» »

Rad bi nadaljeval z življenjem...

Rad bi nadaljeval z življenjem...

«
1
2

andrej100 ::

Tukaj na slo-techu je veliko pametnih ljudi in potrebujem kakšne nasvete.
Star sem 32 let in zadnjih 14 let sem imel življenje na pavzi. Ne bi rad govoril kaj točno je bilo. Zamislite si recimo da sem imel zdravstvene težave, ali pa recimo da sem bil v zaporu. V glavnem to ni pomembno.

Kar pa je pomembno, da od tukaj dalje nevem točno kako nadaljevat življenje. Narejeno imam srednjo šolo - gimnazijo. Nimam pa niti ene delovne ure in nikoli nikdar nisem nikjer delal. Kako it dalje? Imam plan kaki faks naredit vendar je pri mojih letih to plačniško. Kako si najti kako zaposlitev? Nažalost ne morem delati preko študentskega servisa :( Rad bi tudi naredil izpit za avtomobil vendar spet to stane kar nekaj denarja. Malo sem v škripcih ker pač nevem kako bi sploh lahko našel kakšen dohodek. Vsekakor sem veliko povpraševal po delu vendar je v teh časih težko v Sloveniji. Tudi za razna dela na tekočem traku in podobno. Problem je seveda ker pratkično nič ne znam. Zelo rad bi seveda se naučil kaj, vendar kje in kako? Nekje do začetka junija sem še lahko pri prijatelju kjer zdaj živim,(imamo zmenjeno da mu dajam mojo socialno podporo on pa skrbi za hrano itd) potem pa nevem kaj narediti. Od staršev nimam tudi nobene podpore.

popster ::

z lahkoto rataš lahko prostovoljc in pridobiš kak euro zraven socialne podpore..

GoodSatanist ::

popster je izjavil:

z lahkoto rataš lahko prostovoljc in pridobiš kak euro zraven socialne podpore..


Z lahkoto? Kje, kaj... pridobiš kak euro zraven? Kako, če je delo prostovoljno?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

IceIceBaby ::

Najprej pouhtaj kaj bi se rad naučil. Potem pa vtipkaj v google "Free online courses for x" (x je izbrana tema) in se začni učiti. Faks je v večini primerov overrated in nepotreben balast, sploh, če hočeš na faks zaradi službe.

Recimo, v cca. 1 mesecu se lahko naučiš precej koristnih veščin, ki ti pomagajo do kakšne začetne "internet" službe v stilu administracije, vnos podatkov v spletne trgovine, pisanje vsebin...

Glede na to, da si na slo-techu domnevam, da računalniško tudi nisi povsem nepismen, kar pomeni, da določena znanja tudi imaš. Bil bi presenečen koliko ljudi ne zna napisati enostavnega dopisa v wordu in spremeniti vsebine članka v grafičnem urejevalniku na spletni strani.

cebelar123 ::

Mogoče kakšno online prevajanje? Podnapisi in podobno.

komar88 ::

hmm, jaz bi ti predlagal, da se poskusiš za kak mesec ali več nekako zaposliti v kaki kovinarski industji, recimo v kakšni delavnici za 'helfarja', iz lastnih izkušenj ti povem, da se v mescu ogromno naučiš, če pa se zmeniš za solidno plačilo pa še toliko bolj super..
če seveda nimaš kakega predsodka pred takim delom..

jype ::

andrej100> potrebujem kakšne nasvete.

V kiberpipo pojdi pogledat, če te kaj zanima.

GoodSatanist ::

IceIceBaby je izjavil:


Recimo, v cca. 1 mesecu se lahko naučiš precej koristnih veščin, ki ti pomagajo do kakšne začetne "internet" službe v stilu administracije, vnos podatkov v spletne trgovine, pisanje vsebin...



Ma dej, jst mam skoraj računalniški faks narjen, pa sn na borzi. Kje se dobi tak šiht, bi pa res rad vedu.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

popster ::

V kiberpipo pojdi pogledat, če te kaj zanima.

ja mislim da je kiberpipa en naslov kjer delajo prostovoljci in dobijo nekaj malega (znanja in denarja)

drugače pa poglej za prostovljna dela na prostovoljstvo.org

black ice ::

GoodSatanist je izjavil:



Ma dej, jst mam skoraj računalniški faks narjen, pa sn na borzi. Kje se dobi tak šiht, bi pa res rad vedu.

Ne bi verjel, če bi ti povedal.

Yugos ::

andrej100 je izjavil:

Tukaj na slo-techu je veliko pametnih ljudi in potrebujem kakšne nasvete.
Star sem 32 let in zadnjih 14 let sem imel življenje na pavzi. Ne bi rad govoril kaj točno je bilo. Zamislite si recimo da sem imel zdravstvene težave, ali pa recimo da sem bil v zaporu. V glavnem to ni pomembno.

Kar pa je pomembno, da od tukaj dalje nevem točno kako nadaljevat življenje. Narejeno imam srednjo šolo - gimnazijo. Nimam pa niti ene delovne ure in nikoli nikdar nisem nikjer delal. Kako it dalje? Imam plan kaki faks naredit vendar je pri mojih letih to plačniško. Kako si najti kako zaposlitev? Nažalost ne morem delati preko študentskega servisa :( Rad bi tudi naredil izpit za avtomobil vendar spet to stane kar nekaj denarja. Malo sem v škripcih ker pač nevem kako bi sploh lahko našel kakšen dohodek. Vsekakor sem veliko povpraševal po delu vendar je v teh časih težko v Sloveniji. Tudi za razna dela na tekočem traku in podobno. Problem je seveda ker pratkično nič ne znam. Zelo rad bi seveda se naučil kaj, vendar kje in kako? Nekje do začetka junija sem še lahko pri prijatelju kjer zdaj živim,(imamo zmenjeno da mu dajam mojo socialno podporo on pa skrbi za hrano itd) potem pa nevem kaj narediti. Od staršev nimam tudi nobene podpore.



Zelo pomembno je da se imaš s kom za pogovorit ko si v stiski ,sploh za moralo, probaj it na socialo in vprašaj za sodelavce ki imajo take pogovore, tudi na zavodu za zaposlitev so!

Najhuje je ker je folk sram in potem nočejo vprašat in raje doma premišjujejo vse najhujše scenarije in se še bolj bojijo!

Verjami mi tam so ljudje ki so specializirani za to in imajo izkušnje, noben se ti ne bo smejal!

Poleg tega ti lahko svetuejo kaj narest, kako prošnje pisat in kako iz dneva v dan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

IceIceBaby ::

GoodSatanist je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:


Recimo, v cca. 1 mesecu se lahko naučiš precej koristnih veščin, ki ti pomagajo do kakšne začetne "internet" službe v stilu administracije, vnos podatkov v spletne trgovine, pisanje vsebin...



Ma dej, jst mam skoraj računalniški faks narjen, pa sn na borzi. Kje se dobi tak šiht, bi pa res rad vedu.


Faks nima veze s tem, sploh ne računalniški.

Sicer pa:
- mojedelo
- internetmojster
- slo-tech
- zaposlitev.net
- geeko
- fiverr, elance itd.

andromedar ::

Vsekakor je pomembno, da vzameš vsako delo. Mogoče se ti bo na začetku zdelo butasto delat nekaj, kar te ne veseli, ali se ti bi zdelo "izpod časti". Pomembno je, da nekaj delaš - da si med ljudmi. Tudi zaradi spletanja socialnih zvez z njimi.
Eh?

GoodSatanist ::

andromedar je izjavil:

Pomembno je, da nekaj delaš - da si med ljudmi. Tudi zaradi spletanja socialnih zvez z njimi.


Zakaj, če lahko visim tu gor pa se glih tak menim.:));((
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ducttape ::

Za redni vpis na fakulteto omejitve glede let NI!! Torej, če še nisi bil vpisan se lahko brez problem vpišeš sedaj in, če nimaš zaposlitve ti pripada tudi status študenta.

jype ::

GoodSatanist> Ma dej, jst mam skoraj računalniški faks narjen, pa sn na borzi. Kje se dobi tak šiht, bi pa res rad vedu.

Kaj pa znaš?

martincek1 ::

Pošlji e-maile/pokliči vodovodarje, keramičarje itd, v glavnem ponudi se jim za delo, prvi mesec brez plačila, da se privadiš na delo, potem pa kakor se pač domenita. Pa kakšen dimnikar sigurno išče vajenca...

Plače v teh poklicih so zelo dobre in vsak si želi pomočnika, ki bi stavr obvladal. S tem da se mu prvi mesec ponudiš zastonj te bi verjetno sprejel marsikdo. Boš pa moral marsikaj požreti, biti zelo marljiv, vedoželjen.

BTW: Si sploh že bil vpisan na faulteto? Verjetno ti bolj ustreza ta varijanta, če obstaja... Čeprav glede na napisano smatram, da si ravnokar izkoristil ta "bonus".

nejcek74 ::

DSP Center

page malo filozofski, ampak mislim da oni furajo tako gostilna dela kot oblačilnica dela; v gostilni dela naj bi izobraževali (po tečaju in izboru) take zgubljence. Vprašaj jih če imajo še kake druge programe.

p.s. za ostale: gostilna dela ima prav solidne malce, niso da dol padeš gurmanske ampak vsaj nimajo priokusa po menzi in vegeti. Za 1/3 cene ljubljanskega pofla namenjenega gospodičnam v dolgočasnih kostimih in v manj izumetničenem okolju, nekje na začetku poljanske

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

GoodSatanist ::

jype je izjavil:

GoodSatanist> Ma dej, jst mam skoraj računalniški faks narjen, pa sn na borzi. Kje se dobi tak šiht, bi pa res rad vedu.

Kaj pa znaš?


Googlat.:)) Drugač pa mal phpja, precej C, C++ in medium Jave, mal C#, medium Basha, medium Opengl, html, css, mal javascripta i tako. Večji problem je da stalno kadim zraven ko programiram.:)) ČE programiram.:))

Razmišljam pa o poštarskem poklicu, ta computer business mi je nekak dosadu.:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Če ti je res do dela, poskusi najt kakšno kmetijo, kjer iščejo pomoč. Za hrano in prenočišče pa kak evro bo...če pa so gospodarji ostareli in brez potomcev, pa pozneje lahko le-to tudi prevzameš.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

dark_coffee ::

Kaj če bi poskusil s tistimi najnižjimi deli, kot so delo pri Snagi (pobiranje smeti itd.) Je seveda zelo neprijetno delo in se ga nihče nerad pohvali... ampak kaj češ... tam bi te verjetno z lahkoto sprejeli, ker si tudi prilično mlad, smetarji so pa povečini okrog 40-50.

Ali pa gradbeništvo?? Za krampo ne rabiš nobenih izkušenj, samo voljo in moč.

VelikiTun ::

dark_coffee je izjavil:

Kaj če bi poskusil s tistimi najnižjimi deli, kot so delo pri Snagi (pobiranje smeti itd.) Je seveda zelo neprijetno delo in se ga nihče nerad pohvali... ampak kaj češ... tam bi te verjetno z lahkoto sprejeli, ker si tudi prilično mlad, smetarji so pa povečini okrog 40-50.
Ne delaj si utvar, na Snagi je za raznorazne zaposlitve (sortirni centri, mehanične delavnice, pobiranje smeti,...) precej povpraševanja, zaposlovanje pa omejeno.

damjan1980 ::

martincek1 je izjavil:

Pošlji e-maile/pokliči vodovodarje, keramičarje itd, v glavnem ponudi se jim za delo, prvi mesec brez plačila, da se privadiš na delo, potem pa kakor se pač domenita. Pa kakšen dimnikar sigurno išče vajenca...

Plače v teh poklicih so zelo dobre in vsak si želi pomočnika, ki bi stavr obvladal. S tem da se mu prvi mesec ponudiš zastonj te bi verjetno sprejel marsikdo. Boš pa moral marsikaj požreti, biti zelo marljiv, vedoželjen.

BTW: Si sploh že bil vpisan na faulteto? Verjetno ti bolj ustreza ta varijanta, če obstaja... Čeprav glede na napisano smatram, da si ravnokar izkoristil ta "bonus".


Definitivno najboljsi predlog. Keramicarji, monterji, instalaterji, krovci, fasaderji so vedno v pomanjkanju. Gres 1 mesec zastonj, tudi ce te odpika si se nekaj naucil v tem mesecu in si ze takoj v dobrem polozaju pri naslednjem, saj ze nekaj znas. Na tak nacin postanes v pol leta ze vešč zadeve, v 1 letu ze lepo sluzis.
Seveda ce taksna dela sploh hoces opravljat. Ampak drugega ti ne preostane. Finih del ne dobijo niti solani, izobrazeni, izkuseni, z vezami. Kaj sele nekdo ki je vceraj iz lune padel

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Ali pa greš za hlapca delati na neko kmetijo. Imaš streho nad glavo in hrano, danes je vse avtomatizirano, delavne sile pa ni, je bilo nekaj po TV, kaka borba je kljub dobremu plačilu ljudi dobiti, Romunov in Bolgarov pa kmetje nočejo. Je namig, odloči se pa sam.

IceIceBaby ::

Zanimivo, da bi se vsi šli nek "hard way" s hlapčevstvom in fizičnim delom na gradbišču za minimalca. Dobra izobrazba je danes vsakemu dosegljiva in do nje prideš precej lažje kot z garanjem 10, 12 ur na dan na gradbišču.

mihec87 ::

Teško se izobražuješ če nimaš kaj dati v usta in imeti streho nad glavo...

IceIceBaby ::

Nekje do začetka junija sem še lahko pri prijatelju kjer zdaj živim,(imamo zmenjeno da mu dajam mojo socialno podporo on pa skrbi za hrano itd) potem pa nevem kaj narediti.


Še vsaj 2 meseca, mogoče 3 ima časa. V tem času se da naučiti veliko.

jalovec09 ::

Dobr nasvet imam zatebe, sicr boš delal na črno, d aboš še socialno alhko dobival, ampak se ponudi nekomu privatniku, vzami imenik v roke in začni pošiljat e-mail-e ali pa kliči, to da ne znaš delat, kdo pa je znal delat, ko je pršu na novo delovno mesto. Delaj na črno !

genesiss ::

Lahko tudi greš po svetu, wwoofat. Kdo ve kaj se bo zgodilo na takem potovanju, je pa tvoja prednost da nimaš nič za izgubiti. Lahko pišeš blog o dogodivščinah.

Ne vem sicer kaj si mislil da imaš življenje na pavzi, ampak neko tako potovanje bi blo pomoje čisto nasprotje temu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

sprasujem ::

Pojdi za varnostnika. Povpraš firme al pa zavod za zaposlovanje.

Zgodovina sprememb…

bajsibajsi ::

Ena izmed moznosti, ki mi je padla na pamet. Ce si iz LJ (ali okolice) poslji prijavo na Klinicni center za streznika/cistilca; je precej moznosti, da dobis sluzbo preden zacne javni sektor zmanjsevati porabo stroskov. Enako lahko naredis, ce si doma kje drugje (Primorje, bolnisnica Izola, Stajerska UKC Maribor...itd itd). To so firme, ki imajo vec tisoc delavcev in pogosto zaposlujejo. Po preizkusni dobi (naceloma samo en mesec za tako nizko delovno mesto) imas pogodbo za nedolocen cas (seveda v kolikor zelis delati in se izkazes). Placilo najverjetneje ni ravno roznato, je pa redno, kakih 600 evrov najbrz + malica in prevoz na delo. In zakaj ti vse to govorim? Ker imas koncano gimnazijo, lahko cez cas (medtem spoznas notranje procese, organizacijo firme,..) znotraj same firme prides do boljsega delovnega mesta, kjer se ti bo stela peta stopnja izobrazbe, kar se bo poznalo z visjo placo (npr. administriranje, informator, receptor...itd). Poglej, ce imajo razpis ali kar poslji ponudbo s prijavo. Poskusiti ni greh.

Zgodovina sprememb…

Karaya 52 ::

Naslove teme se ne sklada z vsebino prvega posta. Prekiniti ne nadaljevati ta nacin zivljenja bi bilo pravilno. Ne vem kaj je botrovalo 14 letni pavzi, to je velik kos zivljenja in sluzba tega ne bo zaflikala. Ta se najde, verjemi, samo iskati moras v zelji da jo najdes. Nebi rad bil nesramen ampak zgleda da si posteno zabluzil, upam da se spravis iz te godlje.

DeFacto21 ::

dark_coffee je izjavil:

Kaj če bi poskusil s tistimi najnižjimi deli, kot so delo pri Snagi (pobiranje smeti itd.) Je seveda zelo neprijetno delo in se ga nihče nerad pohvali... ampak kaj češ... tam bi te verjetno z lahkoto sprejeli, ker si tudi prilično mlad, smetarji so pa povečini okrog 40-50.

Kar sanjaj...Kot prvo, prejšnje leto, ko je bil razpis za delovno messto v snagi, so dobili VELIKO prijav, na koncu pa vzeli le par njih..pa še to tiste ki so uspeli priti na razgovor prek raznih vez..
Kot drugo, imenuješ delo v snagi "najnižje delo"..Nobenega dela se ni treba sramovat, kar pa ti praviš da se nimajo s čem pohvalit, o pa imajo - z plačo..Če bi vedel kakšne plače imajo tam, še posebej recimo šoferji, ne bi govoril neumnosti.

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

Jaz tudi ne bi rad zvenel nesramno ali kako drugače zaničevalno, ampak če praviš da si bil v zaporu to zagotovo ne bo pustilo dobrega vtisa pri delodajalcih. Ne vem kaj je sicer povod za to da si bil tam, ampak v končni fazi delodajalca to sploh ne zanima.

Vsekakor pa upam da ti uspe najti službo in da boš se lahko vsaj preživel.
- End of the Post ->

t909 ::

Sem sicer prebral samo prvih par postov...

Dobronamerni nasveti samo dvomim, da so primerni za tole osebo.

andrej100: najprej si poišči strokovno pomoč in to čimprej. V mislih imam psihiatra ali pa terapevta, čeprav mislim, da bi ti na začetku znal bolje pomagati psihiater. Najprej to, potem vse drugo.

Če je bilo tvoje mirovanje povezano s psihičnimi težavami in si torej že bil v stiku s tem osebjem potem je ta nasvet brezpredmeten in ti ne znam bolje svetovati.

PacificBlue ::

v tem casu lahko za placilo komu okopljes in pripravis vrt..pomagas obrezati drevesa..lahko naredis tudi kak npk(nacionalna poklicna kvalifikacija)..in si pridobis potrdilo..kar ti pripomore pri iskanju sluzbe..
I’m out.
:3

jalovec09 ::

Ne sekiraj se, kolk ljudi je svoje življenje pridno zavozil in imajo danes več slabega kot dobrega na paleti....se tolažjo če en probaš ne napreduješ.... Vrjetno si si dobr spočil kosti, nikoli v tem času ni prepozno tud če si star 32 let...večina živi tako, da dela da lahko sploh preživi mesec...ne preostane ti drugega kot ZAPOSLITEV ali na črno ali za redno, toda potem pozabi na socialno. Tle imaš itak prepametne ljudi k svoje trobjo, namesto da bi neko realnost dal, so pa nekateri prav krutneži, imaš kar nekaj žensk k so ostale z otrokom brez moža pa misliš da jim je lahko sploh ob novi socialni zakonodaji in ob nedelu. To k eni pišejo pejt k psihiatro niste resni no, pa saj je čist OK, če že samo sporočilo ne nakazuje da ma težave razen, da ni delal ...pa kaj potem če eni delajo v proizvodnji za 530 evrov, ampak ta gnar vse zapijejo zapravjo za čike, bencin, nakoncu meseca nima niti 1 centa v žepu....jest sem nedolgo nazaj začel kr na črno delat pri enmu. Čist opravičeno, da me sedaj ukregate, ampak ste eni tle tak pametni, da ob vsej tej pametnosti nebi bli več v krizi...

francek1 ::

PacificBlue je izjavil:

v tem casu lahko za placilo komu okopljes in pripravis vrt..pomagas obrezati drevesa..lahko naredis tudi kak npk(nacionalna poklicna kvalifikacija)..in si pridobis potrdilo..kar ti pripomore pri iskanju sluzbe..

Drvesa pravilno obrezat ni hec in zahteva veliko znanja, vsako vrsto se reže drugače; ko se vsako leto sprehajam mimo vrtov vidim, da večina lastnikov tega ne obvlada...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

jalovec09 ::

Seveda potem pa špricate ko nori jabolka, a ni boljš jih nabavt v kaki kmetijski. Pri nas jih nič ne špricamo pa mamo še okol 8 po 25kg gajbe.
Je pa velika kmetija.

M1_Abrams ::

Če si že končal gimnazijo pomeni da si kar bihten in se lahko hitro učiš. Predvidevam da obvladaš osnovno delo z računalnikom in ti predlagam da malo pogledaš kje iščejo kakšna specifična dela z računalniškim programom.
Če najdeš kaj takega se pa lepo za kak mesec sedež zraven, preštudiraš zadevo in začneš z delom.
PHP & MySQL

marijancek ::

mislim da je tvoj glavni problem lenoba, navada, ki si jo dobro zakoreninil v 14 letih. prvi korak je izkoreniti to navado in vpeljati delovne navade. vprašaj se kaj te zanima glede dela in začni tisto delati, prvi dan 10 minut in potem vsak dan 10 minut dlje. v enem mesecu boš delal že 5 ur/dan, v treh mescih pa če bo po sreči te bo tako pritegnilo da boš delal ves dan. ko boš enkrat delal nekaj ves dan ni vrag da ne boš postal dober v tistem. ko boš pa enkrat dober v nečem potem pa imaš neko vrednost.

seveda zdaj glavno vprašanje je kaj si boš izbral za delo. dobri predpogoji so, da te vsaj malo zanima in da je vsaj malo zahtevno (da ni neko brezvezno zapravljanje časa).

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

jalovec09 je izjavil:

Seveda potem pa špricate ko nori jabolka, a ni boljš jih nabavt v kaki kmetijski. Pri nas jih nič ne špricamo pa mamo še okol 8 po 25kg gajbe.
Je pa velika kmetija.

Kje si ti zdaj škropljenje našel? A spat ne moreš? Če bi se malo brigal za delo svojih staršev bi vedel, da vrtičkarji že en čas ne morejo kupovat strupov, tako, kot vi "veliki kmetje", ki potem rajo nategujete z integrirano pridelavo in še kak logotip ptička zraven poknete, ko pa mačka poliže vaša bio jabolka, pa v dveh dneh pogine...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bajsibajsi ::

marijancek je izjavil:

mislim da je tvoj glavni problem lenoba, navada, ki si jo dobro zakoreninil v 14 letih...bla bla bla


In kaj ti daje to misliti? Jaz pa menim, da je bil dovolj jasen: " Star sem 32 let in zadnjih 14 let sem imel življenje na pavzi. Ne bi rad govoril kaj točno je bilo. Zamislite si recimo da sem imel zdravstvene težave, ali pa recimo da sem bil v zaporu. V glavnem to ni pomembno. " da lahko samo ugibamo in spekuliramo o njegovih razlogih. Povsem mozno je, da je neposredni razlog dejansko lenoba, ampak ravno tako kot se 88748374343 drugih moznih razlogov, kateri pravzaprav niso srz debate.

Teorija "10 minut dela" je neumnost. Naj si najde pravi siht in to cim prej, pa tudi ce ga tisto ne veseli. Naj postane neodvisen dec. Potem bo velika moznost, da scasoma tudi ostalo pride (nazaj).

edit/ mozno pa, da samo trolla :D

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

francek1 je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

Seveda potem pa špricate ko nori jabolka, a ni boljš jih nabavt v kaki kmetijski. Pri nas jih nič ne špricamo pa mamo še okol 8 po 25kg gajbe.
Je pa velika kmetija.

Kje si ti zdaj škropljenje našel? A spat ne moreš? Če bi se malo brigal za delo svojih staršev bi vedel, da vrtičkarji že en čas ne morejo kupovat strupov, tako, kot vi "veliki kmetje", ki potem rajo nategujete z integrirano pridelavo in še kak logotip ptička zraven poknete, ko pa mačka poliže vaša bio jabolka, pa v dveh dneh pogine...



dlih vrtičkarji so problem, ker lahko čist vsak naredi en tečajček, da lahko kupuje škropila...to se tud tiče te teme, saj gre za delo v tem času, kar pogost opravil na njivah.

Isotropic ::

world of warcraft ftw8-)
ni samoplacniski faks, razen ce si ze bil vpisan 2x.

Vitez ::

Idi za varnostnika. Vprašaj na zavodu, če ti plačajo NPK; če ti ne, te bo pa tečaj stal okoli 700 eurov. Varnostnike iščejo.

Isotropic ::

zato ker je tko zakon siht ja

Ciklamen ::

Ne vem za vas ampak se mi zdi da se OP ni niti enkrat več oglasil odkar je spisal prvi post?
- End of the Post ->

Vitez ::

Isotropic je izjavil:

zato ker je tko zakon siht ja


Ja, sej to je to.

Po eni strani polno folka, ki jamra, da so brezposelni, po drugi strani bi pa vsi radi ZAKON šiht.

Kdor RABI službo, bo prijel prvo delo, ki ga dobi.

WizmoTo ::

Pa lahko greš za varnostnika, če si ravnokar iz zapora prišel ?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

res nimam možnosti najti dela?

Oddelek: Loža
449748 (7187) m0LN4r
»

Študij arheologije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8818260 (16728) chort
»

Kako se navaditi delati na tekočem traku?

Oddelek: Loža
406318 (4204) CMpunk
»

Kronični dolgčas oziroma kaj počet cele dneve? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6515132 (11874) ColdCat

Več podobnih tem