» »

povezava hišni kino in računalnik

povezava hišni kino in računalnik

dellček ::

Lep pozdrav
Rabim eno pomoč da bom lahko predvajal glasbo prek računalnika na hišni kino.
Sedaj imam povezan hišni kino in računalnik preko tega kabla http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...
(KABEL 3.5MM STEREO - 2 ČINČ). zdaj je pa problem ko dobivam zvok samo na 2.1 je kakšna rešitev da bi lahko dobil zvok na 5.1?

St235 ::

Ali ima hišni kino digitalni vhod oziroma možnost priklopa petih kanalov? Ali ima računalnik digitalni izhod oziroma 5 izhodnih kanalov?

dellček ::

ja ima digitalni vhod ter računalnik tudi podpira 5.1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dellček ()

St235 ::

Pa ima računalnik digitalni izhod?

dellček ::

ja

St235 ::

Si probal potem povezat oba digitalna izhoda? A gre na obeh straneh za enake priključke?

dellček ::

povezal sem ga samo s činč kablom na eni strani ima navaden priključek za v zvočno na drugi strani ima pa dva aux priključka, ima pa tudi optični priključek samo nevem ali bo isto samo stereo zvok

St235 ::

mešaš stvari. z kablom, ki si ga zgoraj linkal NISI mogel povezat digitalnega vhoda in izhoda. 5.1 lahko narediš ali z optičnim kablom ali z Coaxial digital jack.

Ja preko optičnega kabla bi moral dobit 5.1 signal, če uporabo le tega podpira zvočna. Nekatere na primer ne znajo kodirat DD/DTS signala in potem digitalni izhod uporabljajo samo pri naprimer predvajanju dvdjev, kjer rekodiranje ni potrebno, ali pa na digitalni izhod pošljejo signal, ki ga hišni kino ne zna prebavit.

z3ro ::

Meni z tem kablom deluje vseh 5 zvočnikov + nizkotonec;) Me je pa ravno zadnjič nekaj zajebavalo, pa so nekaj časa igrali samo trije...Potem sem preveril kable od zvočnikov, sedaj spet delujejo vsi.

Zvezdica27 ::

delujejo že, samo to ni 5.1 ;)

Beri Lakotnika!

zz

dellček ::

Lakotnik 29" hvala za odgovor sem dobil 5.1 prek koaksialnega kabla in stvar dela :)

Siddh ::

drugače pa za 5.1 rabiš tri takšne kable kot si jih omenil v prvotnem sporočilu


St235 ::

samo če priklapljaš analogno, koksiaalen kabel ali optika rabi samo enga. Sam če delaš s činč kabli potem rabiš hišni kino ki podpira ločene kanale. Kar pa velika večina ne, to je bolj domena namenskih ojačevalcev, ne pa all in one kompletov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako priključiti računalnik na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
173905 (1257) francimedo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365693 (4815) St235
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19627471 (14727) psytoma
»

5.1 sourround sound sistem

Oddelek: Zvok in slika
162027 (1523) speljak
»

povezava domači kino in pc

Oddelek: Zvok in slika
104192 (4052) St235

Več podobnih tem