» »

Ne morem odpreti USB ključa!!

Ne morem odpreti USB ključa!!

Safin ::

Usb ključ dam v režo za usb potem grem pod moj računalnik pa dam odpri pa mi potem da možnost s katerim programom ga nej bi lahko odpru.

Sm z avg pregledu če je kakšen virus prvič je najdu enga sm ga odstranu čez en teden pa spet isto sam da ni več virusa na ključu.

Kaj bi lahko bil problem???

Chessman ::

nevem v čem je problem ??

če te pravilno zastopim ti samo odpre okno v katerem si izbereš progrm za odpiranje.

To je sicer čisto narmalno, to okno ti odpre tudi če bi samo vtaknil ključek v računalnik, brez da greš v moj računalnik in odpreš ključek.
To je funkcija winsov in ne virus. V tem meniju si pač izberi odpri mapo katera je ponavadi proti koncu spiska.

Druga stavr katera pa ti lahko da avtomatsko meni na ekran (meni zgleda drugače) pa je če ima kluček nastavljeno avtorun datoteko na sebi in se ti ko vtakneš ključ v mašino določeni program sam zažene. Podobno kot recimo vtakneš originalni CD z namestitvijo nekega programa in ti računalnik sam zažene namestitev tega programa.

Safin ::

NE jst dam noter ključ, ki mu ne dela autorun. Grem pod moj računalnik, z desnim klikom na usb disk in tam nikjer ne piše odpri ali kaj podobnega sami simboli namesto odpri. Sploh ne vidim kaj je na ključu če ne grem pod iskanje in tam poiščem željeno.

Zimavc ::

Pozdrav,

probi z desnim klikom in drugim ukazom z vrha. Tisti tvoji simboli so taki kot arabska pisava? Probi tko, ker je men en čas lih tak delalo.


lp

Safin ::

Drugi ukaz mi isto da na izbiro s katerim programom naj odprem.

Chessman ::

Daj prilepi kakšno slikico od menija katerega ti odpre ko pritisneš desno tipko.

Imaš to mogoče kakšen novejši kluček ikateri podpira U3 tehnologijo, tisti imajo včasih "probleme" ker ti ponujajo vse mogoče dodatne funkcije in programe samo navadne odpri funkcije ne.

Safin ::

Moj usb ključ je transcend JetFlash 168 2gb, kupil sem ga že pred 1 letom takrat dal 15.000 sit, zdaj pa je na mimovrstah za 30 evrov.
http://www.mimovrste.com/artikel/202002...
ne vem kako naj sliko dodam zraven.

Chessman ::

- kako dobiti sliko
ko pritisneš desno tipko na miški se ti odpre meni, takrat potem na tipkovnici stisni tipko PrtSc katera ti shrani vsebino ekrana v odlagališče. Potem zaženeš slikarja in uporabiš funkcijo prilepi. Sliko v slikarju shraniš. Greš na www.sharni.si in posneto sliko shraneš na internet, tam dobiš potem URL naslov do tvoje slike, tea potem vneseš na ta forum in vsi lahko vidimo kaj ti dela oziroma nedela, ali pa kako zgleda meni pri tebi doma.

Na forum pa dodaš sliko tako da pri pisanju odgovora pritisneš tipko slika in v okno katero se ti odpre vneseš URL naslov katerega si dobil na shrani.si

Safin ::

Zgleda da je neki tut z windowsi narobe ka slikarja sploh nimam, pa še kaj verjetno manjka. Bom poskusil z katerim drugim programom.

Safin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Safin ()

Chessman ::

Tukaj pa res zgleda da so windowsi nekaj fasali, probaj mogoče ključek na drugi mašini če je isto je napaka na ključku drugače pa na tvoji mašini. Kako pa to odpraviti bi pa težko rekel, probaš počistit mašino potem pa če več nič ne pomaga na novo naložiš winse.

Safin ::

Zgleda da so winsi in ključ fasu ker tut na dveh drugih oz. še enem v šoli ne dela ključ.

R33D3M33R ::

Takole naredi:

Start->Run (Zaženi) in vtipkaj cmd

Vpiši naslednje ukaze, za vsakim enter

I:
dir

Če ti slučajno na seznamu izpiše tudi AUTORUN.INI izvedi ukaz:

del autorun.ini

Če datoteke ni poskusi s tem ukazom:

attrib -R -A -S -H autorun.ini

in nato

del autorun.ini

Enak postopek ponovi še za autorun.inf

Če datotek ni na ključu oz. ti ukaz dir ne izpiše nič, ti močno svetujem, da ključ formatiraš!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

5er--> ::

Oz. če bi rad prej prišel do datotek:
Start->Run.../Zaženi...
I: [enter]

Lahko daš tudi tree view/drevesni pogled v explorerju.

Pa poslušaj uporabnika R33D3M33R in zbriši autorun.ini z root ključka.

Safin ::

Ukazi ne delajo, autorun.ini ni na ključu, autorun.inf pa tut nism mogel zbrisat. Kako naj skopiram iz ključa na namizje v mapo USB. Sem napisu že več ukazu pa zgleda da ne prov.
Skopiru bi rad v mapo USB in nato formatiral ključ in poskusu če ključ lavfa.

R33D3M33R ::

Če boš kopiral je velika verjetnost, da boš skopiral tudi morebitni virus. Raje ne.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri odpiranji druge particije na disku

Oddelek: Operacijski sistemi
71168 (1038) R33D3M33R
»

Nezmožnost uporabe ukaza "Open" pri direktnem dostopanju do particije

Oddelek: Informacijska varnost
82334 (2115) Cyrix053
»

Ikona od diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51594 (1531) Mr_Globus
»

Autorun.ini

Oddelek: Programiranje
5854 (826) Vesoljc
»

Autorun?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101222 (1112) bastadu

Več podobnih tem