» »

Teac CD-W548E 48/16/48 a res ne pece vec kot 16x ????

Teac CD-W548E 48/16/48 a res ne pece vec kot 16x ????

bmandelj ::

HI

priblizno kaksen teden nazaj sem se odlocil da je koncno cas da zamenjam mojo staro pecko za kaj novejsega in hitrejesega
pa sem sel kupit Teac-a CD-W548E 48x/16x/48x
po kaksnem tednu truda, preiskusu STIRIH vrst razlicnih cd-jev (sky, dataright, datatrack, princo) mi nikakor ne uspe speci cdja z vecjo hitrostjo kot je 16x

sistem
amd athlon xp2200+
epox 8k5a2+
512mb ram
winxp sp1

nero mi zazna da je pekac sposoben pec 48x ampak ko dam not cd mi zazna sam se 16x.
gledal sem na teacovi strania mapk tega pekaca sploh ni zaslediti da ga izdelujejo.
pa me zanima ali ma se kdo tak pekac in s kaksno hitrostjo mu pece cdje in katere cdje uporablja
lahko da so cdji k sem jih jaz probal bolj slaba kvaliteta vem pa da liteon 48/12/48 pece isti cd (sky) z 40x hitrostjo

hvala za odgovore in predloge

LP Brane Mandelj
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

_WilL_ ::

Imam ta pekač in pečem na 24x cdje (TraxData) brez problema z 48x hitrostjo, spečenih že več kot 70cd-jev.

Kot prvo ali imaš vklopljen DMA?
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Cosmo ::

Najverjetneje je, da pekac ne pozna cdjev (ATIP kode), zato ne dovoli peke visje od 16x. Kupi si kaksne TDK, Mitsui, Philips, Traxdata, v glavnem kvalitetne cdje in porocaj.

Lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

bmandelj ::

ja dma je vkljucen grem jutri kupit druge cdje pa sporocim kako deluje

hvala za odgovore
LP Brane

TheJack ::

Že nekaj časa nazaj sem na Teac poslal mail, da bi jih povprašal točno o tem - kdaj bodo izdali nov firmware za cd-w548e (pri Izidu so mi že zdavnaj rekli, da bi moral iziti že pred novim letom), da se bo dalo peči še s kaj višjo hitrostjo kot 16x (TraxData cedeji so redka izjema - pravzaprav edina, na katero sem naletel).
Odgovor:


Dear Customer,

please use Phillips, Plextor, Memorex or TDK medias for now. With this medias you will be able to write with 48x.Visit our website www.teac.de to stay up to date for improovements in this subject.

With best regards

Markus Weber

Teac Service and Support Team Germany


To je bilo 24. decembra. Novega firmwara še sedaj ni in ga po mojem, kot vse kaže, tudi ne bo. Oziroma bo čez pol leta, kar je v bistvu ista reč.

Tr0n ::

bmandelj: Teac pekac 48x in 52x je zelo izbircen, kar se tice CD medijev. Ce zelis pect na 48x, priporocam Traxdata, Mitsui, Hitachi, TDK.

Tr0n ::

TheJack: aja, to pa nisem vedel, da se bo dalo s firmwarom to popravit. ker pekac je drugace super, samo malce je izbircen glede medijev :).

TheJack ::

Fora je v tem, ker na večino medijev (ki sem jih jaz preizkusil) noče peči z več kot 16x! To jasno kaže na zastarel firmware, ne pa na izbirčnost pekača, ki je pravzaprav dobra stvar. Če bi bila fora v izbirčnem pekaču, bi le-ta omejil hitrost na 40x, pri zelo slabih medijih morda celo na 32x ali 24x, podobno kot prejšnji model. Omejitev na 16x pa jasno kaže, da pekač cedeja ne prepozna, zato hitrost generično omeji na najmanjšo možno.

Stvar je pravzaprav izjemno preprosta. Teac je dotični pekač izdal zelo na hitro, z nedokončanim firmwarom (enako so mi djali pri Izidu, ko sem klical glede tega), kjer je podprtih le ene par medijev (dobesedno). To je bilo nekje na začetku decembra. Danes, skoraj dva meseca kasneje, ni o novem firmwaru ne duha ne sluha. Za prejšnji pekač (cd-w540E) je takorekoč vsak mesec izšel nov firmware, glede tega je pa čista tema. Osebno me sicer to ne moti, kajti tako ali tako večinoma pečem s hitrostmi še nižjimi od 16x, me pa prekleto moti odnos Teaca do kupcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Tr0n ::

Sem jim se jaz malce zatezil :).

Ali pa se naj nekdo opogumi in zapece cd-w540E firmware ;).

slawc ::

DMA ni nobeno pravilo, da lahko pece z vec kot npr. 16x, pri meni recimo, mora biti DMA izklopljen, da sploh lahko karkol specem
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

nodes ::

LiteOn mi peče na vse CD-je 40X BP :D

Han ::

Malce offtopic: kako je z lučkami (led diadami) na tem Teacu? Sta obe zeleni ali je ena rdeča?

AngelOfDeath ::

Ko boste kje videli pekač ki peče več kot 32x po celem cd-ju mi sporočite.

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Tega noben pekac ne podpira :). Ampak za 703 mb fajl v 2:30, za kolikor potrebuje Teac 48x - vec kot dovolj.

koyotee ::

poskusi smart buy

bmandelj ::

no sem poskusil tdk-je deklarirani za 32x
pece BP pri 48x
ok zdaj vsaj vem da dela dokler pac ne bodo popravili firmware-a bom pac moral dat mal vec za cdje pa bo

Han glede luck obe zeleme ce jih ne pobarvas drugace hehehehe

lp brane

Blisk ::

Men se je zgodilo isto, nakar poštudiram, da sem uporabljal CDje, ki so deklarirani samo za 16x brzino in mi CD writer tud ni ponudu večje možnosti.

mescaline9 ::

AngelOfDeath:Liteon 48/24/48 peče povprečno 37x. Pač ekvivalentno 37 CLV.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776259 (4170) pingo76
»

TEAC CDW548E

Oddelek: Pomoč in nasveti
5915 (799) Jochaan
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515192 (4505) wilecoyot
»

V kolikšnem času vam posname poln 700MB CD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644722 (3831) Lime
»

Teac 48x12x48 ?

Oddelek: Kaj kupiti
191623 (1254) TheJack

Več podobnih tem