» »

Windows 8 RTM nared

Windows 8 RTM nared

Microsoft - V skladu s pričakovanji je Microsoft s prihodom avgusta pripravil dokončno, release to manufacturing (RTM) različico Windows 8, ter jo tudi že razposlal svojim pomembnejšim partnerjem ("OEM partners"). Sredi meseca jo bodo dobili še razvijalci z naročnino na MSDN, skupaj s svežo kopijo razvijalskega orodja Visual Studio, ter smernicami za sprejem v prihajajoči Windows Store za Metro aplikacije, za njimi pa še naročniki na TechNet, tj. predvsem večja podjetja z skupinskimi licencami. Splošna dosegljivost je, kot tudi že rečeno, napovedana za 26. oktober, za študentsko izdajo (MSDNAA) pa se žal še ne ve.

Objavili oz. bolje rečeno, potrdili, so tudi cene. Nadgradnja z Windows 7 bo stala 39.99$ oz. pol tega, če boste računalnik s prednameščeno sedemko kupili šele ta ali naslednji mesec (velja samo za določene modele in seveda samo za Američane, vsaj za zdaj). Druga možnost bo nakup računalnika s prednaloženo osemko. Nakup samo Oken, v škatelni oz. digitalni različici, pa zgleda ne bo mogoč.

88 komentarjev

«
1
2

mrdaco ::

Me zanima, če bo možna neboleča nadgradnja Release Preview verzije.

RejZoR ::

Sorry sam ta sistem nalaganja pa bo bedast do konca. Nočem najprej nalagat WIn7 in pol še Win8 Upgrade, ker to pol traja še enkrat dlje. In ohrani cel kup govna od Win7.

Hočem kupit samo Win8 in ga naložit samostojno. Če bi bila cena do 150 EUR za stand-alone download sploh ne bi kaj dost razmišljal...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mrdaco ::

Hja... Če hočeš čisti sistem in privarčevat nekaj $ , potem sformatiraš naložiš licenčni win7 nato pa upgread na win8. Saj če imaš čisto win7 instalacijo potem neboš na win8 prenesel nekega govna. Drugo bi bilo če si win7 uporabljal že nekaj let potem se pa odločiš za upgread.

Jaffa ::

RejZoR je izjavil:

Sorry sam ta sistem nalaganja pa bo bedast do konca. Nočem najprej nalagat WIn7 in pol še Win8 Upgrade, ker to pol traja še enkrat dlje. In ohrani cel kup govna od Win7.

Hočem kupit samo Win8 in ga naložit samostojno. Če bi bila cena do 150 EUR za stand-alone download sploh ne bi kaj dost razmišljal...

Kaj ni tako, da ob (lahko sveži) namestitvi vpišeš kodo iz obstoječe licence (W7,XP...) in tako lahko naložiš neposredno samo Win8? Vsaj tako sem nekje prebral na ST ...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

zee ::

V Singapurju se da dobiti Windows 8 po 20 S$ ob nakupu novega racunalnika.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

Jaffa je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Sorry sam ta sistem nalaganja pa bo bedast do konca. Nočem najprej nalagat WIn7 in pol še Win8 Upgrade, ker to pol traja še enkrat dlje. In ohrani cel kup govna od Win7.

Hočem kupit samo Win8 in ga naložit samostojno. Če bi bila cena do 150 EUR za stand-alone download sploh ne bi kaj dost razmišljal...

Kaj ni tako, da ob (lahko sveži) namestitvi vpišeš kodo iz obstoječe licence (W7,XP...) in tako lahko naložiš neposredno samo Win8? Vsaj tako sem nekje prebral na ST ...


Ja sam jezst bi kupil povsem standalone verzijo, ki bi jo iz nule naložil na sistem. Win7 sem imel na prejšnjem laptopu, ki pa ga nimam več, tako da mi to nič ne koristi. Novega pa ne mislim kupovat zato da bi dobil prednaložen Win8. Mislim skor težko verjamem, da ne bojo prodaja v retail kanalu. Informacije so pa tud grozno skope okol tega kar je tud glupo. Ker jezst bi imel licenčni Win8 in bi jih kupil kot samostojni software...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TheRiddle ::

Se pravi da če hočem zdaj original 8-ko, potem moram ali kupiti nov računalnik ali pa originial sedmico potm pa še osmico?
Potem raje ostanem kar na Ubuntu :D
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Ganon ::

Nakup samo Oken, v škatelni oz. digitalni različici, pa zgleda ne bo mogoč.


Zdaj sem pa že povsem zmeden. Enkrat pišete, da bo škatelna verzija, enkrat da ne bo, zdaj že niti digitalne verzije ne bo ...??? Kolikor vem, bo na voljo vsaj System Builder verzija, torej verzija brez nadgradnje, da lahko namestiš svež sistem na računalnik, ki ga sam sestaviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Poldi112 ::

Ni panike, če ne drugje, se bo na travniku dobilo user friendly različico.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lonsarg ::

Microsoft pač gleda tako. Tisti ki ima sedaj piratsko kopijo Windows 7, bo tudi naložil piratsko Windows 8. Tisti, ki ima legalno kopijo, bo pa pač upgradal. Tisti, ki bo nov računalnik kupu bo pa zraven dobil, torej ni neke ptorebe po škatlasti verziji.

Kar se pa samega "upgrada" tiče tehnično, pa jaz domnevam da ti dobiš od Microsofta novo svežo Windows 8 serijsko, ko kupiš upgrade. Z to serijsko pa potem naložiš čisto svežo kopijo Windowsa 8, tako kot si do sedaj vse Windowse.

bsaksida ::

Ganon je izjavil:

Nakup samo Oken, v škatelni oz. digitalni različici, pa zgleda ne bo mogoč.


Zdaj sem pa že povsem zmeden. Enkrat pišete, da bo škatelna verzija, enkrat da ne bo, zdaj že niti digitalne verzije ne bo ...??? Kolikor vem, bo na voljo vsaj System Builder verzija, torej verzija brez nadgradnje, da lahko namestiš svež sistem na računalnik, ki ga sam sestaviš.


S To potezo so zajebali potencialne legalne kupce. Piratom pa ne bo nič. Tudi jaz sem bral da bo samo OEM ali upgrade. Ne pa retail. Zdej ki imam službo, bi si komot lahko windows 8 privoščil, pa so s to potezo onemogočili. Sem tak ki računalnik sestavim sam. Kupil sem posebej: Plato za 200€, Intel I7 za 150€, 6GB RAMA, 170€ 120 GB SSD in za 100€ Big tower Kišto. Grafično in HDD-je sem že imel. Dal sem več kot 600€ za mašino. Pa nisem dobil windows 7. In zdaj ko bi si lahko windows privoščil pa ga ne morem

Lonsarg ::

40$ upgrade velja tudi iz Windows XPjev in Viste ne? Mater, da nekje pri bajti najdeš neko Vista ali Xp, ali Windows 7 serijsko:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

freesty ::

gres v trgovino in slikas tisto, ki je na razstavljenem racunalniku:>

Bor H ::

Me zanima v kolk dneh bo na gusarskih privezih.

BTW, se najde kje kakšen lep pregled kaj so še spremenjil med zadnjimi verzijami (RC, RP, RTM)?

Lonsarg ::

Ugibam da se bo dalo legalno preizkušati Windows 8 90 dni(3*30dni, resetirano z komando), enako kot prejšne verzije. V tem primeru se lahko stvar naloži 15. avgusta(v kolikor tako hitro folk da online zadevo:)) in potem v roku 90 dni vtipka serijsko, ki pride za MSDNAA šele kake dva meseca kasneje.

RejZoR ::

Lonsarg je izjavil:

Microsoft pač gleda tako. Tisti ki ima sedaj piratsko kopijo Windows 7, bo tudi naložil piratsko Windows 8. Tisti, ki ima legalno kopijo, bo pa pač upgradal. Tisti, ki bo nov računalnik kupu bo pa zraven dobil, torej ni neke ptorebe po škatlasti verziji.

Kar se pa samega "upgrada" tiče tehnično, pa jaz domnevam da ti dobiš od Microsofta novo svežo Windows 8 serijsko, ko kupiš upgrade. Z to serijsko pa potem naložiš čisto svežo kopijo Windowsa 8, tako kot si do sedaj vse Windowse.


Hja, kaj pa tisti, ki imajo zdele piratsko, pa bi vzeli original? Win98 SE sem imel original, XP-je sem imel travniške, Visto sem kupil, Win7 sem imel legalno dokler pol nisem prodal laptopa, zdej pa bi si za nov laptop, ki je sicer brez OS-a kupil Win8.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Elysium ::

bsaksida je izjavil:

Ganon je izjavil:

Nakup samo Oken, v škatelni oz. digitalni različici, pa zgleda ne bo mogoč.


Zdaj sem pa že povsem zmeden. Enkrat pišete, da bo škatelna verzija, enkrat da ne bo, zdaj že niti digitalne verzije ne bo ...??? Kolikor vem, bo na voljo vsaj System Builder verzija, torej verzija brez nadgradnje, da lahko namestiš svež sistem na računalnik, ki ga sam sestaviš.


S To potezo so zajebali potencialne legalne kupce. Piratom pa ne bo nič. Tudi jaz sem bral da bo samo OEM ali upgrade. Ne pa retail. Zdej ki imam službo, bi si komot lahko windows 8 privoščil, pa so s to potezo onemogočili. Sem tak ki računalnik sestavim sam. Kupil sem posebej: Plato za 200€, Intel I7 za 150€, 6GB RAMA, 170€ 120 GB SSD in za 100€ Big tower Kišto. Grafično in HDD-je sem že imel. Dal sem več kot 600€ za mašino. Pa nisem dobil windows 7. In zdaj ko bi si lahko windows privoščil pa ga ne morem

Jao kolk eni javkate. Pa to ni za verjet.
Jaz sem enkrat na hitro rabil Windows Home Server 2011, ker mi je za beta verzijo potekala licenca. Ni pa še bilo tega na tako imenovanih travnikih.
Enostavno sem si v USA pri Newegg, zelo poceni, da to sploh ni za verjet, kupil OEM verzijo in jo poslal kolegu v USA. Naslednji dan jo je že imel pri sebi, naredil image diskov in mi poslal na SugarSync.
Isto bo tudi z W8. OEM verzije se bo v tujini dobilo kjerkoli pač želiš. Samo pri nas se ne.

win64 ::

@Elysium: vendar pri tem kršiš EULA.

blackbfm ::

sej to je čist normalno da ima vsak človk 10 kolegov geekov iz USA, ki so ti na voljo 24/7 za take stvari...:)

Oberyn ::

Elysium je izjavil:

Jao kolk eni javkate. Pa to ni za verjet.
Jaz sem enkrat na hitro rabil Windows Home Server 2011, ker mi je za beta verzijo potekala licenca. Ni pa še bilo tega na tako imenovanih travnikih.
Enostavno sem si v USA pri Newegg, zelo poceni, da to sploh ni za verjet, kupil OEM verzijo in jo poslal kolegu v USA. Naslednji dan jo je že imel pri sebi, naredil image diskov in mi poslal na SugarSync.
Isto bo tudi z W8. OEM verzije se bo v tujini dobilo kjerkoli pač želiš. Samo pri nas se ne.

Ja, eni javkajo, ti pa kompliciraš. Licenco lahko kršiš bistveno bolj enostavno, kot jo ti. Greš na TPB pa zložiš dol. Rabiš 2 uri, pa nič kolega amera.

Lonsarg ::

Kršit licenco, ali pa stvar ukrast/piratizirat je POPOLNOMA druga stvar. Ena je po zakonu kazensko preganjanja(no v sloveniji skoraj ne), za drugo te pa mora Microsoft tožit, ker si njegov izdelek v nasprotju z licenco uporabljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ender ::

Nadgradnja za 15€ velja tudi pri nas.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

KTr1sk ::

ender je izjavil:

Nadgradnja za 15€ velja tudi pri nas.

kaj pa za tiste, ki še nimajo windows7?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

techfreak :) ::

Nadgradnja za 15€ je za tiste, ki so v tem času kupili nov računalnik z Win 7.

KTr1sk ::

če niso fejk screenshoti, so tukaj fotografije inštalacije windows8 rtm
http://www.nullrefer.com/?http://wzcat....
-me pa zanima, če bo tako kot po slikah sodeč, ne bo treba serijske vpisat in bo trial verzija in se potem vpiše serijska številka?
-in če bo 31trial verzija in tačas se mora aktivirat z originalno serijsko oz z nakupom windowsa
-po forumih sodeč pa desno v kotu še vedno je "watermark" piše build windowsa in se izbriše ko se aktivirajo windowsi
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

bluefish ::

Podobno kot pri Visti in 7 tudi tu med namestitvijo ni potreben vnos serijske številke in lahko to narediš pozneje.

mtosev ::

eni spet jokajo kot vedno
meni se zdi OS čisto ok ni vse in samo GUI rabi se pogledati še druge stvari katere določeni os nudi
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kenpachi ::

Ja, recimo killswitch. Mega.
Zaraki Kenpachi.

mit3k ::

Je že na travnikih 8-)

cekr ::

Iz zanesljivih virov sem izvedel, da se bo dalo dobiti tudi verzijo na 60minutni audio kaseti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Architect ::

cekr je izjavil:

Iz zanesljivih virov sem izvedel, da se bo dalo dobiti tudi verzijo na 60minutni audio kaseti.


Upam da na cromium dioksidni, ima boljši zvok ter manj šuma :))8-)

RockyS ::

mit3k je izjavil:

Je že na travnikih 8-)


Enterprise N.

noraguta ::

a oem seu tud dal nadgradit
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

mit3k ::

RockyS je izjavil:

mit3k je izjavil:

Je že na travnikih 8-)


Enterprise N.


"The leaked version is an "N" edition of Windows 8, meaning it does not include a bundled copy of the Windows Media Player."

Jaz ga ne pogrešam :)

win64 ::

Ja vendar s to verzijo ne moreš narediti nadgradnje, če nimaš tudi trenutno N verzije

filip007 ::

Mudi se ne, za polni izkoristek je kot ponavadi treba počakati vsaj še kakšno leto, DX 11.1 API bo šele tisto pravo, če bodo vse DX11 grafične to podpirale je zdaj vprašanje?
http://tech.slashdot.org/story/12/07/25...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

opeter ::

Tale ploski ("flat") vmesnik me malo spominja na stare čase ... kot da bi bili v osemdesetih (ATARI TOS, Amiga Workbench ipd.). Pa še tam si imel rahlo imitacijo prostora pri oknih. Če ne drugo, vsaj v kotih. Tu pa je rahla senca (ene 2-5 piksla, pa še to je blur).

Ne pravim da je to napačno. Samo je pa čudno.

Pa najbolj moteče je, da spet niso poenotili vmesnik.
Če je že v samem sistemu vse ploščato (torej "Metro" dizajn) ...
 Win 8/1

Win 8/1


 Win 8/2

Win 8/2


 Win 8/3

Win 8/3



... zakaj za vraga se pojavi pri namestitvi enkrat Basic tema od Win Vista oz. 7-ice ...
 Basic tema v Win8

Basic tema v Win8



... potem pa še čez nekaj korakov Aero dizajn?
 Aero

Aero



Nato pa, ko se prvič prijaviš v sistem, dobiš v nos Metro "flat" temo ... (glej slike zgoraj)
Kje je tu logika?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

filip007 ::

Saj veš kako je to nekaj zmečejo skupaj pa je...ta zadnja slika pa sploh ni Aero, nekakšen mockup. In ja se strinjam zakaj ni povsod enako ozadje, enake kontrole, itd.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

blackbfm ::

Sam so res šlampasti..se bodo že zbrcal ko jim bo voda začela v grlo tečt zarad konkurence.

cekr ::

blackbfm je izjavil:

Sam so res šlampasti..se bodo že zbrcal ko jim bo voda začela v grlo tečt zarad konkurence.



Kakše pa? Linuxovih 1% ?


Ne pa preveč dramatizirat to odločitev. Običajnega uporabika itak ne briga, kako se kaj imenuje. Sedaj bo uporabnik vedel, da mora malo premetavat ene ploščice. In to je to.


Prej se je sprehajal po menujih in se mu je drevo sproti odpiralo.
Kaj pa sedaj? Nič. Samo vse, ker potrebuje, ima že pred očmi.
Ne bi pa rad videl urednikov po državnih službah, ko se bodo igrali s ploščicami.
To bo takšen šok, da bodo potrebovali dodatke k plači.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

opeter ::

Hehe, počasi jih že brcajo:
https://slo-tech.com/novice/t529410#crta
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

pecorin ::

zdaj bodo "metro" preimenovali v "13.5" ;)

AlienRR ::

cekr je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Sam so res šlampasti..se bodo že zbrcal ko jim bo voda začela v grlo tečt zarad konkurence.



Kakše pa? Linuxovih 1% ?


Ne pa preveč dramatizirat to odločitev. Običajnega uporabika itak ne briga, kako se kaj imenuje. Sedaj bo uporabnik vedel, da mora malo premetavat ene ploščice. In to je to.


Prej se je sprehajal po menujih in se mu je drevo sproti odpiralo.
Kaj pa sedaj? Nič. Samo vse, ker potrebuje, ima že pred očmi.
Ne bi pa rad videl urednikov po državnih službah, ko se bodo igrali s ploščicami.
To bo takšen šok, da bodo potrebovali dodatke k plači.

Koliko sem ga jaz razumel je mislil na inštalacijo?
Namreč tole:

RejZoR je izjavil:

Sorry sam ta sistem nalaganja pa bo bedast do konca. Nočem najprej nalagat WIn7 in pol še Win8 Upgrade, ker to pol traja še enkrat dlje. In ohrani cel kup govna od Win7.

Hočem kupit samo Win8 in ga naložit samostojno. Če bi bila cena do 150 EUR za stand-alone download sploh ne bi kaj dost razmišljal...
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

Jst ::

>če niso fejk screenshoti, so tukaj fotografije inštalacije windows8 rtm

Pomoje niso fake, ker je kernel 6.2 (v Win7 je 6.1). Malo raziskujem kaj so spremenili v kernelu v release preview (ali katera je že zadnja), ki ima kernel 6.2.8400.

Network je isti kot v Win7. PCIe ima nove APIje za GPU in Scanner/Printer. I/O, kot so miške, tipkovnice, gamepadi,... isto kot v Win7. Veliko je spremenjenega z delom z diskom - verjetno SSD optimizacije, hot start, hibernate.

Vidim, da je spremenjen tudi vrstni red inicializacije.

All in all kernel je dobil rahle zelo malo pozornosti.

Verjetno je največja razlika v tem, da Sedmica po winlogon.exe zloada znani explorer.exe (Aero), Osmica pa "Metro."

Najbolj jim zamerim pa to, da so še vedno potrebni services za delo z FileSystem, namesto, da bi se enkrat lotili in naredili overhoul NTFSja in ne bi bilo potrebnih laufajočih 10 servisov, ampak pol manj. (Server bo mogoče druga zgodba...)

Programersko gledano, je Osmica zelo podobna Sedmici, samo da je veliko stvari v Osmici "skritih" uporabnikom, če gledamo iz GUI perspektive.

Bom v VMjih probal še lastne teste CreateProcess in CreateThread, koliko "korakov" porabi Osmica.

edit: kar se tiče tega, da je vse "3D accelerated," to nima čez kernel in to ni moja specializacija.

edit2: zgleda, da so tiste slike real deal. Poglejte okno "winver.exe" kjer piše kernel verzija 6.2.9200.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

krneki0001 ::

Programersko gledano osmica je optimizirana sedmica z dodatkom metroja in še par stvari, ki so meni osebno zelo uporabne.
Najbolj vesel sem funkcije MOUNT, pri odpiranju ISO datotek z desnim gumbom, ker ni treba več uporabljat dodatnih programčkov za odpiranje iso datotek ali daemon toolsov, potem bitlocker za enkripcijo diska je končno del sistema, pa hyperV je vključen v jedro. WIFI je dodatno poštiman in za EDUROAM ne potrebuješ več SecureW2 klienta, ker v windows8 samo vpišeš username in password za eduroam, pa pobere dol certifikat in dela iz prve, brez nalaganja bednih klientov.

Že prve tri stvari so dovolj, da bom kupil original verzijo, je pa dodatkov, ki so mi všeč in so uporabni, še dovolj, da se splača nadgradnja in prehod iz sedmice na osmico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

techfreak :) ::

Sicer nimam nič proti Windows 8 in ga bom zelo verjetno kmalu po izidu namestil, vendar pa vgrajena funkcij mount in EDUROAM client nista kakšna dosežka in ni prav nič težko namestiti dva manjša programa (SecureW2 in recimo Daemon Tools ali kaj podobnega).

Največja prednost BitLockerja je pa (vsaj iz stališča navadnih uporabnikov, za podjetja je verjetno še kaj več) podpora TPM, vsaj proti TrueCryptu.

Jst ::

nebivedu:

Greva z dependency walkerjem od bootmgr naprej, pa do tam, kjer so prisotni klici v ntoskrnl? Dve glavi več vesta, pravijo, in bova mogoče napisala še kakšen koristen članek, ki ga bova s ponosom zapisala v CV. Jaz sem bolj na hitro pregledal razlike med w7 in w8.

Si za stvar?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amigo_no1 ::

Na en starejši pc sem iz radovednosti namestil win8 x86.
Zadeva dela presenetljivo hitro, na oko hitreje kot win xp.Zaznalo je ves HW razen wifi (uporabil šoferje od win7 v compatibility modu), kot je začel delati net je našlo tudi driverje za zvočno.

Kje je s IE10 prestavi search bar na desno ?
Metro je katastrofa, start meni rulz.

V osnovnem metro vmesniku sem pritisnil desno tipko miške, da se je pokazala opcija "all apps", kjer sem našel željeno :P.


Kot kaže je privzeto nameščen nekakšen custom Adobe Flash Player v11,3,372,94, ki je ga na adobe strani ni.
You have version 11,3,372,94 installed


Internet Explorer (and other browsers that support Internet Explorer ActiveX controls and plug-ins) 11.3.300.268

Zgodovina sprememb…

ender ::

Ja, Metro IE ne podpira vtičnikov, z izjemo posebej zanj prirejenega Flash playerja.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Windows 10 - katere izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
328808 (8072) Miha 333
»

Ponovno nalaganje Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
113542 (3370) hojnikb
»

MBR (master boot record) težava

Oddelek: Operacijski sistemi
112308 (2185) Icematxyz
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212266 (8871) Pesimist
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363787 (2693) nonenone

Več podobnih tem