» »

Asus A7V-E in Maxtor - Kompatibilnost???

Asus A7V-E in Maxtor - Kompatibilnost???

morphius ::

Imam matično ploščo Asus A7V-E in disk(seveda so še druge komponente, samo ena izmed teh dveh mi dela težave :D ) Maxtor 60GB, 5400rpm, UDMA-133. Problem je v tem, da ko želim naložiti kaki sistem(W2k, Win XP, Linux - RedHat 7.3 ali 8.0), ne morem postaviti datotečnega sistema. Ko si kao nastavim particije(to naredim kr z install cd-jem od zgoraj naštetih sistemov ) in bi jih naj formatiral, mi ploh ne gre "dostopat" do diska. Bilo kako particijo si naredim, mi jo kao v sekundi sformatira in ko se sistem rebuta(winXP, W2K), mi spet javi "unrecognized particion type". Enoko velja za instalacijo Linux-a. Aja particije sem poskusal nareti tudi fdisk-DOS in Particion Magic(DOS). Z tema dvema mi je particije šlo nastavit, a ko bi moral instalirat kaki sistem, bi le-ta moral sformatirat particijo in pol smo pa spet tam ... sformatira v sekundi, nič ne naloži, itd...
Sicer ne vem če se lahko to pove, samo compa sem kupo pri Comtron-u, tak da no comment.
Hvala v naprej za bilo kako pomoč!!!

Lp, morphius

Han ::

Hmm, možno da ti BIOS ne spozna diska s pravilnimi parametri. Si ga kdaj uporabljal v drugem računalniku?

Na tvojem mestu bi posodobil BIOS in v njem zagnal detekcijo diska (če lahko izbiraš med Auto in zaznanimi nastavitvami, izberi slednje). Disk bi nato sformatiral z Maxtorejvim programom za brisanje diskov (low level format), in šele po tem zagnal namestitev določenega sistema oz. program za delanje particij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

winxp čez linux

Oddelek: Operacijski sistemi
101134 (1048) multiscan
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202165 (1783) Gapi
»

Kako postaviti diska na novo?

Oddelek: Programska oprema
181701 (1447) Jakka
»

disk fuč

Oddelek: Operacijski sistemi
9847 (717) Gandalfar
»

Linux RH7.1 newbie help!

Oddelek: Programska oprema
391609 (1310) lordgreg

Več podobnih tem