» »

Zaposlitev kot data scientist

Zaposlitev kot data scientist

onetwo22 ::

Živjo,
prosila bi za en nasvet za prijatelja Italijana.
Ravno je končal magisterij programa Statistika, Ekonomija in Poslovanje v Italiji, s poudarkom na machine learning, Python, SQL... Zdaj pa bi rad prvo zaposlitev našel v Sloveniji, ker se seli v Ljubljano (zaradi punce). Nima še delovnih izkušenj, angleško govori C1-C2, ima veliko mednarodnih študijskih izkušenj.
Zanima ga, če imate kakšen nasvet, kako si najti prvo data analyst/data science zaposlitev v Sloveniji; katera podjetja bi bila primerna oz. sprejemajo tujce in ali mislite, da ima realne možnosti, da mu uspe v Sloveniji.

Najlepša hvala za vse odgovore.
LP

Tody ::

Na LinkedIn naj napiše open for work pa Slovenija pa se jih bo otepal. In5ight, Result, B2, Frodx pa se vrjetno dost drugih. Zadeva se zaplete ce bo hotel preveč denarja.

prtenjam ::

Poskusi lahko tudi v Endavi. Trenutno se je zaposlovanje malce ustavilo, poskusiti pa tudi ni greh.
Matjaž Prtenjak
https://mnet.si

Zunguzunzeng ::

se opravičujem za vprašanje izven teme, ampak ali te lahko prijazno prosim, če poveš kje, na katerem faksu, v katerem kraju bi v Italiji lahko pridobil takšno izobrazbo "magisterij programa Statistika, Ekonomija in Poslovanje, s poudarkom na machine learning, Python, SQL", resno me zanima, italijansko pa tudi znam. V SLO in HR takšnih programov ni, vsaj da bi vedel...
Sicer pa za tvojega prijatelja mislim da ne bo problem najti službe, posebno s takšnim nivojem znanja ANG. Ne morem ponuditi nobene konkretne povezave. Svetujem pa, da poleg tukajšnjih nasvetov pogleda tudi pri startup-ih in medijskih in marketing podjetjih, kjer morda še ne vedo, da ga potrebujejo...;)

A110 ::

Zunguzunzeng je izjavil:

se opravičujem za vprašanje izven teme, ampak ali te lahko prijazno prosim, če poveš kje, na katerem faksu, v katerem kraju bi v Italiji lahko pridobil takšno izobrazbo "magisterij programa Statistika, Ekonomija in Poslovanje, s poudarkom na machine learning, Python, SQL", resno me zanima, italijansko pa tudi znam. V SLO in HR takšnih programov ni, vsaj da bi vedel...
Sicer pa za tvojega prijatelja mislim da ne bo problem najti službe, posebno s takšnim nivojem znanja ANG. Ne morem ponuditi nobene konkretne povezave. Svetujem pa, da poleg tukajšnjih nasvetov pogleda tudi pri startup-ih in medijskih in marketing podjetjih, kjer morda še ne vedo, da ga potrebujejo...;)


V Sloveniji je na FRI magistrski program Data science. Ampak je razmeroma nov. cca 5let

Zunguzunzeng ::

ok hvala, ampak program kjer je ML, python/programski jeziki in statistika v povezavi z ekonomijo/poslovanjem? ne vem če imajo to na FRI, čekiram...

A110 ::

Zunguzunzeng je izjavil:

ok hvala, ampak program kjer je ML, python/programski jeziki in statistika v povezavi z ekonomijo/poslovanjem? ne vem če imajo to na FRI, čekiram...


Ne, je bolj v splosnem. Imas pa na EF magistrski program kvantitativne finance in aktuarstvo. Python statistiko in sql bos rabil povsod, s tem da python in sql ni nek bavbav, statistike se pa na normalnih faksih tudi naucis dovolj. Ni pa nujno da v financnih ustanovah poznas najnovejse ML koncepte in arhitekture kot so transformerji, cnn,... Je bolj zazeljeno znanje financ. Je pa program sicer tezek za ekonomiste ampak bolj smeh za studente financne matematike ki pogosto nadaljujejo studij na tem programu. Podobno je s programom Data Science na fri ki v splosnem velja za najtezjega na fri ampak predvsem zaradi nekaj dodatne matematike. Poznam ljudi ki so studirali na obeh programih in mi je dokaj jasno področje.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Zunguzunzeng ::

verjetno je to:
https://www.unimi.it/it/corsi/corsi-pos...

...ta je v Milanu.
Koliko je zame izvedljiv, moram še preveriti.
Na EF v LJ bi me sicer sprejeli s parimi diferencialnimi izpiti, je pa to bolj ekonomsko usmerjen študij.
Na FRI pa nekoga s ..khm...humanistično...khm... izobrazbo bolj težko po mojem, oziroma bi imel na FRI vsaj 4 do 5 diferencialcev, da ne omenjam težavnosti študija.
Point je, da je poudarek na trenutno aktualnem in praktičnem računalništvu (programiranje itd.)
Če koga zanima in mu ni problem študirati v tujini, pa naj poišče "conversion course" za "humaniste", ki jih kot vem imajo na Danskem, Uk in Irska, menda pa je tudi v Avstriji.
Ja pa sori še 1x, ker sem čisto izven teme..

onetwo22 ::

Zunguzunzeng
Ta magistrski študij poteka v Bologni: https://corsi.unibo.it/magistrale/Stati...
Kar se tiče usmeritve na machine learning, SQL in Python je to nekaj na kar se je on usmeril preko izbora izbirnih predmetov, predmetov na Erasmus izmenjavah in preko raziskovanja za magistrsko nalogo. Tako, da je usmeritev v te specifike v rokah študenta, nekaj osnov ti dajo že v bazi, ostalo pa kolikor te zanima.
Imajo pa tudi študij Data Science, ki se poučuje v angleščini: https://www.unibo.it/it/didattica/maste...

Hvala vsem za odgovore, če se kdo še kaj spomni, bom vesela odgovora :)
LP

BCSman ::

A ni to malo čudno kako data scientist s poslovnimi znanji ne more izbrskati podatkov o zaposlovalcih data scientistov in to celo Ljubljani, kjer so skoraj vse slovenske ter mednarodne IT firme skoncentrirane in mu morajo pomagat prijateljice?

onetwo22 ::

BCSman se ti ne zdi, da so informacije od lokalnih ljudi, ki se gibljejo v tej industriji boljše kot podatki, ki jih kot tujec najdeš na internetu?
Moje vprašanje je bilo vezano predvsem na to, kje sprejemajo tujce - večina oglasov za data analyst/data scientist je v slovenščini, tako da je težko vedeti, ali so sploh odprti za tujce, ali je obvezno znanje slovenščine.
Seveda sam išče informacije, pošilja CV...za pomoč niti ni prosil, se mi pa zdi, da bi vsak slušal svojemu prijatelju olajšati pot pri iskanju zaposlitve v tvoji državi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: onetwo22 ()

SmeskoSnezak ::

onetwo22 je izjavil:

BCSman se ti ne zdi, da so informacije od lokalnih ljudi, ki se gibljejo v tej industriji boljše kot podatki, ki jih kot tujec najdeš na internetu?
Moje vprašanje je bilo vezano predvsem na to, kje sprejemajo tujce - večina oglasov za data analyst/data scientist je v slovenščini, tako da je težko vedeti, ali so sploh odprti za tujce, ali je obvezno znanje slovenščine.
Seveda sam išče informacije, pošilja CV...za pomoč niti ni prosil, se mi pa zdi, da bi vsak slušal svojemu prijatelju olajšati pot pri iskanju zaposlitve v tvoji državi.
Smo nekateri taksni. Nasa ekipa tud pomaga , kolikor lahko.
@ Pusti soncu v srce... @

otago ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva zaposlitev v IT - data scientist?

Oddelek: Programiranje
384932 (2863) Invictus
»

Data Science

Oddelek: Šola
112329 (1458) secops
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123521 (16718) jernejl
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012061 (9298) neverlucky
»

Slovenski study group za online predmete na Stanfordu

Oddelek: Šola
152539 (2032) Zero0ne

Več podobnih tem