» »

pomagajte pri odklepu Tbred A

pomagajte pri odklepu Tbred A

boštjan ::

Stvar je sledeča.Danes sem končno dobil svojega Tbred-a A.Naročniška koda:
1700DLT3C 935908271606
AIUGA 0241MPMW.
Vem da je Tbred A,a kaj pomeni AIUGA in če se ne motim je to 41teden.rad bi ga odkleno,pa mi ni najbolj jasno s čim točno naj naredim (lahko navaden svinčnik ali pa še rabim kaj druga) in na svojem ne vidim tistih laserskih zarezkov.no mislim da jih niti ne morem,samo s čem povezat ta zadnja mostička 5.avtor pravi da se mora pazit da nena kapne v tiste reže made by laser.odklep Tbred A

Zoidberg ::

Če imaš novejšo plato ni treba nič odklepar razen za množilnike nad 12.5.

LP Zoidberg
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boštjan ::

sorry pozabo napisat ime plate in sistem.nimam nforce2 zato tudi sprašujem
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mile ::

1700+ ma vse L3 mostiče povezane

boštjan ::

ja pa vseeno je treba povezat 5 mostiček pri L3.saj ti na linku lepo piše,ki sem ga dal,samo mene zanima s čem je treba

the_unborn ::

srebrna prevodna pasta, dobis v conradu, je pa za popravilo vezij

boštjan ::

the_unborn ::

ne, v mali stekleni flaski je, podobno kot ma lak za nohte (sej ne da bi ga uporablov:D), noter je pa srebrna tekocina, ki se po dolocenem casu strdi in voila.
tisti dve pikci bos ze povezal, saj gres samo okoli

mile ::

sam kaj boš s tem dosegu, če ga maš že povezanga

kot vidm, imaš K7S5a in če si naredu multi-mod , ne rabš nič povezovati
Preverjeno
Imam sam enak sistem, edino moj proc je 47 teden :)

boštjan ::

ok štekam,kaj pa če jaz to malo preveč razmažem se da to zbrisat z odstranjevalcem laka za nohte.bom prvič to delal zato sprašujem

boštjan ::

mile nimam nobenega moda,ker preprosto ne znam,zato bi pa rad cpu odkleno,da bi se z množilniki igral,ker prek fsb bo težko na tej plati

morphling1 ::

V bistvu sem to že ene parkrat napisal, pri nižje hitrostnih tbredih moraš za odklep množilnikov na 13 prerezat zadnji L3 mostiček, ker povezan je že in barvanje nima ravno smisla. Ampak z zračnim hlajenjem dobro plato in ramom je 12.5 več kot dovolj. Nekatere novejše plate pa znajo celo same odklenit višje množilnike za KD7 in 8k9a sem siguren za nforce2 pa ne več. Namesto rezenja pa lahko na drugi strani plate na pin AJ27 prilotaš 100 ohmski upor ter ga še ozemljiš in je efekt enak.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

ahh, je ze morph vse povedal....
:)

Zgodovina sprememb…

mile ::

Na Elitki tud delajo, mi ni blo potrebno nič rezat

Ja, kako boš pa pol na tej plati multiplierje prestavlov kot z ekstra "šalterji"
>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mile ()

boštjan ::

jaz nobenih črtic pri L3 ne vidim,če mislite te črtice

the_unborn ::

sam zdej res ne vem kaj to pomen, da niso povezani ali da so povezani pod povrsjem? morphling help?!

mile ::

. :'( ti še vedno ne razumeš, da ti mora najprej plata podpirat spreminjane množilnika.

lahko bi ga pa "ročno" nastavil z usrezno kombinacijo L3 mostičkov, vendar je lažje 6 žic na plato prlotat

Zoidberg ::

Am nism morphling ampak vsen vem da so povezani.

LP Zoidberg
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

boštjan ::

Ja, kako boš pa pol na tej plati multiplierje prestavlov kot z ekstra "šalterji"

a ne gre v biosu pol množilnika spreminjat,ko povežeš ta 5 mostiček?

boštjan ::

ti še vedno ne razumeš, da ti mora najprej plata podpirat spreminjane množilnika.

ja zdaj ga ne morem premikat,sem pa mislo da če athlona odkleneš da pol lahko.kaj pa če bi oni o/c bios gor dal,te bi?

mile ::

:)

Pol nebi folk tega počel

morphling1 ::

Ja kaj še ne poznaš svojega biosa, da ne veš da te opcije tam nimaš in tudi če odkleneš na nevem kakšen način si te ne bo pokazala. Rešitev je mile style modifikacija plate tako da potem z dip stikalci spremnijaš množilnike in to vse :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

mogoce bi blo res najbols da nardis tist multi-mod (al kaj je ze) pa je mir, lahko pa "za vedno" spremenis proc in prekines ustrezne povezave

mile ::

:D

boštjan ::

bios poznam,sem pač mislo da če odkleneš da pol lahko spreminjaš množilnike.ker kolega je na isti plati revizije 1.0 durona 750 odkleno in ga navil na 1GHz.torej si bo res treba nforce2 nabavit,da bom veselo navijal,ker ta plata mod meni ne leži.

the_unborn ::

ja ni treba glh nforce2, lahko je tudi kt400 ali pa kt400a (ko pac pride)

boštjan ::

nekaj še,a lahko tiste 4 okrogle gume odstranim ali ne na cpu

morphling1 ::

Lahko jih odstraniš seveda, samo ne vidim razloga zakaj bi to naredil, niso čisto za brezeveze ampak služijo da cooler lepše sede na jedro.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

samo vprašam v primeru če ne bi bilo dovolj stika med coolerom in athlonom.kaj mi lahko še poveš kaj naj bi ta AIUGA pomeno na CPU?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411900 (7665) nimus
»

Odklep T'bred B???

Oddelek: Navijanje
181590 (1195) igaiga
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658573 (6298) Zoidberg
»

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

Oddelek: Navijanje
161199 (1004) Tarzan
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535040 (4404) krucymucy

Več podobnih tem