» »

Kateri router kupiti? Linksys,Belkin ali Buffalo?

Kateri router kupiti? Linksys,Belkin ali Buffalo?

ponky ::

Imam težavico,ki ne vem kako jo rešiti.Imam dober ruter doma,problem je wi-fi domet,kajti zelo pade oz. ga nikakor ne morem povečati.
Sedaj si ogledujem nove routerje,pogoj je dober domet i,ne preveliko sranje,po možnosti laufa na linux in ni predrag,obenem pa lahko ima tudi USB priključek za zunanji disk in seveda,da nima težav s pretokom video vsebin.

V oči so mi padli naslednji trije oz. štirje :
Buffalo WHR-HP-G300N ali WZR-HP-G300NH
Linksys WRT160NL-EE
Belkin N+ Wireless Router

Kaj od tega bi bilo za vzeti?

popster ::

N signal vleče na večjo razdaljo

Ojačevanje slignala

zee ::

Z Buffalom ali Linksysom načeloma ne moreš nič falit.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ponky ::

Ja,nič,Buffala sem nabavil,ampak tudi tale ima na isti razdalji problemčke kjub temu,da je mimo-n prenos ...v sobi zraven imam tx-rx na 150mbit usb adapterju 120mbps,,v sobi na drugem koncu kjer sem imel probleme že z vigorjem,niha med 27-54mbps...no,malo bolje je kot vigor,ampak pričakoval sem veliko več od njega... :(

Smrkc ::

probaj se poigrati še z lego routerja tako, da ga postopoma vrtiš okoli svoje osi. možno je, da ti smerni diagram antene seva ravno mimo. druga omejitev, ki ti lahko krade signal pa je armiran beton - če hočeš spravt signal čez kakšno tako steno ne bo šlo na tako visoki frekvenci...

Tac20 ::

Si bom sposodil tole temo.

Sem v fazi nakupa novega routerja, ker mi telemachov Netgear wpn8..nekaj serje non stop. Pred tem sem imel Linksysa wrt54gs, ki pa tudi ni dajal preveč dobrih rezultatov (velikokrat padla povezava itd.).

Zanima me kateri so zdaj med boljšimi routerji, je še zmer najboljši za denar WRT54GL, s 3rd party firmwareom, ali kaj drugega. Želim imeti stabilnost in hitrost, povezavo imam

up 2.44Mb/s
down 26.75Mb/s

Želim da pri obremenjenem prometu p2p, streamom videa itd. stvar ne izgublja povezave, ter ima dober wireless domet.

Prosim za nasvete za kakšne določene modele,

hvala

trnvpeti ::

tp-link 1043ND
400Mhz ,32M rama in gor dd-wrt(qos)
zunanje antene, N router , wifi 8M/s
imas se usb port(ftp, nas)
cena 60eur

Tac20 ::

Podatki so impresivni kaj pa stabilnost? Ga ti uporabljaš?

trnvpeti ::

ja
je stabilen

micoboy ::

Pozdravljeni,

malo si bi sposodil temo...

Ker se nekaj veliko ne spoznam na tele routerje in omrežja vas tule gor sprašujem.

Imam internetno povezavo preko optike, na Amis-u, hitrost 100/20. Modem in router imam v 2 nadstropju, router je TP Link TL-WR741ND:


V 1 nadstropju imam računalnik in nisem povezoval kabla, zato sem kupil USB Wi-Fi Adapter in sicer Linksys AE1200 (Wireless -N adapter) (nov za 10€).


Trenutno mi gre hitrost do 43 Mbps (download-a):
 Amis_usb

Amis_usb




ali je možno to hitrost povečati z menjavo routerja, npr. da kupim enegea od Linksys-ov z Wi-Fi do 300 Mbps?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187692 (1148) Zvezdica27
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020843 (15044) broken/link
»

keri ruter do 100€ z mnogo featursi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7415149 (12896) neres
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879725 (6466) janezek67

Več podobnih tem