» »

Odklep T'bred B???

Odklep T'bred B???

Golden eye ::

Kako se najlažje odklene T'bred B??? Mogoče kakšem nov način??

LP

frudi ::

definiraj odkleniti. na moji ga-vrxp (kt333) je prav lepo odklenjen sam po sebi, do 12.5 multiplierja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Golden eye ::

A pol bo tud na moji plati odklenjen do 12.5, Epox 8k5a2+???

Buggy ::

Golden eye: Tudi jaz imam isto plato kt333 in isto mene zanima za AXP2100+ procesor. Za T-brede do 2100+ imas multi odklenjen do 12.5, na kt333 ploscah. Zanima me za procesorje AXP2100+ in vec kako je z multijem na kt333 platah. Pa ne zanima me za Nforce2, ampak kt333 (kt400)!
Se pravi ali ima AXP Tbred 2100+ na kt333 odklenjene mnozilnike od 12.5 na gor ali pa je potrebno za to kaj se postoriti?

Hvala.

morphling1 ::

Tole je bilo že tolikokrat povedano, da ne morem verjet da se še pojavljajo ta vprašanja. Vsaj malo truda vložite pri pregledu starih tem preden odpirate taka osnovna vprašanja.
Vsi tbredi imajo povezane L1 mostičke, zato so na vseh nforce2 in Kt400 platah odklenjeni vsi množilniki do 12.5 pri večini pa tudi nad.
Na kt333 so odklenjeni množilniki do 12.5 če hočeš nad to moraš rezat zadnji L3 mostiček ampak potem nimaš več nižjih. To velja za nižje tbrede do vključno 2000+
Izjema sta 2100+, 2200+ ki sta na kt333 platah zaklenjena na 13 za odklep moraš pa povezat samo zadnji L3 mostiček. Za višje tbrede pa ne vem točno če ga boš imel in ne bo odklenjen mi pošlji
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Buggy ::

Morphling1: Ne vem, ce je bilo tocno za kt333 in AXP2100+ povedanega kaj dosti. Po vecini je sedaj aktualen Nforce2 cipset, zato tudi sprasujem tocno o kt333 plosci in pa XP2100+, ker vem da sta specifika.
Kaj, ko povezes na AXP2100+ L3 mosticek, dobis na kt333 omogocene mnozinike od 12.5 na gor ali na dol?
To sprasujem, ker moj Samsung RAM ni sposoben kaj visokih frekvenc (okoli 170 Mhz CL2 pri 3.0v) in bi zato malo pospekuliral z mnozilnikom, kajti ce bom dobil dober procesor bi poskusal dobiti ven 2400 Mhz, zato pa bi rabil mnozilnike od 13 navzgor. Zaradi tega me zanima kako je z 2100+ T-bredom.
Tudi na AOA forumu je sedaj govora samo se o Nforce2. Kako hitro so sle v pozabo kt333 in kt400 plate, pa prav solidne so...skoda.

Lp,
Buggy

Fury ::

ja mene tut zanima ce je kksn nacin za dobit VISJE multije od 12.5 na abit kx7?

Buggy ::

Morphling1: Nerad ti tezim, vendar bi moral nujno vedeti kako je sedaj s temi mnozilniki na kt333 in T-bred 2100+, ker bom sel kmalu v nabavo.

Ce prav razumem, ko das procesor v plato imas na voljo samo 13 oz. 12.5 mnozilnik - nic gor nic dol. Ko pa povezes L3 mosticek z prevodno pasto, pa dobis katere mnozilnike - nizje, visje ali vse ?
Pa se nekaj, ce morda kaj ves o problemih z Tbredi na Epox 8k5a2+ platah, nekaj se je susljalo o tem da delajo probleme, ce je v BIOS-u enablan SSE???

Hvalezen bi ti bil za odgovor, saj sem pregedal po vsem AOA forumu in povsod so stvari ostale nedorecene, jaz pa se ne bi rad zeznil z nakupom.

Lp,
Buggy

Golden eye ::

Ni treba da na vsa vprašanja odgovori Morphling1 že tako ima veliko dela(vsaj mislim tako:)) ). Seveda ima on pa še največ pojma o navijanju...
0:)
ČE imaš plato kt333 al pa kt400 imaš množilnike odklenjeje samo od 5-12.5 če hočeš imet še množilnik 13 potem moraš povezat en mostiček!!
Nforce2 plate pa imajo množilnik odklenjen od 5-15 al še več množilnik.

Sam imam plato epox 8k5a2+ in mi dela brezproblema tud če imam vklučen SEE!!:D

Če kupuješ kupi plato Epox 8RDA+ je najboljša trenutna plata (odlična za navijat9 preber si zgornjo temo od tej plati!!:D

LP

Fury ::

ja.. mel bos do 12.5 .. tko mam jest (mam kx7 od abita)

ce kupujes pa kup ABIT NF7-S rev1.2 k pride nasledn tedn.

morphling1 ::

2100+ je zaklenjen na 13 na vseh kt333 platah. Norce2 in Kt400 pa odklenejo VSE množilnike.
Ampak 2100+ je čist enostavno odklenit, ker je treba povezat samo zadnji L3 mostiček in tega odkleneš tako da greš z barvo okoli kanalčka in ti ga ni treba filat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Buggy ::

Hvala vsem za odgovore, vendar opazam da se vedno nisem povsem jasno vprasal.
Zanima me samo za kt333 plato in ne za kt400 in Nforce2, vem kako stvari stojijo tam saj je govora po forumih sedaj samo se o Nforce2.
Ne zanimajo me tudi 'nizji' Tbredi (1700), tudi pri njih vem da je mnozilnik odklenjen do 12.5.

Zanima me Tbred 2100 in kaj se zgodi ko povezes L3 mosticek - Kaj dobis nizje, visje ali vse mnozilnike na kt333 plati !?
Problem imam z RAM-om ki ni sposoben visokih frekvenc, zato rabim ta podatek, da vem kateri mnozilniki bodo potem na voljo nizji ali visji.

Se oproscam, vendar bi rad to razcistil.

Fury ::

nizje

GUFY ::

Nforce2 in Kt400 pa odklenejo VSE množilnike.

Jaz imam pa nforce2 plato MSI K7N2 pa imam s procom 2100+ odklenjene množilnike samo nad 12.5 (trenutno laufam na 8x ampak plata sama prestavi na 16 x 133). Ne vem zakaj nimam odklenjenih množilnikov pod 12.5 kot to pravi Morf?!

morphling1 ::

Vzemi z rezervo, zgoraj sem pisal večina teh plat. Če bi povezal zadnji L3 mostiček bi dobil tudi nižje množilnike.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Lucio ::

Mene pa zanima kako bi odklenil 1700+ B na AMD 761 čipovju. Plošča je GA-7DXR (ima stikala na plošči za to določat). Na starem TB 1,33 (povezani L1) je to delovalo brezhibno, sedaj pa z novim procesorjem ne dela več.
Nastavil bi ga na 12,5*163=2037, ker mi FSB ne gre višje (nima ustreznih deljiteljev).
Trenutno dela na defoult voltaži na 163*11=1793, vendar bi hotel več.

igaiga ::

GufY:

Imam podeoben sistem kot ti, se pravi

Tbred 2100 AIUHB
GF 4 Ti 4200 128Mb 8X XELO
512 mb Ram PC 3200 Samsung (Tcc4)
MSI K7N2 Nforce2 plata
WD 80Jb HDD.

In predvsem mi ta palta nagaja. Daj povej mi kateri množilniki ti delajo,ker meni vsi blokirajo.
Če dvignem FSB na 145 mi vrže ven v 3D marku2001
FSB na 155 mi zablokira že kmalu v PC marku...

A ti ram laufa sihrono ali asihrono in v katerih slotih imaš RAM.
Jaz ga imam v 1 in 3.

Imam pa še problem, da mi vsake toliko časa (pri zagonu) D-bracket kaže da je z CPU-jem nekaj narobe (gorita zgornji 2 lučki rdeče).
Ko navijamm Mi D-bracet javi da je nekaj z ramom narobe (3 rdeče lučke v obliki črke L)

V nobenem progiju ne vidim podpore za AGP8X, čeprav sta plata in kartica 8X.(V BIOSU vklopljeno)

A je treba plato reklamirat ali pa je tako s..., samo dvomim saj jo vsi testi hvalijo kot overclock friendly.

Pomoč, če mi zna kdo pomagati.

GUFY ::

Sem tudi jaz mal razočaran nad to plato saj mi FSB ne gre čez 140, pa sam ne vem zakaj je tako.;(( ;(( ;(( ;((
Drkgač pa mam RAM v 1 in 3 slotu. Množilniki mi pa delajo od 12.5 naprej. Trenutno pa laufam na 16 x 133, sam mi pa noče delat na 13 x 166 in me to zelo jezi saj imam NOVI ram PC 2700 pa ga ne morem izkoristiti.;(( ;(( ;(( ;((
Za AMD mašine je pa najboljši izkoristek ram-a če la ta dela sinhrono s FSB-jem. Z AGP-jem pa nimam še nobenih težav in razen nizkega FSB-ja mi plata dela COOL.

igaiga ::

Gufy:

NA tem FORUMU sem našel slabo novico in sicer:

MSI K7N2 & 2400+ o/c to 2600+ :) quote:
Edit: Ok so with some further hunting through forums it looks like not all TBred B's are unlocked by nForce2 boards (sorry if you already knew this, I had assumed from what I'd read that it was simply a fact: nForce2 + TBredB = unlocked CPU).
The solution: http://www.asusboards.com/forums/sh...15&pagenumber=1

Worked first time with a strand of copper wire from a power cord hehe. Once everything is running stable we'll try upping FSB higher, who knows maybe we can get to 200 FSB now?

As I understand it from reading a number of articles / forum postings over the last couple of months, the combination of a Thoroughbred-B processor and an nForce2 motherboard should mean you are able to modify your processors multiplier in BIOS without having to physically unlock the processor. What am I missing then?

CPU: AMD Athlon XP 2400+ (Boxed)
M/B: MSI K7N2
RAM: 2 x Corsair PC3200 CAS2 256MB (running dual channel)
GFX: Leadtek Ti4200-8X 128MB
HDD: 60GB IBM 180GXP
PSU: Enermax 350W

Everything works perfectly using 'By H/W' for the CPU multiplier and 133Mhz for FSB but even leaving the FSB at 133 if I change the CPU multiplier the PC won't post and I have to clear the CMOS (btw how long should you have to short the jumper for?).
Hope someone can offer some advice, I was hoping to be able to do 166 x 12 / 12.5

Tako da so vse plošče na netu boljše verzije ali pa je to zavajanje potrošnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

je al ni navit?

Oddelek: Navijanje
161083 (951) boštjan
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
402912 (2089) BaRtMaN
»

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

Oddelek: Navijanje
161199 (1004) Tarzan
»

spreminjanje množolnika na nforce 2 čipovju

Oddelek: Navijanje
211326 (995) Judge
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535040 (4404) krucymucy

Več podobnih tem