» »

Neodobrena štipendija in izredno šolanje?

Neodobrena štipendija in izredno šolanje?

xsum1 ::

Zanima me, če je komu tukaj kaj več jasno.

Oddala sem vlogo za štipendijo prvič lani in sem čakala skoraj pol leta na odg, kakorkoli, štipendijo sm prejemala že leta 2004 enkrat za prvi letnik in ker sem potem zamenjala program sem zaprosila zanjo še zdaj. Kakorkoli, prvi letnik še ni bil opravljen za novi program, ko sem jo lani zahtevala. Potem sem opravila ta letnik in še enkrat mesec nazaj poslala vlogo in dodala potrdilo o šolanju + spričevalo opravljenega letnika in obakrat so mi v odgovoru navedli tale razlog, citiram:

Ker je oseba XXX ob PRVEM vpisu v PRVI letnik poklicne oziroma srednje šole starejši/a od 18 let oziroma je ob prvem vpisu v PRVI letnik višješolskega ali visokošolskega izobraževanja oziroma ob prvem vpisu na prvo, drugo ali tretjo stopnjo izobraževanja starejši/a od 26 let, na podlagi 9. člena zakona o štipendiranju (uradni list RS, št. 59/07, 63/07-popr., 40/09 in 62/10) ni upravičen/a do državne štipendije.

tu mi zdaj ni jasno kaj pišejo o prvem letniku, če delam drugega in mi iz istega razloga zavrnejo kot prvič, če imam opravljen prvi letnik? komu kaj bolj jasno? :??
  • spremenilo: xsum1 ()

Meizu ::

Tu ni problem v letniku, problem bo v tvoji starosti.

St235 ::

problem je v tem, da si bila lani, ko si se vpisala v prvi letnik trenutnega izobraževanja prestara, da bi bila upravičena do štipendije.

xsum1 ::

torej do 26. leta oni mislijo za študente, da lahko prejemajo štipendijo do takrat, do 18. pa dijaki? lahko kdo to sigurno potrdi?

xsum1 ::

sem zdaj še enkrat stran pogledala http://www.ess.gov.si/storitve/stipendi...

Polnoletni dijaki in študenti pa še vedno lahko zaprosijo za državno štipendijo na pristojnem centru za socialno delo.

Torej še zmeraj mi ni jasno zakaj so mene zavrnili če piše dijaki in študenti in da si lahko polnoleten?

Naj napišem pritožbo?

xsum1 ::

in pa še tole: http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podr...

POMEMBNO:

Nova socialna zakonodaja oziroma Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev, ki se začne uporabljati 1. 1. 2012, vpliva samo na prejemanje državne štipendije: do državne štipendije so upravičeni le državljani Republike Slovenije, ki so starejši od 18 let in izpolnjujejo druge zakonske pogoje.



torej me je ženska obravnavala po starem zakonu ali pa me po krivem zavrnila? [:s]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

čuhalev ::

xsum1 je izjavil:


torej me je ženska obravnavala po starem zakonu ali pa me po krivem zavrnila? [:s]

Saj si napisala, da si oddala vlogo lani, torej po starem.

In ker si zamenjala program, se ti prvi letnik leta 2004 ne šteje. Pomoje.

xsum1 ::

čuhalev je izjavil:

xsum1 je izjavil:


torej me je ženska obravnavala po starem zakonu ali pa me po krivem zavrnila? [:s]

Saj si napisala, da si oddala vlogo lani, torej po starem.

In ker si zamenjala program, se ti prvi letnik leta 2004 ne šteje. Pomoje.


Ja, to je res, ampak na tisto vlogo so mi odgovorili marca. Potem sem letos julija ponovnovložila novo tokrat s potrdilom dokončanega 1. letnika in so mi odpisali z enakim razlogom in kolikor vidim, bi me morali obravnavati po novem zakonu in mi dati štipendijo, ker po novem zakonu mi pripada, če sem polnoletna in ne kot so oni napisali, da mi ne, ni tako? torej lahko napišem pritožbo, ker verjetno, da jih kličem ne bom nič zrihtala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

St235 ::

Daj vsaj vse preberi ne samo tisto kar ti ustreza:

Do državne štipendije so upravičeni dijaki in študenti, ki:
so starejši od 18 let,
so državljani Republike Slovenije,
izpolnjujejo druge pogoje po 9. členu Zakona o štipendiranju,
njihov povprečni mesečni dohodki na družinskega člana v preteklem letu ne presegajo 64 % neto povprečne plače na družinskega člana v istem obdobju (do šolskega leta 2013/2014 je cenzus 53 % neto poprečne plače na družinskega člana).


9. člen

(splošni pogoji za pridobitev štipendije)

Štipendijo po tem zakonu lahko pridobijo upravičenci iz 8. člena tega zakona, ki ob prvem vpisu v prvi letnik poklicne oziroma srednje šole niso starejši od 18 let, ter upravičenci, ki ob prvem vpisu v prvi letnik višješolskega ali visokošolskega izobraževanja oziroma ob prvem vpisu na prvo, drugo ali tretjo stopnjo izobraževanja niso starejši od 26 let, in:

- hkrati ne prejemajo katere od štipendij iz 5. člena tega zakona,

- ne prejemajo štipendije ali drugih prejemkov za izobraževanje po drugih predpisih,

- niso v delovnem razmerju oziroma ne opravljajo samostojne registrirane dejavnosti,

- niso vpisani v evidenco brezposelnih oseb pri Zavodu Republike Slovenije za zaposlovanje (v nadaljnjem besedilu: zavod).


Toerj še enkrat: Tebe so zavrnili ker si bila ob vpisu v prvi letnik (lani, predlani) starejša od 26 let. To se z 1.1.2012 ni nič spremenilo.

xsum1 je izjavil:

torej do 26. leta oni mislijo za študente, da lahko prejemajo štipendijo do takrat, do 18. pa dijaki? lahko kdo to sigurno potrdi?


NE, do 26 leta se moraš vpisat v prvi letnik. Potem lahko štipendijo prejemaš do konca študija, četudi je to po 16 letu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

xsum1 ::

kot sem rekla v drugi temi imam 22 let. Torej še zmeraj trdiš, da so me upravičeno zavrnili? 8-O

Meizu ::

kako naj vemo koliko si stara? Ali misliš, da smo dolžni brskat po celem STju po tvojih podatkih le zato, da bi ti pomagali?

xsum1 ::

Meizu je izjavil:

kako naj vemo koliko si stara? Ali misliš, da smo dolžni brskat po celem STju po tvojih podatkih le zato, da bi ti pomagali?

no sem pa zdaj rekla ;)

Mipe ::

Ker pa si ženska, prištejemo kakih osem do deset let... ;)

Šalo na stran, pritoži se in naj ti natančno obrazložijo.

xsum1 ::

Mipe je izjavil:

Ker pa si ženska, prištejemo kakih osem do deset let... ;)

Šalo na stran, pritoži se in naj ti natančno obrazložijo.

bom se pozanimala ja ;)

St235 ::

Daj vse informacije, pa bo lažje odgovarjat. Potem se zgorja napisano naša na srednjo šolo. v tem primeru ne Smeš bit starejša od 18 let.

Za štipendijo v srednji šoli moraš bit ob vpisu mlajši od 18, za štipendijo na faksu pa od 26 let. as simple as taht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jinto ::

Lakotnik, morda pa ni tako preprosto kot se na prvi pogled zdi
http://www.svetovalnica.com/klepetalnic...

St235 ::

Kaj točno ima tole z tem ali lahko nekdo ki se vpiše v PRVI letnik srednje šole po 18 letu uveljavlja pravico do štipendije?

Jinto ::

Nima, ima pa s tem
za štipendijo na faksu pa od 26 let. as simple as taht.

St235 ::

aha, ja sam še vedno si se moral na faks vpisat pred 26 letom. Če je prvi vpis po tem letu ni dileme. Nejasno je edino takrat, ko si se ti na faks vpisal redno pred 26 letom potem pa želiš nadaljevati študij. Sam dajmo to rajši v splošni temi o štipendijah. Tukaj je šlo za bolj specifično vprašanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473409 (13137) History
»

Vrnitev socialne pomoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6012970 (9119) Alien123
»

Vračanje štipendije ?

Oddelek: Šola
296320 (3156) sandmodnigga
»

Vračanje štipendije-da/ne?

Oddelek: Šola
166400 (5392) NotSpecial
»

Fakulteta

Oddelek: Šola
62286 (2178) ejQ

Več podobnih tem