za spyware/virus zajedalce, ki jo le ti enostavno skreirajo po svoje.
Delna rešitev je Flash_disinfector, ki onemogoči kreiranje/modificiranje tega fajla, tako, da ustvari mapo s tem imenom (z dodanim lpt3.blablabla tekstom), kar op. sistemu, ki ga ima v oblasti spyware/virus zajedalec, onemogoči kreiranje autorun.inf datoteke. Ravno tako izbris te mape, ker vsebuje fajl s sistemsko rezerviranim lpt3 imenom).
Seveda na račun take zaščite pade samodejno predvajanje itd..
Preberi navodila in stestiraj na neki x mašini za test, če ti vse omejitve, ki jih prinese Flash_desinfector odgovarjajo.

Lahko se poigraš tudi s Cacls (v command prompt) ukazom:
http://letmeknowww.blogspot.com/2009/04...
Poročaj.

amigo_no1 ::

Nimajo nekateri usb ključki fizičnega stikala read/write, tako kot včasih diskete ?

Sssaga ::

Sam imam MP3 USB 1GB USB 1.0 star ene 5 let Silva Schneider, ki ima write protection. Zakon! :D

Mr.Nice ::

Pozdrav!

Nisem hotel odpirati nove teme in sem si raje sposodil kar tole temo.

Imam problem z usb ključem, ki je kar naenkrat postal zaščiten pred pisanjem.

Datotek na ključu ne morem več zbrisati niti gor kopirati.
Poizkusil sem formatirati z raznimi programi, v dosu itd pa je vedno brez uspeha.Drugače pa podatke na njem lahko normalno uporabljam. Gor je po mojem neki spyware oziroma virus.
AV mi najde tole:
Trojan.Generic.4561341 (virus) H:\TTHDHGC\DFG-2352-66235-2352322-634621321-6662355\364855.exe Je pa problem, ker ga ne morem z AV-jem zbrisati.
Ključ nima fizičnega stikala za write protection. Je Verbatimov 4 GB.

Obračam se na vas, če pozna kdo rešitev?

Hvala, lep pozdrav
Dont worry.......be happy!!!:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mr.Nice ()

Duhec ::

Mr.Nice je izjavil:

Pozdrav!
Nisem hotel odpirati nove teme in sem si raje sposodil kar tole temo.
Imam problem z usb ključem, ki je kar naenkrat postal zaščiten pred pisanjem.
Datotek na ključu ne morem več zbrisati niti gor kopirati.
Poizkusil sem formatirati z raznimi programi, v dosu itd pa je vedno brez uspeha.Drugače pa podatke na njem lahko normalno uporabljam. Gor je po mojem neki spyware oziroma virus.
AV mi najde tole:
Trojan.Generic.4561341 (virus) H:\TTHDHGC\DFG-2352-66235-2352322-634621321-6662355\364855.exe Je pa problem, ker ga ne morem z AV-jem zbrisati.
Ključ nima fizičnega stikala za write protection. Je Verbatimov 4 GB.
Obračam se na vas, če pozna kdo rešitev?
Hvala, lep pozdrav

Najprej očisti svoj sistem brez priključenega usb ključka, ker se zajedalec aktivira preko autorun.inf datoteke vedno, ko priklopiš ključek.
Tu imaš navodila:
http://about-threats.trendmicro.com/us/...
Poročaj.

Mr.Nice ::

Hvala, bom poročal :)
Dont worry.......be happy!!!:)

Mr.Nice ::

Zanima me ali ta register zgleda natanko tako kot tale vrstica "Windows Firewall = %User Temp%\lsass.exe" ali mora biti ime mojega požarnega zidu?
Npr... meni najde v registru current user registerske datoteke z imenom ctfmon.exe in qtorrent.exe
V hkey local machine pa slednje:
-F-Secure Manager
-F-Secure TNB
-Groove Monitor
-HPUsage TrackingLEDM
-Soundman
-SunJavaUpdateSched

Kaj od tega lahko zbrišem?
Dont worry.......be happy!!!:)

crniangeo ::

V usertemp se mikalor ne nahaja nobena windows datoteka :) autoruns si potegni z neta, od sysinternalsa, it helps :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

BorutK-73 ::

Mr.Nice ::

Autoruns zaženem, kaj pa potem storim?Vstavim prej usb ključ?
Dont worry.......be happy!!!:)

MIHAc27 ::

Čisto tko BDW Najti USB z stikalcem za lock je kar teško. Sem že spraševal pa jih kar nimajo.

Najbolj enostavna rešitev je, USB adapter za SD kartico. Ker na SD karticah pa imaš Lock.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva izmed treh USB-ključev okužena, pazite na osebne podatke!

Oddelek: Novice / Varnost
4212876 (9807) fosil
»

kako odklenem USB ključ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
197086 (6167) WamPIRe-
»

ne morem odpreti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
133545 (2927) rockrose
»

Ne morem odpreti USB ključa!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
155528 (5194) R33D3M33R
»

Previdnost pri "najdenih" USB ključkih ni odveč

Oddelek: Novice / Zasebnost
214221 (3057) AtaStrumf

Več podobnih tem