» »

Vožnja tujega tovornjakarja v nasprotno smer

Vožnja tujega tovornjakarja v nasprotno smer

shadeX ::

Prebral sem ta članek.

Citiram iz članka:
Na napačnem voznem pasu je bil 38-letni državljan BiH L. S., ki ima stalno bivališče v Sloveniji in je v službi pri nekem slovenskem avtoprevozniškem podjetju.


Sedaj se pa sprašujem: Kako zaboga lahko dobi človek, ki ne razume niti slovensko ter znakov ima:

1. Slovensko državljanstvo
2. Izpit

Po mojem mnenju je tudi delodajalec neodgovoren. Kam gre ta svet!

jype ::

shadeX> 1. Slovensko državljanstvo

A si nepismen?

shadeX> 2. Izpit

Easy. Tko kot vseh ostalih 95% voznikov, ki ne znajo vozit.

blackbfm ::

Zakaj zaposlujejo take? Ker se slovencu ne splača delat napol zastonj.

CleanPower ::

zakaj predvidevaš da ne zna slovensko? sej stop itak vsak razume
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

shadeX ::

CleanPower je izjavil:

zakaj predvidevaš da ne zna slovensko? sej stop itak vsak razume


Zmedenemu državljanu BiH, ki je vozil tovornjak enega slovenskih podjetij so le s težavo uspeli dopovedati, da je zavozil na napačen vozni pas avtoceste.


Zato.

Če je bilo treba človeku dopovedati da se vozi po napačni strani avtoceste potem je z njim nekaj narobe oz. to bi moral že sam ugotoviti če ne prej, pa takrat ko je zagledal avte ko drvijo mimo njega.

jype je izjavil:

shadeX> 1. Slovensko državljanstvo

A si nepismen?


Pardon, moja napaka. Sem slabo prebral. Stalno bivališče v sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

blackbfm ::

Verjetno ni šel zanalašč v napačno smer. Sicer pa so uvozi/izvozi na ac itak blesavo narejeni, tak da me sploh ne čudi da se zadnje čase tok veliko folka moti.

Matija82 ::

blackbfm je izjavil:

Verjetno ni šel zanalašč v napačno smer. Sicer pa so uvozi/izvozi na ac itak blesavo narejeni, tak da me sploh ne čudi da se zadnje čase tok veliko folka moti.


Na nekaterih/večini/vseh je velika "STOP" tabla tako, da tu nepozornost voznika na cestno signalizacijo igra neko vlogo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

KoMar- ::

blackbfm, dej ga zagovarjat, no...

Architect ::

Prav tako takoj veš da nekaj ni ok, ko pripelješ, če bi pripeljal na avtocesto in bi se ves promet vozil v nasprotno smer. Prav tako bi bil uvoz na cesto iz leve, namesto iz desne.

Samo idiot ne bi ugotovil da nekaj ni ok in bi nadaljeval vožnjo.

blackbfm ::

blackbfm, dej ga zagovarjat, no...


Sej ga ne. Ampak tudi ne zagovarjam trenutnih rešitev, mislim da bi se močno dalo izboljšat varnost ampak očitno se nekomu ne zdi ekonomsko upravičeno. Boljše da se razlima eno vozilo vsake tok časa, kot da bi se stvari naredilo malo bolj konkretno.

Prav tako takoj veš da nekaj ni ok, ko pripelješ, če bi pripeljal na avtocesto in bi se ves promet vozil v nasprotno smer. Prav tako bi bil uvoz na cesto iz leve, namesto iz desne.


Ja potem ko vidiš da se voziš v napačno smer je lahko že prepozno. Mnja eni ste tok pametni, bi vas res rad videl v taki situaciji. To je tako kot brat ko mi razlaga kakšne manevre bi z motorjem delal da bi se izognil nesreči:)) Ko se zmedeš (in do tega lahko pride ekstremno hitro) samo gledaš kot teslo, in takrat imaš v glavi točno NIČ.

BlueRunner ::

Matija82 je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Verjetno ni šel zanalašč v napačno smer. Sicer pa so uvozi/izvozi na ac itak blesavo narejeni, tak da me sploh ne čudi da se zadnje čase tok veliko folka moti.


Na nekaterih/večini/vseh je velika "STOP" tabla tako, da tu nepozornost voznika na cestno signalizacijo igra neko vlogo.

Zal je na nekaterih uvozih/izvozih na kupu nabitih toliko tabel za "enosmerno cesto" in "iztegnjenih rok", da imas neprijeten obcutek se takrat, ko gres po pravi strani v pravo smer. Potem pa se cudis, da jih zacno vozniki dobesedno ignorirati, ker predstavljajo motec faktor.

Vcasih je vec preprosto prevec.

ThinkPad ::

Vsa T križišča (ali pa + če so) pri u/iz-vozu na/iz AC bi bilo treba zamenjat za krožišča, kjer je uvoz v krožišče bližje tangenti kot pravokotnemu naletu na krožišče. V tem primeru bi bilo zelo težko zaviti v napačno smer krožišča in še težje v izvoz iz AC.

joze67 ::

Naj omenim, da se je vse skupaj dogajalo v Italiji. Tako da znanje slovenskega jezika le pogojno pride v poštev.

Ideje, da je potrebno renkonstruirat cel svet, ker je nekdo nekje pač zamočil, pa so pač smešne; žal pa vedno in povsod primejo, pri AC in pri IT in verjetno povsod umes. (Npr. ravno sem se zmotil; šlamparija pa taka! Preprečiti bi morali že na nivoju OS možnost vnosa slovnično nepravilnega besedila.)

V ZDA, VB se ne ukvarjajo s tem, ampak uporabljajo nenavaden koncept osebne odgovornosti. Vozniki imajo, konec koncev, licenco (vozniško dovoljenje) in je težko verjeti, da prvič vidijo križišče.

ThinkPad ::

Glej, obstajajo rešitve, pri katerih se je zelo težko zmotiti, in če že, mora biti to skoraj namerno. Pri nas je pa kar nekaj rešitev takih, da pri belem dnevu in popolnoma trezen komaj zadaneš pravi uvoz, sploh ko si na neznanem terenu.
V ZDA se med drugim ukvarjajo tudi s tem, da je ureditev sila logična in preprosta, če malo pretiravam, primerna praktično nepismenemu in onemu brez voniškega...

skyline ::

Lahko prilepiš kakšen primer takšnega slabo urejenega in označenega uvoza na slovenskih AC, prosim?

St235 ::

Pri nas je pa kar nekaj rešitev takih, da pri belem dnevu in popolnoma trezen komaj zadaneš pravi uvoz, sploh ko si na neznanem terenu.

Če se ti to zgodi je zadnji čas da vrneš vozniški izpit in se za dobro vseh ostalih voznikov za trajno odstraniš iz prometa. Eno so napake v prometni signalizaciji in nerodno speljana križišča, čisto nekaj drugega pa je da v napačno smer zapelješ na avtocesto.

kako vezo pa ima narodnost, državljanstvo, stalno prebivališče in poznavanje slovenskega jezika z nesposobnim šoferjem bosanske narodnosti v italiji ve pa samo mali raistek ,ki je odprl temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

joze67 ::

@ThinkPad: Tudi pred krožiščem je cesta prej ali slej dvosmerna. Če nekdo tam narobe zapelje (na napačen pas), se bo, če ne bo koga snel na poti, popolnoma naravno vklopil na AC na napačni strani.

Sicer pa čakamo na konkreten primer rešitve, ko "pri belem dnevu in popolnoma trezen komaj zadaneš pravi uvoz" - da bomo lažje debatirali brez pavšalnih ugotovitev in pozivov (ki dvigajo temperaturo in pritisk, prispevajo k debati pa ne).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo ima prednost v takem križišču (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19425176 (11034) FrRoSt
»

Vožnja v krožišču - razlike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10210889 (8631) MrStein
»

Vožnja po cesti

Oddelek: Na cesti
424608 (2946) AndrejO
»

Vožnje v napačno smer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11219257 (13561) shadeX
»

CPP-krožišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111864 (8663) LordTado

Več podobnih tem