» »

DVD pekač: Pioneer ali TEAC

DVD pekač: Pioneer ali TEAC

ender ::

V kratkem pričakujem nekaj denarja, pa si bom verjetno kupil DVD-RW (predvsem zaradi tega, ker mi je pred tremi dnevi crknil disk, katerega arhiviranje na CDje se mi je zdelo brez veze - ~6 GB pomembnih podatkov, "preveč" za CDje)... Jokerjevo akcijo sem tako verjetno zamudil, tako da bom pekač kupil prek firme kjer delam. Skoraj sem že naročil Pioneerja A05, ko je prišla ponudba za TEAC DV-W50EK (4x DVD-R, 2x DVD-RW, 16x CD-R, 8x CD-RW, 12x branje DVD, 32x branje CD), retail za isto ceno kot Pioneer A05 OEM. Zanima me, če ima kdo izkušnje s tem pekačem, oziroma kakšen razlog zakaj ga ne bi kupil.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

krneki ::

Jest bi rekel da je tale Teac ubistvu ista reč kt Pioneer dvr-105. Iste karakteristike in ista prednja maska.

koyotee ::

sori sm mislu sam dvd:D moj razlog da ga nebi kupil je v ceni in ker ga ne potrebujem! cd-rw zadotuje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

||_^_|| ::

A ostali proizvajalci pa ne pridejo v poštev?

ender ::

Ponudbe imam le za TEAC in Pioneer. Na katere druge proizvajalce pa si mislil?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tr0n ::

Koliko je meni znano, so trenutno najboljsa izbira Sony DVD pekaci. Podpirajo vse standarde in tudi cena je ugodna. Ne vem pa, kje jih prodajajo.

Han ::

S temi Sonyji je kar nekaj težav; s kvaliteto, mediji, zanesljivostjo, crkovanjem... Menim, da tehnologija s podporo vsem znanim standardom še ni zrela.

Boljša izbira se mi zdi Toshiba, a je žal 2x počasnejša od Teaca oz. Pioneerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

||_^_|| ::

Obstaja tut plextor.

AngelOfDeath ::

Dokler ne bo enotnega standarda se po moje ne splača tega kupit >:D

ender ::

Prosim, mene ne zanima ali se splača/ne splača kupit, ker bom kupil enega od teh pekačev.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Tr0n ::

Han: sem prebral kr nekaj testov in vsepovsod priporocajo Sony DRU-500A pekac.

krneki ::

Itak da se splača za tiste ki veliko arhivirajo. Manj placa zasede pa še cenej je. Zaenkrat na kateremkoli DVD-ROMu sem probal mi je DVD-R prebralo brez problema, tud na starejših enotah iz prejšnega stoletja.

Han ::

Tr0n: testi so eno, dnevna uporaba pa drugo. Odzivi lastnikov niso preveč navdušujoči. Obstaja že nova revizija te pečke, kar samo potrjuje, da nekaj ni v redu...

Han ::

ender, če dobiš za Teaca 2 leti garancije, ga vzemi. Drugače pa Pioneerja. Pogona sta praktično enaka, malenkost se razlikujeta samo v firmwaru.

koyotee ::

pioneerja vzem

ender ::

koyotee: zakaj?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jos69 ::

A mi lahko nekdo razloži kako pride arhiviranje na DVD medije cenej ?

Tr0n ::

Zdaj se ni oz. pri nas se ni, ker so cene DVD medijev se malce zasoljene. Bo pa :) .

krneki ::

Rečeš svojemu kolegu, ki živi v usa da ti jih pošle 100 komadov in jih maš za 300 sit na komad, kar je isto kot cdr za 50 sit na komad (se da tud cenej, sam nevem kolk so kej kvalitetni DVDRji).

Druga možnost je da kupiš preko neta, če najdeš trgovino ki pošilja v Slovenijo. Do novega leta je to bilo možno preko Shop4tech-a, pa še brez carine je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372422 (1783) Gronder
»

DVD-R mediji, njihova kvaliteta z NEC 2500a in TEAC DV-W50D (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1389864 (7017) reber
»

kateri dvd writer ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14912912 (8233) Caligula
»

DVD pekač

Oddelek: Kaj kupiti
301953 (1394) Caligula
»

DVD pekac

Oddelek: Kaj kupiti
282404 (1688) Lime

Več podobnih tem