» »

Nekaj, kar bo oddajalo wifi internet

Nekaj, kar bo oddajalo wifi internet

mersault ::

Najprej se opravičujem za vse nestrokovne izraze, ki mi jih bo uspelo natrositi v nadaljevanju.

Imam PC (Gigabyte matična plošča z AMD procesorjem) z internetno povezavo (t-2 optika), ki pa (PC) nima notri vgrajene naprave, ki bi lahko brezžično oddajala internet. Ker sem si kupil tablico Asus transformer bi želel v stanovanju loviti internetno povezavo z mojega računalnika. Baje za to obstaja več načinov:
- router
- USB mrežna kartica
- PCI mrežna kartica

Glede na to, da ne želim ravno veliko zapraviti (ker imam itak internet na PCju), sem najprej kupil USB TP-Link TL-WN722N ( http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist... ). Vendar pa je ob namestitvi nastopil problem. Na PCju imam dual-boot win7 in ubuntu. Primarno uporabljam ubuntu, zato sem ga najprej tam namestil. To mi je uspelo, vendar je povezava zelooo počasna. Od t-2 dobim download hitrost 100 Mbps (tut dejansko je taka hitrost glede na speedtest), iz USBja do Asusa pride pa samo 0,8 Mbps. Upload pride pa okoli 10 Mbps. Ker mi je blo to čudno, sem probal še v win7 in tam dobim pa na asusu hitrosti down 30 Mbps, up 18 Mbps. Asus mi obakrat javlja, da je povezava odlična in da je hitrost 54 Mbps (ne vem, najbrž je to največja hitrost pri Asusu).

Torej 1. vprašanje: ali lahko v ubuntu dobim takšne hitrosti kot v win7 oz. zakaj ne dobim še večje hitrosti (do 54 Mbps na primer?).

2. vprašanje: ker lahko USB še odnesem nazaj in zamenjam za kaj drugega, prosim za nasvet, kaj bi v moji situaciji bilo najbolje kupiti (rad bi nekaj kar bi "ohranilo" čim več internetne hitrosti, bi delalo v ubuntu, hkrati pa ne bi rad nekaj ne ravno dragega).

Hvala za odgovore.

SLO_Matej ::

Kupi si router in nanj poveži računalnik (brezžično ali žično) in Transformerja (brezžično).

Npr. Linksysovi routerji novejših serij so super. Zate, ki iščeš kaj cenejšega potem kakšen Linksys E900, če ti je preveč pa mogoče Asus RT-N10LX, ki je še cenejši, vendar ima počasneje prenose (150 Mbit/s, ta Linksys pa 300 Mbit/s), kar pa se za to, kar ga rabiš ne bo poznalo. Linksys ima 2 notranji anteni, tale Asus pa eno zunanjo. Kako se to kaj drug proti drugemu, pa ti ne bi znal povedati. Kakšnih drugih bistvenih razlik pa mislim da ni.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Ne vem kakšen gonilnik imaš na ubuntu nameščen za ta wireless adapter - načeloma potrebuješ ath9k_htc. Malo poglej - morda rabiš zgolj osvežiti gonilnik?

Drugače pa nisi napisal kam se pravzaprav povezuješ z wireless-om. Predvidevam, da na kakšen accesspoint/router? Morda v Win in na Ubuntu uporabljaš različni frekvenčni pas (2,4 GHz vs. 5 GHz)? Vprašanje je tudi, ali si meril hitrost obakrat ob izključenem UTP kablu za mrežo. Če si tega pri enemu testu pozabil iztakniti iz PC, ti je ta seveda bistveno pospešil prenos.

mersault ::

Hvala Matej...a pri ruterjih ni pomembno al maš ubuntu al windows?

Nemetko - ne razumem vprašanja, kam se povezujem...s svojim asus transformerjem se brezžično povezujem na usb adapter - mrežno kartico, ki ga imam vtaknjenega v računalnik, le ta pa po kablu dobiva internetno povezavo. Pri ubuntu sem probal različne frekvence inje blo enako. Hitrost sem meril obakrat v istih pogojih na asus transformerju z aplikacijo test speed (al neki podobnega). Kabel (od t-2) je bil vseskozi priklopljen, prav tako usb adapter...

Aja gonilnik v ubuntuju nisem siguren, kateri imam...vem, da sem tega ath9k htc neki nameščal, ampak nisem siguren, katerega sem na koncu namestil (kje se to pogleda?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mersault ()

SLO_Matej ::

Ja, to ni ravno praktična izvedba. Kupi en poceni router, kaj takega kot sem ti zgoraj podal primera.

Router povežeš z modemom, ki ti ga je zagotovil ponudnik interneta, nato pa nanj povežeš poljubne naprave. Če nimaš brezžične kartice v PC-ju, ga boš pač povezal s kablom, ki ga vtakneš v router (ima 4 porte), Transformerja pa boš povezal brezžično, saj ti bo router oddajal brezžično povezavo. Povsem enostavna rešitev, kjer ne bo nekega bremzanja hitrosti ipd. nevšečnosti z gonilniki.

Router pa pač nastaviš preko spletnega brskalnika, ne glede na OS (OS bi znal biti problem edino, če se lotiš nastavitev preko tiste programske opreme, ki jo dobiš na CD-ju, kar pa je brez veze). Kako nastaviš router pa si poglej tukaj: http://zmaga.com/content.php?id=3487

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

mersault je izjavil:

Hvala Matej...a pri ruterjih ni pomembno al maš ubuntu al windows?

Nemetko - ne razumem vprašanja, kam se povezujem...s svojim asus transformerjem se brezžično povezujem na usb adapter - mrežno kartico, ki ga imam vtaknjenega v računalnik, le ta pa po kablu dobiva internetno povezavo. Pri ubuntu sem probal različne frekvence inje blo enako. Hitrost sem meril obakrat v istih pogojih na asus transformerju z aplikacijo test speed (al neki podobnega). Kabel (od t-2) je bil vseskozi priklopljen, prav tako usb adapter...

Aja gonilnik v ubuntuju nisem siguren, kateri imam...vem, da sem tega ath9k htc neki nameščal, ampak nisem siguren, katerega sem na koncu namestil (kje se to pogleda?)


O.k. zdej mi je jasno, da si računalnik predelal v accesspoint...

Če postaviš router, boš bolj 'neodvisen', saj ne boš rabil imeti prižganega računalnika, da bi lahko s tablico komuniciral na internet. S čem se povezuješ preko routerja pri tem ne igra vloge - karkoli podpira TCP/IP, bo delalo čez router, ne glede na operacijski sistem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166376 (31269) hojnikb
»

Kateri router kupiti? Linksys,Belkin ali Buffalo?

Oddelek: Kaj kupiti
92467 (1546) micoboy
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585738 (4950) novuporabnik
»

iPAD da ali ne ?

Oddelek: Kaj kupiti
4510560 (8411) Lonsarg
»

Wireless trikotnik

Oddelek: Omrežja in internet
101217 (839) pujsek_

Več podobnih tem