» »

Wireless trikotnik

Wireless trikotnik

logmarti ::

Ali je mozno brezzicno povezat v mrezo dva racunalnika, ki imata hkrati dostop do interneta prek wireless routerja.

knesz ::

Seveda

logmarti ::

Se trudim, berem po forumih pa nic ne najdem. Racunalnik iz prve sobe bi se brezzicno povezal do routerja za dostop do interneta, drugi iz druge sobe prav tako, hkrati pa bi imela medseboj vzpostavljeno brezzicno mrezo za dostopanje do datotek. Kako?

Najlepsa hvala za odgovor.

SimplTech ::

Ni potrebe da, če sta oba računalnika povezana na router, ju še povezuješ direktno med sabo, da bi si lahko izmenjevala datoteka. Ti ju samo na router brezžično poveži in potem v Windowsih zaženi čarovnika za namestitev omrežja (predpostavljam da uporabljaš Windows XP: greš Start- Nadzorna plošča - Omrežje in internetne povezave - Čarovnik za nastavitev omrežja.

Samo navodilom slediš in to je to. Sedaj pa moreš samo posamezne mape dati v skupno rabo, da lahko tudi drugi v omrežju do njih dostopajo. Lahko pa sheraš tudi printerje itd.

LP

logmarti ::

Ok. To mi je uspelo. Norton firewall je blokiral, pa sem dovolil svoj IP. Pojavila pa se je naslednja tezava. Prenos je izredno pocasen. Vsa oprema je 802.11g, signal strength 48 in 54 Mbps, vendar je med racunalnikoma prenos le okrog 500 kBps. Moral bi biti vsaj 3 MBps. Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala.

pujsek_ ::

Najprej nesi ruter v sobo polek pcja in testiraj prenos, v bajti skozi stene lahko nastane veliko problemov s popacenjem in z izgubo podatkov ter signala, samo zadevo boš malce ojačal, z nastavitvijo manjše pasovne širine oz. nastavi kar na avto, z izklopom kakšnih enkripcij...itd

Kakšna je sploh tvoja postavitev in katero opremo imaš...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

logmarti ::

Hvala za odgovor pujsek_

Tako. Sem prinesel router (Canyon WF514) v sobo in ga povezal s svojim racunalnikom preko USB (Belkin Wireless USB network adapter). V Windowsih XP mi pokaze naslednje:
Signal strength: excellent
Speed: 54.0 Mbps

Prenosni racunalnik je prav tako v sobi (Canyon CardBus WF513). Xp pokaze:
Signal strength: Excellent
Speed: 54.0 Mbps

Izklopil sem vse enkripcije, vse firewalle in dosegel maksimalno hitrost 1.29 MB/s (NetMeter).

Hvala za pomoc.

logmarti ::

Ima kdo mogoce kaksno razlago, zakaj je tako slab pretok?

primus1024 ::

Za wireless je to ok prenos.
Ni ravno vrhunski, ampak ok. Od routerja v tem cenovnem razredu nekako ne bi pričakoval kaj bistveno več.

logmarti ::

To je bil maksimalni prenos. Povprecni pa je se vedno okrog 500 kBps.

Pa me zanima, ce bi mogoce lahko direktno povezal brez routerja, mogoce bi bilo kaj hitreje...

pujsek_ ::

Kot so ti povedali so ti ruterji pač material za prvo silo, pretok z kakimi linksysi, asusi, dlinki,buffali,smc... je ob idealni povezavi v praksni nekje 1,8 - 2,6MB/s! Med karticama ad-hoc še bo po vsej verjetnosti prenos padel za polovico. Tako pač je...:\

Če je to to, kar si testiral potem je čez stene 100KB itak dobro, lahko pa še testiraš z znižanjem pasovne širine, spremembo kanalov, zamenjavo FWja in podobno. Veliko sreče...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
101379 (1244) Skankulja
»

Kako najbolje izboljšati signal med routerjem wrv200 in mrežnim usb wusb54gr?

Oddelek: Omrežja in internet
91789 (1634) kinca
»

Wireless prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
122446 (2236) alesek86
»

wireless mreža

Oddelek: Kaj kupiti
332950 (2158) pujsek_
»

Hitri internet v vsako Slovensko vas..

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132201 (1988) rfmw

Več podobnih tem