» »

Posek dreves

Posek dreves

«
1
2 3 4

polozweii ::

Lastnik sosednje parcele ki se slučajno ukvarja s sečnjo dreves nam je (kot pravi pomotoma) posekal več dreves in se ne strinja s količino posekanega, ki mi jo je neuradno ocenil človek ki se ukvarja z odkupom lesa. neto 37 kubikov lesa bi naj bilo. sosed pravi da je bilo samo 30 kubikov.
pripravil nam je količino hlodovine ki nam jo lahko pripelje. posek in šlajsanje pravi da nam bo zaračunal.

če bi hotel videt koliko lesa nam bo dejansko pripeljal bi moral naročiti gozdnega manipulanta da bi ob nalaganju izmeril vsak hlod kar ni zastonj.
količina bi se lahko izmerila tudi kasneje glede na dimenzijo skladovnice (zložena drva) ker sami ne moremo žagat/cepit iščemo izvajalca.

ponudil nam je da lahko les odkupi. po eni strani bi bilo dobro da prodamo saj nam ne bi bilo treba plačati žaganja/cepljenja drv. v tem primeru bi kupili že pripravljena drva.

kaj predlagate?
  • polepsal: Mavrik ()

HappyPills ::

Naj odkupi.

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: AtomicX ()

Vetrpiha ::

HappyPills je izjavil:

Naj odkupi.

S tem, da prodajalec postavi ceno.
Kar se tiče stroškov poseka, niso na tebi. Ker storitve nisi naročil, je ne rabiš plačati.

mancini ::

Glede na to da ti hoce zaracunat, bi jaz prijavil posek in krajo lesa.
S takimi nimas kaj debatirat

IL_DIAVOLO ::

Drva ti ukrade, potem pa bi ti še zaračunal delo? :))

Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

polozweii ::

mancini je izjavil:

Glede na to da ti hoce zaracunat, bi jaz prijavil posek in krajo lesa.
S takimi nimas kaj debatirat


Ker je prišel povedat še preden sem opazil ne morem prijavit kraje.
Se pa strinjam da poseka ne bi smel zaračunati, vsaj brez močnega popusta ne. Če bo po njegovo je pridobil on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

Horas ::

pa kako mamo to nareto da lahk kar vsak ponesreči poseak drevesa potem pa tebi nič meni nič zahteva še denar od tebe?? je pred časom bla diskusija o tem odprta.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

connel ::

Ma se zgodi, da bi pa zaračunaval,.. Idiot. Kantico bencina pa vozi miško, če že hočeš kaj dati, ne pa da bo on postavljal pogoje.

SambaShare ::

OP naj odkupi nekdo drug? Saj v temu primeru bo tako še enkrat pomeril.

koyotee ::

Uglavnem, ti nisi dolžan plačati NIČ. Jaz bi mu rekel, če noče imeti problemov, naj pripelje scepljene drva nazaj. Karkoli drugega 113.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Superboyy ::

Ste vi in on normalni ali pri eni ali celo obeh strani prevladuje paranoja, da bo nekdo neupravičeno obogatel? Je jasno označena meja med vašo in njegovo parcelo? Je kak razlog zakaj se nebi mogel zmotiti?

Če rabite drva in se on ukvarja s pripravo se zmenite, da si jih na pošten način razdelite - cena živih dreves proti strošku poseka, transport, žaganje, cepljenje itd.

Predvidevam da gre za bukev in ne kakšen hrast ali oreh. Se pravi je govora o cca 2k eur na m3 za hlode - pomoje ni strošek pri katerem se splača na smrt skregat s sosedom.

IL_DIAVOLO ::

Vsa ukradena drva razcepana na dom, ce ne želi imeti tožbe. Pa se zlozit jih bo pomagal.

Cao miki in da se ne zgodi vec.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

donvito ::

Superboyy je izjavil:

Ste vi in on normalni ali pri eni ali celo obeh strani prevladuje paranoja, da bo nekdo neupravičeno obogatel? Je jasno označena meja med vašo in njegovo parcelo? Je kak razlog zakaj se nebi mogel zmotiti?

Če rabite drva in se on ukvarja s pripravo se zmenite, da si jih na pošten način razdelite - cena živih dreves proti strošku poseka, transport, žaganje, cepljenje itd.

Predvidevam da gre za bukev in ne kakšen hrast ali oreh. Se pravi je govora o cca 2k eur na m3 za hlode - pomoje ni strošek pri katerem se splača na smrt skregat s sosedom.

https://www.gozd-les.com/les/cene-lesa/...

Superboyy ::

A 30 kubikov po 70 eur ni cca 2k eur?

bauci ::

Je ampak ti si napisal "... je govora o cca 2k eur na m3..."

IL_DIAVOLO ::

Malo se je smešno izrazily ampak dobro saj vsi vemo za kaj se gre :D

Razen crpalkarji.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

BRBR ::

Pripravil nam je količino hlodovine ki nam jo lahko pripelje

Kje so ti hlodi ? Naročiš odkupovalca, odpelješ, prodaš. Stvar pečena.

Drgač pa tebe ne zanima količina hlodovine, ampak točno tvoji hlodi, če boš to gnal na sodišće, česar pa ne priporočam.

Superboyy ::

bauci je izjavil:

Je ampak ti si napisal "... je govora o cca 2k eur na m3..."


Hvala obema za tak globok doprinos v tej temi.

Se globoko opravičujem, ker nisem namesto "na m3" napisal "na volumen" ali "po kubikih".

Če najdeta še kakšno manjkajoče ločilo ali veliko začetnico, kar poročajta.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ce bi napisal 50 evrov na kubik, bi bilo dovolj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MTB ::

Če se ukvarja s sečnjo, je pomotoma eno drevo, ne pa več. Očitno ga je že kdo videl, pa je prišel "povedat".
Tvoja last, tvoja cena. Sploh pa tisto, da ti bo zakasiral...

bauci ::

Superboyy,
a zate je 2k eur na m3 enako kot 70€ na kubik?
Potem sem pa jaz kriv, ker opozarjam na "manjkajoče ločilo in veliko začetnico"?
Pa dejta vsaj preberite kaj napišete predno pritisnete "Pošlji".

BRBR ::

bauci je izjavil:

Superboyy,
a zate je 2k eur na m3 enako kot 70EUR na kubik?
Potem sem pa jaz kriv, ker opozarjam na "manjkajoče ločilo in veliko začetnico"?
Pa dejta vsaj preberite kaj napišete predno pritisnete "Pošlji".


+1. Kar piše je budalost, četudi je nenačrtovana. Mal boljši nivo od FB se pa tule vseeno pričakuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

Superboyy ::

+1 kar nabijajte za stvar, ki je vsem jasna.

FB stil komentarja je zmerjanje z budalo, ker namesto količine napišem enoto.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

polozweii je izjavil:

Lastnik sosednje parcele ki se slučajno ukvarja s sečnjo dreves nam je (kot pravi pomotoma) posekal več dreves in se ne strinja z količino posekanega, ki mi jo je neuradno ocenil človek ki se ukvarja z odkupom lesa. Neto 37 kubikov lesa bi naj bilo. Sosed pravi da je bilo samo 30 kubikov.
Pripravil nam je količino hlodovine ki nam jo lahko pripelje. Posek in šlajsanje pravi da nam bo zaračunal.

Če bi hotel videt koliko lesa nam bo dejansko pripeljal bi moral naročiti gozdnega manipulanta da bi ob nalaganju izmeril vsak hlod kar ni zastonj.
Količina bi se lahko izmerila tudi kasneje glede na dimenzijo skladovnice (zložena drva) Ker sami ne moremo žagat/cepit iščemo izvajalca.

Ponudil nam je da lahko les odkupi. Po eni strani bi bilo dobro da prodamo saj nam ne bi bilo treba plačati žaganja/cepljenja drv. V tem primeru bi kupili že pripravljena drva.

Kaj predlagate?


Pozabi koliko kubikov "naj bi bilo" pomembno je samo za koliko € se čutiš oškodovanega. Ko boš vedel to številko z njo do soseda in naj ti povrne tvojo škodo. Ti pa je že nekdo izračunal koliko je približno vreden les (čeprav se je malo slabo izrazil...) da boš vedel v kakšnem velikostnem redu bosta govorila.
#hooldthedoor

BRBR ::

Superboyy je izjavil:

+1 kar nabijajte za stvar, ki je vsem jasna.

FB stil komentarja je zmerjanje z budalo, ker namesto količine napišem enoto.


Budalost na splošno in budalo direktno to sta dve separatni stvari. Prva lahko vodi do druge v random času.

Enkrat je en aeroplan padel dol ker so zamenjali imperial enote z metric, zmanjkalo je fuela. Jasno je samo tebi, ostalim pa ne. Enim pa še posebej ne.

Lepo ti je en gospod, zgoraj, povedal, da imaš edit knof tudi na slotech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

solatko ::

Jaz bi mu postavil nekak nadomestni strošek, če dreves nebi imel namena podirat v naslednjih letih, ker mi je znižal vrednost gozda ob morebitni prodaji, torej kazen, ker je posekal in ne plačilo za to. Sicer pa prijava motenje in uničevanje posesti, kar pa pomeni tožbo, odvetnike,....

Sicer je pa tako, se bom začel ukvarjat s podiranjem in pospravljanjem lesa, sekal kar nekje, poiskal lastnika in mu zaračunal posek. Dober posel, saj je v SLO dovolj gozdov za tako početje.
Delo krepa človeka

mancini ::

polozweii je izjavil:

mancini je izjavil:

Glede na to da ti hoce zaracunat, bi jaz prijavil posek in krajo lesa.
S takimi nimas kaj debatirat


Ker je prišel povedat še preden sem opazil ne morem prijavit kraje.
Se pa strinjam da poseka ne bi smel zaračunati, vsaj brez močnega popusta ne. Če bo po njegovo je pridobil on.


A to da te hoče na suho ... za min 7 kubikov lesa pa ni kraja.
A to da ima tvoj les že en mesec doma ni kraja. Se spomnim da si pred kakim mesecem že pisal o tem.

Sosed je dobro vedel kakšen osebek si, za to si je privoščil kar si je. In verjamem, da bo v tvojem gozdu še veselo podiral naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Superboyy ::

To trdiš, ker oba dobro osebno poznaš, ti je znana lokacija parcel in točna meja med njima, ali šlogaš in bereš misli na daljavo?

TheUnderd0g ::

Se zmeniš, da plača 34m^3, da se čim prej vse zaključi, in NE plačaš vleke in poseka. Če ti začne kaj palamudit, ga opomniš da: i) je sekal tvoj gozd, ii) se ni strinjal z odmerjeno količino, iii) bi ti zaračunal vleko in posek, kljub temu, da ti teh dveh storitev nisi noročil.

Zgodovina sprememb…

FuriousG ::

Sam sem profi gozdar, pa se mi je že zgodilo da sem šel čez mejo. Parcele ozke, v konus, meje pa slabo označene. Pa mi tudi na misel ni prišlo, da bi to storitev zaračunal (količina podobna kot pri OPju). Lastnik je bil toliko prijazen, da mi je povrnil stroške goriva.

Tako da OP, jaz v celotno plačilo storitve nebi privolil. Pa mogoče je čas, da greš okoli svojih parcel in obnoviš mejne označbe.

Furbo ::

Tole kar je tatvina, model je prišel k tebi samo zato, ker ga je nekdo zalotil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutO ::

pomotoma posekal ... pokliči policijo in mu naj zaračunajo. Sicer pa, reči ti njemu, naj on vzame to, kar ti je "pomotoma" posekal, v zameno, da mu ne pokličeš policije, pa boš ti njemu posekal enako količino dreves, po debelini boš že videl kakšna drevesa ti je požagal.

BRBR ::

Kaj pa bodo zaračunali, policaji ?

mancini ::

BRBR je izjavil:

Kaj pa bodo zaračunali, policaji ?


Bodo vsaj poskrbeli, da bo les prisel nazaj k lastniku.

link_up ::

Verjetno je pil, kaj pa druga? Jasno, da naj pripelje nasekano in zlozi(da mu ne bi kje kapnilo skipat tam nekje). Zakaj? Ker sploh predlaga bedarijo, kot povracilo za posek. Ostalo sploh ni za govorit...
In and Out

polozweii ::

FuriousG je izjavil:

Sam sem profi gozdar, pa se mi je že zgodilo da sem šel čez mejo. Parcele ozke, v konus, meje pa slabo označene. Pa mi tudi na misel ni prišlo, da bi to storitev zaračunal (količina podobna kot pri OPju). Lastnik je bil toliko prijazen, da mi je povrnil stroške goriva.

Tako da OP, jaz v celotno plačilo storitve nebi privolil. Pa mogoče je čas, da greš okoli svojih parcel in obnoviš mejne označbe.


25 štorov s premerom od 16cm do ca 100 cm.
Ker človek velja za nepoštenjaka se bo težko pošteno zmenit.

1. Neki gozdar mi je glede na štore izračunal/ocenil da je bilo posekano 37 kubikov. On trdi da samo 30 kubikov- toliko je tudi pripravil na kup.
2. med podrtim je bil verjetno tudi boljši hlod I. klase za prodajo s čemer si je lahko že povrnil stroške poseka...Dokazat ne moreš. Na kup je pripravil tisto kar je želel.

Hlodovina je parkirana ob hosti zato lahko naročim odvoz preko druge osebe, ki pa jo bi moral plačat. On pravi da mi hlodovino pripelje brezplačno. Koliko bo zaračunal za sečnjo/odvoz ne vem. Dejstvo je da po zakonu moram plačat delo čeprav je sekal v tujem, baje po pomoti.


Mislim da bi bilo najbolje da odpeljemo na lastne stroške. Če manjkajočih 7 kubikov bukovih hlodov za drva pomnožim s ceno kubika ( za ceno se moram še pozanimat ) dobim nek znesek. Če k znesku upoštevam da je kakšen boljši bukov hlod iz naše hoste že prodal, bi lahko bili stroški sečnje in vleke že poravnani.

Dobro bi bilo vedet kakšen % hlodov prve klase je v gozdovih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

HappyPills ::

Obrni se na pravnika. Za odškodnine je dober Lipej v Medvodah. Ne se pustit tkole ba suho no lol.

jabe ::

Čaki malo, kako je preveč dreves posekal. Drevesa, ki se sekajo, so označena. Če je sekal neoznačena v tujem gozdu, prijavim krajo. Vsaj tako sem razložila svojemu zlahtniku, ki si je malce postregel v mojem gozdu, pa je čisto zaleglo za vnaprej. Pa sem se dajala, da smo "za nazaj" označevali, kaj je za posek pa kaj ne.

Tudi če jaz narobe razumem, kaj se lahko dela v mojem gozdu pa kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

polozweii ::

jabe je izjavil:

Čaki malo, kako je preveč dreves posekal. Drevesa, ki se sekajo, so označena. Če je sekal neoznačena v tujem gozdu, prijavim krajo. Vsaj tako sem razložila svojemu zlahtniku, ki si je malce postregel v mojem gozdu, pa je čisto zaleglo za vnaprej. Tudi če jaz narobe razumem, kaj se lahko dela v mojem gozdu pa kaj ne.

Bila so označena za posek od prejšnjega leta

jabe ::

Aha razumem. Ja nič, zdaj pač upa, da ne boš šel v stroške s pregovarjanjem. Zdaj in za vnaprej. Zdaj se pa odloči kaj boš naredil. Ali red ali da si zmeraj malo postreže? Oziroma, lahko tokrat požres, pa daj jasno vedeti, da on tvoj sekač ne bo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

BorutO ::

Jaz se bi na njegovem mestu prvo z njim pogovoril, da si odnese vse, kar si je nažagal v mojem gozdu, nato bi hotel, da teh 25 dreves istega premera podrem v njegovem gozdu. Če tega ne bi dovolil, bi poklical policijo, ker je šlo za krajo + da je vedel, da žaga v tujem gozdu.

c3p0 ::

polozweii je izjavil:


Ker je prišel povedat še preden sem opazil ne morem prijavit kraje.


Excuse me? :D

Master_Yoda ::

To pa je nek cuden zakon ja heh. Ce ti nekdo nekaj ukrade ga ne mores prijaviti ce ti pove da ti je ukradel :)).
Dovie'andi se tovya sagain.

UganiKdo ::

Master_Yoda je izjavil:

To pa je nek cuden zakon ja heh. Ce ti nekdo nekaj ukrade ga ne mores prijaviti ce ti pove da ti je ukradel :)).


V danem primeru je jasno, da si sosed ne lasti hlodov, kar avtomatično pomeni, da ne gre za krajo. Lahko se debatira o kraji tistih 7 m2, samo bo treba najprej dokazat, da je bilo res preveč posekanega.

Koiko bo zaračunal za sečnjo/odvoz ne vem. Dejstvo je da po zakonu moram plačat delo čeprav je sekal v tujem, baje po pomoti.

Dejstvo je da ni zakona po katerem si ti dolžan plačevat storitve, ki jih nisi naročil, tako da ne vem o čem sanjaš.

Je pa zakon, ki pravi, da je sosed dolžan povrnit stvari v predhodno stanje, v primeru da to ni možno pa plačat odškodnino. Tako, da ne se pustit nategovat s pravljicami, da si sosedu karkoli dolžan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Furbo ::

polozweii je izjavil:

Koliko bo zaračunal za sečnjo/odvoz ne vem. Dejstvo je da po zakonu moram plačat delo čeprav je sekal v tujem, baje po pomoti.

Potem ti jaz lahko pridem pomotoma pobrati kritino iz strehe, čeprav bi jo moral pri sosedu in ti si mi dolžan denar?

A to te je ta gozdni sosed učil pravo?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

c3p0 ::

> V danem primeru je jasno, da si sosed ne lasti hlodov, kar avtomatično pomeni, da ne gre za krajo. Lahko se debatira o kraji tistih 7 m2, samo bo treba najprej dokazat, da je bilo res preveč posekanega.

Vzamem ti avto, vedno je na voljo na mojem parkirišču, s ključem v ključavnici. Lahko kadarkoli prideš in si ga odpelješ, morda bo manjkala katera luč. Ne gre za krajo, ker si ga ne lastim.

Torej lahko sekaš v tujem gozdu, nato pa rečeš, da si se zmotil in mirno izplačaš le ocenjene m3 in vse OK?

Invictus ::

Čakaj, nekdo ti je posekal les v tvojem gozdu, in zdaj hoče, da mu ti to plačaš?

Preprosto ga prijavi, oceni škodo kot da bi sekal čez 20 let (prirastek lesa) in zagrozi s policijo in civilno tožbo.

Še prej pa pridobi izjavo, na malo hinavski način, da je sekal v tvojem gozdu...

Les naj ti pa pripelje domov, zastonj... In počisti gozd, saj tega nihče ne počne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BRBR ::

"Še prej pa pridobi izjavo, na malo hinavski način, da je sekal v tvojem gozdu..."
Ja, in svizec je zavil čokolado.


Dejstvo je, da ti svetujejo ljudje, ki tega tvojega problema nimajo. Kot rečeno, dokler se z njim pogovarjaš te zanima samo kje so tvoji hlodi in nič drugega, do tu gre tvoja toleranca. Npr. pogoglaj si "namerno poškodovanje tuje stvari" in mu to omeni, in napihni arest, ki je tam omenjen, če bo uspelo. Na sodišču lahko pričakuješ infantilne sodnice, ki še niso slišale za mentalno starost > 5 let, če se da se temu izogni. Več ali manj je zelo verjetno da boš nategnejen, oz. da se boš sam malo nategnil samo da zadevo zaključiš.

UganiKdo ::

c3p0 je izjavil:

> V danem primeru je jasno, da si sosed ne lasti hlodov, kar avtomatično pomeni, da ne gre za krajo. Lahko se debatira o kraji tistih 7 m2, samo bo treba najprej dokazat, da je bilo res preveč posekanega.

Vzamem ti avto, vedno je na voljo na mojem parkirišču, s ključem v ključavnici. Lahko kadarkoli prideš in si ga odpelješ, morda bo manjkala katera luč. Ne gre za krajo, ker si ga ne lastim.

Torej lahko sekaš v tujem gozdu, nato pa rečeš, da si se zmotil in mirno izplačaš le ocenjene m3 in vse OK?


Ne, ni vse ok. Ni pa kraja. Samo verjamem, da to presega tvoje razumevanje.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Manjši posek v lastnem gozdu in kazen zanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10330818 (1767) 111111111111
»

Izčrpavanje slovenskih gozdov

Oddelek: Loža
415319 (2806) keba
»

Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520234 (14951) 111111111111
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629639 (27913) St235

Kraja v trgovini z oblačili

Oddelek: Loža
207121 (6674) Summer

Več podobnih tem