» »

kako odklenem USB ključ?

kako odklenem USB ključ?

Tzazkya ::

Živijo!
Imam USB ključek TRANSCEND JF110 1GB iz katerega ne morem nič zbrisati ali dodati gor. Vsakič mi napiše "The disk is write-protected". Sam ključek nima nikjer nobenega manualnega zaklepanja, tako da sploh ne vem kako se to lahko zgodi, da je zaklenjen.
Na uradni strani Transcend-a sem našla nek Recovery tool pa sploh ni deloval.
Mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim?

hidetr ::

Tzazkya ::

Hvala za hiter odgovor. :)
Samo mam še vedno problem...
Ta programček mi nič ne dopušča narediti - ne morem izbrati npr. partition tako kot piše v navodilih. Ko ga zaženem se mi prikaže desno spodaj na quick launch-u in ko kliknem nanj so vse opcije sive in neaktivne. USB ključ pa mam priklopljen.
Kaj naj naredim?

tempoFlow ::

Tukaj so navodila, kako odstraniti write protection zaščito:

Tzazkya ::

Hvala za odgovor ampah teh navodil sem se držala že v prvem poskusu zato pravim da mi noče program pustiti izbrati opcije partition (vse opcije so posivene). A delam kaj drugega narobe? Program mam naložen na rač. in ga zaganjam iz namizja in ne iz CD-ja kot piše v navodilih... druga že ne vem več kaj naredit.. :(

Tzazkya ::

a je mogoče težava v tem da uporablja verzijo programa JF-utility, ki je že pretekla? Če namreč hočem zagnati programček PC LOCK, ki je bil tudi zraven, priše da je program uporaben do 30.11.2004.

jan01 ::

Poskusi s odličnim hp usb disk storage format tool

Tzazkya ::

ne morem formatirat ker je write protected in mi ne pusti

jan01 ::

Ne more biti write protected. Zagotovo se (je) ob vstavitvu naredil pognal autorun in en programček ti ne pusti... Poskeni s unlockerjem pogledat kater program je to

Tzazkya ::

s katerim programom naj pogledam?

Tzazkya ::

sem pogledala z unlockerjem, pa napiše da noben proces ni zaklenil mape. Ko jo hočem pa zbrisat mi pa program prijavi isto kot vsi: "the disk is write protected".

goranzaric ::

Mogoče je usb ključ fuč

Tzazkya ::

sam pol če bi bil fuč, ne bi mogla podatkov dol kopirat pa verjetno mi ga računalnik ne bi več zaznal itd... tak je pa sam zaklenjen, pa ne vem kako se je to zgodilo :(

tempoFlow ::

Kaj pa če ga poskusiš vtakniti v kakšno linux mašino in tam formatirati?

Tzazkya ::

kakšna pa je razlika če ga na linuxih formatiram?

toxius ::

Poskusi še na drugem PCju (se mi je že dogajalo, da mi je na enem PCju, ki je bil potreben obnove, to delalo)

tempoFlow ::

Obstaja možnost, da ti windowsi ne dovolijo brisanja, na linuxu pa ti bo to uspelo.

kix ::

Imam enako problem na transcendent usb ključu 8 giga.
Nisem poskusil še na Linuxu.
Kix

Hanzek ::

Mogoče komu pomagam rešit omenjeno težavo. Namreč tudi sam sem imel težavo da nisem mogel formatirati in zapisovati na prenosne naprave.
Za rešitev se je izkazal sledeč postopek:

1. Žaženete Registry Editor - regedit
2. Sledite: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l
3. Klikinte mapo: StorageDevicePolicies.
4. Na desni strani sta dve datoteki (saj v mojem primeru sta bili) izbrišete datoteko write protect - modra datoeka (upam da je ime pravo ker se ne spomnim točno)

WamPIRe- ::

Jaz sem imel z USB ključkom problem, da je bil razdeljen na eno navadno particijo, druga pa se je prikazala kot CD-ROM (CDFS). Zadevo sem rešil. Sicer sam postopek ni ravno trivialen ampak sem uspel. Če ima kdo kakšne podobne probleme, mi naj sporoči pa bom napisal postopek korak za korakom. Prepričan sem tudi, da se da s tem postopkom "rešit" vsak delujoč USB ključek, seveda pa ob tem zagotovo zgubite podatke ;)
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253926 (1835) Skylord
»

Potrebujem ISO originalnega CD-ja za matično ploščo Asus M2N SLI Deluxe

Oddelek: Pomoč in nasveti
311410 (976) Enron x86
»

USB ključ formatiranje

Oddelek: Pomoč in nasveti
163060 (2577) JernejPi
»

TEVION usb se noče formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
12913 (839) boogie_xlr
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194088 (3645) muzičar

Več podobnih tem